Şimdi Ara

Zyxel VMG3312-B10B Vdsl modem MTU ayarı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
9
Favori
86.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Herkeste işe yaramıyor ne yazık ki o yüzden farklı mtu değerlerini deneyin derim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: defectboy

Herkeste işe yaramıyor ne yazık ki o yüzden farklı mtu değerlerini deneyin derim ben.

bende mtu 500 ken çok rahat indirme yapıyodum.bu ay ki akk bitti fakat işe yaramıyor artık
  • hadi ya bu kötü olmuş o zaman. Ben de 2 aydır akk yi geçmiyorum o yüzden ne durumda bilmiyorum açıkçası durumlar :) bu ay geçersem denerim artık sonucu da yazarım buraya unutmazsam :)
  • ben mart ayı sonunda denedim hala çalışıyor sorun yaşamadım 1mb üzerini gördüm
  • Beyler aynı modem var fakat sadece mru değeri var onuda değiştiremiyorum ppp user filan hata veriyor..
  • Genişbant kısmında IPtv-XDSL ve IPTV-Eth diye kısımlar var ve MTU ayarı onların içinde.
  • Bu mru değerini girilecek yeri göremedim. Bu değeri nereye giriyoruz. Bu değeri girsekte girmesekte bir etkisi oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taylesoff -- 19 Nisan 2015; 16:56:15 >
  • mru girince indirme 0 oluyor bende. Bir de beyler mtu değiştirince modemi açıp kapamak veya reset atmak gerekiyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithrandir. -- 19 Nisan 2015; 20:16:37 >
  • Arkadaşlar 2 tane mtu yeri var hangisine yazacağız? Bide mtu'ları ben ikisinede yazıyorum yazdıktan sonra modemide resetliyorum ama hala aynı gta 5 indiriyorum 250'yi geçmiyor geçen gün 1.3 mb le indiriyodu akk'yi aşmadan önce
  • her mtu olmuyor ben deniyorum ama daha bulamadım hangi değeri giricez
  • az önce modeme girdim mtu yerine değer aralığı giriyorsun fakat uygula diyemiyorsun artık bi değişiklik var
  • Ya benim anlamadığım mtu değerlerinemi girecez mru u mu. Bide iptv mylsp gibi toplam 4 tane yer var hangisine girecez söylerseniz çok sevinirim
  • Şimdi ben Akk bitince mTu yu değiştirip torrent indirsem, Akk yenilenince eski ayarlara döndürsem normal hızımda internet kullanabilirim değilmi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar öbür konuya yazdım modemim aynı olduğu için buraya da ekliyeyim

quote:

Orijinalden alıntı: Fonrid Tasartir

Yaklaşık 4-5 gündür 300 değeri ile torrentten sabit 2.6 MB/sn hız alıyorum. Paketim 24Mbit. Modem ZyXEL VMG3312-B10B. Denemediğim mtu kalmamıştı. Ta ki 300'ü deneyene kadar. Sabredin, deneyin. Yok yaramıyor vs. muhabbetlerine hiç girmeyin. Ayrıca Knisath'ın dediği gibi bu tam olarak bir açık değil. Bir teknik. Şimdi IDM ile çalışacak bir değer arıyorum.
  • IDM için de bir değer bulursan buraya eklersen süper olur
  • 1.MyISP_xDSL---N/A Yönlendirme
    2.iptv_xDSL------N/A Yönlendirme
    3.MyISP_ETH-----Ethernet Yönlendirme
    4.iptv_ETH ------- Ethernet Yönlendirme

Hangi kısımdan MTU gireceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

1.MyISP_xDSL---N/A Yönlendirme
    2.iptv_xDSL------N/A Yönlendirme
    3.MyISP_ETH-----Ethernet Yönlendirme
    4.iptv_ETH ------- Ethernet Yönlendirme

Hangi kısımdan MTU gireceğiz.

bildiğim kadarıyla bunlardan bir tanesi aktif oluyor. hangisinin yanında "Y" varsa onda gireceksin.

edit: idm için hala bir mtu ayarı bulabilmiş değilim. torrent farklı bir teknik kullanıyor sanırım ama idmnin öyle bir numarası var mı yok mu bilemiyorum. torrentte bir çok değer işe yarıyor ve 300 fix. ancak idm için hala bir değer bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seceka_ -- 29 Nisan 2015; 15:13:45 >
  • Bu modemden aldım gayet başarılı.
  • yav artık uygula diyemiyorum bu sorun bi tek bendemi acaba mesaj atarsanız sevinirim
  • Bilgisayarım tertemiz daha yeni format attım bütün güncellemeler geçen hafta bitti, sınırsız fiber internet kullanıyorum, turbobit'te premium üyeliğim var indirme hızı 19 kb/sn diyor bu ne demek arkadaş çıldıracağım 1gb dosya için 21 saat diyor delirmemek elde değil, mru ve mtu'yu da değiştirdim 1-2 saniyeliğine 300'e kadar çıktı tekrar 19'a düştü
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.