Şimdi Ara

internetten evi kamera ile izlemek yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
19.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. Hayırlı Akşamlar. İş yerinden internet üzerinden evi takip etmek istiyorum. Messenger gibi bir programı kullanamıyorum. İşyerinin server i engelliyor. Başka bir yolla bunu nasıl yapabilirim . Teşekkürler

• bunu bende çok merak ediyorum evdeki bilgisayarı açık tutup
    web cam le de olabilir mi acaba?
  • Active Webcam diye bi program önermişti geçenlerde arkadaşın biri fazla olmuyor

denemedim ama şimdilik bildiğim tek bu program var
  • Webcamin takılı olduğu bilgisayara (sizin durumunuzda evdeki bilgisayara) aşağıdaki linkten "Windows Media Encoder 9 Series" bölümünde listelenen programlardan uygun olanı indirip kurun. Bu program ile bilgisayarinizda bulunan ses ve görüntü kaynaklarından, local ağ üzerindeki ve internetteki diğer bilgisayarlara yayın yapabilirsiniz. İş yerinizdeki bilgisayarda internet explorera
    mms://evinizin.ip.adresi.yazilacak:portno (örnek mms://85.114.100.55:7777)
    yazarak veya windows media playerda OPEN URL seçip
    http://evinizin.ip.adresi.yazilacak:portno (örnekhttp://85.114.100.55:7777)
    yazarak bağlanabilirsiniz. Buradaki portno, media encoder tarafından atanan port numarasıdır. Evde sabit ip kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Umarim işinizi görür.

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/forpros/encoder/default.mspx
  • quote:

Orjinalden alıntı: mtaylan

Webcamin takılı olduğu bilgisayara (sizin durumunuzda evdeki bilgisayara) aşağıdaki linkten "Windows Media Encoder 9 Series" bölümünde listelenen programlardan uygun olanı indirip kurun. Bu program ile bilgisayarinizda bulunan ses ve görüntü kaynaklarından, local ağ üzerindeki ve internetteki diğer bilgisayarlara yayın yapabilirsiniz. İş yerinizdeki bilgisayarda internet explorera
    mms://evinizin.ip.adresi.yazilacak:portno (örnek mms://85.114.100.55:7777)
    yazarak veya windows media playerda OPEN URL seçip
    http://evinizin.ip.adresi.yazilacak:portno (örnekhttp://85.114.100.55:7777)
    yazarak bağlanabilirsiniz. Buradaki portno, media encoder tarafından atanan port numarasıdır. Evde sabit ip kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Umarim işinizi görür.

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/forpros/encoder/default.mspx

senin dediğin programı kullanmaya çalışıyorum ama mms le olanda media player hata verdi
    diğerinde open url yi bulamadım resimli anlatırsan çok makbule geçer

bi de bu program active webcam'ın yaptıklarını yapabiliyormu
    webcamın önüne biri geçerse alarm falan e-maile uyarı ve sonrasında kayıt gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 46 -- 8 Eylül 2006; 0:54:27 >
  • eve bir tane ip cam takarsan, evdeki pc açık olmasa bile doğrudan explorer ile kamerayı izleyebilirsin.. İp cam'ın server kurulumu ile evdeki kamerana ulaşmayı sağlayacak ip adresi ve kullanıcı adı-şifre oluşturulur. Bu ip adresi ile doğrudan kamerayı izlersin. Ya da pc'ye bir tane dvr kart (digital video record) ve bu karta da kamera bağlarsın. evdeki pc'nin ip adresinden kameraları izleyebilirsin. Alarm verme, e-posta ile uyarma, harekete duyarlı kayıt gibi özelliklerden dvr kart ile yararlanırsın. 50 fps hızında 4 kamera bağlantılı bir dvr kart yaklaşık 30 $ civarı olması lazım. Kameraların en ucuzu 15 $ falandır. Kablosunun metresi de 0,50 $'dır.Bu tip bir sistem ile istersen ses kaydı da yapabilirsin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: VonDutch

senin dediğin programı kullanmaya çalışıyorum ama mms le olanda media player hata verdi
    diğerinde open url yi bulamadım resimli anlatırsan çok makbule geçer

bi de bu program active webcam'ın yaptıklarını yapabiliyormu
    webcamın önüne biri geçerse alarm falan e-maile uyarı ve sonrasında kayıt gibi

Media Encoder'in kullanımı ile ilgili bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsiniz.
    http://www.mediacast1.com/support/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=6&nav=0,1

Encoding Options bölümünde "Security Surveillance Video (CBR)" seçin başlangıç olarak. Hattınızın hızı uygun ise diğerlerini de denersiniz.

Bu metod ile diğer güvenlik kamerası programlarının yaptığı hareket tespiti (motion detection) ve e-mail vb. uyarı gönderilmesi işlevini yerine getiremezsiniz. Sadece uzaktan izleyebilirsiniz ki sizin de amacınızın (konu başlığına bakarak) bu olduğunu sanıyorum.

Eğer evdeki hattınızda firewall destekli bir modem kullanıyorsanız, media encoderin yayın yaptığı portu açmanız gerekiyor. Forumda farklı modemler için nasıl port açılacağı konusunda bir çok konu başlığı bulabilirsiniz.

kolay gelsin :)
  • en az masrafla yapılan çözüm mtaylan arkadaşımın çözümü çalışmamasının tek nedeni port açılmadığı için olabilir ayrıca media playerda ctrl ve u tuşuna aynı anda basarsanız url aç penceresi karşınıza gelir :)
  • active webcam var türkçe geçen kurdum harika web üstünden her çözünürlükte izleyebiliyorum...
  • bütün arkadaşlara teşekkür ederim. sanırım olacak
  • ıp adresimi girdiğimde modeme giriş yapıyor. bilgisayara nasıl giricem
  • active webcam de ağ üzerindeki diğer bilgisayardan görüntü almayı başardım ama hareket algılamasını yapamadım e-mail almak istedim giden post sunucusu diye bir şey var onu bulamadım msj isteyince de siteye bağlanıyor sonra hata veriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayzeb

ıp adresimi girdiğimde modeme giriş yapıyor. bilgisayara nasıl giricem

Daha önce yazdığım gibi, kullandığınız modemin özelliğine göre port açmanız gerekiyor. Media encoder in kullandığı port numarasını, modemin kontrol panelinden, kullandığınız bilgisayarın (webcam in bağlı olduğu) IP adresine yönlendireceksiniz (virtual server da diyebiliriz). Forumda kullandığınız modemin markası ve port açmak kelimelerini kullanarak arama yaptırın. Kesin birileri daha önce bunu başka amaçlar için de olsa yapmıştır. Eğer bulamazsanız buraya modeminizin markasını yazın. Bilen arkadaşlar size yol gösterecektir.
    Kolay gelsin :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: VonDutch

active webcam de ağ üzerindeki diğer bilgisayardan görüntü almayı başardım ama hareket algılamasını yapamadım e-mail almak istedim giden post sunucusu diye bir şey var onu bulamadım msj isteyince de siteye bağlanıyor sonra hata veriyor

Active webcam programını kullanmadım. Ama yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile bir e-mail server (POP3/SMTP sunucusu) tanımlamanızı istiyor. POP3 hizmeti veren bir yerden e-mail adresiniz varsa (gmail, superonline, hotmail(emin değilim), yada kendi şirketiniz) onun için kullandığınız ayarları (SMTP) girmeniz gerekiyor. Bu ayarları outlook veya benzeri programların ayarlarından bakıp girerseniz sorun kalmayacaktır diye düsünüyorum.
  • görüntü almayı başardım . teşekürler . ama çok yavaş
  • quote:

Orjinalden alıntı: mtaylan
    Encoding Options bölümünde "Security Surveillance Video (CBR)" seçin başlangıç olarak. Hattınızın hızı uygun ise diğerlerini de denersiniz.

• Herkes webcam ile kayıt yapmayı önermiş ama oldukça amatörce..Çünkü DVR Card teknolojisi ile oldukça hızlı ve sorunsuz kayıt,uzaktan izleme(evinizden işyerinizi) yapabilirsiniz.

Alışveriş sitelerinden rahatça ucuza halledebilirsiniz. Sakın demeyin Çin malıdır dandiktir diye Denemeden yorum yapmayın lütfen , saygılar
  • Arkadaşlar.. Bu aydınlatıcı bilgiler çok güzel.. WM Player ile OPEN URL --> "mms://statik_ip:port_no" ile uzaktan, internet üzerinden izleyebiliyoruz. Aynı yayını, yani WM Encoder ile yayınladığımız görüntüyü, a)Pocket-PC b) Cep-telefonu ile nasıl gözleyebilirim..

Ne dersiniz?
  • ya arkadaslar bnm msn tekgercek_94@hot kız arkadasımn ıpsen den nasıl izlerim onu ne yapıor ne edior diye yardım edin pls eklyn pls hadi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.