Şimdi Ara

****CHEVROLET KALOS?????? (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.482
Cevap
23
Favori
367.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarın gaz alıcam bakalım 1 depoyla kaç km gidicez bakımdan sonra
  • Arkadaşlar ..
    sahibinden.com daki 25723919 no'lu ilanımda ki 2004 model 1.4 16V 94 HP Kalos umu satıyorum.. LPG yoktur..Tüm özellikleri ilan da yazdım..Alıcısının yüzünü güldürecek, beni de mahcup etmeyecek bir araçtır.. (Araç Ankara da dır..)
  • Akhilleus hocam benzin deposunu kaça temizlettin benim araba 70000 de bende düşünüyorum temizletmeyi, çıkan benzinin hali pek iç açıcı gözükmüyor gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: kinghenryy

Akhilleus hocam benzin deposunu kaça temizlettin benim araba 70000 de bende düşünüyorum temizletmeyi, çıkan benzinin hali pek iç açıcı gözükmüyor gerçekten

Ustanın ona ne kadar aldığını sormadım açıkçası.Sanayide 15-20 liraya yaparlar sanırım öyle pahalı bi işlem değildir.Arka koltukları yatırıp benzin pompasını çıkarıyorlar.Sonra içindeki benzini çekip depoyu siliyorlar bu kadar.Yalnız temizletmeye giderken şöyle 5-6 litre benzin al bidonla.
  • merhaba arkadaşlar bildiğim kadarıyla bu AVEO ve KALOS aynı araba oluyo
    bu gün 2004 model AVEO 1.2S benzinli (lpg yok) 80.000 km de TEK KAPI spor çelik jantlı ve ses sistemi var
    araçta kaza değişen be boyanan yok temiz bir araç fiyat olarak 12.000 tl istiyor satıcı tabi ben pazarlık yapmayı düşünüyorum
    sizin de fikirlerinizide öğrenmek istiyorum
  • hocam o paraya 4 kapılı tüplü alabilirsin.Piyasası olmayan bir aracın tek kapısını almak bence riskli.O paraya tek kapılı araca binecek olsam van dan çevrilmiş 1.7 corsa alırdım.Dehşet gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

hocam o paraya 4 kapılı tüplü alabilirsin.Piyasası olmayan bir aracın tek kapısını almak bence riskli.O paraya tek kapılı araca binecek olsam van dan çevrilmiş 1.7 corsa alırdım.Dehşet gidiyor

1.3 cdti corsayı çok rahat (3 boy +)geçiyorum.1.7 corsayla denediğimizde (1-1.5 boy fark atmıştım).İnanki dizeller hissettirdiği kadar gitmiyor.Yanına benzinli eşit güçte bi araba geldiğinde anlıyorsun.(1.5 sene fiesta tdci kullanmıştım)
  • Hocam senin araba 1.4 tabi geçersin.Atmosferiklerin doğru kullanımda dizelleri geçeceğini bende katılıyorum.Başka araçlarla defalarca kanıtladım arkadaşlara.Herkes dizelin torkuna aldanıp kendini hızlı sanıyor malesef.

Yanlız şöyle bir şeyde var.Dizelle basmak daha kolay, devir çevirmeye gerek kalmıyor.Birde 1.7 corsayı biraz beslediğin zaman çok iyi performans alıyorsun.turbo dizeller , turbodan dolayı chip e daha çok cevap veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Hocam senin araba 1.4 tabi geçersin.Atmosferiklerin doğru kullanımda dizelleri geçeceğini bende katılıyorum.Başka araçlarla defalarca kanıtladım arkadaşlara.Herkes dizelin torkuna aldanıp kendini hızlı sanıyor malesef.

Yanlız şöyle bir şeyde var.Dizelle basmak daha kolay, devir çevirmeye gerek kalmıyor.Birde 1.7 corsayı biraz beslediğin zaman çok iyi performans alıyorsun.turbo dizeller , turbodan dolayı chip e daha çok cevap veriyor

Yazdığın herşeye katılıyorum dostum doğrusun.Arkadaşın focus tdcia chipledik turbo basıncınlada oynadık.Dynoda 140 hp güç verdi gidişi çok fena aynı güç artışlarını atmosferik benzinliden alamıyorsun ama benzinlinin tadı çok farklı ben devir çevirmeyi seviyorum.Benim araç açıkhava filtre kiti ve 4 tırnak bosh performans bujisi var.Çekişinden çok memnunum 3000 deviri geçmezsemde istanbul ş.içi dur kalk trafiğinde 0.18 kuruş yakıyor.

• arkadaşlar imzamdaki aracımın airbag ışığı yanıyor acaba nedendir? bilen varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecrübeli

arkadaşlar imzamdaki aracımın airbag ışığı yanıyor acaba nedendir? bilen varmı?

Dostum bu ışık airbag arızasında yanar.Fakat araç çalışır haldeyken ileri geri koltuk ayarı yapıldığındada bu ışığın yandığını duymuştum.Sürücü koltuğunun altında airbag soketi var onu bi kontrol et.Servistede ışığı söndürüyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkarakoyun -- 3 Haziran 2010; 11:21:43 >
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-kalos-acil-chevrolet-kalos-1-2-hb-ogretmenden-cok-temiz-lpg-li/detay/

arkadaşlar bu ilanı değerlendirir misiniz? ciddi biçimde düşünüyorum. sizce nasıl?
    bir de yakıtı çok uygun geldi acaba haa olmasın kilometrede 12 kr akan araç görmedim hiç.

fikireriniz çok değerli. şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XAvataR

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-kalos-acil-chevrolet-kalos-1-2-hb-ogretmenden-cok-temiz-lpg-li/detay/

arkadaşlar bu ilanı değerlendirir misiniz? ciddi biçimde düşünüyorum. sizce nasıl?
    bir de yakıtı çok uygun geldi acaba haa olmasın kilometrede 12 kr akan araç görmedim hiç.

fikireriniz çok değerli. şimdiden teşekkürler.

Aynı motora sahip 2005 modelini kullanıyorum kilometrede 12 kr yakması imkansız tüpte dahi olsa. o yüzden çok samimi bulmadım ilanı

• Çokta imkansız değil be hocam.Ankara da çuk ucuza lpg satan yerler var.Ben gazı 2 liradan alıyorum ve bastığım halde ş .içi 16-17 kuruş yakıyorum.

Ben olsam alırdım o aracı
  • istanbul şiçi 16 kuruş gayet normal benimki 18 kuruş yakıyor.Ama 12 kuruş hayal.Anca şdışı o tüketim yakalanabilir.Ama ucuz gazsa orasını bilemem tabi
  • Şimdi gazlı araçlar dizellerden daha mi hesaplı oluyor? Anlamadım ben. Mesela multijet dizeller 13 kr yaktığı söyleniyor. O zaman tüpluleri de aşmış!
  • Bence herkes zamlardan önceki tüketimini söylüyor.En iyisi 100 km de kaç lt yaktığını söylemek.Bu daha doğru olur.

Mesela benim aracım uzun yolda hiç zorlanmadan 7 litre gaz tüketiyor.Şimdi gidip 1.4 liraya gaz satan yerden depoyu doldurursam araç 10 kuruş yakar.

Ama 2 liraya satılan gazdan alırsam 14 kuruş yakar.Olay bu
  • Akhilleus doğru söylüyorsun.Bi arkadaş multijetlerin 13 krş yaktığını söylemiş istanbul ş.içi oda yalan.2009 multijet fiorina şirket araçlarımız var 7 ltreden aşağı yakmıyor ş.içi.Buda 21 kuruş civarına tekabül ediyor.Benim araba 18 kuruş yakıyor.
  • bende 2004 model sedan 1,4 var . aracı alırken internette okudum . virajlarda çok fazla sağa sola yatıyor deniyodu . ben daha böyle bir sorunla karşılaşmadım . zaten çok hızlı bir şekildede viraja girmedim . acaba bu sağa sola yatma işi doğrumu sizce ?
  • bu arada yakıtta aşırı değil bence . ama şehir içini bilmem
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.