Şimdi Ara

ARACINIZDA ÇÖZEMEDİĞİNİZ elektronik ABS ve beyin tamiri ve arızası 2022 SORUNLARI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.804
Cevap
73
Favori
793.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hakan usta ya benim sorum; nerde cevap... benden sonra soranın kini cevaplamışsın

ben de isterim,
  • merhaba hakan usta.benim 2001 volvo s40 t4 aracım var orjinal.bentexon far taktırmak istiyorum.hangi markayı kaçlık tavsiye edersin,aracta herhangi problem olurmu.teşekkürler.
  • Aracın muhtemelen motor sıcaklık sensörü,rölanti kontrol vafi veya lamda ileilgili sıkıntı olabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: grkn

slm hakanusta benim problemim şu
    sıralı lpg (brc) takılı clio aracım var
    havaların soğumasıyla birlikte aracı tek marşla çalıştırıyorum gayet güzel çalışıyor.... henüz benzinde iken ve araç ısınmadan biraz hareket ediyorum yine sorun yok; ancak debriyaja bastığım anda araç stop ediyor....araba normal sıcaklığa ulaşınca herhangi bir problem kalmıyor...gayet randımanlı çalışıyor...yine aracı stop edip park ettim diyelim....yarım saat sonra çalıştırıyorum çalışmada yine bir problem yok ama eğer o yarım saat içinde hararet dibe vurmuşsa ilk satırlarda bahsettiğim olay tekrarlıyor...ama araç iyice soğumamışsa bir problem yok....
    bunu kesinlikle lpg ye bağlamıyorum çünkü araç benzindeyken yapıyor bu haltı....
    benim tahminim ve gözlemlediğim otomatik jiklenin devreye girmemesi olayı....ama emin değilim daha önceleri havalar sıcak olduğundan jiklenin çalışıp çalışmadığını anlamadım ama soğuyunca dikkat ettim de devir rolantide yani ilk çalıştırmada devir şöyle 1500-2000 civarına gelmeli ama gelmiyor... ayrıca rolanti de çok düşük gibigeliyor...gerçi araçta devir saati yok ama sesten anlayabiloyorum....

benim probleme bir yorum getirirsen sevinirim...daha servise veya tamirciye gitmedim....
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakanusta

Aracın muhtemelen motor sıcaklık sensörü,rölanti kontrol vafi veya lamda ileilgili sıkıntı olabilir.

quote:

havaların soğumasıyla birlikte aracı tek marşla çalıştırıyorum gayet güzel çalışıyor.... henüz benzinde iken ve araç ısınmadan biraz hareket ediyorum yine sorun yok; ancak debriyaja bastığım anda araç stop ediyor....araba normal sıcaklığa ulaşınca herhangi bir problem kalmıyor...gayet randımanlı çalışıyor...yine aracı stop edip park ettim diyelim....yarım saat sonra çalıştırıyorum çalışmada yine bir problem yok ama eğer o yarım saat içinde hararet dibe vurmuşsa ilk satırlarda bahsettiğim olay tekrarlıyor...ama araç iyice soğumamışsa bir problem yok....
    bunu kesinlikle lpg ye bağlamıyorum çünkü araç benzindeyken yapıyor bu haltı....
    benim tahminim ve gözlemlediğim otomatik jiklenin devreye girmemesi olayı....ama emin değilim daha önceleri havalar sıcak olduğundan jiklenin çalışıp çalışmadığını anlamadım ama soğuyunca dikkat ettim de devir rolantide yani ilk çalıştırmada devir şöyle 1500-2000 civarına gelmeli ama gelmiyor... ayrıca rolanti de çok düşük gibigeliyor...gerçi araçta devir saati yok ama sesten anlayabiloyorum....

benim probleme bir yorum getirirsen sevinirim...daha servise veya tamirciye gitmedim....

peki bunlar motor ışığını yakmaz mı?

ayrıca dün aracı bilgisayarlı kontrole soktum hiçbir hata kodu vermedi....sorun başka bir şey olmalı?
  • Bunlar ve bazı sensörler sağırlaştığı zaman belirli bir oranda istenilen değerleri vermez
    ve beyine arıza kodu yazdırmayabilir.Hava kütle ölçerin kirlenmesi,rölanti motorunun
    kurum bağlaması gibi vs.

quote:

quote:

Aracın muhtemelen motor sıcaklık sensörü,rölanti kontrol vafi veya lamda ileilgili sıkıntı olabilir.

quote:

peki bunlar motor ışığını yakmaz mı?

ayrıca dün aracı bilgisayarlı kontrole soktum hiçbir hata kodu vermedi....sorun başka bir şey olmalı?

• hakan usta kolay gelsin
    marea 1998 elx 1.6 16v benzinli aracım var
    bir süredir yok ama eminim yine olacak
    abs ve elfreni ikaz lambası beraber yanarak arıza veriyor motoru kapatıp tekrar çalıştırınca bazen düzeliyor zaman zaman oluyor devamlı değil
    bir de devir göstergesi 0 da duruyor bi kaç gündür sonra bi süre sonra kendiliğinden düzeliyor bi anlam veremedim .
    bulunduğum yerde servis yok olan tamircilerin de arabamdan var anlıyacaklarını sanmam sizce nasıl hallederim
  • Devir göstergesindeki aynı sorun bende de vardı "radyo meksefesi" (ilginç ama adı bu)denilen bir parça motor yıkamada bozulmuştu 25 ytl ye yenisini alıp takmıştım
  • Orjinalden alıntı: klavikula76

hakan usta kolay gelsin
    abs ve elfreni ikaz lambası beraber yanarak arıza veriyor motoru kapatıp tekrar çalıştırınca bazen düzeliyor zaman zaman oluyor devamlı değil
    bir de devir göstergesi 0 da duruyor bi kaç gündür sonra bi süre sonra kendiliğinden düzeliyor bi anlam veremedim .
    bulunduğum yerde servis yok olan tamircilerin de arabamdan var anlıyacaklarını sanmam sizce nasıl hallederim

Devir göstergesindeki aynı sorun bende de vardı "radyo meksefesi" (ilginç ama adı bu)denilen bir parça motor yıkamada bozulmuştu 25 ytl ye yenisini alıp takmıştım

benimki çalıyor tekrar bi süre duruyor mesela 3 vitese çıktım devir biraz yükselttim bi bakmışın düzel ara ara yapıyo 1 kaç gündür
  • ABS Beynine motordan devir sinyali gidiyor.Büyük bir olasıklıkla bu hat kesiklik yapıyor olabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: klavikula76

hakan usta kolay gelsin

• arkadasım gecmıs olsun bendede 2001 brava lpglı var aynı sorunu(aynen) ben yasadım ve yasıyorum dun servıse gıttım rolantı valfının temızlenmesı gerekıyor dedıler.vaktım olmadıgından dun yaptıramadım bırde 70 ytl ıstedıler kendı ustam var onu aradım kısmetse yarın gıdıp ona temızletecem.umarım sorun hallolur.sana yazarım sende buraya yaz bırbırımıze faydamız olsun
  • Sorunun hallolduğuna sevindim.Antalya'ya gelirsem görüşürüz.

İyi Çalışmalar.
  • teşekkur ederim Hakanusta, daha yeni bakabildim foruma. deneyecegim
    quote:

Servise gitmene gerek yok çünkü göstergede bulunan takometrenin arkasında bulunan dişli ya sıyırmıştır yada sıkışmıştır tozdan yaparım dersen kendin yap dikkat et ama!!!!

quote:

Orjinalden alıntı: marinerr444

arkadaşlar peugeot partner aracımın gösterge camını sildikten sonra devir göstergesinin çalışmadığını farkettim. elketrikçide bilgisayara taktık diğer göstergeler çalısırken devir göstegesi çalışmadı. elektrikçi de çözemedi servise yönlendirdi. acaba basına böyle bişey gelen varmı, fikri olan varsa yazarsa sevinirim. (servise egidecez gibi gorunuyor ama daha basit bişeyse dısarda daha ucuza yaptırabilirim)

• ustama gıttım rolantı valfını cıkarıp temızledıler ıcı tamamen kurum baglamıs temızledıler dunden berı sorun yok servısler buraya bırde ılac sıkıyormus onu yapmadık o ılac olmadıgı ıcın 20 ytl verdım toplam .umarım yasamam tekrar.
  • Sorunun çözüldüğüne sevindim.İlaç dedikleri sıvı grestir.

quote:

Orjinalden alıntı: levent2828

ustama gıttım rolantı valfını cıkarıp temızledıler ıcı tamamen kurum baglamıs temızledıler dunden berı sorun yok servısler buraya bırde ılac sıkıyormus onu yapmadık o ılac olmadıgı ıcın 20 ytl verdım toplam .umarım yasamam tekrar.
  • bazen aracımda kontağı kapattığımda fren lambası yanık kalıyor sonra frene basıyorum ışık sönüyor.sabah işe giderken fren lambasını yine yanık buluyorum nedir acaba problem
  • hakanusta hangi şehirdesin öğrenebilir miyim? Yakınsan ben arabayı kapıp geleyim. 84Model VW jetta var ve elektrik tesisatı özellikle de sigorta kutusunun civarları aşırı derecede karışmış durumda. Arka önkoltuklardan arkasına giden kısım için tesistı yeniledim fakat ön taraf için yalnızken dokunmak yemedi açıkçası. Acaip bir kablo salatası var Anlayan biri ile başına geçip bir temizlik yapmak gerek yardımcı olabilirsen memnun olurum. Hayırlı geceler.
  • hakanusta bizde 2003 model kangoo dizel var.geçen gece arabayı çalıştırım dedim ilk seferde yemedi.daha sonra bi daha denedim çalıştı ama hararet göstergesi en altta idi.2-3 km sürdükten sonra normal orta seviyeye geldi.bu normal mi? cevaplarsan sevinirim.
  • Aracının kontağı kapalı iken frene basınca fren lambanız yanıyorsa fren müşürü takılı kalıyor demektir.

quote:

Orjinalden alıntı: AYHAN 79

bazen aracımda kontağı kapattığımda fren lambası yanık kalıyor sonra frene basıyorum ışık sönüyor.sabah işe giderken fren lambasını yine yanık buluyorum nedir acaba problem
  • Zaten aracı çalıştırdığında soğuk değilmiydi?

quote:

Orjinalden alıntı: turkelibo

hakanusta bizde 2003 model kangoo dizel var.geçen gece arabayı çalıştırım dedim ilk seferde yemedi.daha sonra bi daha denedim çalıştı ama hararet göstergesi en altta idi.2-3 km sürdükten sonra normal orta seviyeye geldi.bu normal mi? cevaplarsan sevinirim.
  • ANKARA/OSTİM
    quote:

Orjinalden alıntı: Tsunami41

hakanusta hangi şehirdesin öğrenebilir miyim? Yakınsan ben arabayı kapıp geleyim. 84Model VW jetta var ve elektrik tesisatı özellikle de sigorta kutusunun civarları aşırı derecede karışmış durumda. Arka önkoltuklardan arkasına giden kısım için tesistı yeniledim fakat ön taraf için yalnızken dokunmak yemedi açıkçası. Acaip bir kablo salatası var Anlayan biri ile başına geçip bir temizlik yapmak gerek yardımcı olabilirsen memnun olurum. Hayırlı geceler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.