- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
5+1 ses sitemi için kablo bağlantısı nasıl yapılır?
Bu konudaki kullanıcılar:
 
5
Cevap
3369
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


126 Mesaj
4 Eylül 2006; 9:59:04 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

microlab marka 5+1 ses sistemi satın aldım. fakat bilgisayardaki çıkış ile 5+1 ses sisteminin girişleri birbirine uymuyor. ses siteminin giriş yeri hani bu kırmızı sarı beyaz dvd girişleri gibi. bunun için özel kablolar mı var yoksa basıl bağlayacağım. paylaşımlarınız için teşekkürler.
_____________________________ 
362 Mesaj
4 Eylül 2006; 10:04:42 

Bunun için özel kablo alman gerekli.Bİr elektronikçiye gidip bir tarafı stero diyer ucu 2 tane mono uçlu kablo istersen ve bilgidayar için dersen verirler ve şu mono uçlar dvd lere takılanlar gibi olacak dersen verirler.Kİ kalitelisinden al yoksa bozuluyor kablolar.
_____________________________126 Mesaj
4 Eylül 2006; 10:15:25 

arkadaşım teşekkürler, paylaşımın için demekki bir ucu stereo diğer ucu erkek iki uc alacağım. ama sadece bir girişle 5+1 ses sisteminin kalitesini alabilirmiyim. kasada 6 tane çıkış var. renkleri mavi yeşil pembe.. herbirinden ayrı ayrı çıkış alıp ses sitemine bağlamak gerekmiyormu?


Ekteki dosya (1)
_____________________________954 Mesaj
4 Eylül 2006; 11:45:06 

Yok, arkadaşın dediği bir ucu stereo, diğer ucu 2 ayrı mono dişi olan dönüştürücü kablodan 3 tane alacaksın. Front'ları, center+woofer'i ve surround uçları bu kablolara bağlayacaksın. Böylece 5+1'deki 6 mono girişi 3 stereo girişe dönüştürmüş olacaksın. Bu üç stereo jack'i de pc'deki hoparlör, mikrofon ve line-in yuvalarına takacaksın.
_____________________________126 Mesaj
4 Eylül 2006; 13:26:14 

hocam ama benim anlamadığım, bende şimdi bir tane büyük ana hoparlör var, bunun üzrerinde düğmeler var. bir tane orta hoparlör var, dört tanede aynı boyda küçük var. microlab marka. en büyük hoparlörün arkasında dört tane giriş beş tane çıkış var. diğer dört tane küçük ve orta hoparlör buna bağlanıyor. yani bundan çıkıyor. benim sorum şu kasadan 6 tane çıkış var farklı renklerde, bunlardan tamam kabloyu anladım, iki ucu mono bir ucu stereo kablo alacağız. anakarttan hangilerinden çıkış alıp ana hoparlöre bağlayacağız. yoksa ufak hoparlörleri kasayamı bağlayacağız. anlamadım. ama ufakların kasaya bağlanması bana mantıklı gelmedi. paylaşımlarını bekliyorum..
_____________________________ 
362 Mesaj
5 Eylül 2006; 14:01:50 

ufaklar kasaya bağlanmayacak senin anakarttaki 6 çıkış o anakartın 8 kanal sese sahip olduğunu gösteriyor sen onu ses kartının programı ile 6 kanala getireceksin o zaman orada yazar hangi rengin hangi kabloya takılacağını onları 3 tane olarak taktıktan sonra mono uçları hoparlörün woofer ine bağlayacaksın frontları front a rearları da rearlara cen-sub u da yerine eğer yapamazsan yardımcı oluruz ama hoparlörünün arkadaki giriş ve çıkış kısmının olduğu yerin fotoğrafını çekersen sana daha ayrıntılı bir şekilde yardımcı olurum
_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » 5+1 ses sitemi için kablo bağlantısı nasıl yapılır?
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR6
0.238