Şimdi Ara

Cube U30GT2 Root, CWM Recovery, Stok ve Custom Rom Yükleme Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
3.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Esselamünaleykümverahmetullah.. Herkese selamlar...
    Forumdaki CUBE U30GT2 tablete sahip kullanıcılar için sizlere bilgilerimi paylaşıyorum, yanlış bilgim veya hatam olursa bilgilendirirseniz sevinirim.

Bu konuda neler anlatılacak?

Cube U30GT2 TABLET İÇİN;
    • STOK ROM YÜKLEME
    • ROOT ERİŞİMİ
    • CLOCKWORKMOD RECOVERY YÜKLEME
    • CUSTOM ROM YÜKLEME (Android 4.4 Kitkat)

anlatımlarını yapacağım.

Öncelikle bu işlemleri yapmak sizin sorumluluğunuzdadır.
    Yapacağımız doğru adımlarda kesinlikle risk yoktur, her şey geri yüklenebilir.
    Brick olmuş tabletinizi bile geri kurtarabilirsiniz.
    stok rom ve recovery yüklemek garantinizi bozmaz.
    Lakin custom rom garantiyi bozabilir, buna cubeturkiye yetkilisi karar verebilir.

DİKKAT: Kişisel tavsiyem Cube U30GT2 'nin kutusundan çıkan beyaz micro usb kablosunu kullanmayın, bu kablo sorunludur. Varsa başka bir micro usb kablo kullanın cep telefonunuzun kablosu olabilir.

Evet başlıyoruz...

CUBE U30GT2 STOK ROM YÜKLEME REHBERİ

not: stok rom yükleme adımları 51cube.com.tr sitesinden alınmıştır. Gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz

1)http://www.51cube.com.tr/sayfa/1-destek_merkezi.html adresinden RKBatch Tool programını indirin.

2) Bilgisayarınıza indirdiğiniz RK Batch Tool programı ve beraberinde gelen sürücü dosyalarını arşiv dosyasından çıkartarak masaüstü
    bilgisayarınızdaki yeni oluşturduğunuz bir klasörün içerisine kopyalayın.

3) Arşiv dosyasından çıkartarak masaüstü bilgisayarınızdaki bir klasörün içerisine kopyaladığınız Rkbatchtool.exe dosyasını çalıştırın.

4) Rom yükleme işlemlerini yapacağınız RK Batch Tool programı çalıştıktan sonra masaüstü bilgisarınıza, Cube marka tablet bilgisayarınızı bağlayın.
    (Tablet Pc nizde ayarlar/geliştirici seçenekleri/usb hata ayıklaması seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun)

5) Cube Tabletiniz masaüstü bilgisayarınıza usb aracılığı ile bağlandıktan sonra masaüstü bilgisayarınız sizden Tablet Pc nize ait sürücüleri
    yüklemenizi isteyacektir. İlgili sürücü dosyalarını daha önce bilgisayarınıza indirdiğiniz RKBatchTool klasörü içerisinde RockUsbdriver
    klasörü içerisinde bulabilirsiniz. Bu klasör içerisinden masaüstü bilgisayarınıza uygun sürücü dosyalarını bularak yükleyin.

RESİM1https://www.dropbox.com/s/i48z498a7jlo4i7/1.jpg

6) Sürücü dosyaları yüklendikten sonra RK Batch Tool programında Connected Devices seçeneğinin altında 1 No lu aygıtı resimdeki gibi
    pembe renk ile göreceksiniz.

7) RK Batch Tool Programında alttaki Switch butonuna tıklayarak, 1 nolu cihazın Rom Yüklemek için uygun moda getirilmesini sağlayın. Switch
    butonuna tıkladıktan kısa bir süre sonra cihazınızı aşağıdaki gibi yeşil renk ile göreceksiniz. Bu sırada tablet bilgisayarınız kapanacak ve
    ekranda hiç bir görüntü olmayacaktır. Bu andan itibaren tablet bilgisayarınızın hiç bir düğmesine basmayın ve bilgisayarınız ile tablet
    bilgisayarınız arasındaki usb bağlantıyı kesinlikle çıkartmayın. Tablet bilgisayarınız artık yeni rom yüklemek için hazır durumdadır.

RESİM2https://www.dropbox.com/sc/g59rj3iuonnxoc2/6gDEO_KhV1

8) Daha önce masaüstü bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz Cube Tablet Bilgisayarınıza uygun Rom dosyasını FW Path seçeneğinin karşısındaki
    butona tıklayarak ROM dosyasnın bulunduğu yeri gösterin. Rom dosyası *******.img şeklinde FW Path in karşında görünecektir.

9) Uygun romu seçtikten sonra Restore seçeneği ile yükleme işlemini başlatınız.

10) Yükleme işlemi 3-5 dakika sürecek ve işlem bittiğinde Tablet bilgisayarınız kendi kendine açılacaktır. İşlem bittiğinde RK Batch Tool
    programında Tabletiniz aşağıdaki gibi görünecektir. Bu resimdeki gibi göründüğünden emin olduktan sonra Tablet Bilgisayarınız ile masaüstü
    bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı sonlandırarak, Tablet Bilgisayarınızı normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz

RESİM3https://www.dropbox.com/sc/kze4djex6ye4n5f/9JA28Fh1IA

Önemli Not: Yükleme işlemi yapılırken Tablet bilgisayarınız birkaç kez kendi kendine yeniden başlatılacaktır. Yükleme yapılırken işlemin yarım kalması
    halinde Tablet bilgisayarınız kullanılmaz hale gelebilir, yükleme işlemini kesinlikle yarım bırakmayınız.

Uygun olmayan romların yüklenmesi sonucunda Tablet bilgisayarınız kullanılamaz hale gelebilir.

Yukarıdaki işlemleri yapmak için gerekli teknik bilgi ve tecrübeye sahip değilseniz lütfen Cube Türkiye ile irtibata geçiniz.

Rom yükleme işlemleri İstanbul merkez servisimizde ücretsi olarak yapılabilmektedir.

CUBE TÜRKİYE

CUBE U30GT2 ROOT ERİŞİMİ

CUBE U30GT2 tabletinizi Ayarlar > Geliştici Seçenekleri > USB Hata ayıklaması > Aktif edin.

Bilgisayarınızda RK3188 driverları yüklü değilse öncelikle bu driverları yükleyin. Rock Batch Tool programı ile birlikte arşiv içerisinde mevcut, fakat tekrar indirmek isterseniz RK3188 driverlar indir

Masa üstünden Bilgisayar'a sağ tıklayıp "Yönet" seçeneğine tıklayın açılan pencereden "Aygıt Yöneticisi"ne giriyoruz.
    Disk sürücüleri altında rock_chip_USB_Device veya sarı ünlem işareti ile Bilinmeyen Aygıt yazabilir. Üzerine sağ tıklayıp "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" seçeneğine tıklayın. Açılan pencereden "Sürücü için Bilgisayarımı Tara" seçeneğine tıklayıp indirdiğiniz sürücü klasörünü gösterin ve sürücü yüklemesini tamamlayın.

Sürücüler başarılı bir şekilde yüklendiğinde tabletimiz rock_chip_USB_Device şeklinde ünlem işareti olmadan görünecektir.
    Ardından U30GT2 ROOT.rar arşivini indirip masa üstünde bir klasöre çıkarıyoruz. Klasör içindeki TPSparkyRoot.bat dosyasını Sağ tıklayıp Yönetici - Adminstrator olarak çalıştırıyoruz.

Açılan komut penceresinde 3-4 adımda kök erişim işlemleri yapılacaktır.
    Scripti Türkçe'ye çevirdim. Türkçe uyarılar olduğu için lütfen bekleyerek ve okuyarak acele etmeden bu adımları tamamlayın.
    Tabletiniz birkaç defa yeniden başlatılcak fakat yeniden başlama işlemi başlamadan veya bitmeden, cihazınız tamamen açılıp USB hata ayıklama moduna girmeden komut penceresinde işleme devam etmeyin.
    İşlem sonrasında size komut penceresinde "Hayirli olsun cihaz root oldu" dediğinde cihaznınızn menüsüne girerek supersu uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin, yoksa işlemleri doğru bir şekilde tekrarlayın.

CUBE U30GT2 CLOCKWORKMOD RECOVERY YÜKLEME

Tabletinizi öncelikle root etmelisiniz, yukarıdaki işlemler ile root nasıl edilir anlattım. Ayrıca root yaptığınızda cihazınıza arctablet.arctools.apk yüklenecektir.
    Eğer arctablet.arctools.apk uygulamasını sildiyseniz arctablet.arctools.apk tıklayıp uygulamamızı indiriyoruz ve yüklüyoruz.

Ardından cihazın wifi açın ve İnternet bağlandığında arctablet.arctools.apk programını çalıştırın. Superuser yetki isteyebilir yetkiyi verin.

"Uygulama Kur" sekmesindeki açılır listeye tıklayın ve listeden "CWM-based Recovery v6.0.3.1 for Ifive X2" seçin liste açılmıyorsa internet bağlantınızı kontrol edin. Seçimi yaptıysanız "indir" butonuna tıklayın yükleme bittiğinde "uygulamaları kur" butonuna tıklayın ve kurulumu bitirin.
    İşlem bittiğinde "Reboot" sekmesine geçerek Reboot Recovery seçin CWM Recovery açılacaktır.

CUBE U30GT2 4.4 Kitkat CUSTOM ROM YÜKLEME

İşleme başlamadan önce tabletinizdeki kişisel verilerinizi bilgisayarınıza taşımanızı öneririm (resimler, müzik, film vs)
    yukarıdaki adımlar ile CWM recovery yüklediğinizi ve Recovery moduna girebildiğinizi varsayarak devam ediyorum. yüklemediyseniz yukarıdaki adımları takip edin.
    Tabletiniz kapalı iken recovery moduna girmek için önce "ses açma" tuşuna basılı tutarak ardından power (güç) tuşuna basın tabletimizi açıldığında logoyu gördüğünüzde sadece power tuşundan elinizi çekin ve ses açma tuşuna basılı tutmaya devam edin. birkaç saniye sonra CWM Recovery açılacaktır.
    CWM Recovery 6 sürümde olduğu için dokunmatik de çalışmaktadır. Fakat yavaş çalışmasından ve yanlış seçim yapma tehlikesinden dolayı ekrana dokunmadan tuşlar ile seçim yaparsanız sizin daha faydalı olur.
    Ses açma tuşu - yukarı çıkma
    Ses kısma tuşu - aşağı inme
    Power güç tuşu - seçmek
    Evet hazırsak rom yüklemeye geçiyoruz. Öncelikle eski sistemi ve kalıntıları silmeliyiz.

Sırasıyla;
    Wipe data/factory reset > yes
    wipe cache partition > yes

mounts and storage > format cache > yes
    mounts and storage > format data > yes
    mounts and storage > format system > yes
    isteğe bağlı dahili hafıza ve sd kart biçimlendirmek için:
    mounts and storage > format sdcard> yes
    mounts and storage > format external_sd> yes
    mounts and storage > format sd-ext> yes
    GO BACK diyerek ana menüye gelin.
    temizlik bittikten sonra sd kartınızı bilgisayara bağlayın.
    2014-04-16.18.32.49.rar adlı yedeği indirin.
    Linkteki rom kendi tabletimden yedeklenmiştir, tüm kişisel veriler silinip fabrika ayarlarına getirilmiştir. Boot logo tarafımca değiştirilmiş olup halihazırda rootludur.
    İndirdiğiniz arşivdeki klasörü olduğu gibi SDKartınızın içindeki clockworkmod > backup içine atın eğer bu klasörler yoksa kendiniz oluşturun.
    Klasörü sd kartınıza kopyaladıktan sonra sd kartı cihazınıza takın birkaç saniye bekledikten sonra "backup and storage" seçin "restore from external sdcard" seçeneğine tıklayın ve sd karttaki 2014-04-16.18.32.49 yedeği seçin, "yes -Restore" ile işlemi başlatın. İşlem bitiminde go back diyerek ana menuye gelebilir oradan "reboot system" seçeneği ile tableti yeniden başlatabilirsniz. Eğer root fix uyarısı verirse "yes fix" seçeneğini seçin. Tabletiniz yendien açılacak.
    Kitkat sürümlü Cube U30GT2 tabletiniz Hayırlı olsun :)

yazım hatalarım olmuş olabilir takıldığınız yapamadığınız, sorun yaşadığınız yeri konu altından beni @ramazan12345 etiketlieyerek sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olacağım
    2 SAATTEN FAZLA ZAMAN HARCADIM "ALLAH RAZI OLSUN" DEMENİZ YETERLİDİR :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazan12345 -- 17 Nisan 2014; 0:46:06 >

• Allah razı olsun emeğine sağlık forumda bu kitkat romunu pek önermiyorlar ama
  • ahweto kullanıcısına yanıt
    ben şimdiye kadar sadece 1 hata buldum o da flash player ile film video izlerken tam ekran yaptığında titreme yapıyor ekran tam ekrandan çıkınca düzeliyor..
    şu an kitkat kullanıyorum tavsiye de ederim tabletinize kitkat yüklemeden önce CWM den backup ile yedek alıp sonra yüklemeyi deneyin beğenmezseniz geri dönersiniz
  • Bende bu tableti çinde iken aldım saçma çin programlarını kaldırmak istiyorum ve cihaz çok tıkanıyor bana sade sorunsuz bir rom lazım, öneriniz var mı ? Tablet sadece internet ve fotoğraf göstermek için kullanılacak.
  • öncelikle selamlar.

"backup and storage" seçin "restore from external sdcard" seçip yükleme durumuna kadar işlemleri getirdim.
    Fakat SDKart içinde clockworkmod/backup klasörlerinin içine "2014-04-16.18.32.49" dosyasını yüklememe rağmen "not files found" uyarısı alıyorum.

hatta garanti olsun diye hem clockworkmod hemde backup klasörlerinin içine kopyaladım.

sebebi nedir acaba?
  • İyi akşamlar ben Fethiye den Ekrem bu anlattıklarınızı uygulamak benim için çok zor.Ben tableti size göndersem bu işlemleri yapar mısınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skaracan1979

öncelikle selamlar.

"backup and storage" seçin "restore from external sdcard" seçip yükleme durumuna kadar işlemleri getirdim.
    Fakat SDKart içinde clockworkmod/backup klasörlerinin içine "2014-04-16.18.32.49" dosyasını yüklememe rağmen "not files found" uyarısı alıyorum.

hatta garanti olsun diye hem clockworkmod hemde backup klasörlerinin içine kopyaladım.

sebebi nedir acaba?

SD card format yaptıktan sonra verilen CWM rom dosyasını SD karta tekrar ve sorunsuz kopyaladığınızı kontrol ediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilardi -- 27 Aralık 2014; 14:58:20 >
  • @ramazan12345 kardeş, buralarda mısın? Ben daha önce root atmaya ve stok rom yüklemeye çalıştım. Senin tarif ettiğin şekilde ancak bazı yerlerde hata verdi ve başarısız oldu. Şimdi tekrar deneyeceğim ve nerelerde hata verdiğini sana da yazacağım. Teşekkürler.
  • buralardayım tableti sattım fakat elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.