Şimdi Ara

...::Solenza Klübü::... (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.635
Cevap
34
Favori
276.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    torpido kısmından gelen soğuk ve hafif uğultu var çözümünü bilen varmı acaba.
  • GkhaNLioN kullanıcısına yanıt
    Ne yaptınız hallettinizmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarmagan20 -- 16 Ocak 2016; 0:45:44 >
  • arkadaşlar merhaba

solenzaman sol arka stop lambası lazım varmı elinde olan satılık yada stılan yer bilen
  • quote:

Orijinalden alıntı: halon

arkadaşlar merhaba

solenzaman sol arka stop lambası lazım varmı elinde olan satılık yada stılan yer bilen

direk reno servisine sor agam

• Hakan kardeşim yaklaşık 6 ay önce Solenza scala pack sport aldım. Ufak tefek eksiklerini giderip bakımını yaptım veya yaptırdım.
    Sırada gösterge paneli var, bazı ışıklar yanmıyor, göstergeyi nasıl sökebilirm? Yardımcı olur musun?
  • Arkadaşlar cevap yok mu?

• velican81 V kullanıcısına yanıt
    slm velican.mesajini yeni gördüm.daha dogrusu uzun bir zamandir forma girmiyordum. ben daha önce gösterge panelini sökmüstüm.böyle seylere elin yatkinsa sökmekte zorlanmazsin.

gosterge panelini sökmen icin once teybi sökmen gerekiyor.teybi sökmek icin 2 parca 20 ser cm lik 1.5 mm nya kablo kullanman gerekiyor.kablolar U seklinde yap ve teybin saginda ve solunda bulunan altli üstlü mevcut deliklere gecirince tirnaklar birakiyor.teybi biraz saga sola oynatinca teyp cikiyor.teybin soketlerini sök ve cikar.

simdi sirada ust gogusu sokmen gerekiyor.gogusu sokmen icin sag kapiyi ac yan tarafta bir tane altigen yildiz vida var onu sök.aynisi sol taraftada onu da sök.

direksiyonun altinda sinyal kolunun orada ki plastik parcayida sökmen gerekiyor.onuda altan bir vida tutuyor.onu da sök.

simdi direksiyonun basina gec.gögüsteki klima deliklerine elini gecir ve biraz zorlarak kendine dogru cek.tirnakli oldugu icin hemen cikacaktir.

gösterge panelini tutan 4 ad vida var. onlari söktügünde paneli cikarabilirsin.panelde iki adet soket var.onlari da cikarinca paneli tam sökmüs olursun.

dikkat etmen gereken husus,patlamis lambalari tek tek degistir.siralarini karistirma.hatta lambalari sökmeden önce muhakkak fotosunu cek.

geri toplama islemini bunlarin tersini yaparak yapabilirsin

kolay gelsin...

• tekniker1 T kullanıcısına yanıt
    Cevap verdiğin için teşekkür ederim, geç olması sorun değil. Havaların biraz daha ısınmasını bekliyorum.

Ben led veya şerit led yapmayı düşünüyorum da, onun hakkında bilgi verir misin.
    Bu arada elim yatkın ve meraklıyımdır. Bagaj kilidine motor taktım, düğmeyide koltuğun altındaki deliklerden birine taktım, orjinal gibi oldu.
    Bişeyleri kendim yapınca acayip mutlu oluyorum.
    eline saglik.bagaj acari yapinca bagaj aydinlatmayida yapsaydin. o da güzel oluyor.bagaja yarim metre serit led yetiyor.gündüz gibi aydinlatiyor.daha önceki sayfalara bakarsan benim yaptigim bütün uygulamalari görursun.ben hepsini fotolariyla birlikte paylastim.hosuna gideni yapabilirsin.su ana kadar tek yapamadigim km saat gösterge aydinlatmasini beyaz led yapacaktim.baktim baya tefarrüatli onun icin vazgectim.gostergeyi onun icin sokmustum.icini temizleyip geri topladim.

• Motor için kablo çekerken, bagaj aydınlatmayı da düşünerek fazla çekmiştim, onu da yapacağım inşallah.

O zaman ben sadece temizleyip, ampülünü değiştireyim.
    Senin kadar yetenekli olduğumu düşünmüyorum. :)
    Teşekkür ederim.
  • Herkese slmlar bende 15 gün önce solenza aldım arabamda klima hidrolik direksiyon merkezi kilit sürücü hava yastığı ve ön iki cam otomatik hangi modeli oluyor bu bilen varmı..Ve yakıt olarak mukemmel bir araba

• Solenza Scala Packsport diye biliyorum. Ben de var. :)
    arkadaşlar bende solenza rapsodie var rengi gri inci bu aracın renk kodunu bilen varmı ben her yerine baktım bulamadım şimdiden teşekkürler
  • tekniker1 T kullanıcısına yanıt
    banada bir yardımcı olun arkadaşlar aracım gri inci renginde bu arcın boya kodu nedir
  • H. KURT H kullanıcısına yanıt
    Bende kırmızı renk kodunu arıyorum, bir kaç yerde küçük nokta var düzeltemem gereken ama bulamadım. Bulduğum sadece logan renk kodları. Aynı mı diye bakmayı da unutuyorum hep. :)

http://www.akripol.com.tr/renkKodlari-hepsi.html
  • Konu yavaş yavaş sessizleşiyor. Çok daha aktifti bir zamanlar. Varsın sessiz olsun. İkinci solenzamdan son dere memnunum. Hiç bir sıkıntımda yok. Umarım olmazda...

• Benim solenzaya binenler özellikle aracın az yakmasina hayran kalıyorlar. Geçenlerde arkadaşım öğrencileri sınava götürmek için benim aracımı aldı.yol parasını MEB karsiliyormus sanırım. Dönüşte araca LPG koymuş depo tamamen dolmuş ödeneğin çoğu artmış kalanıyla da benzin almış deponun 4te 3u dolu şuan. Arkadaş senin araba suyla mi çalışıyor dedi çok şaşırmış :)

• Benim solenzam da yakıt konusunda mukemmel yalnız hiç bir sorun olmamasına rağmen arıza lambası tamircım tüp ten diyor hiç bir sıkıntı yok diyor sizce de öyle mi veya benimle aynı sorunu yaşayan varmı

• Merhaba arkadaşlar mesajlarınızı okudum ve karar verdim elimde 13bin birikmiş param var eger yardımcı olursanız klimalı merkezi kilitli solenza almayı düşünüyorum etrafınız da temiz solenza satan olursa bana ulaşabilir misiniZ. Şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.