DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
ÜNİVERSİTEDE ORTALAMA TUTTURMAK
23
Cevap
1
Favori
10.509
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> ÜNİVERSİTEDE ORTALAMA TUTTURMAK
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      951 Mesaj
      01 Eylül 2006 13:23:49
      Mühendislik Fakültesinde okuyan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim:makine,elektrik-elektronik gibi bölümlerde 4 üzerinden 2.5 ortalama tutturulabilir mi?tutturulabilirse kasarak mı az az çalısarak mı bi açıklayıverin

• Yüzbaşı
      317 Mesaj
      01 Eylül 2006 13:26:56
      Çalışmazsan 2'nin üstüne bile çıkamazsın.

• Çavuş
      53 Mesaj
      01 Eylül 2006 13:36:03
      aynen calısmassan adam gıbı 2 ustune bıle cıkamassın...

• Yüzbaşı
      951 Mesaj
      01 Eylül 2006 13:38:48
      haklısınızçalışcaz da inşallah yaparız.benim %50 burslu tam burslu da 3 ortalama istiyor onlar ne yapcak

• Yüzbaşı
      535 Mesaj
      01 Eylül 2006 13:46:01
      Çalışmak devamlılık arz eder.
      Çalışmanın miktarı ise kişisellik arz eder.

Günlük çalışmazsanız uzun vadede başarı elde edemezsiniz. Temeli sağlam atmak gereklidir.

Zaten çalışmayı severseniz çalışmadığınız zamanlar rahatsızlık hissedersiniz. Günlük 1, 2 saat çalışmak ya da günlük tekrar kâfi olacaktır.

Bir de not olarak eklemek isterim. Arkadaşlarınızdan asla fotokopi almayınız. Notlarda da kişisellik ön plândadır. Notun sahibi kendi eksikleri doğrultusunda not tutar. Birebir örtüşmeniz mümkün değildir. Elinizdeki size ait olmayan notları ezberleyerek sınava girecek olsanız dahi “ ters köşeye yatmak / ters köşe olmak ” denilen durumla karşılaşmanız sürpriz olmayacaktır.

Düzenli ve istekli çalışmak kadar devamlılık ve bireysel notlar almak başarıya etkendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimayınkaf -- 1 Eylül 2006; 13:49:00 >

• Binbaşı
      1249 Mesaj
      01 Eylül 2006 14:07:48
      3 mü???
      işin zor

DH Bisiklet Severler Grubu
      MOSSO LEGARDA 1621 MSM V

Heeeeeeeeeep... Bu dünya hep yalan dolaaaaan, Senin sevgindir aslolaaaan, Sonuna kadar biz Fenerbahçeliyiz Ulaaaan!
      Sevdik seni her şeyden çooook, Fenerbahçe, bize bu yolda geri dönüş yoooook!

• Yüzbaşı
      951 Mesaj
      01 Eylül 2006 14:26:56
      bana 2.5 gerekio 3 tam burslu öğrenciler için gerekli benimki %50 burslu:)
      quote:

Orjinalden alıntı: redhotrider

3 mü???
      işin zor

• Yarbay
      2567 Mesaj
      01 Eylül 2006 14:30:16
      Dersleri CC ile geçip gidersen ortalaman 2 civarı olur.
      2.5 için çalışmak gerekir.
      3 içinse daha düzenli ve disiplinli bir çalışma.

• Binbaşı
      1249 Mesaj
      01 Eylül 2006 14:32:04

quote:

Orjinalden alıntı: kvnccelik

bana 2.5 gerekio 3 tam burslu öğrenciler için gerekli benimki %50 burslu:)

Alıntıları Göster

o da zor

ben bi donem kaptım saldım hala belimi doğrultamadım...
      2.3 te surunuyoruz!!!

DH Bisiklet Severler Grubu
      MOSSO LEGARDA 1621 MSM V

Heeeeeeeeeep... Bu dünya hep yalan dolaaaaan, Senin sevgindir aslolaaaan, Sonuna kadar biz Fenerbahçeliyiz Ulaaaan!
      Sevdik seni her şeyden çooook, Fenerbahçe, bize bu yolda geri dönüş yoooook!

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      01 Eylül 2006 15:36:51
      çok şükür 3,25 den aşağı düşmedik.

Birgün herkes ölümü tadacaktır.
      01 Eylül 2006 15:57:47
      ilk iki sınıf için 2,5 havada karada yapılır ama son iki sene sıkıntı olabilir

MUCİZELER ENERJİMİZİ KORKULARIMIZA DEĞİL; HAYALLERİMİZE KANALİZE ETTİĞİMİZ ZAMAN GERÇEKLEŞECEKTİR.

• Yarbay
      2311 Mesaj
      01 Eylül 2006 16:27:31
      Bir yerden sonra insan hep daha fazlasını istiyor. Ben hep AA parolası ile çıkıyorum sınavlara...

• Yarbay
      2671 Mesaj
      01 Eylül 2006 16:31:18
      2.5 için derslerinin hepsinin c+ olaması lazım yani buda 70-75 olması gerek..3 için ise b olaması yani derslerinin 80-85civarı olması demek..

edit:sayı hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aakın -- 1 Eylül 2006; 16:32:26 >

• Yüzbaşı
      383 Mesaj
      01 Eylül 2006 16:35:04
      Bu Tamamen Senin Aklı Ve Zekan İle Alakalı Bişey, Arkadaşlarım Var Sadece Derse Girip Dinliyorlar Ve Hiç Defter Tutmuyorlar Başkalarından Fotokopide Almıyorlar Ama 3 Yıldır Bursları Devam Ediyor Ortalamaları 3'ün Üstünde Gidiyor Hep..

• Yüzbaşı
      951 Mesaj
      01 Eylül 2006 18:47:52
      4 üzerinden 2.5 100 üzerinden 62.5 oluyor..İlk senenin ortalaması çok önemli diyorlar,ilk sene ortalaması ilerde de rahat ettiriyormu$..ilk iki sene 2.5 üstü tutsam iyi olur son iki seneden kascaz ama artık ne kadar olursa..bir de hazırlık sınıfında 70 isteniyor ortalama bu zor mudur bölümüm ingilizce eğitim verdiği için hazırlık okumayı düşünüyorum.Bu arada Atılım Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği %50 bursluyu kazandım.Atılımdan olan varsa bana ulaşırsa sevinirim.
      quote:

Orjinalden alıntı: aakın

2.5 için derslerinin hepsinin c+ olaması lazım yani buda 70-75 olması gerek..3 için ise b olaması yani derslerinin 80-85civarı olması demek..

edit:sayı hatası

01 Eylül 2006 19:34:34

quote:

4 üzerinden 2.5 100 üzerinden 62.5 oluyor..İlk senenin ortalaması çok önemli diyorlar,ilk sene ortalaması ilerde de rahat ettiriyormu$..ilk iki sene 2.5 üstü tutsam iyi olur son iki seneden kascaz ama artık ne kadar olursa..bir de hazırlık sınıfında 70 isteniyor ortalama bu zor mudur bölümüm ingilizce eğitim verdiği için hazırlık okumayı düşünüyorum.Bu arada Atılım Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği %50 bursluyu kazandım.Atılımdan olan varsa bana ulaşırsa sevinirim.

Alıntıları Göster

Bizim okulda şöle

90-l00 AA 4.0
      85-89 BA 3.5
      80-84 BB 3.0
      75-79 CB 2.5
      70-74 CC 2.0
      65-69 DC 1.5
      60-64 DD 1.0
      50-59 FD 0.5
      49 ve aşağısı FF 0

2.0 ortalama için bile bayağı bayağı çalışmak gerekir

• Yüzbaşı
      951 Mesaj
      01 Eylül 2006 19:49:40
      hangi okul dostum bir de hepsinde aynı mı not sistemi bu senin örnekteki gibi mi?
      quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Alıntıları Göster

Bizim okulda şöle

90-l00 AA 4.0
      85-89 BA 3.5
      80-84 BB 3.0
      75-79 CB 2.5
      70-74 CC 2.0
      65-69 DC 1.5
      60-64 DD 1.0
      50-59 FD 0.5
      49 ve aşağısı FF 0

2.0 ortalama için bile bayağı bayağı çalışmak gerekir

• Yüzbaşı
      997 Mesaj
      01 Eylül 2006 19:53:07
      benim tam 2.5 yani 2.50. 3.sınıf bitti.elektrik-elektronik mühendisliğindeyim. derslerden cc al.sosyal seçmelilerden almanca filan yada probability,economics gibi kolay derslerden aa al.2.5 olur.

• Yüzbaşı
      951 Mesaj
      01 Eylül 2006 19:56:39
      beorn26;hangi üniversite kardeş?biliyorsun okuldan okula da değişiyor bu işler..
      quote:

Orjinalden alıntı: beorn26

benim tam 2.5 yani 2.50. 3.sınıf bitti.elektrik-elektronik mühendisliğindeyim. derslerden cc al.sosyal seçmelilerden almanca filan yada probability,economics gibi kolay derslerden aa al.2.5 olur.

01 Eylül 2006 20:04:07
      inşallah gittiğin okulda çan sistemi yaygındır bu ne cc için 70 almak lazımmış 35 ortalama ile cb aldığımı bilirim

MUCİZELER ENERJİMİZİ KORKULARIMIZA DEĞİL; HAYALLERİMİZE KANALİZE ETTİĞİMİZ ZAMAN GERÇEKLEŞECEKTİR.

• Yüzbaşı
      847 Mesaj
      01 Eylül 2006 20:14:13
      quote:

Orjinalden alıntı: kaiser I

inşallah gittiğin okulda çan sistemi yaygındır bu ne cc için 70 almak lazımmış 35 ortalama ile cb aldığımı bilirim

abi aynen katılıyorum

CALIS CALIS CALIS VE BUNLARI GÖZ ÖNUNDE TUT

BAZI ÜNİVERSİTELERDE ÇAN SİSTEMİ VAR SINIF DURUMUNA GÖRE NOTUN YÜKSELEBİLİYOR YANİ

AMA BU SEFERDE DERS GECME OLAYIN BİRAZ ZOR OLUYO NEYSE

BENİM MEZUN OLDUGUM OKULDA ABİ BENİM KAZANDIGIM SENEDEN BİR SENE SONRA GİRENLER ÇAN SİSTEMİ UYGULANIYOR.ALTTAN DERS ALDIGIMIZDA BİZ 55 ALIP KALIRKEN ADAMLAR 40 ALIP NOTU YAKLASIK 75 E VURUYORDU
      BEN BÖYLE ADALETİN İŞTE NE DESEM BOS

YANİ ANLIYACAGIN BİRAZDA ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜH DERSLERİ İNAN BÜTÜN MÜHENDİSLİK LERDEN ZOR BU YÜZDEN NE KADAR YARARLI CALISIRSAN O KADAR İYİ DERS GECMEK İÇİN DERS CALISMA ANLAYARAK CALIS BÖYLECE DAHA ZEVKLİ OLUYOR MÜHENDİSLİĞİN TADINI ALIYORSUN

YANİ BİR MÜHENDİSİN NE DEMEK OLDUGUNUİÇİNE SİNDİREREK CALIS

KOLAY GELSİN

01 Eylül 2006 20:27:04
      Odtu. Bazı derslerde can eğrisi var(matematikte mesela). Bazılarında yok(ing dersi örneğin).

quote:

hangi okul dostum bir de hepsinde aynı mı not sistemi bu senin örnekteki gibi mi?

Alıntıları Göster

• Yarbay
      3105 Mesaj
      02 Eylül 2006 08:01:43
      Bence çan sistemi insana bir şey katmıyor,çok düşük notlarla yüksek ortalamalar tutturulabiliyor,kendini kandırmak bence...

• Teğmen
      162 Mesaj
      27 Ağustos 2010 11:55:52
      valla çan eğrili sistemde okuyorum .. ortalamam 3.40 harf notuna göre ... fakat adaletsizlik var harf notlu başarı ortalamasında çünkü benim notlarım hep 90-100 arası çoğunlukla fakat başka arkadaşlar aynı harf notuna 70 lede ulaşabildiği için aradaki 25 puanlık farka rağmen benzer not ortalamaları tutturulabiliyor ..bu aslında çok adaletsiz ! not ortalamaları tamamen alınan notların aritmetik ortalamasına göre olmalı ..

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> ÜNİVERSİTEDE ORTALAMA TUTTURMAK
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.