Şimdi Ara

Süper online, oyunlarda, skype vb programlarda lag sorunu!!! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
1
Favori
17.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar alakasız bir yerde olabilirim ama yeni üye oldum mobilden giriyorum nasıl konu açıldığını bir türlü cozemedim. Mobilden konu açılmıyor mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • motorist34 M kullanıcısına yanıt
    Yarın deniycem ama çok duyduk bu lafları ya ben hallettim burdan falan diyolar değişen bişey yok!
    forumlara pek bakmıyorum, o yüzden cevap atamayabilirim. Sorun bölgeseldi, kendileri yurtdışı çıkışlarından hallettiler. Belki bizim durumumuzu örnek gösterirseniz daha hızlı çözülür sorununuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rovertr

forumlara pek bakmıyorum, o yüzden cevap atamayabilirim. Sorun bölgeseldi, kendileri yurtdışı çıkışlarından hallettiler. Belki bizim durumumuzu örnek gösterirseniz daha hızlı çözülür sorununuz.

Peki ne yapmam gerekir? Nasıl çözebilirim? Aradığımda sürekli modeme reset atıyorlar ve çözüm olmuyor. :/
    Ben sancaktepede oturyorum. Superonlineye 2 haftadır aboneyim ve en başından beri sorun düzelmedi.
  • 4 aydır kullanıyorum 3kez servis çağırdım hiç bi sorun bulamadılar. 20mb sözde, wifiden 2pc kullanıyoruz. ping olarak şikayetim yok oyunlarda sıkıntı yaratmıyor. benim sorunum anlık bağlantı kayıpları. özellikle oyunlarda çok küçük bağlantı kopmaları oluyor 5dk'da bir 0.5sn falan gidiyo geliyo. bazen dahada sıklaşıyor bu kopmalar, sıklaştığı zaman sınırlıya dönüyo bağlantı. dota oynarken çok saçma bişey oluyor net gitmiş gibi bağlantı kopuyor oyundan düşmeye başlıyorum, ama wep tarayıcıda falan internet oluyor bu sırada sitelere falan girebiliyorum, bağlantıyı kesip tekrar bağlandığım zaman geri bağlanıyor oyuna. hiç bişey anlamadım torrent açık oluyor 2mb indirme hızı sabit olarak iniyor, ama oyunlarda dediğim gibi max 10ms oynarken ara ara tekliyor düşer gibi olup bağlanıyor hemen, kopma uzun sürerse bağlantıyı kesip tekrar bağlanıyorum düzeliyor hemen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozmen_bey

4 aydır kullanıyorum 3kez servis çağırdım hiç bi sorun bulamadılar. 20mb sözde, wifiden 2pc kullanıyoruz. ping olarak şikayetim yok oyunlarda sıkıntı yaratmıyor. benim sorunum anlık bağlantı kayıpları. özellikle oyunlarda çok küçük bağlantı kopmaları oluyor 5dk'da bir 0.5sn falan gidiyo geliyo. bazen dahada sıklaşıyor bu kopmalar, sıklaştığı zaman sınırlıya dönüyo bağlantı. dota oynarken çok saçma bişey oluyor net gitmiş gibi bağlantı kopuyor oyundan düşmeye başlıyorum, ama wep tarayıcıda falan internet oluyor bu sırada sitelere falan girebiliyorum, bağlantıyı kesip tekrar bağlandığım zaman geri bağlanıyor oyuna. hiç bişey anlamadım torrent açık oluyor 2mb indirme hızı sabit olarak iniyor, ama oyunlarda dediğim gibi max 10ms oynarken ara ara tekliyor düşer gibi olup bağlanıyor hemen, kopma uzun sürerse bağlantıyı kesip tekrar bağlanıyorum düzeliyor hemen.

ttnetteyken bu denli sıkıntılar yoktu. hangi mevkide oturuyorsunuz?

aynen 8mb ttnet kullanıyorudum bundan daha iyiydi kopma falan yaşamıyordum. 20mb diye aldandım buna geçtim. ankara dikmen'de oturuyorum.
  • Topluca bir şeyler yapalım. Herkes bireysel bir şeyler yapmaya çalışıyor ama sonuç alamıyoruz! Birlik olursak bu işin ciddiyeti anlatılabilir. İnternetin tamamen kesilmiyorsa tam hizmet verdiğini düşün bir anlayış söz konusu :/
  • Benim de belli dönemlerde video yüklemede sıkıntı oluyor özellikle twitchte. Sorun nedir anlamıyorum zaten 8lik netten 3.5 luk verim alıyorum. Ttnetle uğraştığımdan geçtim aynı şeyler geliyor başıma
  • superonline adsl 8mbitin hepsini alıyorum ay sonuna kadar kullanıyorum.Hız da sorun yok ama ping rezalet frankurt 80 ping nedir yurtdışı çıkışları kötü olduğu gibi yurt içi 50 ping görüyorum

edit:Hizmet@superonline fotoğraf attım dün öğlen.Bugün sabah modem ip falan değişmişti.İstanbulda görünüyor ip pingim ilk defa bu kadar düştü ama modem reslenince falan kapanınca napıcam bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xMakavelix -- 4 Haziran 2014; 10:32:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozmen_bey

4 aydır kullanıyorum 3kez servis çağırdım hiç bi sorun bulamadılar. 20mb sözde, wifiden 2pc kullanıyoruz. ping olarak şikayetim yok oyunlarda sıkıntı yaratmıyor. benim sorunum anlık bağlantı kayıpları. özellikle oyunlarda çok küçük bağlantı kopmaları oluyor 5dk'da bir 0.5sn falan gidiyo geliyo. bazen dahada sıklaşıyor bu kopmalar, sıklaştığı zaman sınırlıya dönüyo bağlantı. dota oynarken çok saçma bişey oluyor net gitmiş gibi bağlantı kopuyor oyundan düşmeye başlıyorum, ama wep tarayıcıda falan internet oluyor bu sırada sitelere falan girebiliyorum, bağlantıyı kesip tekrar bağlandığım zaman geri bağlanıyor oyuna. hiç bişey anlamadım torrent açık oluyor 2mb indirme hızı sabit olarak iniyor, ama oyunlarda dediğim gibi max 10ms oynarken ara ara tekliyor düşer gibi olup bağlanıyor hemen, kopma uzun sürerse bağlantıyı kesip tekrar bağlanıyorum düzeliyor hemen.

Aynı sorun bende de var, yaklaşık 2-3 dk lık aralıklarla server dan atıyor. Herhangi bir oyun, hepsinde aynı şey.

Yazdığım ps3 geçerli ama farketmez heralde.

• http://www.pingtest.net/result/99142683.png

Son durum bu , İstanbul , beylikdüzü ,aşağı yukarı 1 ay periyodik paket kayıpları ve ping sorunları yaşamıştım , geçmiş postlara bakarsanız göreceksiniz ; 20 gün hatanın benden kaynaklandığını ifade ettiler, ardından işi kaymakamlık hakem heyetine götürmeye ve gerekirse dava açacağımı belirtince önce modemi değiştiler, düzelmeyince kavga dövüş yeni bir ekip yolladılar , gelen ekip şaşırtıcı derecede özverili idi , modemi kontrol ettiler , ardından modeme gelen bütün hattı 0 dan yeniden çektiler , bütün bağlantıları kontrol ettiler ( bilgisayarlarım dahil ) Ardından sorun düzelmeyince genel merkeze durumu yazılı ve görsel olarak bildirerek durumu ifade ettiler , ardından 2 günlük periyotta sorun çözüldü , sorunun switch panosunda olduğu bunların değiştiği söylenmesine rağmen site görevlimiz panoya müdahele edilmediği bilgisini verdi ; sanıyorum bu arızalar internetin kontrol altına alınması ve kullanıcıların takibini amaçlayan bir filitreleme sisteminin yansımaları eğer ayarlar isp ler tarafından revize edilmezse sorunlar devam edecektir.

Saygılarımla

• Sorunu çözdüğünüze sevindim ama ben direk iptal ettirdim SOL fiberi. 25 tl istediler 5 günlük kullanım için hemen bozdum sözleşmeyi, kavga dövüş düzeltcem diye uğraş, değmez bence.

Şu anda 1mbps lik tarife ve %25-35 arasındaki sinyal gücüyle 2 saattir COD oynamayı bırakıp yazıyorum bunları. Bir sorun varsa kendileri çözmeleri gerekiyor, yapacakları 2 saatlik iş için 1 ay süründüremezler insanları.
  • şuan ankara eryamanda durum nasıl bilen var mı?

Bende kablosuz internete bağlanınca İnternet 20 saniye boyunca var. Sonraki 10 saniye yok. Böyle tekrar ediyor. Her dakkanın 20 saniyesinde hızım 0 megabit. Ayrıca o 20 saniye içinde açmak istediğim sayfalar refreshleyinceye kadar açılmıyor.

Test etmek için görev yöneticisi>performans>wifi'a gelin bu sayfayı açıp grafiği izleyin:http://testmy.net/auto?...s=12&minDFS=200&minUFS= 200mb lık veri ile test ediyor.

ayrıca sorunu çözmek için yapabileceğim birşey var mı?
  • fekfek F kullanıcısına yanıt
    Ankara'da genel bir sorun olabilir.Benim de bağlantım çok sık aralıklarla kopmaya başladı. Lokasyon Çankaya Yıldız
  • dannyarcher D kullanıcısına yanıt
    kabloyla mı kablosuz mu
  • Kablosuz bağlanıyorum da o önemli değil.Modemin internet bağlantısı kesiliyor.Şikayet talebi oluşturdum bakalım ne diyecekler ?.
  • Superonline fiber 50mbps internet kullanıyorum ve world of tanks diye bir oyun oynuyorum oyundayken belli zamanlarda atlama, tekleme tarzı birşey oluyor araştırdım ve Başlat<Çalıştır'a cmd yazarak world of tanksın 2 serveri Almanya ve Hollandaya pingler attım Almanyada %5, Hollandada %0 kayıp vardı bende birkaç yere daha ping atarakwww.google.com tarzı siteler oldu bunlar %0 olduğunu gördüm kaybın bunun üzerine kaybın nerede olduğunu görmek için tracert attım ve sonuç aşşağıdaki gibi çıktı bu durumda benim ne yapmam lazım kesin bir kanıya varmak için başka yerlerede tracert veya pathping atıp izlemem felan lazımmı bir yardımcı olurmusunuz. 8. sırada bir kayıp var gibi görünüyor galiba bende tam bilmiyorum ama.

Microsoft Windows [Sürüm 6.1.7600]
    Telif Hakkı (c) 2009 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

C:\Users\Pc>tracert login.p1.worldoftanks.eu

En fazla 30 atlamanın üstünde
    login.p1.worldoftanks.eu [92.223.1.102]'ye izleme yolu :

1 <1 ms <1 ms <1 ms
    2 2 ms 2 ms * host-92-45-0-201.reverse.superonline.net [92.45.
    0.201]
    3 2 ms 2 ms * 10.36.78.253
    4 9 ms 11 ms * host-85-29-56-85.reverse.superonline.net [85.29.
    56.85]
    5 9 ms 8 ms * 10.36.2.93
    6 12 ms 10 ms * 10.36.8.130
    7 11 ms 11 ms * host-82-222-129-81.reverse.superonline.net [82.2
    22.129.81]
    8 * * * İstek zaman aşımına uğradı.
    9 52 ms 51 ms 51 ms fr5-a9006-edge-1-be20-2000.wargaming.net [92.223
    .124.131]
    10 61 ms 60 ms 62 ms 92.223.124.164
    11 52 ms 51 ms 51 ms fr2-sl-b102.wargaming.net [92.223.1.102]

İzleme tamamlandı.

teşekkürler.

Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saranghapanida -- 7 Eylül 2015; 1:38:29 >

• Axminster kullanıcısına yanıt
    Ping 65 benim package lost 0 bende beylikdüzünde oturuyorum ay başından beri whatsappa olan bağlantım bazen gidiyor,instagramda resimler geç açılıyor,online bir oyuna girerken ilk 1-2 deneyişte oyuna bağlanamıyor.Pingim normal mi ?
  • 3 haftadır oyunlarda aşırı derecede ping spike sorunu çekiyordum ve internet bazen kesiliyordu.Şimdi yeni bir modem getirdiler internet kesilmeleri minimuma indi ama ping spike yiyorum hertürlü ping hassasiyeti olan oyun ve uygulamalarda.Şimdi canlı yayın izliyorken bi modeme ping atayım dedim 5-10-20 ms arası çıkarken aralarda 500-3000 ms gibi sonuçlar çıkıyordu (kablosuz).Farklı cihazlarla tekrar denedim aynı sonuç ortaya çıktı.Adamları 10 günde zor modem değiştirmeye çağırdım artık bu sorunu nasıl halledeceğim bakalım çok merak ediyorum
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.