Şimdi Ara

HD kanalların hiç biri göstermiyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (5 Mobil) - 3 Masaüstü5 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
15.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 3 yıldır üyeyim ilk defa başıma geldi cihazım next hd ,hd kanalların hiç biri göstermiyor musteri hizmetlerini aradım yoğunluktan cevap veremiyoruz diyor acaba genel bir sorunmu var merak ettim

• Hava yagmurlu olunca bazen oluyor
  • merhaba
    merhaba sorununuz düzelmediyse eğer; küçük bir test işinizi yarayacaktır.yeşil tusa çeekmeyen hd kanal dayken basıp kanalın alııc tarafından alım gücüne bakın. benzer dururum bizdede oldu. sorun TP1-6 arası transponderlaara kitlememe. muhtemelen anten için ince ayar gerekiyor. size mecburen servis gerekecek gibi görünüyor. kolay gelsin.
  • CAM modül kullanıyorum bende de 2 gündür sorun olmaya başladı.
    10970 V ve 12130 H frekanslarındaki kanallar açmıyor. "OA servisleri görüntülenemiyor" diye yazı çıkıyor TV de.
    Bu frekanstaki kanallar da HD kanallar. Müşteri Hizmetlerini aradım, Smart Teknik diye uyducuya yönlendirdi.

Acaba Dsmart yine birşeyler mi deniyor, durduk yere yayınlar gitti? veya Modül mü bozuldu?

Not: TV ES7000 uydu alıcılı ve CAM modül kullanıyorum.

İyi günler
  • merhaba
    bir ara şöyle bir not paylaşılmıştu umarım işinize yarar kontorl etmekte fayda var en azından

"D-Smart Türksat-2A/3A uydularındaki her 2 HD multipleksin FEC değerlerini yükseltti

Değişiklik sonrası özellikle 10970 V frekansında alış sorunu yaşanabilir. İzleyicilerin anten ve LNB ayarlarını gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Türkiye içindeki izleyicilerin normal şartlarda sinyal sorunu yaşamaması gerekiyor

D-Smart HD paket Batı frekans 10970 V 30000 5/6 Pilot:Kapalı/Off

D-Smart HD paket Doğu frekans 12130 H 30000 5/6 Pilot:Kapalı/Off"
    bilgilendiren ve paylaşan arkadaşa teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: etayfun

merhaba
    bir ara şöyle bir not paylaşılmıştu umarım işinize yarar kontorl etmekte fayda var en azından

"D-Smart Türksat-2A/3A uydularındaki her 2 HD multipleksin FEC değerlerini yükseltti

Değişiklik sonrası özellikle 10970 V frekansında alış sorunu yaşanabilir. İzleyicilerin anten ve LNB ayarlarını gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Türkiye içindeki izleyicilerin normal şartlarda sinyal sorunu yaşamaması gerekiyor

D-Smart HD paket Batı frekans 10970 V 30000 5/6 Pilot:Kapalı/Off

D-Smart HD paket Doğu frekans 12130 H 30000 5/6 Pilot:Kapalı/Off"
    bilgilendiren ve paylaşan arkadaşa teşekkür ederim

10970 pilot açık olması lazım
  • Müşteri hizmetleri cihazın elektriğini kesin 20dk bekleyin düzelir dedi gerçekten düzeldi sonra. belki onlarda bi güncelleme yapmıştır ordan ama sorun çözüldü arkadaşlar.
  • cihazın modelini söylerseniz daha yardımcı olabilirim eyer bekledikten sonra düzelme var ise büyük ihtimal ile besleme arızası söz konusu olabilir eyer arıza devam eder ise yetkili teknik servise gitmenizde fayda var evinize servis gönderirler ise boşu boşuna üçret ödersiniz.
  • arkadaşlar benim 55" F7000 7 Serisi Smart 3D Full HD LED TV de şubat ayından beri cam modülü sorunsuz çalışıyordu, 1 aydan beri d smart kanallar gitti. "oa servisleri görüntülemiyor-kontrol modülü düzgün çalışıyor" yazısı çıkıyor. sabahları tv soğuk iken açılan kanallar 1-2 dk sonra gidiyor.modüldenmi tv denmi bilemedim. başına gelen varsa çözümü paylaşırsa sevinirim.
  • rasha R kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    "oa servisleri görüntülemiyor-kontrol modülü düzgün çalışıyor" mesajı çıkıyorsa büyük ihtimalle arıza TV'nin anakartında.
    Bende aynı problemi yaşıyorum ve bu problemi çözmek için Samsung TV servisini çağırdım, ana kartın değişmesi gerektiğini söylediler.
    Bu hafta çarşamba/perşembe günü değişimi yapacaklarını söylediler...

Değişim sonrası yine buradan yazarım...
  • sagiras S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bugün TV'nin anakartı değişti ve D-smart HD kanalları sorunsuz çalışmaya başladı,
    problem anakarttaymış, garantiniz devam ediyorsa servis çağırın 10 dakikada değişimi yapılıyor...
  • Arkadaşlar selam,
    Problemin Çözümü nedir bilmiyorum bir el atarsanız sevinirim.
    Salonda d-smart var LCD tv ye hdmi ile bağlayınca sıkıntısız izliyorum. Aynı yere tüplü tv koyuyorum dolayısıyla hdmi yerine scart takıyorum ekranda sinyal yok uyarısı beliriyor. Sinyal kablosu aynı, cihaz aynı konum aynı. Değişen sadece tv ve Bağlantı kablosu...yardım lütfen...
  • çözmüş olabilirsiniz ama yinede söyliyim tv otomatik algılayamıyor olabilir çıkış sinyalini 576i rgb yapın öyle deneyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.