Şimdi Ara

YÜKSEK LİSANS İLE ASKERLİĞİ UZUN SÜRE ERTELEME YÖNTEMLERİ (EN AZ 5 YIL TECİL)) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
23
Favori
122.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MCErgun

İnternette bilgi de yok doğru dürüst. Bu konuda görmesem haberim olmayacaktı zaten. Benim de eylül de bitiyor tecil. Bir ateş sardı beni de. 7 8 bölüme başvuracağım

bende bakınıyorum sürekli net bir şeyler öğrenirsem paylaşırım, sende lütfen paylaş :) şu ana kadar öğrendiklerim kadarıyla tezsizden 1,5 yılda mezun oluyoruz, artık en anlamlısı tezli olan gibi gözüküyor. ya da tezsiz bölümlere girip 1 yıl dolduktan sonra kayıdı silip yeniden başka üni'nin tezsiz bölümüne kayıt olucaz bu şekilde sürekli tecil işini yapıcaz.

senin bu yaz girmen lazım kesin. ben sanırım ocakta girebilirim hala emin olamadım keşke bilen biri varsa söylese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverman -- 16 Haziran 2016; 23:09:53 >
  • Merhaba,

Ahmet Yesevi üniversitesine başvurularda dönemlik 3000 lira ücret görünüyor. İlk 2 dönem gidip, 3. ve 4. dönemlerde kaydımı dondurabilir miyim? 3000 + 3000 + 600 + 600 lira ödemem gerekir. Askerlik tecilini bu şekilde yapabiliyor muyuz? Ayrıca, daha ucuz yöntemler var mı?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogeloper

Merhaba,

Ahmet Yesevi üniversitesine başvurularda dönemlik 3000 lira ücret görünüyor. İlk 2 dönem gidip, 3. ve 4. dönemlerde kaydımı dondurabilir miyim? 3000 + 3000 + 600 + 600 lira ödemem gerekir. Askerlik tecilini bu şekilde yapabiliyor muyuz? Ayrıca, daha ucuz yöntemler var mı?

Teşekkürler.

1 dönem dondurma hakkın var sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

Peki tecil ne kadar sürüyor Mahmut bey?
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

1.5 yıl okul + yarım dönem dondurma hakkı + 1 yıl tecil

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

1.5 yıl okul + yarım dönem dondurma hakkı + 1 yıl tecil

O en son yazdığınız +1 yıl sadece mezun olduğumuzda kazandığımız bir haktı değil mi? Teşekkürler cevabınız için.

Bu arada, 1.5 yıl sonra arkadaşımla yurtdışında şirket kurup orada çalışmayı düşünüyoruz. Bu durumda bakaya kalır mıyım, yoksa yurtdışı çalışma iznimi göstersem erteleme vb. alabilir miyim?

• Merhaba,
    1989 yılı doğumluyum, Haziran 2013'te lisanstan mezun olup eylül 2013'te tezli yüksek lisans eğitimime başladım. Yüksek lisans bana 3 yıl 4 ay tecil süresi verdi. Bu süre Ocak 2017'de doluyor. Şimdi yüksek lisansımı bitirmek üzereyim. Bitirdikten sonra doktoraya başlayacağım doktoranın verdiği tecil hakkımı da kullanmak istiyorum. Soracağım soru bana göre oldukça kritik, sorum şu; Ocak 2017'ye kadar yüksek lisans'tan mezun olup doktoraya kabul alırsam toplam tecilim kaç yıl olur? İkinci durum olarak Ocak 2017'den sonra yüksek lisansı bitirip sonraki 1 yıl içerisinde doktoraya kabul alırsam tecilim ne kadar olur?
  • Ben geçen sene mezun oldum ve askerliğimi 2 yıl yani 2017 temmuza kadar ertelettim ve bir senesi bitti. Şimdi yüksek lisans programlarına kayıt olsam tekrardan 3 yıl mı ertelenecek? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Askerlik için ucuz özel üniversite tavsiyesinde bulunabilecek var mı?
  • takip edelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim okul daha bitmedi ikinci üniversiteyi kazanıp yerleşmek istiyorum bu askerlik muhabbetinden hiç etkilenmemek için bu okulumu bitirmeden mi diğerine kaydolmam lazım?

• https://forum.donanimhaber.com/m_118983329/tm.htm

konu hakkinda bilgili kisiler beni aydinlatabilirse cok sevinirim. bu duruma dusen ilk kisi olmamaliyim fakat internette aradigimda hicbir bilgiye ulasamiyorum.

quote:

merhaba.
    askeriyeden askerlik durum belgesi aldigimda asagidaki bilgileri goruyorum

quote:

30.09.2016'ya kadar askerlik yonunden bir sakincasi yoktur
    muhtemel sevk tarihi: 30.09.2016
    erteleme bitim tarihi: 23.06.0216
    grup: 2014/08
    celp donemi: kasim 2016

sikinti da burada basliyor. tezli yuksek lisans icin 15 temmuz'da kabul aldim ve 20 temmuz'da kaydimi yaptirdim.
    okul tecil yenilemesini ancak ekle sil suresi bittikten sonra yapabilecegini soyluyor. ekle sil haftasi ise 14 ekim'de bitecek. dolayisiyla benim tecil surem dolmus olacak.
    bu durumda nasil bir yol izlemem gerektigini ogrenmek adina askerlik subesine gittim fakat cok bilgi alamadim. 30 eylul'u gecirdigim vakit bakaya durumuna dusecegimi soylediler.
    bakaya durumda ise tecil uzatma gibi bir opsiyon kalmiyor ve gitmediginiz her gun icin ceza kesiliyor.

bu durumda ne yapmaliyim? aldigim bilgiler dogru mu? 30 eylul'den sonra mi bakaya olacagim yoksa kasim doneminden sonra mi? bilgili kisiler yardimci olursa cok sevinirim.

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Tezsiz yükseklisans dondurma dahil 3 dönem ile sınırlı değil mi hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahakt

Tezsiz yükseklisans dondurma dahil 3 dönem ile sınırlı değil mi hocam?

tam olarak bilmiyorum, ahmet yeseviye kaydoldum, soracam onu da yakında
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    27 nisan lisansüstü yönetmeliği bi inceleyin hocam dediğim gibi olması lazimr. Farklı bir durum var ise bana da bilgi verirseniz sevinirim

• Arkadaşlar güncel bilgi verebilecek olan var mı? Tezsiz yüksek lisans sadece 3 dönem mi artık? Yeni kayıt yaptırıp, bilgi paylaşabilecek olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi footbomer7 -- 22 Ağustos 2016; 15:46:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: footbomer7

Arkadaşlar güncel bilgi verebilecek olan var mı? Tezsiz yüksek lisans sadece 3 dönem mi artık? Yeni kayıt yaptırıp, bilgi paylaşabilecek olan var mı?

yukarda yazıyor işte arkadaşım, her gelene ayrı cevap yazamayız ya...
  • quote:

https://forum.donanimhaber.com/m_118983329/tm.htm

konu hakkinda bilgili kisiler beni aydinlatabilirse cok sevinirim. bu duruma dusen ilk kisi olmamaliyim fakat internette aradigimda hicbir bilgiye ulasamiyorum.

quote:

merhaba.

quote:

sikinti da burada basliyor. tezli yuksek lisans icin 15 temmuz'da kabul aldim ve 20 temmuz'da kaydimi yaptirdim.
    okul tecil yenilemesini ancak ekle sil suresi bittikten sonra yapabilecegini soyluyor. ekle sil haftasi ise 14 ekim'de bitecek. dolayisiyla benim tecil surem dolmus olacak.
    bu durumda nasil bir yol izlemem gerektigini ogrenmek adina askerlik subesine gittim fakat cok bilgi alamadim. 30 eylul'u gecirdigim vakit bakaya durumuna dusecegimi soylediler.
    bakaya durumda ise tecil uzatma gibi bir opsiyon kalmiyor ve gitmediginiz her gun icin ceza kesiliyor.

bu durumda ne yapmaliyim? aldigim bilgiler dogru mu? 30 eylul'den sonra mi bakaya olacagim yoksa kasim doneminden sonra mi? bilgili kisiler yardimci olursa cok sevinirim.

Ogrenebilsin mi hocam bakayaya kalip sonra atiyorum bir sekilde tecil ettirdik ne oluyor o zaman ceza odeyip askerlik yapmiyo muyuz yoksa hem cezayi odetip hem de askere mi aliyorlad ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

quote:

https://forum.donanimhaber.com/m_118983329/tm.htm

quote:

merhaba.

quote:

Ogrenebilsin mi hocam bakayaya kalip sonra atiyorum bir sekilde tecil ettirdik ne oluyor o zaman ceza odeyip askerlik yapmiyo muyuz yoksa hem cezayi odetip hem de askere mi aliyorlad ?

Benim mevzu hala muallakta. Çözüm bulursam güncellerim konuyu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar. Ben şu anda 26 yaşındayım 27 yaşıma 72 gün kaldı geçen hafta yüksek lisansa başvurdum ve kazandım. (Turizm İşletmeciliği Tezli Yüksek lisan) Daha önce önlisans ve aöf ten lisansa tamamladığım bir lisans diplomam ile birlikte örgün eğitimden de 4 yıllık bir lisans programından daha mezun oldum. Bu halimle geçen hafta askerlik şubesine gittim ve kasım 2018'e kadar askerlik süresini tecil ettirdim. Kurumda çalışan memur yerinde olsam Yüksek lisansa şimdi kaydolmam dedi, sebeplerini sıraladı, pek anlayamadım söylediği şeyleri. Velhasıl bu hafta da okumak istediğimi için yüksek lisansa kaydoldum. Araştırmalarım sonucunda yüksek lisans 3 yıl olmuş, yönetmelikte okuduğum kadarıyla. Şimdi bu durumda ben ne yapacağım 2018 e kadar 3 yıl olacak ve kaydolduğum yüksek lisansım son sene iptal mı olacak ? Elim kolum bağlandı be kardeşim. Ne yapacağım, önerileriniz var mı ? Teşekkür eder, saygılarımı sunarım!

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.