Şimdi Ara

YÜKSEK LİSANS İLE ASKERLİĞİ UZUN SÜRE ERTELEME YÖNTEMLERİ (EN AZ 5 YIL TECİL)) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
23
Favori
122.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iLkBaHaRsOnBaHaR

quote:

Orijinalden alıntı: sevecen_86

quote:

quote:

3 yıl 4 ay dan sonra doktora yaparsan tecilin uzuyor. Yüksek lisans yaparken mezun olmadan başka bir yüksek lisasn programına başlayıp önceki kaydını silersen yeniden 3 yıl 4 ay süren oluyor.

lisans,yüksek lisans,doktora..öğrenim görmekte olduğunuz programı yarıda kesip dengi bir programa kayıt extra tecil hakkı tanımaz

Mezun olmadığın sürece yeniden tecil hakkın var, git ister askerlik şubesine sor ister üniversitelerin öğrenci işlerine sor. Hepsini araştırdım tek tek ve öğrendim ve bunu yapan arkadaşım da var ve gayette devam ediyo tecilleri. O yüzden işkembeden atmayın.

katılıyorum hocam. Galiba ufak bi noktayı gözden kaçirmişim : " mezun olunmadığı surece "..fakat mezuniyettten sonra kalkıp bir yüksek lisans programına daha kayıt şansınız yok. Max bir yıl daha tecil hakkınız var. Ha bu arada "işkembeden atmayın " tabiri pek hoş olmamış belirteyim

Kusura bakma hocam sinirli bir anıma denk geldi, o gün baya bir sinirliydim pardon.

Bir de kayıt olamaz demeyelim ona, kayıt olabilirler ama tecil hakları olmaz. Lisanstan sonra yüksek lisans, yüksek lisanstan sonra da doktora yapmaları şart ama bunda da yaş sınırı var. Sanırsam 34 yaşına kadardı. 34 yaşı geçtikten sonra ister yüksek lisansta ister doktora programında olun, teciliniz iptal oluyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3 yıl 4 ay dan sonra doktora yaparsan tecilin uzuyor. Yüksek lisans yaparken mezun olmadan başka bir yüksek lisasn programına başlayıp önceki kaydını silersen yeniden 3 yıl 4 ay süren oluyor.

lisans,yüksek lisans,doktora..öğrenim görmekte olduğunuz programı yarıda kesip dengi bir programa kayıt extra tecil hakkı tanımaz

Mezun olmadığın sürece yeniden tecil hakkın var, git ister askerlik şubesine sor ister üniversitelerin öğrenci işlerine sor. Hepsini araştırdım tek tek ve öğrendim ve bunu yapan arkadaşım da var ve gayette devam ediyo tecilleri. O yüzden işkembeden atmayın.

katılıyorum hocam. Galiba ufak bi noktayı gözden kaçirmişim : " mezun olunmadığı surece "..fakat mezuniyettten sonra kalkıp bir yüksek lisans programına daha kayıt şansınız yok. Max bir yıl daha tecil hakkınız var. Ha bu arada "işkembeden atmayın " tabiri pek hoş olmamış belirteyim

Kusura bakma hocam sinirli bir anıma denk geldi, o gün baya bir sinirliydim pardon.

Bir de kayıt olamaz demeyelim ona, kayıt olabilirler ama tecil hakları olmaz. Lisanstan sonra yüksek lisans, yüksek lisanstan sonra da doktora yapmaları şart ama bunda da yaş sınırı var. Sanırsam 34 yaşına kadardı. 34 yaşı geçtikten sonra ister yüksek lisansta ister doktora programında olun, teciliniz iptal oluyor.

olur arada mesele değil :) bu arada tekrar özür dilerim bahsettiğiniz üzere kayıt şansı var fakat tecil hakkı son buluyor
  • quote:

quote:

quote:

Bu durumun işe yaraması için hangi adımları takip etmek gerekiyor,

Yeni okula başvur ve kayıt işlemini gerçekleştir
    Eski okuldan kaydının silinmesi için dilekçe ver
    Yeni okuldan tecil işlemlerinin yapılması için dilekçe ver vb. bir sıralaması var mı ?
  • Arkadaşlar benim askerlik durum belgesi sorgulama kağıdımda aşağıdaki gibi yazıyor;

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 11/07/2016 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.

Eylül'de Yüksek Lisans'lar başlıyor. 10 Temmuz 2016'da bir yüksek lisans'a kaydımın tamamlanması mı gerekiyor bu durumda yoksa Eylül'e kadar bekleyebiliyor muyum?
  • HULKBABA H kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Kasım 2014'de tecilimi yaptırmıştım. Kasım 2016'ya kadar diye biliyordum ama geçenlerde e-devletten bakınca aşağıdaki yazıyla karşılaştım (2 temmuz 2016) ve bu durumda 1 dönem erken yüksek lisansa başvurmam mı gerekiyor? 2 tarih arasında 4 ay fark var.

"02/07/2016 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR."

Acaba e-devletteki bu yazı mı geçerli, yoksa şubeye gidip emin olmak gerekir mi?

Bir şekilde tecili güz yüksek lisans başvurularına kadar (2016 Ağustos, Eylül) ertelemek mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meceka90 -- 15 Aralık 2015; 16:43:19 >
  • arkadaşlar benim askerlik durum belgesinde "AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2015 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.
    " yazmakta. ben bu aylarda başlayacak olan yüksek lisanslara başvurup askerliği erteletmek istiyorum bu mümkün müdür?
  • Bende aynı durumdayım. Benim tecil geçen ay bitti özel üniversitelere kayıt yaptırcam yüksek lisans için arkerlik durum belgeside istemiyorlar. Kayıt olup öğrenci belgesi ile şubeye gitsem tecil ederler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yigitozcan kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı durumdayım 2.yüksek lisansa kayıt olmaya çalışıyorum çünkü diğerine gidemiyorum. Bu bahsettiğiniz sırada olması gerekiyor sanırım.
    2. üniversite için bazı yerlerin başvuruları başladı geçirmeden başvurun siz de bence.
  • jupiters kullanıcısına yanıt
    Hocam benim de tecilim 30 Ağustos'da bitiyordu. Yüksek lisans kazandım. Askerlik durum belgesi istediler gidip şubeye aldığımda Kasım celbine tabi olduğum için 30 Eylül'e kadar askerlikle ilişkisi yoktur yazıyordu. Ben okula Ağustos sonu kayıt oldum fakat Eylül sonuna kadar kayıt olma şansım vardı diye düşünüyorum. Sizin de belgenizde yazan tarihten önce kayıt yaptırmanız gerekiyor.
    Fakat okul istemiyorsa özel üniversitedir diye düşünüyorum onlar da normalde ister. Sizin yapmanız gereken kayıt yaptırıp okula benim tecili mi yapın diye talepte bulunmanız gerek. Zaman geçirmeden yapın derim.
  • acil, yazılanları okudum, arkadaslar bende tezli yüksek lisans okuyorum tecil 23/07/2016 ya kadar var, simdi ben tecilim bitmeden başka bir tezli veya tezsiz yüksek lisansa basvursam kazansam yeniden tecil hakkım oluyor mu ? iyi günler
  • Arkadaşlar Lisans programından mezun olduktan sonra 2 yıl tecil sürem 09.06.2016 da bitiyor. Özel üniversitelerin birinde tezsiz yüksek lisansa (uzaktan eğitim olunca tecil oluyorsa onu yapacağım) kayıt yaptırırsam ne kadar süre erteleniyor askerlik? tezsiz yüksek lisans programları genelde 1 yıl(2 dönem) veya 1.5 yıl(3 dönem) oluyor. bu durumda 1 yıllk programa kayıt yaptırırsam 1 yıl mı tecil oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: headhuntergs

Arkadaşlar Lisans programından mezun olduktan sonra 2 yıl tecil sürem 09.06.2016 da bitiyor. Özel üniversitelerin birinde tezsiz yüksek lisansa (uzaktan eğitim olunca tecil oluyorsa onu yapacağım) kayıt yaptırırsam ne kadar süre erteleniyor askerlik? tezsiz yüksek lisans programları genelde 1 yıl(2 dönem) veya 1.5 yıl(3 dönem) oluyor. bu durumda 1 yıllk programa kayıt yaptırırsam 1 yıl mı tecil oluyor?

Uzaktan eğitime kayıt olunca da tecil oluyor. 1,5 yıllık programda(3 dönem) 3 yıllık bir tecil hakkı tanıdılar bana. 1 yıllık olanlar hakkında bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafagundogar

acil, yazılanları okudum, arkadaslar bende tezli yüksek lisans okuyorum tecil 23/07/2016 ya kadar var, simdi ben tecilim bitmeden başka bir tezli veya tezsiz yüksek lisansa basvursam kazansam yeniden tecil hakkım oluyor mu ? iyi günler

Devam eden yüksek lisans programınızı bitirmeden başka bir programa başvurursanız tekrar tecil hakkı kazanırsınız. Tabi tecil sürenizden önce kayıt yaptırmanız gerekiyor. Ancak mevcut yüksek lisansınızı tamamlayıp çıkış belgesi/diploma alıp başka bir yüksek lisansa başlarsanız yeniden tecil hakkı tanımıyor, eğer yüksek lisansı tamamlamışsanız tecil için doktora yapmanız gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: standart sapma

quote:

Orijinalden alıntı: headhuntergs

Arkadaşlar Lisans programından mezun olduktan sonra 2 yıl tecil sürem 09.06.2016 da bitiyor. Özel üniversitelerin birinde tezsiz yüksek lisansa (uzaktan eğitim olunca tecil oluyorsa onu yapacağım) kayıt yaptırırsam ne kadar süre erteleniyor askerlik? tezsiz yüksek lisans programları genelde 1 yıl(2 dönem) veya 1.5 yıl(3 dönem) oluyor. bu durumda 1 yıllk programa kayıt yaptırırsam 1 yıl mı tecil oluyor?

Uzaktan eğitime kayıt olunca da tecil oluyor. 1,5 yıllık programda(3 dönem) 3 yıllık bir tecil hakkı tanıdılar bana. 1 yıllık olanlar hakkında bilgim yok.

1 Yıllık programlardada 3 yıl tecil oluyormuş, ancak sadece askerlik tecili için yüksek lisans düşünen arkadaşlar için belirteyim : kesin kayıt hakkını kazanınca 3 yıl tecil oluor ancak 3 yıldan önce ne zaman mezun olursanız o zaman Tecil hakkınız bitiyor ve mezun olanlar için 1 yıllık yeni Tecil hakkı oluyor bildiğim kadarıyla.

Bu nedenle 3 yıl tecil hakkının bitmemesini istersek 3.yılın olduğu döneme kadar her dönem harç ücretlerini yatırıp derslerden kalmamız gerekiyor değil mi ? Amacımız erken bitirmemek olacak yani ? Her dönem parayı yatırıp ders kayıt işlemini yapıp hiç sınava derse filan gitmeyince 3.yıla kadar üniversiteden atılma vs. gibi bir ihtimal var mı ? (Uzaktan eğitim tezsiz veya normal,ikinci öğretim tezsiz yüksek lisanslar dahil hepsi için soruyorum, çünkü her yerde uzaktan yok normal veya ikinci öğretimlerede başvurup o şehire gidip ders kayıtlarını yapacağım ancak derse veya sınava girme amacım yok sadece tecil için düşünüyorum)
  • İkinci yüksek lisans ile tecil hakkı kazanan oldu mu hiç?
    Kesin bilgi bulamadım internette herkes farazi konuşmuş.

Kesin bilgisi olan varsa da şunu öğrenmek istiyorum: Benim yüksek lisansımın bitmesine 1 sene kaldı. Son dönem ikinci programa başvursam ve 2. bir yüksek lisansa başlasam. İlk yüksek lisansımı da bu arada bitirmiş olacağım. Fakat tecilimi 2. yüksek lisansa başvurduğum okul, ilk okuldaki tecil hakkım bitmese dahi yaptıracağı için ilk yüksek lisanstan mezun olsam dahi tecilim devam eder diye düşünüyorum. Yani ilk yüksek lisans programından ilişiği kesmeye gerek yok bence.
    Bu konuda kesin bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
    Bu arada yüksek lisansta kayıt dondurunca tecili de dondurulan süre boyunca iptal mi ediyorlar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meceka90

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Kasım 2014'de tecilimi yaptırmıştım. Kasım 2016'ya kadar diye biliyordum ama geçenlerde e-devletten bakınca aşağıdaki yazıyla karşılaştım (2 temmuz 2016) ve bu durumda 1 dönem erken yüksek lisansa başvurmam mı gerekiyor? 2 tarih arasında 4 ay fark var.

"02/07/2016 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR."

Acaba e-devletteki bu yazı mı geçerli, yoksa şubeye gidip emin olmak gerekir mi?

Bir şekilde tecili güz yüksek lisans başvurularına kadar (2016 Ağustos, Eylül) ertelemek mümkün mü?

buna bir cozum bulabildin mi hocam? ayni durumdan ben de muzdaribim. 23.06.2016 ya kadar askerlik yonunden bir sorunu yoktur diyor. Kabul alsan bile su an kayit zamanlari agustos eylul vs. Bu durumda kayit yapilir mi?
  • sicknessss kullanıcısına yanıt
    Çözüm bulamadım, yüksek lisansa girdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meceka90

Çözüm bulamadım, yüksek lisansa girdim.

benim sormak istedigim 2 Temmuz tarihi bir sikinti cikarmadi mi yuksek lisansa kayit olurken? hangi tarihte kayit oldunuz? hangi tarihte basvurdunuz ayrica?
  • sicknessss kullanıcısına yanıt
    2 ay önce falan kayıt oldum. Başvurduğum gün kayıt oldum. 2 temmuz sıkıntı olmadı.
  • geçen hafta çevirmede yoklama kaçağı/bakaya olduğumu öğrendim.şubeden mayıs 2016 döneminde askere gideceğim söylendi. şuan tezsiz uzaktan yüksek lisans başvurusu yapsam tecil etme hakkım olurmu? cvp yazarsanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.