Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısa yıkama programı için mi geçerli bu durum çünkü bosch makinelerde de o konuda şikayet duydum ama kısa süre ,az su ne kadar ekmek o kadar köfte.
    quote:

Orijinalden alıntı: crazytown_

ben 1402fds lg çamaşır makinesi aldım lekeleri çıkarmıyor heberiniz olsun..
  • çamaşırları yogun ön yıkamalı proğramda iki defa yıkadım sonuç aynı,o kadar para döküyoruz sonuç hayal kırıklığı yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

LG'nin motor teknolojisi daha iyi. Makine tambur hareketlerine daha hakim, kullanışlılık yönünden de daha iyi. Bağımsız sıcaklık ayarı seçimi yapılabiliyor.

Profilo CM1000PTR Almanya üretimi ve işçilik yönünden kaliteli bir cihazdır. Eksisi ise sıcaklık programla birlikte seçildiğinden bazı programlarda sıcaklık sınırı olması. Örneğin karışık (mix), hassas ve hızlı 15 dakika programlarında sadece 30'C seçilebiliyor. Örneğin hızlı yıkasın ama 40'C olsun daha güel temizlesin deme şansınız yok. Pamuklu ve sentetik programlarındaki sıcaklık seçimlerinde bir sıkıntı yok tabi. Bir de geleneksel fırçalı motora sahip, motor ses seviyesi normal düzeyde. Darbe emme sistemi oldukça gelişmiştir ancak motor sessizliği konusunda iddalı değildir. Bu açıdan 1150TL fiyat çıtasında LG daha ön planda, CM1000PTR de olabilir.

1500TL bütçem olsa ben Bosch WAS20461TR alırdım. Ocak ya da Şubat ayında amcamlara peşin 1350TL'ye aldım. Si de 1500 altına bulabilirsiniz.

bu mesajda belirtilen olumsuzluklar WAS2X763 serisi için geçerli mi? yani bu seride de karışık, hassas veya 15 dk programı seçildiğinde sıcaklık sadece 30 derece mi olmak zorunda?

kısaca şöyle sorayım. ben istediğim programda istediğim sıcaklığı seçemiyecek miyim 2 bin TLya yakın para vermeyi düşündüğüm makinede?

• @emrahsnr

WAS2X763TR serisi makinelerde istediğiniz programda istediğiniz sıcaklığı seçebilirsiniz.Yalnız şöyel durum var mesela 15 dakikalık kısa programda 90 derece seçmek isterseniz böyle bir şey olamaz fakat mesela süper kısa 15 programından bahsedeyim sıcaklık olarak soğuk -20-30-40 derece ısıları seçebiliyorsunuz. Her programa değişik sıcaklıllar seçmek mümkün mesela beyazlar renkliler programında soğuk-20-30-40-50-60-70-80-90 derece istediğiniz sıcaklığı seçmeniz mümkün. Ayrıca istediğiniz programa ön yıkama ekleme , 3 defaya kadar ek durulama ekleyebiliyorsunuz. Aklınıza takılan sorular olursa söyleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 19 Haziran 2011; 23:29:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

@emrahsnr

WAS2X763TR serisi makinelerde istediğiniz programda istediğiniz sıcaklığı seçebilirsiniz.Yalnız şöyel durum var mesela 15 dakikalık kısa programda 90 derece seçmek isterseniz böyle bir şey olamaz fakat mesela süper kısa 15 programından bahsedeyim sıcaklık olarak soğuk -20-30-40 derece ısıları seçebiliyorsunuz. Her programa değişik sıcaklıllar seçmek mümkün mesela beyazlar renkliler programında soğuk-20-30-40-50-60-70-80-90 derece istediğiniz sıcaklığı seçmeniz mümkün. Ayrıca istediğiniz programa ön yıkama ekleme , 3 defaya kadar ek durulama ekleyebiliyorsunuz. Aklınıza takılan sorular olursa söyleyin

peki teşekkür ederim...bu seriyi, LGnin 9 kg ve 11 kg.lık buharlı makineleriyle kıyaslarsak fikriniz ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

@emrahsnr

peki teşekkür ederim...bu seriyi, LGnin 9 kg ve 11 kg.lık buharlı makineleriyle kıyaslarsak fikriniz ne olur?

• @emrahsnr

LG nin 11 kg lık makinesini @candogan62 ile biraz konuşmuştuk beğeniyordu makineyi ama benim bu makine için bilgim yok @candogan62 ye sorularınızı sorabilirsiniz. Yalnız şuan finalleri falan çok sıkıştırdı sanırım yaklaşık 1 aydır bende kendisiyle görüşemiyorum foruma uğrayınca mesajınızı görünce cevap yazar.
  • hımm..ok. sağol. peki ya i-dos.? onun da fiyatı düştü ilk çıktığı zaman göre. i -dos u. da seçeneklere dahil etsek mesela :) ???
  • Dün bosch was 20763 aldım ve bugün teslimat yapıldı.Bayiden verilen bilgi ''eski makineniz alınır yenisini teslim ederler sonra servis gelir kurulumu yapar''
    Kavga dövüş!! Teslim kağıdını imzaladık...
    Makineyi kapıya bırakıp gidiceklerdi içeri zor alırdıkdık.Ama galoş taktılar haklarını verelim!
    Paranla rezillik derler yaa aynen o...
    Müşteri hizmetlerini aradım hani bunlar amele doğru düzgün bir muhattap buluruzda şikayetimizi dile getiririz başkaları belki yaşamaz diye..
    Müşteri hizmetleri ayrı bir rezillik!!!Kadına en son sanırım sizin şirkette nakliyeci ile kavga rutin dedim.Kadına anlatıyorum hala şikayetiniz nedir diyor.
    Evimin ortasına atılmış bir çamaşır makinesi sanırım Bosch için normal!!!
    Eski makineyi kapıcının yardımıyla söktük yerinden çıkardık.Bilsem telimat istemez kendim iki adam tutar getirirdim evime.
    GERÇİ BİLSEM BOSCH'TAN FİYAT DAHİ SORMAZDIM!!!!

• indesit win60.bu fiyata alınabilcek en iyi makina.399a aldım 1.5yıldır sorunsuz.deterjanı bazen çok koyduğumda benimde çamaşırlarda deterjan kalıntısı oluyor.ondanda olabilir kalıntı.ha tabi makinanız kendisine göre deterjanı ayarlayan cinslerdense onu bilemem.

yanlız üstteki mesaj kafama takıldı.yerden 60cm yukarda olmalı demişsiniz su boşaltım hortumunuda ben şimdi evde kiracıyım lavabonun altında su gider yeri var makina için oraya taktım haliyle gider borusunu.60cm altındaysa ne yapacam nasıl yükseltcem?
  • http://www.youtube.com/watch?v=Udy6eMAa59A&NR=1

BOSCH İ DOS YÜRÜYOR .İZLEYİN
  • ARKADAŞLAR MİELE W1611 ÇAMAŞIR MAKİNESİ ALINABİLİRMİ.MİELE KALİTESİ VARMIDIR. BİDE ÇELİK KAZANLIMI? FİYATIDA 1500 TL GİBİ.

GİRİŞ SEVİYESİ DİYOLAR AMA GÜZEL GÖRÜNÜYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 21 Haziran 2011; 23:33:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

ARKADAŞLAR MİELE W1611 ÇAMAŞIR MAKİNESİ ALINABİLİRMİ.MİELE KALİTESİ VARMIDIR. BİDE ÇELİK KAZANLIMI? FİYATIDA 1500 TL GİBİ.

GİRİŞ SEVİYESİ DİYOLAR AMA GÜZEL GÖRÜNÜYOR

İşini çok iyi yapan bir makine, giriş seviyesinden kastınız nedir bilemiyorum ama amacınız kaliteli ürün ise kesinlikle alınız. Çelik kazandır. Bizde de miele modeli var çok memnunuz.

• quote:

çamaşırları yogun ön yıkamalı proğramda iki defa yıkadım sonuç aynı,o kadar para döküyoruz sonuç hayal kırıklığı yazık.

Biz de anneme 1402 fds aldık.
    önceki çamaşır makinası AEG lavamat 42 idi. 8 kova su ile çamaşır yıkıyordu
    92 yılında almıştık ve artık paslanmaya başladı. ve artık yenisini aldık. bu modeli öneriyorlar diye aldım ama annem pek memnun kalmadı gibi.

aeg yıkanan beyazlar gerçekten sakız gibi çıkıyordu. lg ile yıkadıklarımız ise pek beyaz sayılamazdı.
    pamuklu + yoğun + buharlı yıkama ile 2 saat 24 dakika sürdü. ve bu arada 3 durulama yaptı makina.

programda mı hata var makina da mı hata var anlamadık. yoksa yeni makinaların elinden gelen bu mu?

makinayı kullananlar burada yorumlarını yaparlarsa çok memnun olurum.

anneme bosch idos alacakken vazgeçip bunu aldık. inşallah pişman olmayız.

• quote:

Orijinalden alıntı: KskFaruk

PRofilo CM 1001 ctr aldım arkadaşlar umarım uzun süre kullanırım...

Hayırlı olsun, güzel cihazdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunduz06

quote:

çamaşırları yogun ön yıkamalı proğramda iki defa yıkadım sonuç aynı,o kadar para döküyoruz sonuç hayal kırıklığı yazık.

92 yılında almıştık ve artık paslanmaya başladı. ve artık yenisini aldık. bu modeli öneriyorlar diye aldım ama annem pek memnun kalmadı gibi.

aeg yıkanan beyazlar gerçekten sakız gibi çıkıyordu. lg ile yıkadıklarımız ise pek beyaz sayılamazdı.
    pamuklu + yoğun + buharlı yıkama ile 2 saat 24 dakika sürdü. ve bu arada 3 durulama yaptı makina.

programda mı hata var makina da mı hata var anlamadık. yoksa yeni makinaların elinden gelen bu mu?

hayirli olsun oncelikle. ben de idos, was28763, lg.nin 9 ve 11 kg buharli makineleri arasinda kaldim.acaba bi yerlerde bi terslik mi var dostum. aklim almiyor soylediginiz seyleri. o makinelerin dediginz gibi yikamamasi gerek sanki. ama kullananan da sizsiniz.hani dicem sular kirecli falan ama onceki makinenizi kullanirken de sartlar ayni. bi servisle yada destek hatti ile gorusseniz...daha fazla deneme yaptiktan sonra da yorumlarinizi paylasirsaniz memnun oluruz. en azindan hala camasir mak almamis olanlar da (ben gibi) ona gore karar vrrir. saygilar.

• Ben yüksek devirli çamaşır makinelerini tavsiye etmem. Devri ayarlanabilen makineler iyi , yüksek devirler çamaşırları yıpratıyor.Bence marka takıntısı yapmayın , ben 4 yıldır İndesit kullanıyorum hiç bir fark yok markalardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

quote:

hayirli olsun oncelikle. ben de idos, was28763, lg.nin 9 ve 11 kg buharli makineleri arasinda kaldim.acaba bi yerlerde bi terslik mi var dostum. aklim almiyor soylediginiz seyleri. o makinelerin dediginz gibi yikamamasi gerek sanki. ama kullananan da sizsiniz.hani dicem sular kirecli falan ama onceki makinenizi kullanirken de sartlar ayni. bi servisle yada destek hatti ile gorusseniz...daha fazla deneme yaptiktan sonra da yorumlarinizi paylasirsaniz memnun oluruz. en azindan hala camasir mak almamis olanlar da (ben gibi) ona gore karar vrrir. saygilar.

teşekkür ederim. annem çamaşırları iyi durulamadığını söylüyor. yani çamaşırlar makinadan sert çıkıyor. aeg de böyle bir sorun yoktu. bende burdaki yorumlara göre anneme lg 1402 aldım ama bilmiyorum hata mı ettim.

memnun kalan arkadaşlar hangi programda nasıl yıkıyorlar çamaşırlarını. biraz paylaşırlarsa bende memnun olurum.

size de tavsiyem isterseniz biraz daha bekleyin. bi kaç yıkama daha yapıp sonucu yazacağım buraya.

umarım dediğim gibi pişman olmayız.

ve bir de program bitiminde sıkıp biterecek ya makina. ekranda kalan zaman olarak 8 dakika yazıyor ama o 8 dakika 7 dakikaya düşene kadar aradan 10 dakika geçiyor nerdeyse. bu diğer kullanıcılarda da aynı mı yoksa bize mahsus birşey mi?

lg1402 kullananalar yorumlarını esirgemezse çok seviinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunduz06 -- 22 Haziran 2011; 10:26:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

http://www.youtube.com/watch?v=Udy6eMAa59A&NR=1

BOSCH İ DOS YÜRÜYOR .İZLEYİN

Bu video nun devamı nasıl acaba video da bir ali cengiz oyunumu var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 22 Haziran 2011; 11:51:49 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

quote:

teşekkür ederim. annem çamaşırları iyi durulamadığını söylüyor. yani çamaşırlar makinadan sert çıkıyor. aeg de böyle bir sorun yoktu. bende burdaki yorumlara göre anneme lg 1402 aldım ama bilmiyorum hata mı ettim.

memnun kalan arkadaşlar hangi programda nasıl yıkıyorlar çamaşırlarını. biraz paylaşırlarsa bende memnun olurum.

size de tavsiyem isterseniz biraz daha bekleyin. bi kaç yıkama daha yapıp sonucu yazacağım buraya.

umarım dediğim gibi pişman olmayız.

ve bir de program bitiminde sıkıp biterecek ya makina. ekranda kalan zaman olarak 8 dakika yazıyor ama o 8 dakika 7 dakikaya düşene kadar aradan 10 dakika geçiyor nerdeyse. bu diğer kullanıcılarda da aynı mı yoksa bize mahsus birşey mi?

lg1402 kullananalar yorumlarını esirgemezse çok seviinirim.

LG 1402 kullanmıyorum ama LG üretimi beko 3018 A kullanıyorum.durulama konusunda,beyazları yıkarken durulama seçeneğinden -durulama + yada durulama ++ seçeneğini ayarlarsanız durulama sayısını artırmış olursunuz bunu da deneyin. normal durulamada 3,+ da 4, ++ da 5 defa durulama yapar. bende beyazlarda ve kotlarıda her zaman ++ seçeneğini kullanırım. kirli çamaşırlarda kısa programı kullanmayın beyazlarda en uzun program olan pamuklu programını seçin.fazla deterjan kullanmayın.belirli bir ölçüyü aşınca suda çözünmediğini duymuştum.sıkma konusunda evet,sıkmayı çok fazla uzun tutuyor.bunun çözümünü deviri düşürerek buldum.600 yada 800 yetiyor. birde böyle deneyin bakalm :)

• 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.