Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Candoğan bey 6 ay önce sizede sorarak değiştirdiğim Arçelik 3320s İn rulmanları bugün itibariyle tekrar ses veriyor..Napyim şimdi takan adamı çağırıp kafasındamı kırayım..Birde abi kaliteli rulmandan taktık bıdıbıdı demişti..Ne yapmamı önerirsin acaba?Yarın öbürgün gene sorun versin istemiyorum yada yaptırsam gene verirmi yada 100 tl gibi bir rakam vermeye değermi bu cihaz?Bekarlığımdan kalma bir makine 10 senelik var gibi.
  • ben konunun özüne dönmek istiyorum candoğan bey bizde beko 2518 c var ve yaşındığımızdan beri rahat durmuyor.amortisörlerinn bozulduu kesin ama 6 senedir böyle kullanıyoruz şuanda zaten eski diye tamirci çağırmıyoruz ama son dönemde yıkarken içinde garip bi uğultu sesi gelmeye başladı bittikten sonra kendim yıkama ritminde uzun uzun tamburu çevirdim ve bu ses giderek arttı ses rüzgar uğultusuna benziyo sonra çığlık sesine benziyo yardımlarınızı beklerim

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Candoğan bey 6 ay önce sizede sorarak değiştirdiğim Arçelik 3320s İn rulmanları bugün itibariyle tekrar ses veriyor..Napyim şimdi takan adamı çağırıp kafasındamı kırayım..Birde abi kaliteli rulmandan taktık bıdıbıdı demişti..Ne yapmamı önerirsin acaba?Yarın öbürgün gene sorun versin istemiyorum yada yaptırsam gene verirmi yada 100 tl gibi bir rakam vermeye değermi bu cihaz?Bekarlığımdan kalma bir makine 10 senelik var gibi.
  • Candoğan bey gittim bugün ustama...Akşama gelip bakacaklar..Abi alman marka kaliteli rulman takmıştık nasıl olur dediler..Acaba tamburun arasına birşeymi girdi dediler..Benim Anahtarlığın sadece kumaş kısmı araya kaçmıştı 1 hafta önce görüyorum şu an rezistansın üstünde duruyor

Birde arkadaşta şu makine vardı köyden getirdik adam pek kullanamamış biraz deişik olduğu için hiçbir sorunuda yok alman üretimi iç aksamı çok sağlam dediler..200 tl ye benim arçelik 3230 s ide verirsem alabileceğimi söylediler sizin bu makine hakkındaki yorumunuz nedir acaba?

Beko 2313 Cex diye bir model

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilana

20 Yıllık Bosch W5010 makinam kuruturken çok gürültü yapıyor,sanırım amortisörleri değişecek. Onun dışında bir sorunu yok.Tamiri 165-200 arası fiyat tutuyor.Yeni makina almak daha mı mantıklı olur?Ben makinamda yorgan,battaniye,kilim yıkıyabiliyorum.Yorumlardan yeni makinalarda yıkanamıyormuş fikrine kapıldım.Arkadaşlar fikir verirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Candoğan bey cevaplarsanız çok sevinirim...
  • Candoğan beeey bnırakmayın forumumuzu ayaklanma cıkarırız valla...

• Valla dostum dediğin makineden sipariş verecekti önceden bende araştırmamı yapmıştım..Ama anahtarlık çıkınca iş çözüldü..Makine almama gerenk kalmadı..Alsamda öncelikle profilo alacaktım zaten en güzel yanı orjinal alman..İt gibi bir makine...Bm si var ondanda memnunum...Artı olarakta 7 yıl garantisi süper(Bm ye yaptırmadım umarım kalmayız yolda)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilana

20 Yıllık Bosch W5010 makinam kuruturken çok gürültü yapıyor,sanırım amortisörleri değişecek. Onun dışında bir sorunu yok.Tamiri 165-200 arası fiyat tutuyor.Yeni makina almak daha mı mantıklı olur?Ben makinamda yorgan,battaniye,kilim yıkıyabiliyorum.Yorumlardan yeni makinalarda yıkanamıyormuş fikrine kapıldım.Arkadaşlar fikir verirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Bir haftadır tamirci bekliyoruz maalesef.İlk önce Merkez servis diye bir servisten randevu aldım pazartesi akşam 21:30 da geldiler çok sinirlendim kabul etmedim.Sonra ılgaz servisten bugün için randevu aldım halen ne gelen nede arayan oldu(saat şu anda 21;16)...Bu memlekete ne oldu böyle,bir vurdum duymazlıktır gidiyor.Bosch herkese nasıl yetkili servis hakkı dağıtıyor ve denetlemiyor anlamadım...Paramızla rezil oluyoruz...
    Benim sormak istediğim, ben amortisörleri bozuk makinayla yıkamaya devam etsem,kazan youtoube daki gibi fırlar mı? :) Tehlike arzedermi?

• Sevgili Candoğan bey,

Daha önce size dsanışarak bulaşık makinesi aldım. Çok memnunum. Hatta komşularım bilekendileri aldıkları makinadan pişman oldular ne kadar temiz yıkama yaptığını görünce. Öncelikle yardımlarınız ve benzersiz tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Şimdi ise çamaşır makinemi değiştirmem gerek. En kısa zamanda yenişini almalıyım. 1700 TL kadar bir bütçem var. Zorda kalırsam ve olmazsa olmaz bazı özellikler için biraz daha çıkabilirim.

Yorgan battaniye vs yıkaması gerekli. evde yaıkanacak çok yorgan ve battaniye var :) Bu yüzden sanırım en azından 8-9 kg kapasiteli bir şey almak zorundayım. Bu konuda da tecrübenize ihtiyacım var. İlla 12 kg mu olmalı.

Kurutmalı olursa iyi olur diye düşünüyorum. Combo makinelerin kalitesi nedir bilmiyorum. Burada yine siz devreye giriyorsunuz. :)

Kısa yıkama, tazeleme ya da airwash türü program da iyi olur.

Ailece alerjikiz :) Bu nedenle anti alerjik tıkama (LG de var) ya da Ag+ yıkama (samsung da var) iyi olabilir. Ama yine her zamanki gibi emin olamıyor insan. Bunlar sadece birer reklam da olabilir.

Aklımda bu kriterleri oldukça karşılayan samsung wd0804w8n model 8+5 kg makine var. Fiyatı 1700 civarı. Sizin başka bir öneriniz var mı? Bu makineyi tavsiye eder misiniz?

Bu arada bu modeli kullanan arkadaşların tecrübeleri de yardımcı olabilir.

Herkese şimdiden teşekkürler...

• AHHHH AHHHH DÜN BOZULDU ANNEM YÜZÜNDEN CANIM ÇAMAŞIR MAKİNAM ... ARÇELİK FULL AUTOMATIC 2200 TAŞ GİBİ MAKİNAYI 20 YIL SONRA BOZABİLDİ YANLIŞ KULLANIM. YİNE BOZULMAZDI O MAKİNA AMA... SİZ SİZ OLUN MAKİNANIZIN ON- OFF DÜĞMESİ ON İKEN PROGRAM DEĞİŞİMİ YAPMAYIN... 1991 DE ALMIŞTIM. SÜPER ÜSTÜNE TANIMIYORUM 5 KG. DERLER AMA 7 KG A KADAR YIKAR NE YORGANLAR NE KİLİMLER YIKADIM İÇİNDE BANAMISIN DEMEDİ.... AŞKIM 2200... AZ KULLANILMIŞ OLAN VAR İSE HEMEN ALICAĞIM...VAZGEÇEMEM... ÖNCEDEN ALMANYADA ÜRETİLİYORDU . ŞİMDİ ARÇELİK ALMANYADA ÜRETİLMİYOR BİLEMEYENLERİN DİKKATİNE...
    Ç. MAKİNASI. 1. MIELE DİYORLAR
    B.DOLABI: 1. ELEKTROLUX 2. GENERAL ELEKTRIK
    ARKADAŞLAR ARÇELİK 2200 ARIYORUM AZ KULLANILMIŞ DA OLUR .... SAĞLIKLI VE TEMİZ KALALIM... SAYGILAR...
  • İyi günler Candoğan Bey,

Acil olarak buzdalabı almayı düşünüyorum. Limitim 1200 tl. No-frost özelliği olan bir buzdalabı önerirseniz sevinirim.

Ben buzdolabından pek anlamasamda samsung, profilo yada siemens markalarını düşünüyorum. Siz bu fiyata kadar uygun bir model önerirmisiniz.

Şuan samsungun Samsung RT54EMSW, RT54EBPN, RT45LSTS üçünden birini yada Profilo Bd 4307 Anfe No Frost modelini düşünüyorum. Siemensin kalitesi konusunda pek bilgim yok.

Şimdiden cevabınız içinçok teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxgokhan -- 13 Haziran 2011; 0:27:19 >
  • Bana boshtaki arakdaşın söylediği..Buzdolabını Profilodan al Daha bişey demiyorum Profilo FTW..En babası bence
  • Candoğan Bey'in tavsiye ettiği LG1402FDS-5 model çamaşır makinamız gelmiş, serviş ben evde yokken kurup gitmiş. Makina için şu an yorum yapamayacağım. Servis -Power Ionizer system- marka "manyetik su yumuşatıcı" diye bir aparat takabileceklerini, takarlarsa calgon kullanmaya hiç gerek kalmayacığını, makinanın kireçlenmeyeceğini ve dolayısıyla ömrünün uzayacağını söylemiş. 500 yıkama kadar ömrü olan bu aparatı sanırsam makinaya su bağlantısının yapıldığı musluğa takıyorlarmış. Fiyatı ise 70-TL imiş... Tabi bunu bizim akıllı annemiz ve yengemiz yararlı birşey görmüşler ve bulaşık makinalarınada taktırmışlar. 3 adet manyetik su yumuşatıcı taktırdık, pazarlıkla 3'ünü 210-TL değilde 170-TL ye yaptırdık diye pişkin pişkin söylüyorlar. Allahım sana geliyorum valla çok kızdım ya... Ne olduğunu bilmiyorum ama google araştırmalarım sonucu sadece para tuzağı olduğu söyleniyor. Ben şimdi ne yapim...

*** Yukardaki buzdolabı mesajı yazan arkadaşlar çamaşır makinası konusunda ne işiniz var :D dayanamadım mesajımı editledim sizin yüzünüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhagezer -- 13 Haziran 2011; 21:13:11 >

• siemens buzdolabını da öneririm senelik makina bi kere bozul be abi bi kere ses çıkar bi yerinden inanılmaz bi sağlamlık var
  • İYİ GÜNLER CANDOĞAN BEY 7 KG ÇİFT SU GİRİŞLİ ÇAMAŞIR MAKİNASI ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM 1.TERCİHİM BOSCH AMA SİMENS VEYA PROFİLO DA OLABİLİR FARKLI ÖNERİLERİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA LÜTFEN PAYLAŞSINLAR
  • Çamaşır makinesi almak üzereyim. Üçünün arasında kaldım.samsung fiyat olarakta kalite olarakta güzel.alına bilirmi?birde samsungta direct drive özelliği varmı bu modelde.BOSCHLA KIYASLANA BİLİRMİ?

LÜTFEN YARDIM EDİN

samsung WF0804W8E 1300 TL (ECO BUBLE ÖZELLİKLİ)SATURNDA

lg F1402FDS 1450 TL ELECTRO WORLDE

bosch was20763 1650 TL BAYİDE
  • PRofilo CM 1001 ctr aldım arkadaşlar umarım uzun süre kullanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

Çamaşır makinesi almak üzereyim. Üçünün arasında kaldım.samsung fiyat olarakta kalite olarakta güzel.alına bilirmi?birde samsungta direct drive özelliği varmı bu modelde.BOSCHLA KIYASLANA BİLİRMİ?

LÜTFEN YARDIM EDİN

samsung WF0804W8E 1300 TL (ECO BUBLE ÖZELLİKLİ)SATURNDA

lg F1402FDS 1450 TL ELECTRO WORLDE

bosch was20763 1650 TL BAYİDE

selam, bosch was20763 ve lg F1402FDS arasinda secim yapmani oneririm. F/P acisindan ve motor garantisi ile kesinlikle LG derim. formda eski mesajlari okudugunda genel parca kalitesi bakimindan lg nin onde oldugunu program cesitliliginde bosch onde. Lg de yer alan buhar yikama ise bambaska birsey.

• 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.