Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GOXIN

Candoğan Bey,

Aşağıdaki ürünleri almayı düşünüyorum. Kesinlikle bulaşma dediğiniz yada o fiyat aralıklarında bu model daha iyi dediğiniz bir var mıdır? Başka markalar önerecekseniz servis durumlarıda çok önemli benim için. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu hafta bu beyaz eşya işini halletmek istiyorum.

Saygılar.

Aaaa sımdı tekrar okurken farkettım lınkler cıkmamıs

Buzdolabı : Bosch KGN57P01NE
    Camasır : Bosch WAE16463TR
    Bulasık : Bosch SMS58M82TR

• Merhaba candogan62;

Yakin bir zamanda dugunumuz var ve ben beyaz esyalari bu hafta sonu almayi planliyorum. Daha bugun bir Samsung bayisine gidip 9kg kapasiteli ve air wash teknolojisine sahip bir camasir makinesi, bir buzdolabi ve tek cesit olan bulasik makinesinden almayi kafaya koymusken forumda bu bolumu farkettim ve size danismaya karar verdim. Surekli takim elbise giydigimden airwash`u kuru temizleme niyetine kullanmayi planliyordum. Acikcasi tam olarak bu isi gorur mu bilemiyorum.

Butcem camasir makinesi, bulasik makinesi ve buzdolabi icin 4000 lira. Camasir makinesi mumkunse yorgan battaniye yikayacak buyuklukte olmali yani 8-9 kg. Bulasik makinesinin acikcasi program sayisi hic onemli degil, iyi yikasin; program olarak normal yikama, ekonomik yikama yikama olsun yeter. Buzdolabi ise cok buyuk veya cok kucuk olmamali 70-75 cm genisliginde olsa gayet iyi olur.

Media Markt Saturn gibi magazalarda onlarca model olunca insanin cok kafasi karisiyor, butcem dahilinde bana tavsiye vermenizi istiyorum. Direkt model vermek istemezseniz de en azindan seri soylerseniz memnun kalacagim.

Cumartesi veya pazar tavsiyeleriniz uzerine alacagim, erken soylerseniz magazalardan fiyatlari karsilastirabilirim.

• Ustad cevabini bekloyorum
  • quote:

quote:

Candoğan Bey,

Aşağıdaki ürünleri almayı düşünüyorum. Kesinlikle bulaşma dediğiniz yada o fiyat aralıklarında bu model daha iyi dediğiniz bir var mıdır? Başka markalar önerecekseniz servis durumlarıda çok önemli benim için. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu hafta bu beyaz eşya işini halletmek istiyorum.

Saygılar.

Buzdolabında bütçeni müsaitse RL62ZBSW modeline bakmanızı öneririm.
    Buzdolabından artan parayı çamaşır makinesine ekleyerek sırasıyla Bosch WAS20461TR (1350TL), LG F1247TD (1150TL) ve Profilo CM1000PTR (950TL) modellerine bakabilirseniz daha iyi olur.
    Bulaşık makinesin gayet iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

quote:

Candoğan Bey,

Saygılar.

Buzdolabında bütçeni müsaitse RL62ZBSW modeline bakmanızı öneririm.
    Buzdolabından artan parayı çamaşır makinesine ekleyerek sırasıyla Bosch WAS20461TR (1350TL), LG F1247TD (1150TL) ve Profilo CM1000PTR (950TL) modellerine bakabilirseniz daha iyi olur.
    Bulaşık makinesin gayet iyi.

İlginiz için teşekkür ederim. Buzdolabı için vermıs oldugunuz modelı yakından gordum fakat boyutları(Yukseklıgı kısa , Genisliği fazla) mutfak dolabına uymuyor :(
    Camasır makınası konusunda ıse vermıs oldugunuz modelın fıyatı hangı fırmadan alınmıs? Cunku bosch bayılerınde 1.500 sevıyesınde,Zaten benım alacagım modelde 1.160TL eger bayı fıyatı ıse o fıyata rahatca cıkabılırım. Pekı camasır makınasındakı degısımı neden onerıyorsunuz? Kg farkından dolayı mı yoksa baska cıddı ozellık farkları var mıdır?

Saygılar.

• candogan62 bey ve diğer tecrübeli arkadaşlar

üç gün içinde bulaşık ve çamaşır makinesi alacağım ve aklımda belirlediğim iki adet model var. Çamaşır makinesinde yük sensörü olması ve 7-8 kg kapasiteye sahip olması önemli.

Bulaşık Makinesi - > Electrolux ESF65040X

Çamaşır Makinesi - > Samsung WF0800NCE

bu modelleri tavsiye eder misiniz, yerine önerebileceğiniz modeller nelerdir. Fikirlerini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkürler.

Son olarak merak ettiğim LG F1247TD çamaşır makinesinde yük sensörü var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetfatih -- 27 Mayıs 2011; 15:39:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetfatih

candogan62 ve diğer tecrübeli arkadaşlar

üç gün içinde bulaşık ve çamaşır makinesi alacağım ve aklımda belirlediğim iki adet model var. Çamaşır makinesinde yük sensörü olması ve 7-8 kg kapasiteye sahip olması önemli.

bu modelleri tavsiye eder misiniz, yerine önerebileceğiniz modeller nelerdir. Fikirlerini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkürler.

Çamaşır makinesini kesinlikle tavsiye etmem. Samsung'un en başarısız serisi. Yakın bütçeyle gerçek 8kg tamburlu Almanya üretimi Profilo CM1000PTR modeli olabilir.
    Bulaşık makinesinde bu modeldense Profilo BM6284(950TL) veya Bosch SMS58M48TR(1000-1050TL civarında) modelleri daha donanımlı ve kalitelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetfatih

candogan62 ve diğer tecrübeli arkadaşlar

Çamaşır makinesini kesinlikle tavsiye etmem. Samsung'un en başarısız serisi. Yakın bütçeyle gerçek 8kg tamburlu Almanya üretimi Profilo CM1000PTR modeli olabilir.
    Bulaşık makinesinde bu modeldense Profilo BM6284(950TL) veya Bosch SMS58M48TR(1000-1050TL civarında) modelleri daha donanımlı ve kalitelidir.

peki candogan62 bey LG F1247TD model çamaşır makinesi hakkındaki düşünceniz nedir tavsiye eder misiniz ?

• candogan bey müsaitseniz benim modele de bir bakabilr misiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: cobrasione

candoğan bey ben de çamaşır makinesi almak istiyorum.
    yüksek kapasiteli olanlardan düşünüyorum. bunların ne gibi dezavantajları olabilir? ağırlık sensörü sayesinde az miktarda çamaşır yıkandığında daha tasarruflu olur mu? bir de devir sayısı ne olmalı. yüksek devir çamaşırları daha çok yıpratır mı?
    lg nin F1443KDS7 nasıl bir modeldir? ya da sizin önerebileceğiniz başka birşey var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhanci -- 27 Mayıs 2011; 18:12:04 >
  • LG F1247TD 8 kg ile battaniye yıkamam sorun teşkil eder mi? battaniye tam olarak sığıyor , ama çamaşır makinasını zorlar mı acaba diye tereddütteyim.

Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim..
  • 600-900 tl arası uzun ömürlü çamaşır makinesi önerebilecek bi arkadaş varmı acaba.?
  • Candoğan bey belki daha önce defalarca sorulmuştur ama profilo marka çamaşır makinesi almak istiyorum tek başıma kullanacağım 5 kg 600-700 devir olanlar işimi görür bekarım pek fazlada kullanmayacağım aleti. Forumu uzun zamandır takip ediyorum profilo alırken c serisi yada s olması farkedermi alman yapımı türk yapımı? İnternetten almamın bir sakıncası olurmu teşekkürler saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: okn_dmn

LG F1247TD 8 kg ile battaniye yıkamam sorun teşkil eder mi? battaniye tam olarak sığıyor , ama çamaşır makinasını zorlar mı acaba diye tereddütteyim.

Offfffffffffffffffff
    Biz daha dün yıkadık Bosch makinada. Şimdi detaylı mesaj yazdım bağalntı koptu gönderirken yazdıklarım gitti. Vaktim yok işten çıkacağım için. Artık sonra atarım. Bence belki zorlanabilir ama yıkanır
  • benim de candoğan beye bi sorum olacak, tabi bilgisi olan başka arkadaşlar da fikirlerini esirgemesinler, lg f1406tdsp6 çin malımı kore malımı, makine yeni geldi kutusunda duruyo, üstünde nerede üretildiği yazılmamış, ürün çin malımıdır, çin malı olursa sıkıntı yaratırmı??
  • evimde çamaşırları kurutacak balkon sıkıntısı var o nedenle araştırdım piyasada zaten yıkama/kurutma özelliği olan çok az model var (nedense???) ve bosch aldım. Herkes dedi çok elektrik yakar pişman olursun diye ama hiç öyle olmadı. Yani kesinlikle tavsiye ediyorum, kullanıyorum ve çok memnunum
  • Arkadaşlar bu iki makineden hangisini almalıyım.

LG F1056QD ve PROFİLO CM1001CTR ????
  • herkese ii geceler öncelikle...
    okuyup arastırdığım kadarı ile az biraz fikir edindim ama beyaz esya cok cok yabancı olduğum bir konu...

basta bu işi bildiği fikrini edindiğim candoğan62 arkadasımız olmak üzere konu ile ilgili olan tüm arkadaslarımıza danısmak isityorum..

aradığım en büyük özellik (bu yorgan yıkama mevzusu için 9 kilo olması önerilen ) 9 kg olması hatta bir tekno marketteki arkadas 9kg yıkmaz 12 kg olcak dedi... bugun biraz baktım dolaştım, aynı yerde üretim yapan simens ve bosch makinalarının 9 kg lık olanı yokmus... samsung ve lg kafamı kurcalayan markalar... fiyat cok cok önemli olmamakla beraber 1500 TL civarı...

** çamasır mak. ve bulasık mak BOSCH buzdolabı samsung deiler
    ** çift kişilik battal boy 200*200 yorgan ve battaniye yıkayabilmke için makine

lütfen bu sartlara uyabilecek tavsiyelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim... şimdiden teşekkürler

baktığım model ise samsung wf9904rwe

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanoztuna06

quote:

Orijinalden alıntı: okn_dmn

LG F1247TD 8 kg ile battaniye yıkamam sorun teşkil eder mi? battaniye tam olarak sığıyor , ama çamaşır makinasını zorlar mı acaba diye tereddütteyim.

Offfffffffffffffffff
    Biz daha dün yıkadık Bosch makinada. Şimdi detaylı mesaj yazdım bağalntı koptu gönderirken yazdıklarım gitti. Vaktim yok işten çıkacağım için. Artık sonra atarım. Bence belki zorlanabilir ama yıkanır

ben bir kaç defa sıemens 12S763 de yıkadım hiç zorlanmadı makina gayet rahat yıkadı sadece köpük algıladı ve iki durulama fazla yaptı,sıvı deterjanla daha iyi sonuç aldım(sentetik programda)

• konu kirliliği olmasın, çok acil laızm...

samsung'un şu sıralar en çok satan modellirinden Samsung WF0600NCE 600 civarı, Hoover DYN7144'yi önermediler italyanlar çabuk bozuluyormuş ama, 7 kg 1400 devir

gibi çok güzel özellikleri var. fiyatta 759. birde satürnde görmüştüm yanılşım yoksa bosh bi kampanya yapmış, WAE24463TR sanırım bu modeldi 7 kg 1200 devir 1.100 tl.

bu konularda uzman arkadaşlar var. profilonun bosch ile aynı banttan çıktığını yeni öğrendim. dolayısıyla çok fazla birşey bilmiyorum. beni yönledirirseniz çok sevirnim.

hemen makina almam gerekiyor. normalde samsung'a göre limitimi 600 olarak belirlemiştim ama tam anlamıyla performans alamıyacaksam, sorunlarla karşılaşırsam,

biraz daha limiti zorlayıp, farklı markada alabilrim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otherworld

konu kirliliği olmasın, çok acil laızm...

samsung'un şu sıralar en çok satan modellirinden Samsung WF0600NCE 600 civarı, Hoover DYN7144'yi önermediler italyanlar çabuk bozuluyormuş ama, 7 kg 1400 devir

gibi çok güzel özellikleri var. fiyatta 759. birde satürnde görmüştüm yanılşım yoksa bosh bi kampanya yapmış, WAE24463TR sanırım bu modeldi 7 kg 1200 devir 1.100 tl.

bu konularda uzman arkadaşlar var. profilonun bosch ile aynı banttan çıktığını yeni öğrendim. dolayısıyla çok fazla birşey bilmiyorum. beni yönledirirseniz çok sevirnim.

hemen makina almam gerekiyor. normalde samsung'a göre limitimi 600 olarak belirlemiştim ama tam anlamıyla performans alamıyacaksam, sorunlarla karşılaşırsam,

biraz daha limiti zorlayıp, farklı markada alabilrim.

Size 950TL'ye orijinal Almanya üretimi, 65lt geniş su dokusu tamburlu ve A++ enerji sınıfı Profilo CM1000PTR modelini öneririm. İnternette 950TL'ye satılmakta.

Samsung'un söz konusu modelini ve Hoover'i önermiyorum.

Şu sıralar Samsung WF8700RPA modeli Darty'de 1000TL civarında kampanyada onu da düşünebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.