Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adoni

Arkadaşlar electrolux EWW 168540 W almayı düşünüyorum elektrik ve su harcamaları nasıldır?Kurutması nasıldır?Kullanan kimse varmıdır acaba?Acil karar vermem gerekiiyor evdeki makina bozuldu ve pazartesiye kadarda almam lazım fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Ben de Electrolux EWW 168540 W almayı düşünüyordum ancak @viva_bach arkadaşın yazdıklarını okuyunca vazgeçtim.

quote:

Orijinalden alıntı: viva_bach

Selamlar,
    Yukarıda 2 ayrı başlıkta Electrolux marka EWW168540W model kurutmalı çamaşır makinesi için sorularım ve tavsiyelerim olmuştu.
    Sorduğum sorulara ilgili modeli kullanan arkadaş olmadığı için malesef yanıt alamadım. İkinci mesajımda ise ilgili makinayı herkese tavsiye etmiştim.

Arkadaşlar, ikinci mesajımdaki Electrolux EWW168540W modelini artık kimseye "TAVSİYE ETMİYORUM".

Bunun gerekçelerini oluşturan unsurları aşağıda ifade etmeye çalışacağım.
    1-İlgili makinenin tiftik fitresi yok. En uyduruk kurutma makinesinde bile bulunan tiftik filtresinin bu üst düzey cihazda olmaması çamaşırın kurutma esnasında çıkardığı tiftiklerin tamburun içinde kalmasına neden oluyor.Bu da sonraki çamaşır yıkamanızda (örn koyu renkler) tüm çamaşırların neredeyse kullanılamaz duruma gelmesi ile sonuçlanıyor. Hasbelkader havlulardan sonra gömleklerinizi yıkayıp kurulatırsanız gömlekleriniz neredeyse kullanılamayacak düzeye gelecektir.
    2-Kurutulan çamaşırlar aşırı derecede buruşuk çıkıyor. Hiç kimsenin uygun program seçmediğimi düşünmesini istemem. Uygun programı seçsem bile ister ütü kuruluğunda ister dolap kuruluğunda olsun çamaşırlar bu cihazda çok çok kırışık çıkıyor. Normal kurutma makinelerini bu konuda çamaşırlara daha az eziyet ediyorlar.
    3-Makineyi aldıktan 10 gün sonra ilgili gerekçelerle makineyi aldığım yere iadesini istedim.Electrolux servisi ndeki arkadaşlar (Ersin Birtürk, ve Yılmaz Ergun) suçu sürekli kullanıcıya atma konusunda eğitilmişler sanki.Benim makina ile olan sounlarımı hiç bir şekilde dinlemeye çalışmadılar, telefon konuşmamızda sürekli lafımı kesip beni dinlemeyerek işi servis madramazlığına getirdiler bana asla ve kat'a yardımcı olmadılar.
    Onlara taktığım isim bu "servis madrabazları"
    4-Bu madrabaz arkadaşlar cihaz performansının kötü olduğunu kabul ettiler.Ama bunun alınırken zaten bilmem gerekiyormuş.Sonuçta cihaz kurutma makinesi değil kurutmalı çamaşır makinesi imiş.Yasal yoldan haklı olduklarını cihazın para iadesini veya başka bir cihazla asla va kat'a değiştirmeyeceklerini vurguladılar.
    Tiftik sorununa çözüm olarakta 2 yıkama-kurutma arası 15 dak.lık kısa program çalıştırmamı önerdirler
    4-Konuyu Electrolux genel müdürü Ziya Öztürk'e taşımayı düşündüm ama cihazı aldığım yer kendi imkanları ile (Enplus) cihazı başka bir cihazla değiştirebileceği belirtti.Electrolux'ün cihazına sahip çıkmaması ve müşteri şikayetleri konusunu 2 adet madrabaza kanalize etmesi gerçekten hayret verici.Keşke bir fırsatım olsaydı da genel müdür Ziya Bey'in gömleklerini kendi sattığı cihazda yıkayıp kurulasaydık.Acaba o gömlekleri toplum içinde giyermiydi?

Sonuç olarak bu makinayı çok isteyerek ve severek aldım. Evimde severek kullandığım başka Electrolux markalar da var.bu cihazların bugüne kadar sorun çıkarmamasına çok sevindim.Markayı gerçekten cihazla ilgili sorun çıkarsa daha iyi tanıyorsunuz.

Bu cihazı almayı düşünen arkadaların her türlü sorusunu cevaplamaya hazırım.

Ben yandım çok çok uğraşarak cihazdan kurtuldum. Ne olur siz yanmayın.

Saygılar.

• Hoover DST 10166P-14S 1600 Devir 10kg Buharlı Çamaşır Makinesi hakkında İngiltere'den bir yorum..

Reviewed by Jacqui Warwick on 16/02/2011
    The worst machine I have ever purchased. Have had it approx 6weeks and it is going back and have said I will not accept another one. Sounds like a Jumbo Jet when spinning so where they get the Super Silent from I don't know. Has already flooded my kitchen where it continued to fill until the drum was three quarters full of water and presumably the door cill was not made for the volume of water and leaked almost the entire contents. It now will only fill and I have to drain out by the hose. I have been told that I will have to wait 10 days for a service call, I don't think so. The control panel is just a shoddy piece of plastic and is now half an inch back from the front of the fascia, which is also a shoddy piece of plastic. A very expensive piece of rubbish I will never buy Hoover again if this is a so called top of the range machine. I can't see any difference in the wash quality so I personally think that the new steam technology is just a marketing ploy and unfortunately I fell for it so don't you be fooled.
    Rating: 1/5

http://www.recommendedbuys.co.uk/household-appliances/washing-machines/hoover-dst-10166p-80.htm

• hooverı zaten pek tavsiye etmiyoruz.incelemede de adam bugüne kadar aldığı en kötü makina olarak nitelendirmiş. çok gürültülü ve sarsıntılı çalıştığını belirtmiş hoover süper sessiz demesine rağmen.özetle adam memnun değil.
  • Arkadaşlar bulabiliyorsanız Profilo cm1001ctr (800 tl) alınız, en iyi f/p ürünüdür.
  • Şu kurutma olayına bilen birisi açıklık getirirse iyi olacak. Yeni bir makine alacağım iyisinden ama tam kurutmalı mı alayım yoksa ayrıca kurutma makinesi mi alayım karar veremiyorum. Kurutma konusunda çamaşır makinesi, kurutma makinesi kadar iyi sonuç vermeyecekmiş gibime geliyor ne dersiniz?
  • Hoover DST 10166P için bu sefer de iyi bir yorum. İyice kafam karıştı!

I have the Hoover DST 10166 P 2 months now sizable. I deliberately waited before writing this review. I can safely say that I'm lyrical about this product. My first washing machine (more than 17 years ago) was an AEG, I had the top model of the time. Totally electronic and class A lot of what was at that time. You can imagine that I set very high standards to all my equipment. It was for me a big step for a different brand to go beyond the known brands such as Bosch, Miele and Asko. Ultimately I do not regret that I have chosen for this manufacturer. Hoover has positively surprised me with its flagship Hoover DST 10166P triple A! First, this machine is very quiet. The large 10 kg drum with enough room for the laundry to freely move through the drum. Never before have I seen such a good washing effect. The washing cycles are very short because the computer can accurately calculate the contents of the drum and suitable here water consumption, energy consumption and wash time automatically. Example: I was yesterday that I ran was started as a lasting 1:59 and after the measurement, there was still only 53 minutes left. I've never been so quick to wash with. The steam function is ideal, within 20 minutes, I refreshed my jacket and I can once again. Quilt Wash?! Since this machine for laughs, this machine cleans with ease within one one duvet. Centrifugation at 1600 rpm, this machine is so quiet that the Night mode is unnecessary. As a single I am very happy with this machine I never want a small drum and for me this machine again after a HOOVER.

Positive points:
    Beautiful machine
    Large door
    Wash very thoroughly in a short time, even in 15min. was
    Effective steam function
    Very quiet
    Many options
    Maintenance free
    Short wash times
    Very economical

Negative points:
    Detergent drawer and front panel look of cheap plastic
    Symbols on the front panel i.p.v. texts
    Lack of good drum light

Price / quality 3/5
    Sustainability 2,5/5
    Energy 5/5
    Usability 3,5/5
    Cleaning 5/5

http://www.beslist.nl/huishoudelijke_apparatuur/d0000078114/0JKVo5yZo6RenpySlaSe/Hoover_DST_10166_P.html

• 763 ün fiyatı ne kadar acaba?
  • merhaba ;
    Dün bosch 20763 model makineyi aldık.+4 yıl garanti uzatımı yaptık.
    bi aksilik olmazsa cuma günü gelecek makine,beko 2418 dan sonra inşallah sorunlarımıza çare olur;
    özellikle yıkama performasını çok merak ediyoruz.
  • 15 senelik arçelik var. ama güvenmiyorum artık arçeliğe
  • Arkadaşlar max 1500 tl ye makine önerebilir misiniz?Makine mümkünse gri olsun.Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biostrike

Arkadaşlar max 1500 tl ye makine önerebilir misiniz?Makine mümkünse gri olsun.Teşekkürler.

LG F1402FDS5 modelini öneririm. Bütçenizi çok az aşıyor ama bence kesinlikle değer. Bu fiyat aralığında daha iyi bir gri makine olmadığından bu modele öncelik verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: environment

şikayet var sitesinden okuduğum kadarıyla servis işinde bosch da sıkıntılar var gibi.
    Özellikle o video daki hal ne öyle.
    ben hayatta 3 şeye sinir olurum;
    1-yapabileceğimiz bir şey yok
    2-müşterimize gerekli bilgi verilmiştir
    denmesine
    ve birde
    sanki eğitimsizmişiz yada cahilmişiz yerine konmaktır.

durulama işi için CAndoğan bey in yorumunu merak ediyorum. sizce nasıl bir sıkınntı var
    birde 20763 model makine alırsam yük sensörü olmasından dolayı battaniye falan yıkayamaz mıyım. bu konuda şikayet var sitesinde
    bir kaç yazı okudum da?

İyi geceler...

Videodaki bayana youtube üzerinden yardımcı olmak için mesaj attım ama dönmedi.
    Köpürme olayı çok tuhaf çünkü yarım bardak deterjan konan yıkama suyunda bile o derece köpürme olamıyor bildiğim kadarıyla.
    Battaniye yıkanması durumunda ise uygun program kullanıldığında gayet iyi sonuçlar alabilirsiniz. Zaten forumda da bu seri cihazlarla bu tür tek parça büyük tekstil ürünlerini yıkayan ve sonuçları yazan arkadaşlar oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: environment

şikayet var sitesinden okuduğum kadarıyla servis işinde bosch da sıkıntılar var gibi.
    Özellikle o video daki hal ne öyle.
    ben hayatta 3 şeye sinir olurum;
    1-yapabileceğimiz bir şey yok
    2-müşterimize gerekli bilgi verilmiştir
    denmesine
    ve birde
    sanki eğitimsizmişiz yada cahilmişiz yerine konmaktır.

durulama işi için CAndoğan bey in yorumunu merak ediyorum. sizce nasıl bir sıkınntı var
    birde 20763 model makine alırsam yük sensörü olmasından dolayı battaniye falan yıkayamaz mıyım. bu konuda şikayet var sitesinde
    bir kaç yazı okudum da?

İyi geceler...

Videodaki bayana youtube üzerinden yardımcı olmak için mesaj attım ama dönmedi.
    Köpürme olayı çok tuhaf çünkü yarım bardak deterjan konan yıkama suyunda bile o derece köpürme olamıyor bildiğim kadarıyla.
    Battaniye yıkanması durumunda ise uygun program kullanıldığında gayet iyi sonuçlar alabilirsiniz. Zaten forumda da bu seri cihazlarla bu tür tek parça büyük tekstil ürünlerini yıkayan ve sonuçları yazan arkadaşlar oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

Şu kurutma olayına bilen birisi açıklık getirirse iyi olacak. Yeni bir makine alacağım iyisinden ama tam kurutmalı mı alayım yoksa ayrıca kurutma makinesi mi alayım karar veremiyorum. Kurutma konusunda çamaşır makinesi, kurutma makinesi kadar iyi sonuç vermeyecekmiş gibime geliyor ne dersiniz?

Benim de tavsiyem iki cihazı ayrı olarak almanızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

Şu kurutma olayına bilen birisi açıklık getirirse iyi olacak. Yeni bir makine alacağım iyisinden ama tam kurutmalı mı alayım yoksa ayrıca kurutma makinesi mi alayım karar veremiyorum. Kurutma konusunda çamaşır makinesi, kurutma makinesi kadar iyi sonuç vermeyecekmiş gibime geliyor ne dersiniz?

Benim de tavsiyem iki cihazı ayrı olarak almanızdır.

O zaman AEG-Electrolux Lavamat 84950 A3 Silence için ne diyorsunuz ya da Electrolux EWN 148640 W TIME MANAGER ICON?

Kurutma makinesi olarak da: AEG-Electrolux Lavatherm 58850 R mi yoksa Electrolux EDI 97170 W IRON AID mi yoksa Electrolux EDH 97980 W HEAT PUMP mı?

Benim gönlüm AEG olanlarda. Sanki biraz daha kaliteliymiş gibi geliyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mightywings -- 28 Nisan 2011; 1:49:25 >

• Ürünler arasında dış görünüm ve ufak 1-2 detay haricinde fark yoktur. Sonuçta ayrı fabrikada aynı ana parçalarla imal ediliyorlar.
    AEG ve Electrolux sağlam ve kullanışlı cihazlardır. Ancak arayışınız sessizlikse beklentinizi karşılamaz. Çünkü 1400 devirde 78dB ses seviyesine çıkıyorlar. 1400 devirli fırçalı motor bile böylesine yüksek değerlere ancak ulaşabilir. Yani Inverter motorun sessizlik yönünden bu cihazlara pek katkısı bulunmuyor. Bunu biraz da dengesiz yük kontrolü algısının zayıf olmasına bağlıyorum, makine dengesiz yükleri de alıp sıkabiliyor, bu da titreşim ve tıkırdama sesine neden oluyor.
    Bunun dışında sağlamlık, program seçenekleri, süre yönetimi, su jeti(Electrolux bunu ilk uygulayan firmadır) gibi artılarıyla çok iyidir.

Kurutma makinesinde kesinlikle ısı pompalı (heat pump) modelleri öneririm. 2011 yılında halen B sınıfı cihazlara para vermek bana mantıklı gelmiyor. Isı pompalı cihazlar hem çok çok daha az enerji harcıyor, hem de etrafa ısı yaymıyorlar.

Isı pompalı ürünler şu an Electrolux, Bosch, Siemens, Arçelik ve Ariston'da var.

Çamaşır makinesi için Bosch ve LG'ye de bakmanızı önerebilirim.

F1402FDS
    WAS28840TR
    WAS28763TR modelleri de iyidir.

• Sevgili çamaşır makinesi sever arkadaşlar, size 2 ay evvel bir sürprizim var demiştim. Ancak sürprizim maalesef hüsrana döndü.

Sözkonusu sürpriz 2. el olarak çok cazip bir fiyata edindiğim Siemens IQ 1633 modeliydi. Lakin makine zamanında rulman arızası vermiş, nasıl tamir etmişlerse mahvetmişler. Makinede motor kontrol kartı ve amortisör hatası çıktı, aldığım yer telafi edemediğinden iade ettim. Halen paramı da alamadım ama alacağım inşallah. Bu da bana ders oldu, ucuz üründe mutlaka hata aramak lazım. Ben o anki heyecanla balıklama atlamış oldum Ancak IQ'nun her yerini söküp öğrenme şansım oldu, bu da bir şeydir. Keşke elime rulman arızasıyla sağlam olarak geçseydi. O zaman harka bir şekilde tamir eder ve kullanabilirdim. Makineyi aldığım günkü videosu:

Siemens IQ aşkına daha evvel aldığım alman Bauknecht üretimi Arçelik 5900E'yi de satmak zorunda kalmıştım. Halen üzülüyorum, üretildiği yıla göre harika bir makineydi. Onu da videolarımdan inceleyebilirsiniz.

10 yıldır kullandığım Siemens Siwamat'ı yazlığa yolladık. Bundan sonra orada hizmet vermeye devam edecek

Veeeeeeeeeee yakında bir sürprizim daha var. Çok yakında elime geçtiğinde paylaşımda bulunacağım.
    Buradan makinecialt rumuzlu arkadaşımıza da çok teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 28 Nisan 2011; 2:37:27 >

• siemensler sağlam makinalar bizdeki de 10.yılına giriyor servis yüzü görmedi.
  • @candogan62

Tavsiyeleriniz için teşekkürler..

Siemens WIQ1633EU veya WIQ1833EU modelini satan bir yer var mı? Duyulmamış bazı internet sitelerinde var fakat stoklarında olduğunu zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mightywings -- 30 Nisan 2011; 17:08:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Sevgili çamaşır makinesi sever arkadaşlar, size 2 ay evvel bir sürprizim var demiştim. Ancak sürprizim maalesef hüsrana döndü.

Sözkonusu sürpriz 2. el olarak çok cazip bir fiyata edindiğim Siemens IQ 1633 modeliydi. Lakin makine zamanında rulman arızası vermiş, nasıl tamir etmişlerse mahvetmişler. Makinede motor kontrol kartı ve amortisör hatası çıktı, aldığım yer telafi edemediğinden iade ettim. Halen paramı da alamadım ama alacağım inşallah. Bu da bana ders oldu, ucuz üründe mutlaka hata aramak lazım. Ben o anki heyecanla balıklama atlamış oldum Ancak IQ'nun her yerini söküp öğrenme şansım oldu, bu da bir şeydir. Keşke elime rulman arızasıyla sağlam olarak geçseydi. O zaman harka bir şekilde tamir eder ve kullanabilirdim. Makineyi aldığım günkü videosu:

Siemens IQ aşkına daha evvel aldığım alman Bauknecht üretimi Arçelik 5900E'yi de satmak zorunda kalmıştım. Halen üzülüyorum, üretildiği yıla göre harika bir makineydi. Onu da videolarımdan inceleyebilirsiniz.

10 yıldır kullandığım Siemens Siwamat'ı yazlığa yolladık. Bundan sonra orada hizmet vermeye devam edecek

Veeeeeeeeeee yakında bir sürprizim daha var. Çok yakında elime geçtiğinde paylaşımda bulunacağım.
    Buradan makinecialt rumuzlu arkadaşımıza da çok teşekkür ediyorum.

can abi siemensin tamir olmadığına çok üzüldüm paranı da inşallah biran evvel alırsın bence sen beko 3070Ayı al bi de onu dene hepsini denedin bi o kaldı en iyi makine o bence kullanınca göreceksin hiç öyle denildiği gibi dengeyi sağlayamadığından yıkama süresini de uzatmıyor ya da bana denk gelmedi ama gerçekten harika bir makine kesinlikle onu denemelisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 1 Mayıs 2011; 18:19:34 >

• 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.