Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.376
Cevap
158
Favori
1.629.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @gorenje bir bosch-siemens kalitesinde olamaz.bu firmalardaki ar-ge ile yarışamaz.sıradan arçelik kalitesinde bir marka.tr de zaten pek talep görmeyen bir marka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanoztuna06

quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

Yok hocam dışarıdan su eklemedim şöyle yaptım

Makineye önce deterjan koymadan durulama programına aldım ve hassas durulamayı aktif ettim iyice su aldı 3-4 dakika tamburun sağa sola hareket etmesini bekledim çamaşırlar güzelce ıslandı sonra makineyi boşaltma programına aldım 15-20 saniyede suyu tahliye etti sonra makineyi durdurdum ve tekrar durulama programına aldım bu sefer deterjan çekmecesinde ana yıkama bölümüne deterjanı koydum tekrar hassas durulamayı aktif edip makineyi çalıştırdım battaniye zaten ıslak olduğu için bu yeni durulama programındaki su iyice tamburda yükseldi camın ortasına kadar geldi :D su alımı bittikten sonra başlat duraklat tuşuna basıp hangi programa almak istiyorsam o programa alıyorum örneğin sensitive e alıyorum tekrar başlat duraklat tuşuna basıyorum makine sensitive programında devam ediyor ve yıkama aşamasına geçiyor sonrada program güzelce devam ediyor yıkıyor duruluyor sıkıyor ve mutlu son

Yalnız burada en önemli nokta durulama programına alınca yumuşatıcı koymamak gerekiyor en son deterjanlı olarak durulama programını çalıştırdktan sonra su alımı bitip istediğiniz programa aldıktan sonra örneğin sensitive programına alıp yıkama işlemi başladıktan sonra deterjan gözüne yumuşatıcı koymak gerekiyor yoksa ilk başta yumuşatıcı koyarsanız durulama programına alınca makine hemen yumuşatıcıyı alır buraya dikkat

Bravo üstad güzel çözüm üretmişsiniz. Sensitive zaten yüksek su seviyeli yıkıyor bir de ekstra su artı peluş çift kişilik battaniye vay o makinenin haline..
    2 yıllık makinama tam güvenemiyorum. Kazan ağırlığa dayanamayıp iflas eder rulmanı şanzumanı dağıtırsa diye korkuyorum Hoş 5 yıl daha garantiside varya yinede tırsmıyor değilim. Ben önce kısa bir programda mesela Hassas programında ön yıkamasız deneyeceğim makina zorlanacakmı. Sorunsuz yıkama sıkma olursa sizin gibi ekstra eksta çok suyla sensitive de yıkarım. Sağlıcakla kalın..

Vallaha hocam burada sizin gibi rulmanların sorun yaratacağından bahsedenler olmuş vallaha tırstım şimdi makineye işkencemi yapıyorum ben Allah korusun bozulup servislerle uğraşırsak servislerin hali belli sağlam ürün ver bozup geri size versinler
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Çift kişilik battaniyeyi benim 6kg 53lt tamburlu Siemens bile çok rahat yıkıyor. Dengelemekle bile uğraşmıyor genelde.

Hatta 47lt 5kg Profilo'da da battaniye yıkamışlığım var, ama sığdırmak baya uğraştırıyor. Herkes sığdıramaz Bu başlığa 47lt eski tip AEG kazanlı Bosch WFG1660'ın resmini eklemiş olmam lazım çift kişilik battaniye yıkarken

Battaniyeyi çok ağır düşünmeyin. 8kg çamaşırınızı küvete döküp tamamen ıslatın. O kadar çamaşırı da kaldıramazsınız yine ağır olur.

Battaniyeyi sensitive programında yıkamanızı öneririm.

kendi makinam olsa denerdim kiii ben iki makina arasında kalmış durumdayım sıemens 8 kg 763 ve LG 9 kg olanı bir gün sıemens olsun diyorum diğer gün LG kardeşimde LG 9 kilo var çok güzel makina gerçekten bir taraftada arkadaşımda sıemens var oda çok memnun en son kura çekicem galibaher ikiside yorganları rahat yıkadı ama battaniyeye cesaret edemiyorlar doğrusu
  • bosch İ-DOS alın. en iyisi :)ben şahsen bir yıl kadar beklemiş olsaydım hiç düşünmeden alırdım diye düşünüyorum.
  • MERHABA..
    SİZLERİN TAVSİEYESİ ÜZERİNE SİEMENS WM 10S763 TR MODEL MAKINAYI ALDIM..ANCAK BIR SORUNUM VAR !!!

SORUNUM ŞU : MAKİNADAN ÇIKAN EŞYALARIN ÜZERLERİNDE DETERJAN İZLERİ BULUNUYOR..
    SORUNUN NEDENİ NE OLABILIR ?
    YANLIŞ MI KURDUM NE OLDU ANLAMADIM ANCAK BIR KAÇ DEFA KURDUM VE HEP AYNI SONUC VERDI..
    BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM..
  • MERHABA..
    SİZLERİN TAVSİEYESİ ÜZERİNE SİEMENS WM 10S763 TR MODEL MAKINAYI ALDIM..ANCAK BIR SORUNUM VAR !!!

SORUNUM ŞU : MAKİNADAN ÇIKAN EŞYALARIN ÜZERLERİNDE DETERJAN İZLERİ BULUNUYOR..
    SORUNUN NEDENİ NE OLABILIR ?
    YANLIŞ MI KURDUM NE OLDU ANLAMADIM ANCAK BIR KAÇ DEFA KURDUM VE HEP AYNI SONUC VERDI..
    BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM..
    AYRICA YORGAN YIKAMAK İÇİN OZEL BI PROGRAM GORMEDIM MAKINADA.YORGANLARI YIKAYABILIYOR MU, NEDİR ?
  • slm iyi durulama yapmıyor ise makinanız tek nedeni su basıncıdır yeterli gelmiyor buda çm güzel durulama yapmasını engeller..2ci ihtimal ise su boşaltma hortumu yerden 60cm yukarıda olmalıdır... BUNLARI KONTROL EDİNİZ
  • slm iyi durulama yapmıyor ise makinanız tek nedeni su basıncıdır yeterli gelmiyor buda çm güzel durulama yapmasını engeller..2ci ihtimal ise su boşaltma hortumu yerden 60cm yukarıda olmalıdır... BUNLARI KONTROL EDİNİZ
  • teşekkurler.. kontrol edecegım..
    bır sorunum daha var aslında ben yogan yıkamak ıcın hangı programı kullanmalıyım, özel bır program goremedımde..
    bide bu programların hepsı otomatık ayarlamalar mı yanı bazı seyler degıstırılebılıyor ancak değiştirilemeyen içerikleri varmı..mesela devrını derecesını durulamasını degısebılırsın her programın ama değişemeyen özellikleri var mıdır ?sentetıkte yunlulerde...anlatabıldım mı acaba..(makına modelını tekrar verıyım 10s763sıemens)
  • MRBLAR..BEN BİR TAVSİYEDE BULUNAYIM İNCELEYİN ONA GÖRE KARAR VERİSİNİZ....GORENJE 7kglık WA75185AL VE WA72145 VEYA 6kg WA65205 MODEL CİHAZLARI TAVSİYE EDERİM TERCİH SİZİNDİR...SADECE BOSCH VEYA SIEMENS OLARAK DÜŞÜNMEYİN...BEN ŞAHSEN ALICAK OLSAM GORENJE WD 95140.... 9kg luk bu cihaz KURUTMA VE YIKAMA ÖZELLİĞİNE SAHİPTİR 1400 DEVİR... VE 2000 DEVİR OLANLARI ŞUANDA PİYASAYA SÜRÜLMEYE BAŞLANDI...Bİ DÜŞÜNÜN
  • lider sogutma banamıydı bılemedım ama ben makınayı aldım..SORUNUM BAHSETTIGIM GIBI MAKINADAN CIKAN CAMASIRLARDA DETERJAN IZI KALMASI VE YORGAN YIKAMAK ICIN BIR PROGRAM GOREMEMIS OLMAM (HANGI PROGRAMDA KURULACAGI KONUSUNDA BILGIM YOK YADA ) AYRICA SU OTOMATIK AYARLALA ILGILI BAHSETTIGIM MEVZU..
    BU KONULARDA YARDIMCI OLABILECEK OLAN VARSA MEMNUN OLURUM..

-SİEMENS WM10S763TR-
  • merhaba

yenı eve tasınacagim ve evım cok kuuck oldugundan kurutmalı camasır makınesi almak istiyorum. takip ettigim kadariyla forumda pek onerılmıyor ama yer darligi nedeniyle mecburen ikisi bir arada alacagim. sizden marka-model onerisi rica ediyorum. piyadasa kuruturken su harcamayan bır tek bosch 2842 var ama 7kg yıkayıp 4 kg kurutuyor. cok kullanisli gelmedi. mmarkt ta HOOver wdny 964 onerdıler. kurutmada su harcıyor ama 9kg yıkama- 6kg kurutması var. bır de samsung onerdıler. sız ne dersiniz? onerilerinizi bekliyorum. tsk
  • quote:

BOSCH I-DOS U YAKINDAN İNCELEMEK İSTEYENLER BURAYA

http://www.teknolojinedenvar.com/i-DOS/index_tr.html

Katalog :http://www.bosch-home.com/Files/Bosch/Tr/tr/AdditionalFiles/E-Katalog/idos_brosur/index.html

güzel makine ama çok pahalı bütçeyi çok aşarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yağmur34

quote:

BOSCH I-DOS U YAKINDAN İNCELEMEK İSTEYENLER BURAYA

http://www.teknolojinedenvar.com/i-DOS/index_tr.html

Katalog :http://www.bosch-home.com/Files/Bosch/Tr/tr/AdditionalFiles/E-Katalog/idos_brosur/index.html

güzel makine ama çok pahalı bütçeyi çok aşarım

evet 2500 tl fiyatı var çok pahalı keşke daha uygun fiyatlı olsa. 763 serisi makinelerden farkı krom kaplama kapı ,program düğmesi ,tuşlar falan birde tabi i-dos özelliği onun dışında pek fark yok 763 serisi makinellerde sizi çok memnun edeceğine eminim
  • arkadaşlar bosch WAS 247X1 8kg lık çamaşır makinesi hakkında yorum alabilirmiyim? candogan hocamında yorumunu bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: filmsin

teşekkurler.. kontrol edecegım..
    bır sorunum daha var aslında ben yogan yıkamak ıcın hangı programı kullanmalıyım, özel bır program goremedımde..
    bide bu programların hepsı otomatık ayarlamalar mı yanı bazı seyler degıstırılebılıyor ancak değiştirilemeyen içerikleri varmı..mesela devrını derecesını durulamasını degısebılırsın her programın ama değişemeyen özellikleri var mıdır ?sentetıkte yunlulerde...anlatabıldım mı acaba..(makına modelını tekrar verıyım 10s763sıemens)

Deterjan izlerini hangi programda yaşıyorsunuz?

Hızlı programlarda (örneğin süper15) ve yünlü programında sıvı deterjan kullanmanızı tavsiye ederim.
    Makinenin fazla doldurulması da deterjan izlerinin kalmasına neden olabilir (hatta genelde bu deterjan sanılan izler yumuşatıcı lekesidir)
    Yumuşatıcı ile deterjanı doldururken ikisinin karışmamasına dikkat ediniz.

Yorganlar için ecoperfect açık olarak ön yıkamalı hassas program+suda bırakma; ardından ekstra sıkma programını tavsiye ederim.

Bir de ürünü değişik şekilde kurdum demişsiniz, ürünü kurmak için servis çağırmadınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: filmsin

teşekkurler.. kontrol edecegım..

Deterjan izlerini hangi programda yaşıyorsunuz?

Hızlı programlarda (örneğin süper15) ve yünlü programında sıvı deterjan kullanmanızı tavsiye ederim.
    Makinenin fazla doldurulması da deterjan izlerinin kalmasına neden olabilir (hatta genelde bu deterjan sanılan izler yumuşatıcı lekesidir)
    Yumuşatıcı ile deterjanı doldururken ikisinin karışmamasına dikkat ediniz.

Yorganlar için ecoperfect açık olarak ön yıkamalı hassas program+suda bırakma; ardından ekstra sıkma programını tavsiye ederim.

Bir de ürünü değişik şekilde kurdum demişsiniz, ürünü kurmak için servis çağırmadınız mı?
  • candoğan kardeşim, kurulumdan bahsetmek istediğim yanlış anlaşılmış..servis kurdu ben kurmadım..
    bahsetmek ıstedığim şuydu..
    mesela sentetik programında makınayı çalıştıracagım diye dusunelım..ben bu programda kurmak ısteyınce; devrını sıcaklık derecesını on yıkamasını kısırıklık onleme sıstemını durulama sıstemını değiştirebiliyorum seçim benim.. ancak benım bu programda değiştiremediğim bir özellik var mıdır ? yanı sentetık programında olup beyazlar programında olmayan bir ekstra özellik var mıdır ve yıkama performansları aynımıdır ?? dıe merak edıyorumm... neden dıye soracak olursan hanı kot pantolunu o zaman beyazlar programında kurup yıkatabılırım, eğer özellıklerını yıkayış sıstemını ben kurguluyorsam...

anlatabildim mi ?

deterhan izlerini sentetık proramında yaşadım başka bır yıkama da da yaşadım ama hangısını kurdum hatırlamıyorum..

ayarıca dıkkatımı ceken bısey daha var makınada..Varioperfect standart, speedperfect,ecoperfect seçeneklerınden sadece bır tanesını secebılıyorum kurarken..neden 3'unu secemıyorum yada ben mı bır şeyı yanlış anlıyorum..hepsi seçili göstermiyor ekranda ondan sordum..

ayrıca yük otomatıgı var camasırları ne kadar koyacagımızı gosterıyor ve deterjanıda gosterıyor ancak sorun şu kı deterjanı ne kdar atacagımızı ne ile olçecegız bız :)çünku ekranda yazan sadece şu : deterjan mıktarı %100..ama bız o %100'ü ne ıle olçüp deterjan bolmesıne atıyoruz..

MAKINADAN EN IYI PERFORMANSI HANGI YIKAMA PROGRAMINDA ALABILIRIZ..ÖLÇÜT VAR MI..

teşekkurler..
    sorularım fzla gelmış olabılır ancak emınımkı herkesın kafasına takılan sorunlardır bunlar.. bu yuzden tek tek cevap verırsenız ayrıca muteşekkir olurum :)
  • Her programın kendine has özellikleri vardır. Her özelliği elbette değiştiremezsiniz, zaten öyle olsa ayrı programlar olmazdı, seçimleri tamamen size bırakılırdı.

Neyi değiştiremeyeceğinize örnek verirsek:

Yıkamadaki su seviyesi aralığı, yıkamadaki tambur dönüş hızları ve bekleme süreleri, program aralarında ara sıkma yapılıp yapılmayacağı, suyun nasıl ve ne aralıkla alındığı, suyun ne zaman ısıtılmaya başlandığı vs.

Bunun yanında kişisel tecrübelerinize göre mümkün olan aralıktaki sıcaklıkla sıkma devrini, ek durulama sayısını, suyu çok yumuşak olan yerlerde ekstra su fonksiyonunu vs devreye alabiliyorsunuz.

Makine normal seçimde tam kapasite çalışmayla A enerji sınıfıyla A sınıfı yıkama kalitesini yakalayarak çalışır. Süre normal seviyededir.

Ekstradan tasarruf etmek istediğinizde ecoperfect seçeneğini açıyorsunuz. Böylece makine aldığı su miktarını azaltıp ısıtma enerjisinden %30 tasarruf ediyor ve programı uzatarak A+++ enerji sınıfıyla A sınıfı yıkama kalitesini elde etmiş oluyor.

Aceleniz olduğu durumlarda da yarıdan biraz daha fazla çamaşır doldurma sınırı ile (örneğin pamuklularda 8 yerine 5kg) speedperfect seçeneğini açıyorsunuz. Makine dah az çamaşırı %60 daha hızlı bir şekilde A sınıfı yıkama kalitesiyle hızlıca yıkamış oluyor.

Yani aynı yıkama kalitesi için az süreyle az enerji mümkün olmadığından iki seçeneği aynı anda açamıyorsunuz.

Amaç her zaman aynı yıkama kalitesini elde etmek. Bu da normal seçimde A sınıfı enerji ve A sınıfı yıkamayla oluyor. Daha fazla tasarruf istediğinizde ecoperfect, daha fazla hız istediğinizde speedperfect seçeneğini seçiyorsunuz.

Speedperfect'te enerjiden, ecoperfect'te ise zamandan fedakarlık ediyorsunuz. Orta yollusu da normal yıkama oluyor. Hiçbir zmaan fedakarlık edilmeyen ise A sınıfı yıkama performansı oluyor özetle.

Yük sensöründeki deterjan önerisinde %100 ifadesi o programın maksimum yüküyle kullandığınız deterjanla eşdeğerdir.

Örneğin kullandığınız toz deterjanın paketinde 8kg pamuklu çamaşır için 1,5 ölçek önerildiyse bunu %100 olarak düşünüyorsunuz. Örneğin 6kg kadar doldurduğunuzda makine %75 dozaj gösteriyorsa 1+çeyrek kadar ölçek deterjan kulanıyorsunuz.

İkinci örnek olarak yün kazak yıkamak istediniz. Bu programda sınır 2kg. Ama siz kaç kazakla 2kg dolar tahmin etmeniz zor. Bu durumda yük sensörü size yardımcı oluyor, 2kg yünlü kazağın ne kadarla dolduğunu gösteriyor. Yine sıvı deterjan kullanıyorsanız ve üzerinde 1 kapak doldurulması önerildiyse %100 dozajı 1 kapak gibi düşünüyorsunuz. 1 kg kadar kazak doldurduysanız %50 dozaj önerilir ve yarım kapak deterjan kullanırsınız.

Kısacası yük sensörünün amacı kilo sınırı olan programlarda dolum miktarını aşmamanız ve az doldurduğunuz çamaşırda ne kadar deterjan azaltmanız gerektiğini görmeniz oluyor.

Her programın kendine göre yıkama performansı vardır. Çok hassas işlem gerektiren (örneğin ipekliler programı) bir programın performansı ile beyazlar programının performansı aynı olamaz elbette.

Burada size düşen çamaşırlarınızı kumaş tipine göre doğru ayırmanız.
  • 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.