Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Burcusirma Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.378
Cevap
158
Favori
1.630.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metehan_bera

CAndoğan usta; sıvı deterjan kullanımı ile ilgili olarak sormak istiyorum.
    Yeni kullanmaya başladığımız çamaşır makinesinde sıvı deterjan kullanacağımız zaman, deterjan gözüne extra bir parça koymamız gerektiği söylendiğinden o parçayı koyuyoruz. Ve çalışmasında problem yok şimdilik. Sorum memnun olduğumuz sıvı deterjan için eş dostta istedi ve aldılar. Yalnız birisinin makinesi Arçelik Orbital, diğerininki Bosch 10 senelik. Sıvı deterjan kullanırken böyle bir parça kullanmaları gerekiyor mu?

Sıvı deterjan aparatı ile ön yıkamalı programlarda sıvı deterjan kullanma şansınız olur. Ön yıkamalı programlarda ana yıkama gözüne aparat içine doldurduğunuz deterjan akıp gitmeyerek sabit kalır. Böylece gerektiği zaman alınabilir.

Bu aparatın olmadığı cihazlarda sıvı deterjan sadece ön yıkamasız programlarda kullanılabilir. Makine su alırken suyun aktığı göze kapakla uygun miktarda dökmek kafidir.
  • LG 1406TDSP 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(SİYAH) marka ve model çamaşır makinası almak istiyorum. Ne dersiniz nasıl bilirsiniz? Tavsiye edermisiniz?
  • Candoğan Bey,
    Çamaşır Makinesi için acil olarak tavsiyenize ihtiyacım var. Başlığın neredeyse tamamını okumama rağmen hem sayenizde çok bilgi edindim hem de epey aklım karıştı. Ancak sonuç olarak Bosch-Siemens-Profilo veya Samsung grubundan bir şey almayı düşünüyorum. Sağlamlık ve uzun süre dayanıklılık benim için önemli ancak bütçem kısıtlı. Max 1000TL'ye kadar, en az 6kg'lık bir makine düşünüyorum. 1-2 sene içinde evlilik planladığım için geçici bir makine almak istemiyorum, onun yerine evlendiğimde de kullanabileceğim bir şey istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Bu arada mesleğinizi ve bu kadar bilgiye nasıl sahip olduğunuzu da epey merak ediyorum. Gerçekten hayranınızım. Hem bu kadar bilgiye sahip olup hem de yardımcı olmanız çok güzel. Şimdiden teşekkür ediyorum.
  • candoğan bey çok merak edıyom bu kadar yardım ederken soruları cevapsız bırakmazken karınız sıze kızmıyor mu. pc basındayen gelıp basınıza vurmuyor mu?
    -herıff herıfff onlara yardım edecegıne gel bı evdekı sofraya çaya bulaşıga yardım et demıyor mu..?
    -tv teklıfı falan gelırse sasırmayın.
    -bıraz kendınızı tanıtır mısınız (yeterınce gızemlı kaldınız)
    -ayrıca resımde gızemlı son fotonuzu net koyar mısnız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wakara

candoğan bey çok merak edıyom bu kadar yardım ederken soruları cevapsız bırakmazken karınız sıze kızmıyor mu. pc basındayen gelıp basınıza vurmuyor mu?
    -herıff herıfff onlara yardım edecegıne gel bı evdekı sofraya çaya bulaşıga yardım et demıyor mu..?

adam öğrenci okuyor ne evlisi yahu
  • quote:

candoğan bey çok merak edıyom bu kadar yardım ederken soruları cevapsız bırakmazken karınız sıze kızmıyor mu. pc basındayen gelıp basınıza vurmuyor mu?

Gizli değilim ki her şeyim ortada. İTÜ'de mimarlık okuyorum ve bölümümü sevmiyorum. Bitirince endüstri ürünleri tasarımı üzerine eğitim almak için araştırma yapacağım.

Yaşım 21 ve tahmin edeceğiniz üzere bekarım. Henüz hiç TV teklifi almadım

Resim yükleme konusunda tereddütlüyüm mazallah Vestel ve Arçelik'çiler üzerime saldırır falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

LG 1406TDSP 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(SİYAH) marka ve model çamaşır makinası almak istiyorum. Ne dersiniz nasıl bilirsiniz? Tavsiye edermisiniz?

İyi bilirim ve tavsiye ederim Şaka bir yana işinizi görecek kaliteli ve performansı yüksek bir üründür. Fiyatı da uygun bulduysanız ne ala.

quote:

Candoğan Bey,
    Çamaşır Makinesi için acil olarak tavsiyenize ihtiyacım var. Başlığın neredeyse tamamını okumama rağmen hem sayenizde çok bilgi edindim hem de epey aklım karıştı. Ancak sonuç olarak Bosch-Siemens-Profilo veya Samsung grubundan bir şey almayı düşünüyorum. Sağlamlık ve uzun süre dayanıklılık benim için önemli ancak bütçem kısıtlı. Max 1000TL'ye kadar, en az 6kg'lık bir makine düşünüyorum. 1-2 sene içinde evlilik planladığım için geçici bir makine almak istemiyorum, onun yerine evlendiğimde de kullanabileceğim bir şey istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Bu arada mesleğinizi ve bu kadar bilgiye nasıl sahip olduğunuzu da epey merak ediyorum. Gerçekten hayranınızım. Hem bu kadar bilgiye sahip olup hem de yardımcı olmanız çok güzel. Şimdiden teşekkür ediyorum.

1000TL altındaki Samsung'larda beklediğiniz performansı almanız zor. Max 1000TL diyorsanız Almanya üretimi Profilo CM1000PTR modelini önerebilirim. Fonksiyonel bir üründür, tamburu geniştir(65lt-8kg) ve dayanıklıdır. Eksisi ise sıcaklık alternatiflerinin fazla olmayışı. Mesela kısa 15dak. ve çok hassas programlar sadece 30'C de çalışıyor. Bu eksisi sizin için sorun olmayacaksa alabilirsiniz.

İltifatlarınız için teşekkür ederim. Şu an ne yaptığımı yukarıda yazdım. Bilgi paylaştıkça güzeldir. Bende de bu merak aşk derecesinde fazla olduğundan her gün araştırıyorum, öğrendiğimi de paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 28 Şubat 2011; 22:59:18 >
  • Maşallah sana bu yaşta tanımadıgın ınsanlara bu kadar ılgı ve yardım. Analar bu zamanda ne evlatlar dogurmuş ya. ellerı opulesı ınsanlar.
    Siz evlenmeyın o zaman ya. evlenmenız bu forumdakı ınsanların ısıne gelmez o zaman yada evlenırsenız bu forumdakılerı de haber edın gelırız dugunune bi ceyrek takarız çok mu. bızlerı kımbılır ne hasarlardan kurtardın
    gizem konusunda haklısın.
    nerde oturuyordun.
  • quote:

Maşallah sana bu yaşta tanımadıgın ınsanlara bu kadar ılgı ve yardım. Analar bu zamanda ne evlatlar dogurmuş ya. ellerı opulesı ınsanlar.
    Siz evlenmeyın o zaman ya. evlenmenız bu forumdakı ınsanların ısıne gelmez o zaman yada evlenırsenız bu forumdakılerı de haber edın gelırız dugunune bi ceyrek takarız çok mu. bızlerı kımbılır ne hasarlardan kurtardın
    nerde oturuyordun.

evde oturuyor,

yok artık deve, adresde sor bari

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

LG 1406TDSP 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(SİYAH) marka ve model çamaşır makinası almak istiyorum. Ne dersiniz nasıl bilirsiniz? Tavsiye edermisiniz?

İyi bilirim ve tavsiye ederim Şaka bir yana işinizi görecek kaliteli ve performansı yüksek bir üründür. Fiyatı da uygun bulduysanız ne ala.

Peki bir soru daha

LG 1447TD 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(BEYAZ) ile

LG 1406TDSP 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(SİYAH) arasında kaldım hangisini almalıyım. fiyatları aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mer.ToL.

quote:

Maşallah sana bu yaşta tanımadıgın ınsanlara bu kadar ılgı ve yardım. Analar bu zamanda ne evlatlar dogurmuş ya. ellerı opulesı ınsanlar.
    nerde oturuyordun.

evde oturuyor,

yok artık deve, adresde sor bari

adam arçelik yada vestelin ajanı tatlı dille adresi alıp suikast yapıcaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

quote:

Orijinalden alıntı: ebrgan
    Bi de mielenin eski tip görünüşlü ve kazanlı olanlarının daha iyi olduğu kalmş aklımda niyeyse. Kafam çok karışık, lütfen bilgi, yoksa mieleden vazgeçmelimiyim? Diğer markaların fiyatlarına ve buradaki yorumlara bakınca çok mu yüksek fiyat veriyorum acaba ne dersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

MİELE kullanan arkadaşlar , sizlerde yardımcı olursanız sevinirim.

Beklentileri aşırı yüksekltmediğiniz sürece Miele'den memnun kalacağınızı sanıyorum. Montajdan anladığım kadarıyla servisleri de ilgili. Mühendislik analizleri iyi yapılmış, bunu kullandıkça hissediyor insan.

Eski tipli olanlar... Konstrüksiyon açısından piyasadaki en iyi makinalar bence. Daha da eskiden üst tabla da dahil tamamen emaye yaparlardı. Çünkü giriş katlarında, çamaşırhanelerde kullanımı Almanya'da yaygındı. Bu ortamda pas büyük problemdir. Emaye kaplamak bugünkü enerji fiyatlarıyla pahallı bir işlem. Bu günkülerde ama, o kalite yok. Alt gövde eskiden olduğu gibi yekpare tek plakadan bükülmüş değil. Sadece ön panel göstermelik şekilde emaye. Fermuar vs. den çizilmez, rengi yıllarca değişmez yine. Kapak enjeksiyon metal, boyalı plastik değil. Kullanımı zevklidir ama fiyatlarının nedeni sağlam kontrüksiyon diye düşünüyorum. Evcil bir ortamda ihtiyaç var mı tartışılır.

Özellikler veya yıkama performansı bakımından W1912'ye göre önemli artılarının olacağını sanmıyorum, belki eksileri vardır. Eskilerin devirleri daha yüksek olabilir (1600), neticede bu devirler ağır yapı ister. Ama kazan çapları daha küçük olduğundan sıkma performanslarının da çok farklı olacağını sanmıyorum.

Eskiden makinalar çamaşırları yırtar parçalarlardı. Kapak contalarından su akardı. Bazıları ilk sene içinde paslanırdı. Artık farklar azaldı, en kötüsü bile iyi. Ses seviyesi dahil çok büyük farklar beklemek doğru değil. Lavamat veya BSH'ın ucuz bir versiyouyla ekonomi de yapılabilir. Lavamat da mesela 50'lerden beri var ve programlarını oturtmuş, ispatlanmış sistemleri var. İlerde taşınmayı düşünüyorsanız fiyat/perf. makinesi almak daha doğru bence.

Teşekkür ederim bilgi için. İyi yıkıyor diye miele almayı düşünüyorum, aynı işlevi görecek daha hesaplı bir makine mi almalıyım yani. Bi de 7 kg'lık çamaşır makinesine yorgan sığıyordur heralde dimi. (Affınıza sığınıyorum, gerçekten hiçbir bilgim yok.)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Peki bir soru daha

LG 1447TD 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(BEYAZ) ile

LG 1406TDSP 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(SİYAH) arasında kaldım hangisini almalıyım. fiyatları aynı.

Eger bebek programları,
    buharlı yıkama, buhar tazeleme istiyorsanız,

F1406TGSP6
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

SAYIN GÖKOŞ;

Miele w1912 çamaşır makinesi almayı düşünüyorum, bana bu konu hakkında bilgi ve tavsiye verirseniz sevinirim, mielenin petek kazanlı modelleri içinde fiayat olarak diğer modellere göre nispeten fiyat olarak avatajlı olduğu için bu modelde yoğunlaştım, başkaca bi model (tabi daha yüksek olmamak kaydıyla) mi tavsiye edersiniz ya da. Bi de mielenin eski tip görünüşlü ve kazanlı olanlarının daha iyi olduğu kalmş aklımda niyeyse. Kafam çok karışık, lütfen bilgi, yoksa mieleden vazgeçmelimiyim? Diğer markaların fiyatlarına ve buradaki yorumlara bakınca çok mu yüksek fiyat veriyorum acaba ne dersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle iyi bir seçim ancak aynı fiyata eski görünümlü 1500devir olan W3243 modelini alabilirsiniz şuan kampanyada 3400TL yerine 2500TL, yanında T8403C kurutma makinesi alırsanız 2500TL yerine 2200TL ikisini birden alırsanız 5900TL yerine 4700TL. Bence bu kamoanyayı kaçırmayın derim çünkü eski görünümlü çamaşır makineleri bana nedense daha kaliteli ve sağlam görünüyor bende Likit wash modelini alacaktım ancak eski görünümlü olan Medicwash ve Medicdry kardeşleri aldım.Çamaşır ve Kurutma makinesini beraber alırsanız makinelerin modeline göre 300TL ile 1000TL indirim uyguluyorlar kısacası W3243 alın diyorum, sorularınız için PM atabilirsiniz..

w 3243'ün normal fiyatı 3.300 olduğu için alamıyorum zaten. Kurutma makinesi almayı da zaman bıraktım açıkçası. Kurutma makineli fiyatı 2.500'e geliyor. Ama ben çamaşır makinesini miele alabilmek için masrafı azaltma yoluna giderek kurtma makinesi alam işini erteledim. Bir de , media marktaki görevli, kampanyalı ürünlerle ilgili aklımı kurcalayan şeyler söyledi.
    Nitekim hep karasız, hep kararsız , sonsuza kadar böyle kalmam umarım.
  • quote:

SAYIN GÖKOŞ;

Miele w1912 çamaşır makinesi almayı düşünüyorum, bana bu konu hakkında bilgi ve tavsiye verirseniz sevinirim, mielenin petek kazanlı modelleri içinde fiayat olarak diğer modellere göre nispeten fiyat olarak avatajlı olduğu için bu modelde yoğunlaştım, başkaca bi model (tabi daha yüksek olmamak kaydıyla) mi tavsiye edersiniz ya da. Bi de mielenin eski tip görünüşlü ve kazanlı olanlarının daha iyi olduğu kalmş aklımda niyeyse. Kafam çok karışık, lütfen bilgi, yoksa mieleden vazgeçmelimiyim? Diğer markaların fiyatlarına ve buradaki yorumlara bakınca çok mu yüksek fiyat veriyorum acaba ne dersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Candoğan bey, sizde tavisye anlamında birşeyler söyleseniz, yardımcı olsanız, miele 1912 almalımıyım, almamalıyım?
    1912 modelini tercih sebebim 7 kg olup yorgan yıkayabilecek oluşum,petek kazan olması ve tabi ki petek kazanlar içinden en uygun fiyata sahip olması ?
    Yoksa petek kazan'a gerek yok mu?
  • quote:

quote:

SAYIN GÖKOŞ;

Candoğan bey, sizde tavisye anlamında birşeyler söyleseniz, yardımcı olsanız, miele 1912 almalımıyım, almamalıyım?
    1912 modelini tercih sebebim 7 kg olup yorgan yıkayabilecek oluşum,petek kazan olması ve tabi ki petek kazanlar içinden en uygun fiyata sahip olması ?
    Yoksa petek kazan'a gerek yok mu?

Arkadaşım yanlış anlama ama 7 vede 8 kiloluk makineler adam gibi marka yorganı yıkamıyor ancak pazardan sokaktan alınan hacimsiz yorganları yıkar,

eger istikbal, yataş gibi marka yorganlarınız varsa, ya 9 yada 10-11 kilo olan makineleri alınız, ben test ettim marka yorganları zar zor alıyor sorun oluyor sonra 7 ve 8 kilo olan makineler.
  • 8 kiloluk makineler ancak tek kişilik istikbal vb.kaliteli markaları yıkıyor.ben de denedim tam sığdı. 10 11 kg kapasiteli cihaz alırken ebatları da dikkate alınmalı.
  • sayın candogan62 sana bir sorum olacak.Acaba yeni aldığımız yataş marka yorganlarımızı bnosch marka kurutucuda kurutabilirmiyiz?modeli ecologiixx 7. hangi programda kuruturuz acaba yardımınızı bekliyorumm arkadaşlarrrr.
  • Evet tamı tamına sığıyır iterek sokarak yıkıyorum, ama 10 kiloluklar olursa daha iyi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

sayın candogan62 sana bir sorum olacak.Acaba yeni aldığımız yataş marka yorganlarımızı bnosch marka kurutucuda kurutabilirmiyiz?modeli ecologiixx 7. hangi programda kuruturuz acaba yardımınızı bekliyorumm arkadaşlarrrr.

Sentetik Dolap Kuruluğu veya Çok kuru ve hassas seçeneği ile birlikte kurutun ancak arada bir tankı ve yorganı kontrol edin yorganı program yarılanınca çıkarın çünkü deliklerin tarafı kurur ancak kapak tarafı tam kurumaz bu yüzden ters çevirip koyun..
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.