DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
12.963
Cevap
109
Favori
1.285.598
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Bulaşık ve Çamaşır Makinaları >> EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 sonraki >>>
Giriş
      196 Mesaj
      18 Şubat 2011 01:57:50
      bizde beyaz eşyalar bosch eski ürünlerde bosch du gayet memnunum tavsiye ederim.

• Yüzbaşı
      590 Mesaj
      18 Şubat 2011 09:37:32
      Zaten tavsiye edilen 'Profilo CM1001 CTR' Bosch/Siemens üretimidir. Aynı fabrikada üretilen bu markaların sadece ön panelleri farklıdır. Bosch=Siemens=Profilo. Marka imajına para vermemek için Profilo almanızı tavsiye ederim. Bende öyle yaptım. İlla Bosch yada Siemens olsun derseniz aynı paraya bir alt modeli alırsınız demedi demeyin.

2001 volvo s40 1.6 (8lt/100km)
    • Er
      11 Mesaj
      18 Şubat 2011 13:33:49
      Arkadaslar;

Bende evlilik kervanına katılacaklardanım.

İstanbulda Yaşıyorum.

Beyaz Eşya İçin Yüksek Kalite Yüksek Performans Önerilerinizi Bekliyorum.

Hiç Anlamadıgım Bi Konu Oldugu İçin Araştırmak Cok Vakit Alacak Gibi Gözüküo.

Karar Vermek İçin Vaktimde Az.

Çamaşır Makinasında Özel Tercihim Kuru Temizlemeci Derdinden Kurtaran (Çünkü Kuru Temizleme Firmalarının Bu gune Kadar Hiç Birinden Memlun Kalmadım) Bi

Makina (Eger O Teknolojide Bi Makina Varsa Tabi) Tavsiye Ederseniz Sevinirim. Yoksada Yapcak Bişi Yok.

Şimdiden Yardımlarınız İçin Teşekkür Ederim.

• Yüzbaşı
      777 Mesaj
      18 Şubat 2011 14:06:54
      Profilo CM1221CGTR 1200 Devir 7 kg Çamaşır Makinesi

Bosch WAE2026STR VarioPerfect 6 1000 Devir Çamaşır Makinesi-6 Kg.

Bosch WAS 20360
      Siemens WM10E26GTR VarioPerfect

bunlar arasında tereddüte kaldım..sizler ne dersiniz.

buradaki profilo diğerlerine göre üstünmüdür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratcolak55 -- 18 Şubat 2011; 14:16:27 >

• Yarbay
      4996 Mesaj
      18 Şubat 2011 18:17:35
      quote:

Orijinalden alıntı: ebrgan
      Bi de mielenin eski tip görünüşlü ve kazanlı olanlarının daha iyi olduğu kalmş aklımda niyeyse. Kafam çok karışık, lütfen bilgi, yoksa mieleden vazgeçmelimiyim? Diğer markaların fiyatlarına ve buradaki yorumlara bakınca çok mu yüksek fiyat veriyorum acaba ne dersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

MİELE kullanan arkadaşlar , sizlerde yardımcı olursanız sevinirim.

Beklentileri aşırı yüksekltmediğiniz sürece Miele'den memnun kalacağınızı sanıyorum. Montajdan anladığım kadarıyla servisleri de ilgili. Mühendislik analizleri iyi yapılmış, bunu kullandıkça hissediyor insan.

Eski tipli olanlar... Konstrüksiyon açısından piyasadaki en iyi makinalar bence. Daha da eskiden üst tabla da dahil tamamen emaye yaparlardı. Çünkü giriş katlarında, çamaşırhanelerde kullanımı Almanya'da yaygındı. Bu ortamda pas büyük problemdir. Emaye kaplamak bugünkü enerji fiyatlarıyla pahallı bir işlem. Bu günkülerde ama, o kalite yok. Alt gövde eskiden olduğu gibi yekpare tek plakadan bükülmüş değil. Sadece ön panel göstermelik şekilde emaye. Fermuar vs. den çizilmez, rengi yıllarca değişmez yine. Kapak enjeksiyon metal, boyalı plastik değil. Kullanımı zevklidir ama fiyatlarının nedeni sağlam kontrüksiyon diye düşünüyorum. Evcil bir ortamda ihtiyaç var mı tartışılır.

Özellikler veya yıkama performansı bakımından W1912'ye göre önemli artılarının olacağını sanmıyorum, belki eksileri vardır. Eskilerin devirleri daha yüksek olabilir (1600), neticede bu devirler ağır yapı ister. Ama kazan çapları daha küçük olduğundan sıkma performanslarının da çok farklı olacağını sanmıyorum.

Eskiden makinalar çamaşırları yırtar parçalarlardı. Kapak contalarından su akardı. Bazıları ilk sene içinde paslanırdı. Artık farklar azaldı, en kötüsü bile iyi. Ses seviyesi dahil çok büyük farklar beklemek doğru değil. Lavamat veya BSH'ın ucuz bir versiyouyla ekonomi de yapılabilir. Lavamat da mesela 50'lerden beri var ve programlarını oturtmuş, ispatlanmış sistemleri var. İlerde taşınmayı düşünüyorsanız fiyat/perf. makinesi almak daha doğru bence.

• Yarbay
      4030 Mesaj
      18 Şubat 2011 21:08:07

quote:

SAYIN GÖKOŞ;

Miele w1912 çamaşır makinesi almayı düşünüyorum, bana bu konu hakkında bilgi ve tavsiye verirseniz sevinirim, mielenin petek kazanlı modelleri içinde fiayat olarak diğer modellere göre nispeten fiyat olarak avatajlı olduğu için bu modelde yoğunlaştım, başkaca bi model (tabi daha yüksek olmamak kaydıyla) mi tavsiye edersiniz ya da. Bi de mielenin eski tip görünüşlü ve kazanlı olanlarının daha iyi olduğu kalmş aklımda niyeyse. Kafam çok karışık, lütfen bilgi, yoksa mieleden vazgeçmelimiyim? Diğer markaların fiyatlarına ve buradaki yorumlara bakınca çok mu yüksek fiyat veriyorum acaba ne dersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam biz 1754 modelini kullanıyoruz (o serinin 6 kg'lık makinelerinin en yüksek modelidir) ve son derece memnunuz. İstediğiniz model 7 kg olup 1954 modelinden farkı plastik kapak olması ve 1200 devir olması (1954 modeli 1400 devirdir.) Şu an peşin 2.5 milyara satılıyor, uzun süreler sorunsuz kullanabilirsiniz.

Eski mieleler daha da efsanedir ancak piyasada bulmak çok zordur. Ben ikinci el bir kurutmasını bulmuştum, 1 milyar istediler (almanca panel) ancak alamamıştık.

Alıntıları Göster

Beklentileri aşırı yüksekltmediğiniz sürece Miele'den memnun kalacağınızı sanıyorum. Montajdan anladığım kadarıyla servisleri de ilgili. Mühendislik analizleri iyi yapılmış, bunu kullandıkça hissediyor insan.

Eski tipli olanlar... Konstrüksiyon açısından piyasadaki en iyi makinalar bence. Daha da eskiden üst tabla da dahil tamamen emaye yaparlardı. Çünkü giriş katlarında, çamaşırhanelerde kullanımı Almanya'da yaygındı. Bu ortamda pas büyük problemdir. Emaye kaplamak bugünkü enerji fiyatlarıyla pahallı bir işlem. Bu günkülerde ama, o kalite yok. Alt gövde eskiden olduğu gibi yekpare tek plakadan bükülmüş değil. Sadece ön panel göstermelik şekilde emaye. Fermuar vs. den çizilmez, rengi yıllarca değişmez yine. Kapak enjeksiyon metal, boyalı plastik değil. Kullanımı zevklidir ama fiyatlarının nedeni sağlam kontrüksiyon diye düşünüyorum. Evcil bir ortamda ihtiyaç var mı tartışılır.

Özellikler veya yıkama performansı bakımından W1912'ye göre önemli artılarının olacağını sanmıyorum, belki eksileri vardır. Eskilerin devirleri daha yüksek olabilir (1600), neticede bu devirler ağır yapı ister. Ama kazan çapları daha küçük olduğundan sıkma performanslarının da çok farklı olacağını sanmıyorum.

Eskiden makinalar çamaşırları yırtar parçalarlardı. Kapak contalarından su akardı. Bazıları ilk sene içinde paslanırdı. Artık farklar azaldı, en kötüsü bile iyi. Ses seviyesi dahil çok büyük farklar beklemek doğru değil. Lavamat veya BSH'ın ucuz bir versiyouyla ekonomi de yapılabilir. Lavamat da mesela 50'lerden beri var ve programlarını oturtmuş, ispatlanmış sistemleri var. İlerde taşınmayı düşünüyorsanız fiyat/perf. makinesi almak daha doğru bence.

Beklentileri aşırı yükseltmemek kısmına katılmıyorum, miele alanlar zaten makineden çok yüksek beklenti içinde olanlardır

Lavamat serileri yine kaliteli ancak eski lavamat ürünleri kadar kalite beklemeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 18 Şubat 2011; 21:10:38 >

• Yüzbaşı
      274 Mesaj
      18 Şubat 2011 22:31:44
      arkadaşlar iyi geceler öncelikle anneme çamaşır makinesi alıcagım arçelik te tanıdık arkadas var 1250 lik makineyi 950 ye alıcam o yüzden arçelik tercih ediyorum y6oksa bos alıcakdım ama bos 1250 den asagı inmedi neyse arçeliğin 8103 tek su girişli aynı makinenin bide 8104 çift su girişlisi var hangisini istersem onu verecek çift su girişliyi pek tavsiye etmiyorlar siz ne diyorsunuz 8103 mü 8104 mü yada ikiside 950 lira etmez mi diyorsunuz şimdiden tşkler işte 2 makinenin karşılaştırmalı linki http://www.arcelik.com....ods=1546,1360&lang=tr-TR 950 alacagımıda bi kere daha hatırlatmak isterim :)

• Yüzbaşı
      590 Mesaj
      18 Şubat 2011 23:00:47
      Arçelik, Beko ve Vestelden koşarak kaçmanızı öneririm.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      18 Şubat 2011 23:38:43

quote:

SAYIN GÖKOŞ;

Miele w1912 çamaşır makinesi almayı düşünüyorum, bana bu konu hakkında bilgi ve tavsiye verirseniz sevinirim, mielenin petek kazanlı modelleri içinde fiayat olarak diğer modellere göre nispeten fiyat olarak avatajlı olduğu için bu modelde yoğunlaştım, başkaca bi model (tabi daha yüksek olmamak kaydıyla) mi tavsiye edersiniz ya da. Bi de mielenin eski tip görünüşlü ve kazanlı olanlarının daha iyi olduğu kalmş aklımda niyeyse. Kafam çok karışık, lütfen bilgi, yoksa mieleden vazgeçmelimiyim? Diğer markaların fiyatlarına ve buradaki yorumlara bakınca çok mu yüksek fiyat veriyorum acaba ne dersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle iyi bir seçim ancak aynı fiyata eski görünümlü 1500devir olan W3243 modelini alabilirsiniz şuan kampanyada 3400TL yerine 2500TL, yanında T8403C kurutma makinesi alırsanız 2500TL yerine 2200TL ikisini birden alırsanız 5900TL yerine 4700TL. Bence bu kamoanyayı kaçırmayın derim çünkü eski görünümlü çamaşır makineleri bana nedense daha kaliteli ve sağlam görünüyor bende Likit wash modelini alacaktım ancak eski görünümlü olan Medicwash ve Medicdry kardeşleri aldım.Çamaşır ve Kurutma makinesini beraber alırsanız makinelerin modeline göre 300TL ile 1000TL indirim uyguluyorlar kısacası W3243 alın diyorum, sorularınız için PM atabilirsiniz..

• Yüzbaşı
      777 Mesaj
      18 Şubat 2011 23:39:16

quote:

Orijinalden alıntı: muratcolak55

Bosch WAS 20360

• Yarbay
      4030 Mesaj
      19 Şubat 2011 00:01:06

quote:

Orijinalden alıntı: burak235

arkadaşlar iyi geceler öncelikle anneme çamaşır makinesi alıcagım arçelik te tanıdık arkadas var 1250 lik makineyi 950 ye alıcam o yüzden arçelik tercih ediyorum y6oksa bos alıcakdım ama bos 1250 den asagı inmedi neyse arçeliğin 8103 tek su girişli aynı makinenin bide 8104 çift su girişlisi var hangisini istersem onu verecek çift su girişliyi pek tavsiye etmiyorlar siz ne diyorsunuz 8103 mü 8104 mü yada ikiside 950 lira etmez mi diyorsunuz şimdiden tşkler işte 2 makinenin karşılaştırmalı linki http://www.arcelik.com....ods=1546,1360&lang=tr-TR 950 alacagımıda bi kere daha hatırlatmak isterim :)

Hocam indirim yanıltmasın, o makinenin ederi bırak 950'yi, 750 lira bile değil.

O paraya kaliteli bir profilo al, rahat et.

• Yarbay
      4030 Mesaj
      19 Şubat 2011 00:08:30

quote:

Alıntıları Göster

Bosch WAE2026STR

• Yarbay
      12947 Mesaj
      19 Şubat 2011 01:54:54

quote:

Bosch WAS 20360

Saydığınız Bosch, Siemens ve Profilo gri renkli modeller aynı kasa tipindedir.

Bosch-Siemens birebir aynıdır.

Profilo ise daha üst modeldir; üstünlükleri de:
      -55lt tamburla daha fazla kapasite
      -Ecoplus programında A++ enerji sınıfı (Siemens-Bosch A+ sınıfıdır)
      -3 boyutlu duşlama sistemi
      -1200 devir sıkma hızı
      -(Bence) daha şık görünüm

19 Şubat 2011 02:40:15
      Miele Supertronic..

19 Şubat 2011 02:49:57
      Miele Supertronic kurutma makinesi..

19 Şubat 2011 02:55:11
      2 bina sağımızdaki Komşumuzun makinesi..

• Teğmen
      168 Mesaj
      19 Şubat 2011 03:41:28
      http://www.bosch-home.c...asiteli)/WAS247B2TR.html

bu makina nasıl bir seçim sizce yardım lütfen

• Yüzbaşı
      274 Mesaj
      19 Şubat 2011 04:37:00

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Alıntıları Göster

Hocam indirim yanıltmasın, o makinenin ederi bırak 950'yi, 750 lira bile değil.

O paraya kaliteli bir profilo al, rahat et.

tsk ederim peki tek su girişi çift su girişi hangisini tavsiye ediyosunuz onun hakında var mı bi fikriniz :)

• Yarbay
      12947 Mesaj
      19 Şubat 2011 11:48:48

quote:

Orijinalden alıntı: yağmur34

http://www.bosch-home.c...asiteli)/WAS247B2TR.html

bu makina nasıl bir seçim sizce yardım lütfen

Sağlam, kaliteli, donanımlı ve şık bir ürün. 1800-1900TL civarına temin edilebilir.

@burak235
      Makine ilk sıcak suyu çekerken borularda kalmış artık soğuk suyu kullanıyor. Isıtıcıdan(kombi,şofben vs)gelen sıcak su makineye ulaşana kadar zaten makine alacağı suyun yarısından fazlasını almış oluyor.Hele ki kombi makineden uzaktaysa sıcak su belki hiç ulaşamıyor.O zaman soğuk su girişinden farkı kalmıyor.

Çift su girişli makine sadece ısıtıcı cihazınızın makineye yakın konumda olması durumunda işe yarar. Bu duruma göre seçiminizi yaparsınız. Arçelik'i ben de tavsiye etmiyorum. Mekanik aksamı oldukça dayanıksız ve yük dağılımı ile sarsıntı emme konusunda başarılı değil.

• Yüzbaşı
      389 Mesaj
      19 Şubat 2011 19:45:13
      Bugün Mediamark'ta çeşitli modelleri inceleme fırsatım oldu. Bosch'lar gerçekten 4 / 4 lük ancak beni şaşırtan konu, Profilo 1001CTR'nin kapağını açtığımda karşılaştığım manzaraydı. Küçücük ve bence "ucuz" görünen bir yapısı vardı makinenin... Oysa diğer markaların neredeyse tümü geniş kapaklı ve biraz daha "kaliteli" iç yapıya sahiptiler.
      Çok tavsiye edilen 1001CTR'yi görüntü konusunda başarısız buldum. Tabii ki bu makineyi kapağını açıp karşısında oturarak izlemeyeceğiz, önemli olan temiz yıkaması ve ses düzeyidir, ama yine de Bosch'lardan sonra içime sinmedi...

Bir de Hoover gördüm 8 kg yıkama 4 kg kurutma kapasiteliydi sanırım ve 1300 - 1400 TL gibi bir fiyatı vardı, ama forumda tavsiye edilmeyen bir marka :(

• Binbaşı
      1176 Mesaj
      19 Şubat 2011 23:16:06
      quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Cihazlarınız hayırlı olsun.

Eşiniz uzun program sürelerinden yakınıyorsa 5kg kadar kirli beyaz/renkli veya 8kg lekesiz günlük giyilmiş beyaz/renkli çamaşırlarınızı speedperfect seçeneği ile yıkayabilirsiniz. Program süresi 1 saate iner. Ancak fazla tasarruf elde etmezsiniz. Bu yüzden acenizin olmadığı durumlarda ecoperfect seçeneğini kullanmanız daha iyi olur. Makinenizde ısınmaya dirençli mıknatıslı motor bulunduğundan uzun süreli çalışmalara dayanıklıdır.

Ben gökoş beyin aksine tüllerinizi sentetik değil; hassas programda yıkamanızı öneririm. Sentetik programda makine ara sıkma yapar ve tüllerinizi kırıştırır.
      Tüller için en ideal kullanım hassas programda ön yıkama+speedperfect+kırışık önleme seçenekleri açık olaran 40'C sıcaklık ile 400 devir sıkma hızı ile mümkündür.

Battaniye ve yastık/yorgan gibi hacimli çamaşırlar için sensitive programı daha idealdir. Bu programda makine alerji problemi olan insanlar için özel yüksek su seviyeli yıkama ve durulama yapıp ardından kuvvetli olarak sıkacaktır.

Eşinizin eli speedperfect, normal ve ecoperfect seçimlerine alıştığında sürelere tam anlamıyla hakim olabilecektir.

Bu makinede benim dikkatimi çeken en büyük eksik kısa yıkama programlarında son sıkmanın çok kısa tutulmuş olması. Makinenin en yüksek devirde sadece 1-2sn kalarak hemen durmasıdır. Oysa ki çamaşırın hızlıca yıkanmasını isteyen kullanıcı aynı zamanda hızlı olarak kurumasını da isteyecektir. Bosch'un üreticileri bunu nasıl akıl edememiş insan anlayamıyor. Bu yüzden bu seri cihazlarda ben hızlı programları kullanırken suda bekletme fonksiyonunu seçiyorum; ardından makine bitip çamaşırlar suda kalınca kuvvetli sıkma programını kullanıyorum. Program 7-8 dakika daha uzun oluyor ama en azından amacına uygun olarak güzelce yıkanmış ve sıkılmış oluyor.

Bosch'un VarioPerfect donanımlı makinelerinde beğenmediğim en önemli nokta maalesef bu.

Sn.Candoğan,

Prosedür ve iyi dilekleriniz için çok teşekkürler,
      Yıkama süresi 40.dk ya kadar indi, kısıtlı zamanlar için ideal çözüm oldu.
      Eşim program dışı herhangi bir ekstra sıkma yapmadığını ve kurutma makinesi için çamaşırların yeterli kurulukta çıktığınıo belirtti.
      Tabii normal şartlarda Ekonomik programı kullanıyoruz.
      Her iki makinenin bir yıkama ve kurutmada harcadığı toplam tüketim belki de eski 5500e den daha düşük olacaktır(henüz fatura gelmedi) kimbilir?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 19 Şubat 2011; 23:19:39 >
    • Binbaşı
      1061 Mesaj
      20 Şubat 2011 02:14:00
      Bütçeyi zorladık ve siemens 10s461 siparişi verdim kısmetse yakında gelecek.Bu karara değerli üstadların yorumları neticesinde karar verdim kararımın iyi veya kötü olduğunu zaman gösterecek.Şimdilik ne desek boş.
      Emektar arçelik 2100 modeli tam yirmi sene kahrımızı çekti geçende beyinde sorun oldu bereket bir beyin buldum 40.00 tlye değiştirdim bu güne kadar geldik gerçi hala çalışıyor.Bu ara elektrik faturası bir hayli kabarık geliyordu bu sebeple
      arçeliği kızağa çektik hesapta siemens A+++ ya üç beş kara geçeriz dedim(trakyalıyız ya üç beş demeden olmaz).
      Bayinin elinde Siemens 10s460 vardı ben ille 10s461 isterim diye tutturdum keçilik olsun.Gerçi candogan62 üstad aralarında fark yok dedi bayi fiyat farkıda almayınca ısrarla 10s461 istedim inşallah sonradan 10s460 almadım diye dövünmem.
      İlk başta Bosch WAS20461TR alacaktım yazım hatasımıdır yoksa başka bir şeymi var bilemem ama
      Bosch WAS20461TR Net ağırlık (kg): 75,00 kg
      Siemens 10s460 Net ağırlık (kg) 78,00 kg
      ağırlıkta olduklarını okuyunca siemense döndüm ağırsa iyidir psikolojii (ne alakaysa) durum bu arkadaşlar Allah utandırmaz inşallah az para değil düşünsenize sonradan tüh vah çekip arçelik 2100 aradığımı.Durumu siz arkadaşlarla paylaşmak istedim kafam hala o 3 kg'lık farkta birde enerji ve su tasarrufu elde edip edemeyeceğimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canturkkara -- 20 Şubat 2011; 2:18:01 >

Nitromix P24 Kombi

Yalan Zeka İşidir, Dürüstlük ise Cesaret. Eğer Zekan Yetmiyorsa Yalan Söylemeye, Cesaretini Kullanıp Dürüst Olmayı Dene..
    • Teğmen
      129 Mesaj
      20 Şubat 2011 03:33:25

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Alıntıları Göster

AAA modelleri Türkiye'de bulmanız zor Enerji Tüketimi A/A+/A++, Yıkama A/A+ Cihazlar bulunur ancak A sınıfı sıkma/Kurutma performansı 1600 devir ve üstü modellerde olur Sizin Kritelerinizde Gorenje WA75185AL, Siemens WIQ1633EU ve WIQ1833EU, Hoover DYN10166, Arçelik 5950(Eski), Electrolux EWF 16981 W Tıme Manager ve Mİele modellerine bakabilirsiniz..

cevap icin tesekkürler,ben almanyadayim..gecenlerde samsungun son cikardigi makineyi gördüm,türkiyede hangi kodla bilmiyorum ancak almanya sayfasinda linki verebilirim,samsung acaba camasir makinesinde ne durumda bilemiyorum,ancak diger elektronik esyalarida var evde samsungun ve hepsinden ben memnunum dogrusu.

http://www.samsung.de/d...F10724Y8EXEG/detail.aspx

düsündügüm model bu verdigim linkteki,ancak yinede biraz tereddütlerim var,daha bilindik bosch,siemens gibi markalara mi yönelsem kararsizim.

20 Şubat 2011 11:23:48

quote:

Orijinalden alıntı: selsu

Alıntıları Göster

cevap icin tesekkürler,ben almanyadayim..gecenlerde samsungun son cikardigi makineyi gördüm,türkiyede hangi kodla bilmiyorum ancak almanya sayfasinda linki verebilirim,samsung acaba camasir makinesinde ne durumda bilemiyorum,ancak diger elektronik esyalarida var evde samsungun ve hepsinden ben memnunum dogrusu.

http://www.samsung.de/d...F10724Y8EXEG/detail.aspx

düsündügüm model bu verdigim linkteki,ancak yinede biraz tereddütlerim var,daha bilindik bosch,siemens gibi markalara mi yönelsem kararsizim.

Güzel makine ancak daha kaliteli olan miele modellerine bakabilirsiniz, Ayrıca Bosch WAS32893 ve Siemens WM16S893 öneririm güzel makineler ne kadar bütçeniz var ona göre daha iyi öneri yapabilirim..

• Yüzbaşı
      268 Mesaj
      20 Şubat 2011 11:25:18
      Candoğan bey selamlar. Nasılsınız umarım iyisinizdir. Daha önce sizin tavsiyelerinizle Samsung SRL629 ve Siemens 12s760 makina almıştık ikisinden de çok memnunuz.

Şimdi yeniden iki makine daha almam lazım.

Çamaşır makinesinde Fırçasız Sessiz Motorlu 7kg ve 8 kg olarak en düşük fiyatlı iki modeli söyleyebilir misiniz? Siemens ve profilo olarak muadil üründe.

Bulaşık makinesinde de Alman yapımı, çelik tabanlı, Az programlı en ucuz iki modeli soracam yine. Siemens ve Profilo muadil olarak ( En azından alttan bir rafı katlanabilir olursa iyi olur)

Şimdiden teşekkür ederim size

• Teğmen
      204 Mesaj
      20 Şubat 2011 21:33:41
      samsung WF600 NCE

600 TL

alınabilir bir makina mıdır?

• Binbaşı
      1176 Mesaj
      21 Şubat 2011 21:04:35

quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

samsung WF600 NCE

600 TL

alınabilir bir makina mıdır?

forumda Samsung un giriş ve orta seviye modelleri değil de , üst sınıfta olan modelleri tavsiye ediliyor.

Ekonomik fiyatı karşısında üstün performans olarak profilo CM1001CTR , çok kullanıcıya karşın az şikayet alan , memnuyet gösterilen çamaşır makinelerinin başında geliyor.

• Çavuş
      51 Mesaj
      21 Şubat 2011 21:26:26
      Arkadaşlar şimdi bir arkadaştan geliyoruz. CM 1001 CTR çamaşır makinesini 750 TL ye bıraktı. Ve yarın almaya gidiyorum kısmetse.
      Sizde bir ricam CM1000PTR mi almalıyım yoksa CM1001CTR yi mi.
      Candoğan arkadaşım bu konuya hemen bir cevap verebilirsen sevinirim. Çünkü yarın akşam almaya gidiyorum. Hangisini almalıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magical99 -- 21 Şubat 2011; 23:02:31 >

• Teğmen
      137 Mesaj
      21 Şubat 2011 22:46:20

quote:

Orijinalden alıntı: magical99

Arkadaşlar şimdi bir arkadaştan geliyoruz. CM 1001 CTR çamaşır makinesini 750 TL ye bıraktı. Ve yarın almaya gidiyorum kısmetse.
      Sizde bir ricam CM1000STR mi almalıyım yoksa CM1001CTR yi mi.
      Candoğan arkadaşım bu konuya hemen bir cevap verebilirsen sevinirim. Çünkü yarın akşam almaya gidiyorum. Hangisini almalıyım.

Ben bugün başka makina aldım ama zamanında bunları çok araştırmıştım bu forumdan. 1000 STR tamamen Alman üretim, fazladan programları da var. Şimdi üretimi durdu, yerine biraz daha düşük özellikli ama uygun fiyatlı 1000 PTR piyasaya sürüldü. CM 1001 CTR 950 TL iken 1000 STR 1350 civarındaydı. Fiyatlar yakın yada aynıysa, cevap da verilmezse diye araya gireyim müsaadenle, hiç düşünmeden STR al.

• Çavuş
      51 Mesaj
      21 Şubat 2011 23:01:01
      STR piyasada yok. Üretimden kalkmış. Olsa düşünmücem. PTR ise 1000 lira.
      o yüzden CM1001 ctr mi yoksa cm1000ptr mi almalıyım diye düşünüyorum.

• Yarbay
      12947 Mesaj
      21 Şubat 2011 23:03:27

quote:

Sizde bir ricam CM1000STR mi almalıyım yoksa CM1001CTR yi mi.

STR modeli kaldırıldı, halen temin edebiliyorsanız mutlaka STR derim. Tambur hacmi geniş, Almanya üretimi ve programları son derece kullanışlı bir cihazdır. (anti alerjik nevresim, perde, gömlek, narin iç çamaşırı gibi özel programları vardır) Tabi 1000-1100TL arasındaysa alın, daha pahalıysa mantıklı bir tercih olmaz.

Alıntıları Göster

5500E çamaşır makinesi hatırladığım kadarıyla 122,5lt su ve 1,4kw elektrik yakıyor. Bosch kurutmanın ne kadar harcadığı ise kullandığınız programa göre değişmekte. Cihaz hakkındaki soru işaretlerinin giderilmesine sevindim, başka sorunuz varsa seve seve yanıtlarım.

quote:

Candoğan bey selamlar. Nasılsınız umarım iyisinizdir. Daha önce sizin tavsiyelerinizle Samsung SRL629 ve Siemens 12s760 makina almıştık ikisinden de çok memnunuz.

Şimdi yeniden iki makine daha almam lazım.

Çamaşır makinesinde Fırçasız Sessiz Motorlu 7kg ve 8 kg olarak en düşük fiyatlı iki modeli söyleyebilir misiniz? Siemens ve profilo olarak muadil üründe.

Bulaşık makinesinde de Alman yapımı, çelik tabanlı, Az programlı en ucuz iki modeli soracam yine. Siemens ve Profilo muadil olarak ( En azından alttan bir rafı katlanabilir olursa iyi olur)

Şimdiden teşekkür ederim size

Merhabalar. Ürünlerinizden memnun kalmanıza çok sevindim, dilerim yıllarca bu memnuniyetiniz devam eder.

Fırçasız sessiz motor istiyorsanız Bosch ve Siemens'te en ucuz model WM10S461TR ve WAS20461TR modelleridir. 1300-1400TL arasına bulabilirsiniz. Daha uygunu olsun diyorsanız LG'de F1247TD modeli var. 1200 devirli Kore üretimi ve Direct Drive motorlu. Profilo'da fırçasız motorlu model bulunmuyor.

Bulaşık makinesinde ise Bosch SMS58M82EU veya muadili olan Siemens SN26M282EU modelleri en mantıklısıdır. 3 sepetli, A+ enerji sınıfı, 10lt su tüketimli ve XXL geniş sepetli modellerdir. Fiyatları 1100-1200TL civarında. Daha uygununu isterseniz Bosch'un İspanya'daki fabrikasından ithal Profilo BM6224 modelini önerebilirim. Bu model de XXL sepetlidir.

• Yarbay
      12947 Mesaj
      21 Şubat 2011 23:23:34

quote:

Orijinalden alıntı: ulashcan

Bugün Mediamark'ta çeşitli modelleri inceleme fırsatım oldu. Bosch'lar gerçekten 4 / 4 lük ancak beni şaşırtan konu, Profilo 1001CTR'nin kapağını açtığımda karşılaştığım manzaraydı. Küçücük ve bence "ucuz" görünen bir yapısı vardı makinenin... Oysa diğer markaların neredeyse tümü geniş kapaklı ve biraz daha "kaliteli" iç yapıya sahiptiler.
      Çok tavsiye edilen 1001CTR'yi görüntü konusunda başarısız buldum. Tabii ki bu makineyi kapağını açıp karşısında oturarak izlemeyeceğiz, önemli olan temiz yıkaması ve ses düzeyidir, ama yine de Bosch'lardan sonra içime sinmedi...

Bir de Hoover gördüm 8 kg yıkama 4 kg kurutma kapasiteliydi sanırım ve 1300 - 1400 TL gibi bir fiyatı vardı, ama forumda tavsiye edilmeyen bir marka :(

CM1001CTR 750TL bütçeyle önerdiğim bir ürün.

Mediamarkt'ta diğer 750-800TL çıtasındaki makineleri incelerseniz dediğimi doğrularsınız diye tahmin ediyorum. Yakın bütçeyle ancak Ariston, Samsung, Hoover ve Vestel grubunun çamaşır makineleri alınabiliyor.

Profilo CM1001CTR Bosch'un 1999 yılında geliştirdiği Maxx'ın makyajlanarak günümüze getirdiği bir ürün. Muadili olan Boach WAE20262TR veya Siemens WM10E262TR modellerine bakarsanız Profilo'nun daha estetik durduğunu görebilirsiniz.

Aynı bütçede satılan diğer ürünlerin yeni serileri daha büyük kapaklı, ancak tambur hacimleri daha küçük. Mesela Profilo'da 55lt tambur varken Vestel'in 7kg modelinin tambur hacmi 48lt.

Örneğin Hoover'in tambur hacmine ve deterjan çekmecesiyle plastik aksamına dikkat ettiniz mi?

• Çavuş
      51 Mesaj
      21 Şubat 2011 23:24:13
      cm 1000 PTR dicektim.
      Yarın alıcam da. CM 1000 PTR mi alayım. Yoksa cm 1001 CTR mi szi olsanız bu ikisinden hangisini alırdınız.
      STR yi de sorucam eğer depoda varsa onu temin etmelerini sölücem. Peki yoksa PTR mi yoksa CTR mi lütfen yardım. Yarın alıyorumda teşekkürler...

• Yüzbaşı
      268 Mesaj
      21 Şubat 2011 23:29:18

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Alıntıları Göster

Merhabalar. Ürünlerinizden memnun kalmanıza çok sevindim, dilerim yıllarca bu memnuniyetiniz devam eder.

Fırçasız sessiz motor istiyorsanız Bosch ve Siemens'te en ucuz model WM10S461TR ve WAS20461TR modelleridir. 1300-1400TL arasına bulabilirsiniz. Daha uygunu olsun diyorsanız LG'de F1247TD modeli var. 1200 devirli Kore üretimi ve Direct Drive motorlu. Profilo'da fırçasız motorlu model bulunmuyor.

Bulaşık makinesinde ise Bosch SMS58M82EU veya muadili olan Siemens SN26M282EU modelleri en mantıklısıdır. 3 sepetli, A+ enerji sınıfı, 10lt su tüketimli ve XXL geniş sepetli modellerdir. Fiyatları 1100-1200TL civarında. Daha uygununu isterseniz Bosch'un İspanya'daki fabrikasından ithal Profilo BM6224 modelini önerebilirim. Bu model de XXL sepetlidir.

Çok sağolun CanDoğan Bey. Hızla araştırmalara başlıyorum. Bayileri fiyat konusunda sıkıştırayım. Sağlıcakla Kalın..

• Yarbay
      12947 Mesaj
      21 Şubat 2011 23:32:32

quote:

cm 1000 PTR dicektim.
      Yarın alıcam da. CM 1000 PTR mi alayım. Yoksa cm 1001 CTR mi szi olsanız bu ikisinden hangisini alırdınız.
      STR yi de sorucam eğer depoda varsa onu temin etmelerini sölücem. Peki yoksa PTR mi yoksa CTR mi lütfen yardım. Yarın alıyorumda teşekkürler...

Program süreleri, sıcaklık seçme özgürlüğü açısından CTR daha başarılı bir ürün.

CM1000PTR ise 65lt geniş tambur hacmi, ön yıkama tuşu sayesinde dilediğiniz programa ön yıkama ekleme özgürlüğü ve ithal olmasıyla daha ön planda. Tercih sizin.

Ancak CM1000STR varsa ve 1100TL altına veriyorlarsa hiç düşünmeyin derim. Zaten Profilo böyle güzel bir modeli neden kaldırdı da PTR diye alt modelini çıkardı halen anlayabilmiş değilim.

• Teğmen
      249 Mesaj
      21 Şubat 2011 23:36:29
      Fazla araştırma şansım olmadan çamaşır ve kurutma makinası aldım..
      1200 -1400 devir 7-8kg samsung, siemens,bosch,lg,arçelik hangisi derken kısmet Electrolux müş.

Electrolux EWF 127570 W : 1100tl (7kg 1200 devir SteamSystem)
      Electrolux EDC 67550 : 750tl (7kg hava yoguşturmalı)

olmak üzere 1850tl /5 taksit seceneğiyle aldım..

Bu makinaları kullanan veya sektörde ustaların iyi kötü yorumlarını alabilirmiyim..

http://www.electrolux.c.../node35.asp?ProdID=41962

http://www.electrolux.c.../node35.asp?ProdID=41746

.

• Çavuş
      51 Mesaj
      21 Şubat 2011 23:39:42
      Teşekkürler. anladığım kadarı ile str yoksa ptr yi almak daha mantıklı. Teşekkürler. :)

• Teğmen
      126 Mesaj
      22 Şubat 2011 01:54:42
      kardeşim candoğan bey'in de yukarıda belirttiği gibi str üretimden kalkmış. Daha sonra parça sıkıntısı vs çekmemek adına 1000 PTR alın derim ben öyle yaptım.

• Yarbay
      4030 Mesaj
      22 Şubat 2011 14:00:13

quote:

Teşekkürler. anladığım kadarı ile str yoksa ptr yi almak daha mantıklı. Teşekkürler. :)

Hocam ctr 750'ye bırakılmış, ptr, ctr'den daha düşük bir cihazdır.

Bence ctr.

@marmoli, cihazlarınız hayırlı olsun, çalışırken fotolarını koyarsanız çok memnun kalırız.

• Çavuş
      51 Mesaj
      22 Şubat 2011 19:16:29
      cm 1001 ctr için gittim. konuştum. Spot dediler ve kafam karıştı. Ama sanırım garanti yine de yapılıyo ve uzatılıyo. Kafam karıştı. Şimdi ne yapmalıyım. 100 lira daha verip te spot olmayanı mı almalıyım ?

• Yarbay
      12947 Mesaj
      22 Şubat 2011 22:07:52

quote:

cm 1001 ctr için gittim. konuştum. Spot dediler ve kafam karıştı. Ama sanırım garanti yine de yapılıyo ve uzatılıyo. Kafam karıştı. Şimdi ne yapmalıyım. 100 lira daha verip te spot olmayanı mı almalıyım ?

Ürün ambalajlı ve faturalı olduğu sürece hiçbir sıkıntınız olmaz. Spottan da alabilirsiniz.

• Yüzbaşı
      262 Mesaj
      23 Şubat 2011 13:42:02

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Alıntıları Göster

Bacalıların elektrik tüketimleri fazla, 700-1100TL arasına Bosch WTS86511/512/513, WTE86302TR, WTE84101, WTC84100 alabilirsin.
      600-750TL'ye WTC84100TR-WTE84101
      750-850TL'ye WTS86511-WTE86302
      850-1100TL'te WTS86512/513 alabilirsin..

gökoş bey,

kurutma makinalarını bu fiyata nerden alabilirim fiyatlar uygun geldide bunlar peşin fiyatlarımıdır?

Teşekkürler

23 Şubat 2011 13:57:59

quote:

Orijinalden alıntı: erkanuygur

Alıntıları Göster

gökoş bey,

kurutma makinalarını bu fiyata nerden alabilirim fiyatlar uygun geldide bunlar peşin fiyatlarımıdır?

Teşekkürler

23 Şubat 2011 14:10:30

quote:

Orijinalden alıntı: erkanuygur

Alıntıları Göster

gökoş bey,

Teşekkürler

İnternette'de bulabilirsin bayilerde de ancak en iyi fiyat nette..(Cimri, Akakçe, Boschpark)

• Er
      10 Mesaj
      23 Şubat 2011 14:17:16
      Arkadaşlar meraba,

epeydir bu forumu okuyorum, özellikle çamaşır makinesi konusunda çokça saatler harcadım. Bir çok bayiye giderek makineleri de bizzat inceledim. Biz 3 kişilik çekirdek bir aileyiz, (bir bebek), ve her ne kadar "bu da çıkmış, buna da bakalım" diyesim gelse de, sonuç itibariyle 6 kg'lık, 800-1000 devirlik "iyi yıkayan", ve su ve enerjiyi tasarruflu kullanan bir makinenin bize yeterli olacağı kanısındayız. Hatta son model olmazsa (bu sayede belki daha ucuz olur), kaliteli parçaları olursa, ve kısa programı da mantıklı olursa bizim işimizi görür. fiyat çıtasını 700'lere koymuş bulunuyoruz. Forumda gördüğüm kadarıyla bu menzilde, konuyla ilgili olan arkadaşlar profilo 1001 CTR veya 800 BTR'yi öneriyorlar. Bu makineleri de inceledim. Yeterli olabilir. Birkaç çekincem olmadı değil. Gayet yüzeysel de olsa örneğin düğmelerinin işçiliği zayıf göründü. birkaç alternatif daha söylerseniz sevinirim. AEG-Electrolux, Siemens, Bosch, Hoover(?). Kısaca özetlersem:

- 6kg 800 devir (1000 de olur)
      - Elbise miktarına göre su seviyesini iyi ayarlayan
      - Enerji ve Su tasarrufu yapan
      - Yıkama kalitesi iyi
      - Kısa programı kullanışlı
      - Mümkünse 4-5 yıllık teknolojiye sahip (son model olmasa da olur)

Bir veya bir kaç makine önerirseniz sevinirim. Benim sıcak baktığım marka AEG-Electrolux'dür. Ancak bu sadece ilk incelemerim sonucu veya AEGnin bugüne dek kulak dolgunluğu yaratmış olmasından kaynaklanıyor olabilir.

teşekkürler.

• Yüzbaşı
      590 Mesaj
      23 Şubat 2011 15:52:30
      Beklentilerimiz benzermiş sizinle. Bende forumun sayesinde Profilo CM1001CTR aldım ve 3 aydır kullanıyorum. Eşimde çok memnun. Eski Vestel'den sonra uzay mekiği gibi geliyor. 7kg 1000devir ve fazla gelişmiş değil, yani istediğiniz gibi. Düşünmeden gidin alın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 23 Şubat 2011; 15:57:34 >

• Yarbay
      4030 Mesaj
      23 Şubat 2011 20:14:50

quote:

Orijinalden alıntı: kdky77

Arkadaşlar meraba,

epeydir bu forumu okuyorum, özellikle çamaşır makinesi konusunda çokça saatler harcadım. Bir çok bayiye giderek makineleri de bizzat inceledim. Biz 3 kişilik çekirdek bir aileyiz, (bir bebek), ve her ne kadar "bu da çıkmış, buna da bakalım" diyesim gelse de, sonuç itibariyle 6 kg'lık, 800-1000 devirlik "iyi yıkayan", ve su ve enerjiyi tasarruflu kullanan bir makinenin bize yeterli olacağı kanısındayız. Hatta son model olmazsa (bu sayede belki daha ucuz olur), kaliteli parçaları olursa, ve kısa programı da mantıklı olursa bizim işimizi görür. fiyat çıtasını 700'lere koymuş bulunuyoruz. Forumda gördüğüm kadarıyla bu menzilde, konuyla ilgili olan arkadaşlar profilo 1001 CTR veya 800 BTR'yi öneriyorlar. Bu makineleri de inceledim. Yeterli olabilir. Birkaç çekincem olmadı değil. Gayet yüzeysel de olsa örneğin düğmelerinin işçiliği zayıf göründü. birkaç alternatif daha söylerseniz sevinirim. AEG-Electrolux, Siemens, Bosch, Hoover(?). Kısaca özetlersem:

- 6kg 800 devir (1000 de olur)
      - Elbise miktarına göre su seviyesini iyi ayarlayan
      - Enerji ve Su tasarrufu yapan
      - Yıkama kalitesi iyi
      - Kısa programı kullanışlı
      - Mümkünse 4-5 yıllık teknolojiye sahip (son model olmasa da olur)

Bir veya bir kaç makine önerirseniz sevinirim. Benim sıcak baktığım marka AEG-Electrolux'dür. Ancak bu sadece ilk incelemerim sonucu veya AEGnin bugüne dek kulak dolgunluğu yaratmış olmasından kaynaklanıyor olabilir.

teşekkürler.

Hoover'ı eleyin.
      Verdiğiniz fiyat aralığındaki bosch-siemens modelleri de yetersizdir, onları da eleyin.

Profilo'nun ctr veya str modellerinden biri sizin için biçilmiş kaftan. İlla AEG diyorsanız, şu an 7 kg'lık bir modeli 745 tl, bayiye sorup yazarım buraya.

• Er
      10 Mesaj
      24 Şubat 2011 10:56:17
      AEG lavamat 58840 - 690 ytl

nasıl bir seçim sizce?

Bu makinenin hızlı programı kullanışlı mı, bir bilginiz var mı?

24 Şubat 2011 11:04:58

quote:

nasıl bir seçim sizce?

beş para etmez

• Yarbay
      12947 Mesaj
      24 Şubat 2011 14:01:12

quote:

nasıl bir seçim sizce?

Bu cihaz yeterince iyi değildir. Pamuklu programının tüketim değerleri yüksektir. Kazanı yapıştırma kazandır, olası bir rulman arızasında makinenizle vedalaşmak zorunda kalırsınız.

700TL çıtasında alabileceğiniz en iyi cihaz Profilo CM0801CTR veya 750'ye CM1001CTR olur.

• Binbaşı
      1636 Mesaj
      24 Şubat 2011 19:17:51
      arkadaşlar perdeler kurutma makinesinde kurutulur mu?kurutulursa hangi programda? model orak bosch eclogixx7s.acaba kuruta bilirmiyim?? yardımlşarınızı bekliyorum....

Samsung Galaxy Note 5 32 GB İnci Beyazı
    • Teğmen
      168 Mesaj
      24 Şubat 2011 23:08:02
      quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

arkadaşlar perdeler kurutma makinesinde kurutulur mu?kurutulursa hangi programda? model orak bosch eclogixx7s.acaba kuruta bilirmiyim?? yardımlşarınızı bekliyorum....

bildiğim kadarıyla kurutulur bu konuda en iyi bilgiyi gökoş bey verir size ama zaten iyi bir sıkma yaparsanız astıktan bir müddet sonra çabucak kuruyacaktır,benimkiler bir saate kalmadan kuruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yağmur34 -- 24 Şubat 2011; 23:10:55 >

• Yüzbaşı
      398 Mesaj
      25 Şubat 2011 00:12:11
      bende 30 dakikada yıkayan bi arçelik var, memnunum, şu an fiyatlar 550 civarında. bu fiyata daha kısa sürede yıkayanı olsa ondan da memnun olurum

Tosbaalar neden yaşil ki
      Sanki fotosentez yapıyorlar
      DELL
      AUDI
      25 Şubat 2011 00:22:53
      Sayın can bey, acil çamaşır makinesine ihtiyacım var,

acil diyorum evdeki dün parça pinçik oldu,

bütçe 1000 - 1200 tl ne önerirsiniz, annem 8 kilo digital olsun yorganda yıkasın diyor, sessiz olmasıda gerekiyormuş anne öyle dedi

bir arkadaş LG F 1447TD önerdi ne dersiniz 1250/10 taksit.

• Yarbay
      4030 Mesaj
      25 Şubat 2011 02:16:32
      quote:

Orijinalden alıntı: tosto

bende 30 dakikada yıkayan bi arçelik var, memnunum, şu an fiyatlar 550 civarında. bu fiyata daha kısa sürede yıkayanı olsa ondan da memnun olurum

Umarım memnuniyetiniz 1 sene sonra da devam eder

• Yarbay
      12947 Mesaj
      25 Şubat 2011 09:31:03

quote:

Orijinalden alıntı: Barstariko

Sayın can bey, acil çamaşır makinesine ihtiyacım var,

acil diyorum evdeki dün parça pinçik oldu,

bütçe 1000 - 1200 tl ne önerirsiniz, annem 8 kilo digital olsun yorganda yıkasın diyor, sessiz olmasıda gerekiyormuş anne öyle dedi

bir arkadaş LG F 1447TD önerdi ne dersiniz 1250/10 taksit.

1200TL bütçeli, sessiz ve 8kg kapasiteli cihaz istiyorsanız F1247TD modeli sizin için tam olarak uygundur. Bütçeniz 1447TD modeline yetiyorsa o da olur. Biri 1200, diğeri 1400 devirli.

• Yüzbaşı
      262 Mesaj
      25 Şubat 2011 14:35:41
      Candoğan Bey'in önerilerine uyarak

WAS-20763TR ve WTE-86302TR moldellerini world kart 12 taksit 2325 tl ye kadıköyden aldım.
      Biraz komik olacak ama üstünede adamcağız buluşık makinası alanlar verilen hediye calgon tabletlerden 2 kutu verdi

Biraz çingene pazarlığı oldu ama umarım uygun almışımdır.

Candoğan Bey'de burdan ayrıca teşekkür ediyorum

• Er
      10 Mesaj
      25 Şubat 2011 15:11:56

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Alıntıları Göster

Hoover'ı eleyin.
      Verdiğiniz fiyat aralığındaki bosch-siemens modelleri de yetersizdir, onları da eleyin.

Profilo'nun ctr veya str modellerinden biri sizin için biçilmiş kaftan. İlla AEG diyorsanız, şu an 7 kg'lık bir modeli 745 tl, bayiye sorup yazarım buraya.

Sayın Robotica, bahsettiğiniz modeli sorabildiniz mi?

Candoğan Bey, CTR de Rulman sorunu kazandan bağımsız çözülebiliyor mu? ya Aşağıdaki Electroluxlerde? Bana önerebileceğiniz bir lavamat var mı?

Bugün bir spotçudan

Aeg-Electrolux ewf 8070 (700 nakit-kutuda)
      Aeg-Electrolux ewf 10160 (800 nakit- 700 teşhir ürünü)
      Aeg-Electrolux 10080 (850 teşhir-belki 800 olur)
      1001 Ctr (800 kutuda, teşhirdeki ne olur bilmiyorum)

fiyatlarını aldım. Sizce teşhir ürünü almanın ne gibi dezavantajı olabilir?

Sanırım bu elektroluxlerde FUZZY LOGIC yok. yani az çamaşır koyayım ona göre su ve elektrik harcasın diyemiyoruz. Fuzzy Logic bu anlama mı geliyor bunu da bilmiyorum, kafam karıştı. Bulanık Mantık bu olsa gerek:) İnternetten ewf 10160 kılavuzu indirdim mini programında dahi (3kg pamuklu - 30 dakika) 49 litre su harcıyor. hiçbir programda 49 litrenin altında su tüketmiyor. Bu Profilo'da da aynımıdır? Profilonun az su tükettiği yıkama programı var mı? Electroluxde sevdiğim bir özellik de, Tahliye için su borusu koymuş olmaları. BSHde genelde bu küçük boruyu göremedim. ufak bir detay ama kullanışlı.

Bu açıdan bakınca özetle: EWF 10160 A+(125dakika) ve 6kg, CTR1001 A++(190dakika) 7kg. fiyatları yakın. Su tüketim değerleri de (demin onun da kılavuzunu indirdim) biraz profilodan yana. EWF modelleri her nedense Lavamattan da daha çok su içiyor. Hız olarak, EWF uzun programlarda daha hızlı, ama kısalarda daha yavaş. mini programı 30 dakika...yünlüler 75 dakika(!) Kağıt üzerinde Profilo bir boy farkıyla önde gibi.

Bilemediğim bir nokta ise kullanıcı memnuniyeti. 1001CTRyi kullananlar genelde memnuniyetlerini ifade etmişler, ancak EWF kullanıcılarından ses seda yok.

Ses düzeylerini bulamadım.

Yarın ya da ertesi gün bir makine almayı düşünüyorum.

saygılar

• Er
      11 Mesaj
      26 Şubat 2011 11:06:25
      Arkadaslar;

İstanbulda Yaşıyorum.

Çamaşır Makinasında Özel Tercihim Kuru Temizlemeci Derdinden Kurtaran (Çünkü Kuru Temizleme Firmalarının Bu gune kadar Hiç Birinden Memlun Kalmadım) Bi

Makina (Eger O Teknolojide Bi Makina Varsa Tabi) Tavsiye Ederseniz Sevinirim. Yoksada Yapcak Bişi Yok.

• Yarbay
      6823 Mesaj
      26 Şubat 2011 12:12:16

quote:

Orijinalden alıntı: sagliko

Arkadaslar;

İstanbulda Yaşıyorum.

Çamaşır Makinasında Özel Tercihim Kuru Temizlemeci Derdinden Kurtaran (Çünkü Kuru Temizleme Firmalarının Bu gune kadar Hiç Birinden Memlun Kalmadım) Bi

bu devirde parasını karşılığını bosch ve siemens veriyor.bunlardan seçimini yaparsan başın ağrımaz.bizdeki siemens 9 yıldır servis yüzü görmeden çalışıyor.bende işim gereği siemensin endüstriyel ürünlerini kullandığım için kalitesine güvendiğim bir markadır.

Sayfa:   <<     < önceki   74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Bulaşık ve Çamaşır Makinaları >> EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.