Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • körük-lastiklerinde çok çamaşır biriktirme yapan makinalarda(özelliklede küçük çorapları) sorunu tülden yapılan yıkama torbasına koyarak aşıyoruz. Tavsiye ederim. körük lastik arasında birikme olmuyor.
  • hangi marka kurutucu tavsiye edersiniz?
  • beko var TEK KELİME ALLAH KAHRETSİN . BU MARKANIN ÜRÜNLERİNİ
    PASO PROBLEM VE PARAGÖZ SERVİS HİZMETİ .TERBİYESİZ ELEMANLAR
    YUMUŞATICIYI ALDIĞIMIZ GÜNDEN BERİ ALMIYOR SERVİS TE YAPMADI NORMALDİR DEDİ GEÇİŞTİRDİ HEP
    ÖN KAPAĞI ÇIKIK TI KENDİM DÜZELETTİM SERVİS ÖN PANELİ FULL DEĞİŞTİRECEM DİYİNCE KENDİM YAPTIM SİNİRLENİP . OTURTULMAMIŞ FABRİKADA.
    GARANTİLİ ÜRÜNE . FABRİKASYON HATALI AYIPLU ÜRÜNÜ SATIN ALMIŞSIZ SANIYORSAM ELİMİZDE PATLADI :
    SONRA TAMBURU SORUN YAPTI SAĞA SOLA VURMAYA BAŞADI SERVİS ÇAĞIRDIK 50 TL İSTEDİ AMORTİRSÖRLERİ DEĞİŞECEK DEDİ
    ONUDA KENDİM ALDIM DEĞİŞTİRDİM BABAMLA BERABER .
    ÖN DETARJAN KONAN ÇEKMECESİ 3 TÜR KIRILIYOR 3 TÜR YAPIŞTIRIYORUM 502 İLE AÇIKÇASI 5 PARA ETMEZ BİR ÜRÜN
    ŞUAN BAŞKA SIKINTISI YOK ÇALIŞIYOR AMA SIKINTI ÜSTÜNE SIKINTI ÇIKARAN BİR MARKA BEKO VE ARÇELİK ALMAYIN KESİNLİKLE UZAK DURUN DERİM.
    BİRDE LG ÇAMAŞIR MAKİNLERİ NASIL GEÇEN BİRAZ BAKTIM DARTYDE HOŞUMA GİTİ . NASILDIR SİZCE. YEDEK PARÇASI ÇOKMU PAHALIDIR ARIZALANMA DURUMU NASILDIR BEKO YA GÖRE MALZEME KALİTESİ VS VS . ?

• @serkan1216

Bütçeniz ne kadar eğer bütçeniz 1500-1600 tl ve üstü ise ihtiyacınıza göre Bosch WAS20763TR , WAS24763TR veya WAS28763TR öneririm aralarındaki tek fark sıkma devri 1000 , 1200 ve 1400 devir cihazlar. Makineler alman üretimi güzel cihazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

hangi marka kurutucu tavsiye edersiniz?

http://resim.donanimhaber.com/fb.asp?m=25430445 linkinin son sayfalarında pek çok makine tavsiyesi mevcut, size uygun olana bakarsınız
  • Sayın Candoğan 62 Acil yardımınıza ihtiyacım var; Arkadaşımdaki Arçelik 4900SJS çamaşır makinesi akşam şalteri attırmış şalteri ve makineyi açmış makine yıkamaya başladıktan 2-3 dk sonra yine şalteri attırmış bu sabah şalteri açar açmaz şalter atmış acaba ne tür bir sorunu var makinenin içine su aksa belli olur ancak suda akmamış Acil cevap verebilirmisiniz??
  • Candoğan bey amcamda Bosch WFO 2062 PR/01ÜT marka çamaşır makinesi var. Amortisörleri değişmesi gerekiyormuş servis 107 TL istemiş. Bu modelde amortisör değişmesi için komple kazanın sökülmesi makinenin tamamen parçalanması lazımmış doğrumu bilmiyorum ama tanesi 14 tl olan 2 amortisör için 107 Tl vermek istemiyoruz nasıl yapabiliriz, öneriniz ne olur. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Evet, ama onlarda çamaşır sürterek yırtma problemi yoktu. Küçük çamaşırları hep lastik arasına atardı. Profilo Pacific'in devamı olan Bosch WMV1610-1620-2010-2020 serisi de aynı şekilde.

Sürekli olan kronik bir problem yani?
    Aşırı yük konmasından olamaz mı?
    Onca para dökülerek alınan çamaşır makinelerinin böyle kusurları olması akıl almaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeryil

Candoğan bey amcamda Bosch WFO 2062 PR/01ÜT marka çamaşır makinesi var. Amortisörleri değişmesi gerekiyormuş servis 107 TL istemiş. Bu modelde amortisör değişmesi için komple kazanın sökülmesi makinenin tamamen parçalanması lazımmış doğrumu bilmiyorum ama tanesi 14 tl olan 2 amortisör için 107 Tl vermek istemiyoruz nasıl yapabiliriz, öneriniz ne olur. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Sallamışlar, makinenin arka kapağını söktükten sonra nakliye emniyetleri ile kazanı makinenin şasesine tutturup, değiştirmeniz mümkün.
    Bir ingiliz anahtarı ve 20-25 dakika yeterli değişim için

Ben bizim eski arçelik 4100'ün amortisörünü kendim değiştirmiştim, 60. sayfalarda fotolarını da koydum, bakarsınız.

• Bir sene önce benim çamaşır makineside şalteri attırmıştı.Servise gelen arkadaşlar motorunun yandığını söylemişlerdi..

Garantisi bitmişti kullanmaya gerek bile duymadım.Çünkü oda bekoydu:)
  • Sorun prizden kaynaklıymış prizin içindeki iki tel birbirine değmiş ondan olmuş şimdi makine çalışıyormuş ancak sıkarken motordan garip bir ses geliyormuş demiri keserken çıkan ses gibiymiş ancak içi boş olduğunda olmuyormuş sadece dolu olunca oluyormuş.
  • İyide arkayı açtık fakat alttatıki civata somun ile ama üstteki bağlantı plastik çivi gibi bir şeyle plastik kazana tutturulmuş onu sökemiyoruz. Bir tamirciden öğrenebildiğim kadarıyla matkapla o plastik parça parçalanacak şekide deliniyormuş daha sonra amortisörle birlikte gelen yeni plastik çivi şeklinde içi boş parçayla sabitleniyormuş. Bütün bu işleride yapabilmek için tüm kazanı sökmek gerekiyormuş falan filan. Bende arçeliğin yuvarlak amortisörünü kendim söküp değiştirmiştim o çok kolay. Bu modelin ise hem amortisörü yassı hemde üst bağlantı elemanı ise sert plastikten ne yaptıysak sökemedik o yüzden yardım istedim zaten bu modeli bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum makine şu anda boşta evde çamaşırlar birikmiş vaziyette:))
    quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Candoğan bey amcamda Bosch WFO 2062 PR/01ÜT marka çamaşır makinesi var. Amortisörleri değişmesi gerekiyormuş servis 107 TL istemiş. Bu modelde amortisör değişmesi için komple kazanın sökülmesi makinenin tamamen parçalanması lazımmış doğrumu bilmiyorum ama tanesi 14 tl olan 2 amortisör için 107 Tl vermek istemiyoruz nasıl yapabiliriz, öneriniz ne olur. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Sallamışlar, makinenin arka kapağını söktükten sonra nakliye emniyetleri ile kazanı makinenin şasesine tutturup, değiştirmeniz mümkün.

Ben bizim eski arçelik 4100'ün amortisörünü kendim değiştirmiştim, 60. sayfalarda fotolarını da koydum, bakarsınız.

• ARÇELİK 8104 HT MODELİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.BULAŞIK MAK. 199 TL VERİYOR.NASIL SİZCE

• BOSCH 8 KG ÇAMAŞIR MAKİNELİRİNİN KAZAN AKSAMI ÇELİK Mİ? SON ZAMANLARDA ÇOĞU MARKA PLASTİK ÜRETİYORDA.BİDE LOGİİXX MODELİNİN ÜST KÖRÜK LASTİĞİNDEKİ ÇIKINTI NEDİR?SU JETİMİ ACABA?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol
    BOSCH 8 KG ÇAMAŞIR MAKİNELİRİNİN KAZAN AKSAMI ÇELİK Mİ? SON ZAMANLARDA ÇOĞU MARKA PLASTİK ÜRETİYORDA.BİDE LOGİİXX MODELİNİN ÜST KÖRÜK LASTİĞİNDEKİ ÇIKINTI NEDİR?SU JETİMİ ACABA?

Camasir makinaları için arastirma yaparken Bosch bayii tum kazanlarının Çelik olduğunu söylemişti..(yaklaşık 1 ay once)
  • Bosch WAS 20461 TR makinesi almıştık 2 ay önce anneme, şimdi diyor ki yumuşatıcı gözü su ile doluyor, bunun sebebi nedir acaba, nasıl giderilebilir, yardımlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

BOSCH 8 KG ÇAMAŞIR MAKİNELİRİNİN KAZAN AKSAMI ÇELİK Mİ? SON ZAMANLARDA ÇOĞU MARKA PLASTİK ÜRETİYORDA.BİDE LOGİİXX MODELİNİN ÜST KÖRÜK LASTİĞİNDEKİ ÇIKINTI NEDİR?SU JETİMİ ACABA?

Bosch Logixx lerin kazanları çeliktir, ayrıca körük lastiğindeki çıkıntı su jeti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: engineer_06

Bosch WAS 20461 TR makinesi almıştık 2 ay önce anneme, şimdi diyor ki yumuşatıcı gözü su ile doluyor, bunun sebebi nedir acaba, nasıl giderilebilir, yardımlarınızı bekliyorum...

Bizdeki WFO2062 modelinde de mevcut.Son durulamaya kadar taşırmıyor ama baya su doluyor.Kontrol edin son durulamaya kadar taşma yapmıyorsa problem yapmayın derim.
  • Candoğan bey siz olmadan vallahi çözüm yok ayın 19undan beri girmemişsiniz foruma bizde eli kolu bağlı kaldık burda, En kısa zamanda yardımlarınızı bekliyoruz.

quote:

İyide arkayı açtık fakat alttatıki civata somun ile ama üstteki bağlantı plastik çivi gibi bir şeyle plastik kazana tutturulmuş onu sökemiyoruz. Bir tamirciden öğrenebildiğim kadarıyla matkapla o plastik parça parçalanacak şekide deliniyormuş daha sonra amortisörle birlikte gelen yeni plastik çivi şeklinde içi boş parçayla sabitleniyormuş. Bütün bu işleride yapabilmek için tüm kazanı sökmek gerekiyormuş falan filan. Bende arçeliğin yuvarlak amortisörünü kendim söküp değiştirmiştim o çok kolay. Bu modelin ise hem amortisörü yassı hemde üst bağlantı elemanı ise sert plastikten ne yaptıysak sökemedik o yüzden yardım istedim zaten bu modeli bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum makine şu anda boşta evde çamaşırlar birikmiş vaziyette:))
    quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

• HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.ACABA YUKARIDAKİ ARÇELİK HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ.TEKNOSADA 1.350 TL.12 TAKSİT.SIKMADA SARSILMASIN,SESSİZ OLSUN YETER.

BOSCH WAS20461 MODELİNE BAKIYORUZ.BU MAKİNELER ARASINDA HANGİSİ DAHA İYİDİR...

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.