Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

candoğan dostum almaktan vazgeçtiğiniz miele'nin modeli neydi?

W723 modeliydi. Ancak piyasada çeşit çeşit 723 var.

Benim bulduğum Deluxe Electronic W723 idi, 1200 devirliydi. Aşağıdakinin aynısı;

http://cgi.ebay.de/Miele-W-723-/190488222004?pt=DE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Waschmaschinen_Trockner&hash=item2c59fb9934

Offffff harika imiş ya. Ne kadar istediler?

145TL idi, rulmanları gitmişti. Plastik kısımları sararmıştı, kasası da kirliydi ama o temizlenirdi önemli değil. Rulmanları problemli olduğundan cesaret edemedim, düşüneyim dedim. O arada ilan silinmiş.

• Dediğim gibi bana biraz değişik geldi sanki içinde kapsüller varmış gibi.Bingoyuda beyazlar için kullanmamıştık bir denemk lazım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

quote:

Evet, ön yıkama ekonomik değildir gibi bir anlayışı var sanırım :))

Can Bey makineniz hayırlı olsun güle güle kullanın. Bizim 5800E'nin kardeşi diyebilir miyiz? Bir ara ben de video koyayım, makineleri yarıştırırız ne dersiniz?

Üretim yerleri, tasarımları, özellikleri vs epey farklı ama Arçelik sayesinde kardeşler:) Elbette video paylaşırsanız çok mutlu olurum. Daha evvel de Youtube'a 5800E videolarını koyan birisi vardı, siz mi koymuştunuz?

Yok ben koymadım. Bu aralar yoğunum, ilerleyen günlerde burada videoları paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 12 Ocak 2011; 17:16:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Orijinalden alıntı: hakanoztuna06

Hayırlı olsun candoğan bey, iyi günlerde kullanın. Baya yakışıklıymış kerata :) Şimdi daha iyi anlıyorum büyüklerimizin arçelikten şaşılmaz demesini

bu arçelik değil arçelik bu kalteyi hayatta yapamaz bir alman firmasının arçeliğe ürettiği model yani arçelik değil o bir bauknecht

Üstad orası belli zaten arçeliğin kalitesi malum. Benim demek istediğim tam anlaşılamamış galiba. Demek istediğim annelerimiz ya da ne bileyim şuan 35-40 yaş üstü bayanlara beyaz eşya denince; birçoğu benim arçelik vardı 20 sene kullandım vs.. demelerinin sebebi bu alman üretimli makinalar. O eski makinaları şimdi arçelik üretse de kaliteyi yerli malda bulsak paramızda dışarı gitmese. Ama nerde o zihniyet..

• Bosch WAS 24763 var yeni aldım, Made In Germany.

3 modeli var almanyada üretilen diğerleri burada üretiliyor.

1500 TL peşin aldım.

7 yıl parça ve motor garantili.

Tavsiye ederim.
  • arkadaslar merhaba forumda pek samsung çamaşır makineleriyle ilgili bilgi yok , kullanan ve memnun kalan yada bir bilgisi olan varmı?combo makinesi olaan ve kullanan varsa ,yorum alabiliymiyim?
    benim almak istediğim makine Samsung WD8122CVQ , sizce nasıldır bir bilen varmı??
    yorumlarınızı bekliyorum , çok zor durumdayım karar veremiyorum:((
  • @candogan62

Can Bey Merhaba,

Daha onceki mesajlarinizda Siemens in WM14S763TR ve WM10S763TR modellerini tavsiye ettiniz. Siemens WM10S763TR 1200 Devir modelini onerdiginizi gormedim.
    Bu model surunlumudur? Yada bu modeli satin almak,, fiyat performans olarak mi uygun degildir. Bir Siemens bayisi bana bu modelin motorunun WM10S763TR ile ayni oldugunu sadece kasnaklarda
    degisiklik yapilarak devrin arttirildigini soyledi. Bu konuda yardimci olursaniz sevirinim.

Siemens WM14S763TR 1400 Devir 8Kg.
    Siemens WM12S763TR 1200 Devir 8Kg.
    Siemens WM10S763TR 1000 Devir 8Kg.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Benim bulduğum Deluxe Electronic W723 idi, 1200 devirliydi. Aşağıdakinin aynısı;

http://cgi.ebay.de/Miele-W-723-/190488222004?pt=DE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Waschmaschinen_Trockner&hash=item2c59fb9934

145TL idi, rulmanları gitmişti. Plastik kısımları sararmıştı, kasası da kirliydi ama o temizlenirdi önemli değil. Rulmanları problemli olduğundan cesaret edemedim, düşüneyim dedim. O arada ilan silinmiş.

Hangi siteden aldınız?

• Arkadaşlar birkaç pm aldım,

LG mi yoksa Bosch mu diye,

LG modellerinide incelemiştim hatta insanın aklını çeliyor teknik özellikleri.

Fakat bir düşündüm LG kaç yıldır çamaşır makinesi sektöründe bir kaç yıl en fazla

Bosch ise 100 yıldır.

Özellikle almanyada üretilen modellere odaklanın.

Almanlar makine esdüstrisinde gerçekten çok iyi.

Aynı şekilde Siemens'te iyidir.

Süper ötesi arabalarıda var almanların Porsche daha ne olsun adamlar defalarca makinede biziz diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Arkadaşlar birkaç pm aldım,

LG mi yoksa Bosch mu diye,

LG modellerinide incelemiştim hatta insanın aklını çeliyor teknik özellikleri.

Fakat bir düşündüm LG kaç yıldır çamaşır makinesi sektöründe bir kaç yıl en fazla

Bosch ise 100 yıldır.

Özellikle almanyada üretilen modellere odaklanın.

Almanlar makine esdüstrisinde gerçekten çok iyi.

Aynı şekilde Siemens'te iyidir.

Süper ötesi arabalarıda var almanların Porsche daha ne olsun adamlar defalarca makinede biziz diyorlar.

Bosch-Siemens in önünde Miele var, Miele'de tercih edilebilir Miele-Bosch-Siemens
  • arkadaşlar merhaba
    geçen ay burdaki tavsiyeleri takip ederek bosch wae20463 çamaşır makinesi aldım
    fakat son 2 gündür yıkadığım çamaşırlar yaklaşık normal program süresinden 1 saat 20 dakka erken bitiyor
    süre aniden kısalıveriyor bir türlü anlam veremedim buna
    acaba benmi yanlış birşey yapıyorum yoksa servis mi çağırmam gerekiyor???
    kullandığım program ön yıkamalı beyazlar/renkliler, eco perfect ve kolay ütüleme seçili, 30 derece..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oerisken

arkadaşlar merhaba
    geçen ay burdaki tavsiyeleri takip ederek bosch wae20463 çamaşır makinesi aldım
    fakat son 2 gündür yıkadığım çamaşırlar yaklaşık normal program süresinden 1 saat 20 dakka erken bitiyor
    süre aniden kısalıveriyor bir türlü anlam veremedim buna
    acaba benmi yanlış birşey yapıyorum yoksa servis mi çağırmam gerekiyor???
    kullandığım program ön yıkamalı beyazlar/renkliler, eco perfect ve kolay ütüleme seçili, 30 derece..

Makinenizi tam 7kg olarak mı dolduruyorsunuz?

Eğer makineniz ön yıkama> yıkama> 3 durulama> sıkma şeklinde programı bitiriyorsa durum normaldir.

Makinenin 3 durulama yapıp yapmadığını yumuşatıcı almasından anlayabilirsiniz. Program akışı yukarıda yazdığım gibiyse makine çamaşırın cins ve miktarını algılayarak program süresini değiştiriyordur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi siteden aldınız?

Sahibinden.com da yeni makine alan biri ilan vermişti Miele'yi, şimdi silinmiş ilan. 5900E'yi sahibinden.com'a ilan veren bir servis-spotçudan aldım.

quote:

@candogan62

Can Bey Merhaba,

Daha onceki mesajlarinizda Siemens in WM14S763TR ve WM10S763TR modellerini tavsiye ettiniz. Siemens WM10S763TR 1200 Devir modelini onerdiginizi gormedim.
    Bu model surunlumudur? Yada bu modeli satin almak,, fiyat performans olarak mi uygun degildir. Bir Siemens bayisi bana bu modelin motorunun WM10S763TR ile ayni oldugunu sadece kasnaklarda
    degisiklik yapilarak devrin arttirildigini soyledi. Bu konuda yardimci olursaniz sevirinim.

Siemens WM14S763TR 1400 Devir 8Kg.
    Siemens WM12S763TR 1200 Devir 8Kg.
    Siemens WM10S763TR 1000 Devir 8Kg.
    3 cihaz arasnda sıkma devri haricinde hiçbir fark bulunmuyor. Kasnak farkıya devir artırıldığını sanmıyorum, çünkü cihazların ses değerleri arasında dikkat çekecek bir fark mevcut. Kasnakla yapılsa olmazdı. Tesadüfen bu modelleri önermişimdir, yoksa 1200 devirde de bir problem yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: dilekss

arkadaslar merhaba forumda pek samsung çamaşır makineleriyle ilgili bilgi yok , kullanan ve memnun kalan yada bir bilgisi olan varmı?combo makinesi olaan ve kullanan varsa ,yorum alabiliymiyim?
    benim almak istediğim makine Samsung WD8122CVQ , sizce nasıldır bir bilen varmı??
    yorumlarınızı bekliyorum , çok zor durumdayım karar veremiyorum:((

Dilek hanım bu modellerin dengelemede sorunları var, ayrıca kurutma aşamasındaki tüketim değerleri çok yüksek.. Combo model istiyorsanız 1600 devirli Electrolux ile Siemens'in kurutmalı makinelerini öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatmagül@Ketenci

candoğan bey sizce bosch marka buharlı kurutma makinesimi yoksa ecologixx 7 a sınıfı kurutma makinesi almalıyız?

bir model belirtip resmini koyarsanız sevinirim

saolun.....

sen 12 yaşındasın bırak annen baban düşünsün...deneyimsiz kişilerin ve çocukların beyaz eşyadan uzak durması gerekir ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

quote:

candoğan bey sizce bosch marka buharlı kurutma makinesimi yoksa ecologixx 7 a sınıfı kurutma makinesi almalıyız?

bir model belirtip resmini koyarsanız sevinirim

saolun.....

sen 12 yaşındasın bırak annen baban düşünsün...deneyimsiz kişilerin ve çocukların beyaz eşyadan uzak durması gerekir ;)

bi de bi bakmışsın çocuk olmuş bi bakmışsın yazdıkları büyük insan gibi yok yok kesin bu fatmagül büyümüş de küçülmüş

• quote:

quote:

candoğan bey hayırlı olsun.nerden aldınız makineyi acaba kaç tlye?sanırsam 1400 devir.

Teşekkür ederim. 230TL'ye bir spotçudan eve teslim şeklinde aldım.

Son sıkma videosu da eklendi :)

1. kısım;

2. kısım;

wallaha bayıldım makineye sıkma şekli çok hoşuma gitti her durmasında dengeyi tekrar sağlıyor ve sanırsam her durup hızlanmasında bir öncekinden daha yüksek devire çıkıyor bayıldım buna taa 1999larda üretilmiş bir makine nasıl bukadar süper olabiliyor düşünüyorum bizim aegnin sesi de yine bozuldu bi acayip oldu ben çözemedi,m artık bu bizimkini önceki sefer bozulduğunda akşam koltuk yüzü yıkammıştık ama hiç bişey yoktu sabah çalıştırdık ses bi acayip resmen bağrıyor makine dedik tamam bu gidici sonra 1-2hafta sonra düzeldi kendiliğinden hatta öncekinden daha sessiz oldu şimdi yine ozamanki gibi oldu resmen makine bağrıyor :) bi de dikkatmi çeken bişey oldu önceden tamburu çevirdiğimde çok rahat dönmezdi şimdi çok serbest yağ sürülmüş sanki ama böyle gevşemeden önce de inanılmaz zor dönüyordu ben çözemedim bunu buyrun siz çözün şimdi yoksa makineye 3harfli mi kaçtı anlamadım ki

• Arkadaşlar herkeze merhaba.Ben çamaşır makinemi değiştirmeye karar verdim.Forumda boschun was serisi modelleri alıp kullanan arkadaşlar vardı,rica etsem kendileri makinelerinin iyi ve kötü yönlerini söyleyebilirmi.Şikayet var sitesine girip baktığımda,was serisi modelin çamaşırları deldiği yazılmış.

Boschun was serisini satın almayı düşünüyorum. 1000 devir. fırçasız motor 6-7-8 kg en sorunsuz en iyi yıkayan modelleri hangileridir acaba.Mümkümse beyin ve işletimsel sorunu olmayan bir modeli varsa sevinirim.
  • Açıkcası ben de Bosh almaya karar vermiştim ama aynen sizin gibi ben de şikayet vardaki yorumlardan korkup arastirma icine girdim.Ayrica servise de sorduğumda bana 8 kg.liklarda sorun vardı ama şimdi sorun yasamıyoruz dediler.Fakat daha sonra Candogan Beyin bazı Bosh model tavsiyeleri oldu Orn.was 24461 TR ,ama ben de internetten almak istemedim bayiden de pahalı olacaktı o nedenle almadım.Tercihimi LG 1247 den yana kullandım,Fakat kurutma makinası olark Bosh kullanıyorum çok da memnunum.
  • Arkadaşlar aranızda çamaşır makine ustası varmı ?

Bunda 1 önce Arçelik 3550 çamaşır makinesi arza yaptı . arzasını nedir bilmiyorum ön paneldeki ışığı yanmıyor. içini söküp baktım elektironik kartında bir yanık yok ama bir sorun var elektrik taktımız zaman tik diye bir ses geliyor . ama ışık yanmıyınca çalışmıyor 14 senelik makine sadece motor değişti ilk arzası
    yardım olabilecek varmı? Lütfen bir makine arza sayfası açalım acil herhalde makinem rahmetli oldu .
    galiba yapılmasa yeni makine alıcaz galiba bakalım resimini koydun düymenin yaında ışıkğı var

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

• 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.