Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: denizvben Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.376
Cevap
158
Favori
1.629.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

aynı sorun benim nacizane ariston ocağımda da oluyor :) düğmeden çakmaklı modellerde oluyor bu sanırım hep.çakmağı düğmeden bağımsız model ise bilemeyeceğim.penseyle düğmeleri yukarı kaldırmayı deneyin

Dostum sorun düğmeden değil. (düğmeden çakmaklı model) İçine sıvı girmiş olma ihtimali?
  • Ateşleme düzenine su girdiği için kısadevre olmuş. Basmasanız da çakıyor. Fişten çekip saç kurutma makinesiyle kurutmayı deneyebilirsiniz. Kuruyunca düzelir.
  • Makine henüz gelmedi ama izlediğim videolarda su boşaltma pompası çalışırken ses yaptığını görmüştüm. Makine gelsin video çekip paylaşırım yine de.

quote:

Orijinalden alıntı: metehan_bera

quote:

Orijinalden alıntı: SwordsMan

Beyaz eşya bölümünde daha önce mesajım yok ama 1 haftadır çamaşır makineleri ile ilgili olan konuların büyük bölümünü okudum. Ve forumdan edindiğim bilgiler ışığında 1410 TL / 10 taksit Siemens WM10S763TR çamaşır makinesi siparişi verdim. Başta @candogan62 olmak üzere, bilgilerini ve deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Makine ile ilgili merak ettikleriniz olursa seve seve yardımcı olurum.

Hayırlı olsun arkadaşım. Daha önce sıkma sesi ile ilgili şikayeti olan arkadaşlar olmuştu. Gerçekten böyle midir? Deneyiminizi paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Ateşleme düzenine su girdiği için kısadevre olmuş. Basmasanız da çakıyor. Fişten çekip saç kurutma makinesiyle kurutmayı deneyebilirsiniz. Kuruyunca düzelir.

Düzeldi az önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Ateşleme düzenine su girdiği için kısadevre olmuş. Basmasanız da çakıyor. Fişten çekip saç kurutma makinesiyle kurutmayı deneyebilirsiniz. Kuruyunca düzelir.

Düzeldi az önce

ocaüın markası neydi acaba bence bu tür kazalara karşı ocakların korumalı olması gerekiyor şimdiye kadar ilk defa böyle bir sorun duydum nasıl olur da ocağın içine bişey dökülünce kısa devre yapar anlamıyorum adıo üstünde ocak bu her türlü ihtimali göze alark tasarlamarı gerekiyor bence bizim 16yıllık profilo dijital ocakta bile böyle bir sorun olmadı şimdiki elektronik ürünler gerçekten çok dayanıksız ne varsa eskide var gerçekten aa bu arada yeri gelmişkenbizim de ocağın fırınında bir sorun meydana geldi belki anlayanınız vardır sorun şu: fırını fişe takıyoruz çalıştırma tuşuna basıyoruz fakat kısa bir bip sesinden sonra fırın çalışmıyor ve saati kafayı yiyor acaba nasıl düzeltilebilir bu sorun servis geldi saati bozulmuş dedi 100küsür tl istedi biz de yaptırmadık belki başka bir hal çaresi vardır diye lütfen yardımcı olursanız sevinirim aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? bi de acaba neden böyle oldu ben şöyle düşünüyorum bizim mutfağın sigortası bozulmuştu kendiliğinden atıyordu sonra değiştirtdik elektrikçi değiştikten sonra bi fırını çalıştırın atacak mı dedi fırını fişe taktık çalıştırma düğmesine bastık ve fırın kısa bip sesi verdi çalışmadı saati, de kafayı yedi o günden beri aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

quote:

Düzeldi az önce

ocaüın markası neydi acaba bence bu tür kazalara karşı ocakların korumalı olması gerekiyor şimdiye kadar ilk defa böyle bir sorun duydum nasıl olur da ocağın içine bişey dökülünce kısa devre yapar anlamıyorum adıo üstünde ocak bu her türlü ihtimali göze alark tasarlamarı gerekiyor bence bizim 16yıllık profilo dijital ocakta bile böyle bir sorun olmadı şimdiki elektronik ürünler gerçekten çok dayanıksız ne varsa eskide var gerçekten aa bu arada yeri gelmişkenbizim de ocağın fırınında bir sorun meydana geldi belki anlayanınız vardır sorun şu: fırını fişe takıyoruz çalıştırma tuşuna basıyoruz fakat kısa bir bip sesinden sonra fırın çalışmıyor ve saati kafayı yiyor acaba nasıl düzeltilebilir bu sorun servis geldi saati bozulmuş dedi 100küsür tl istedi biz de yaptırmadık belki başka bir hal çaresi vardır diye lütfen yardımcı olursanız sevinirim aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? bi de acaba neden böyle oldu ben şöyle düşünüyorum bizim mutfağın sigortası bozulmuştu kendiliğinden atıyordu sonra değiştirtdik elektrikçi değiştikten sonra bi fırını çalıştırın atacak mı dedi fırını fişe taktık çalıştırma düğmesine bastık ve fırın kısa bip sesi verdi çalışmadı saati, de kafayı yedi o günden beri aynı

Ocak silverline, her bekin altında metalden tabla var, onları sökünce ocağın içini görebiliyorsunuz. İçine bile çay dolmuş Sildik ancak her yemek taşmasında ocağın içerisine sıvı girecekse ohooo...
  • quote:

Ocak silverline, her bekin altında metalden tabla var, onları sökünce ocağın içini görebiliyorsunuz. İçine bile çay dolmuş Sildik ancak her yemek taşmasında ocağın içerisine sıvı girecekse ohooo...

şimdi bizimkine baktım bekin olduğu yerler yüksekte ve beki kaldığımda gaz deliği var onun etrafında çok az boşluk var ama bu zamana kadar hiç içine bişey girmedi okadar şey dökülmesine rağmen gerçekten her yemek taşmasında böyle olacaksa şimdicden size kolay gelsn :D yeni mi aldınız ?
  • quote:

quote:

şimdi bizimkine baktım bekin olduğu yerler yüksekte ve beki kaldığımda gaz deliği var onun etrafında çok az boşluk var ama bu zamana kadar hiç içine bişey girmedi okadar şey dökülmesine rağmen gerçekten her yemek taşmasında böyle olacaksa şimdicden size kolay gelsn :D yeni mi aldınız ?

Yeni alındı, sinir oldum ya
  • Ben yokken servis gelmiş çok ağır yükmü attınız demiş annem de hayır demiş kandırmış bişeler değiştirmiş ama ne değiştirmiş bilmiyoruz kağıt falanda bırakmamışlar ??? Ah ah keşke annemin eski profilosunu değiştirmeseydik 18 senelik aeg lv 34 ün eşi kendisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: super_silence

Ben yokken servis gelmiş çok ağır yükmü attınız demiş annem de hayır demiş kandırmış bişeler değiştirmiş ama ne değiştirmiş bilmiyoruz kağıt falanda bırakmamışlar ??? Ah ah keşke annemin eski profilosunu değiştirmeseydik 18 senelik aeg lv 34 ün eşi kendisi

parça değişiminde servis kağıdı bırakmamaları imkansız :) benim makinem kurulurken bile marketlerde fiş okuyan cihaza benzer bir aletle stok kodunun yazdığı yapışkanı okutup fiş çıkartıp verdiler.
  • samsung wd8704djf. Yıkama-kurutma makinesi. 1 hafta oldu alalı. Büyük rahatlık bilginize arkadaşlar.
  • Orijinalden alıntı: cool-jojuk

Ben yokken servis gelmiş çok ağır yükmü attınız demiş annem de hayır demiş kandırmış bişeler değiştirmiş ama ne değiştirmiş bilmiyoruz kağıt falanda bırakmamışlar ??? Ah ah keşke annemin eski profilosunu değiştirmeseydik 18 senelik aeg lv 34 ün eşi kendisi

parça değişiminde servis kağıdı bırakmamaları imkansız :) benim makinem kurulurken bile marketlerde fiş okuyan cihaza benzer bir aletle stok kodunun yazdığı yapışkanı okutup fiş çıkartıp verdiler.
    [/quote
    Demek istediğim annem kağıdı çöpe atmış pek ilgisi olmamış sordum ona kağıt bıraktılar mı ? cevap aynen şu oldu: ben o kağıdı çöpe attım.
  • quote:

quote:

quote:

Yeni alındı, sinir oldum ya

ben de sizin yerinizde olsam ben de sinir olurdum haklısınız :)

bugün ananemlerin buzdolabı yine aynı arızayı tekrarladı ve biz de servisi aradık zaten bugün zaradalarmış hemen geldiler buzdolabını test programına aldılar sonra dondurucu bölmesinin arka kapağını açıp baktılar siyah demirler vardı adam dediki yakın zamanda hiç kapattınız mı dedi biz de yok dedik çünkü ağustosdan beri hiç kapatmadık sonra kapattı düğmesinden öne çekti arkasına baktı motorunun sıcaklığını kontrol etti sonra fişini çekip bi parça değişti arkasından ne olduğunu sordum güç kartıymış yani güç kartı arızalanmış sonra yenisini taktı çalıştı buzdolabı ve o parçanın fiyatı 140tl ben duyunca yüreğme indi ama ne yazıkki adam yenisini takıp dolabı yerine yitmişti oyüzden vazgeçemedik de yani gitti 140tl aptal bir elektrik kesintisi yüzünden eskisini de bıraktılar ben de fotoğrafını çektim koydum bakabilirsiniz kenarında siemens yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 18 Aralık 2010; 22:17:17 >
  • Orijinalden alıntı: super_silence

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

[/quote
    Demek istediğim annem kağıdı çöpe atmış pek ilgisi olmamış sordum ona kağıt bıraktılar mı ? cevap aynen şu oldu: ben o kağıdı çöpe attım.

siz biraz atıp tutuyormuşsunuz gibime geldi sürekli cümlelerinizi arkadaşlar söledikçe düzeltiyorsunuz yukarda kağıt felan da bırakmamışlar yazmışsınız arkasından arkadaş parça değişiminde servis kağıdı bırakmamaları imkansız demiş sonra siz lafı kıvırıp annem çöpe atmış diyorsunuz bu konu pek haddime düşmez ama forumda böyle yapanlara sinir olduğumu açıkca söyleyeyim boşyere laf kirliliği yapıyorsunuz forumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 18 Aralık 2010; 22:03:35 >
  • benim internetten siparişim geldi was 20763 ama aklıma birşey takıldı makina üstünde karton + köpük köşelerde köpük ve komple muşamba tarzı paketlenmiş geldi orjinal gözüküyor ama artık tam boy kutu yok mu eskisi gibi hasar yırtık yok diye kabul ettim
    kapağını açınca nem hissettim bir ıslaklık vardı ama sadece tamburda şüphelendim alt kapağı açtım ordanda su aktı bu kontrol amaçlı olucak birşeymi sizce ne olabilir yoksa kullanılmış iade filan mı

acele yardım lütfen bu arada ticaretmerkazinden aldım aynı gün kargoya verdiler hemen geldi derken canım sıkıldı şimdi ne dersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdo37

benim internetten siparişim geldi was 20763 ama aklıma birşey takıldı makina üstünde karton + köpük köşelerde köpük ve komple muşamba tarzı paketlenmiş geldi orjinal gözüküyor ama artık tam boy kutu yok mu eskisi gibi hasar yırtık yok diye kabul ettim
    kapağını açınca nem hissettim bir ıslaklık vardı ama sadece tamburda şüphelendim alt kapağı açtım ordanda su aktı bu kontrol amaçlı olucak birşeymi sizce ne olabilir yoksa kullanılmış iade filan mı

acele yardım lütfen bu arada ticaretmerkazinden aldım aynı gün kargoya verdiler hemen geldi derken canım sıkıldı şimdi ne dersiniz

Üretim bitince test amacli denemislerdir su oradan kaliyor sulu geldiyse iyi demekki yakin zamanda cikmis fabrikadan suyu bile kurumamis, kullanilmis alamaz cünkü satildimi makina garanti kapsaminda islem görüyor saticiya geri gönderilmesi imkansiz. hayirli olsun iyi günlerde kullanin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yengecx

quote:

Orijinalden alıntı: merdo37

benim internetten siparişim geldi was 20763 ama aklıma birşey takıldı makina üstünde karton + köpük köşelerde köpük ve komple muşamba tarzı paketlenmiş geldi orjinal gözüküyor ama artık tam boy kutu yok mu eskisi gibi hasar yırtık yok diye kabul ettim

Üretim bitince test amacli denemislerdir su oradan kaliyor sulu geldiyse iyi demekki yakin zamanda cikmis fabrikadan suyu bile kurumamis, kullanilmis alamaz cünkü satildimi makina garanti kapsaminda islem görüyor saticiya geri gönderilmesi imkansiz. hayirli olsun iyi günlerde kullanin.

teşekkürler serviside aradım onlarda aynısını söyledi ama çok canım sıkılmıştı inanın 100 lira için niye bayiden almadın dedim kendime ama boş kuruntuymuş
    yarın servis gelecek kurmaya yanlız bu arada eski makinamı kapının önünde gördükçe ne kıymetli geldi bana bu yeni olsada daha ısınamadım eski makinamı kurtarıp anneme versem diyorum onda eski vestel var diye
    arçelik 5500 e 95 de almıştık bakıyorumda gerçekten iyi imiş özellikleri 1100-700 devir narin 1/2 yük e v.s. koca panel dokunmatik yanan sönen ışıklar tüm herşey ayrı ayrı önünde idi şimdiki teknolojiye kafa tutacak nerdeyse tek 5 kilo olması arzı karşılamıyor

kartı yanmış dediler ama motor yakmıştır oda değişmeli dediler sizcede motorda sıkıntı varmıdır
    ilk çalıştırdığım an sigorta atması gibi sese geldi ve komple ışıklar gitti kartı yapılmıyo dedi servisteki yeni kart alsam hata motorda ise yine yakar mı hemen kartı
    bana yol gösterin çıkma kart filan mı baksam ama oda uymuyabiliyormuş ağrıdayım şuan istanbula gidince alıp getirsem diyorum bi kart . kartı takınca bir hata kodu ile filan motor arızası anlaşılır mı zira bunlarda hata kodu vermede vardı hiç vermedi ama bir tek kapı kilidini kırmıştım
    ayrıca bu kart yanmadan evvel olan birşeyide belirteyim makinanın fişi çok ısınmıştı hatta zor çektim prizden prizin içi yanmıştı bende onu yenileyemediğimden uzatma kablo ile başka prize takıp programı başlattığımda ses geldi ve komple ışıklar gitti bu ısınma neden oluşur makinadan mı anlamadım
    evet fikirlerinizi bekliyorum ne yapayım emektarımı en uygun yoldan kurtarma için
    bu arada candoğan motordada sorun varsa su kaçağı olabilir demişti ama motoru kafadan söyledi servis benim baktığım kadarı ile su ihtimali yok tüm aksamlar kelepçeler iyi kartın resmini filanda çekebilirim anlaşılırsa ve isteyen olursa
    son olarak yardımcı olan arkadaslara bize zaman ayırdıkları için bu forum için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merdo37 -- 19 Aralık 2010; 17:46:34 >
  • beko cxy 2012 aldım gecen hafta kullanma klavuzunda 90 derecede deterjanla çamasırsız yıkama ypın yazıyordu.çalıştırdıktan yaklaşık 15 dk sonra deterjan gözünden köpük gelmeye başladı.yıkamayı sonlandırdım servisi aradım ama çarşamba gelebiliriz dediler.neden kaynaklanmış olabilir.deterjanı yarım bardak koydum fazla mı geldi diye düşünüyorum ama yine de endişelendim.cevap veren herkese tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: akor07

beko cxy 2012 aldım gecen hafta kullanma klavuzunda 90 derecede deterjanla çamasırsız yıkama ypın yazıyordu.çalıştırdıktan yaklaşık 15 dk sonra deterjan gözünden köpük gelmeye başladı.yıkamayı sonlandırdım servisi aradım ama çarşamba gelebiliriz dediler.neden kaynaklanmış olabilir.deterjanı yarım bardak koydum fazla mı geldi diye düşünüyorum ama yine de endişelendim.cevap veren herkese tesekkürler

Benim bildiğim makineyi 90 derecede deterjansız çalıştırmak gerektiği bir yanlışlık olabilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vaneyck

Merhaba,

Hâlâ tam olarak hangisini alacağımıza karar veremediğimiz çamaşır makinesi için, sizlerin de yardımıyla bir sonuca varmak istiyoruz.

LG 1056 QD 1000 DEVİR 7 KG ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    ELECTROLUX EWF 106410W ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    SAMSUNG WF9602NQR ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    Bosch WAE20262TR Çamaşır Makinesi

Mümkünse bu cihazların artılarını ve eksilerini ve bir de sıralamasını yapabilirseniz çok sevinrim..(lg nin yıkama kapasitesini gözönünde bulundurmanıza gerek yok, 6 kg luğu olmadığından bu cihazı değerlendirmeye aldık)

şimdiden çok teşekkürler....

LG: Direct drive motoru ile sessiz çalışır, program alternetifleri de kullanışlıdır. Tambur hareketlerine oldukça hakimdir. Lakin plastik ve mekanik aksam kalitesi düşük bir cihazdır.
    Electrolux: Zaman yönetimi özelliği sayesinde program süreleri ile 6 aşamalı olarak oynayabilirsiniz. Böylece programın ne kadar süreceğine siz karar verirsiniz. Sıraladıklarınız arasında mekanik ve plastik aksam kalitesi en iyi olan cihazlardandır. Samsung ve LG ile aynı kefeye koyamayız. Eksi yönü ise sıkma sırasındaki motor sesi yüksektir ve dengesiz yük kontrolü düzeyi biraz zayıftır. Dengesiz yükleri de sıkarak sarsıntıya ve sese neden olur.

Samsung: Görüntüsü şık ancak kalitesiz bir cihazdır. Düşük malzeme ve mekanik aksam kalitesi, deterjan gözü oldukça küçük ve kullanışsızdır.

Bosch: Mekanik aksamı oldukça kalitelidir, Electrolux ile kıyaslanabilir. Varioperfect özelliği ile program süreleri ile ihtiyacınıza göre 3 aşamalı olarak oynayabilmeniz mümkündür. Dengeli yük dağılımı, darbe emme başarısı yönünden en iyi modeldir. Lakin özelliklerine göre pahalıdır. Bu modeli alacağınıza aynı parçalarla aynı fabrikada üretilen Profilo CM1001CTR modelini öneririm. Bu model 55lt tambur kapasitesi ile daha geniştir, 3 boyutlu duşlama sistemi vardır. Ayrıca ecoplus programında Bosch gibi A+ değil, A++ enerji sınıfıdır. Hem de daha ucuzdur. Profilo'nun eksisi ise fırçalı motor olması nedeniyle sıkmada sessiz olmamasıdır, ancak Electrolux'ten daha sessizdir.

Kısacası bana göre tercih sırası Profilo CM1001CTR>Electrolux EWF106410W(Bulabilirseniz EWF10470W daha iyidir)>LG>Samsung şeklinde olmalı.

sn.candoğan bey,
    ilgi ve alakanız için tekrar teşekkürler...en sonunda electrolux markasında karar kıldık ancak ewf10470w modelini bulamadık bu yüzden ewf106410w modelini aldık...10470 artık üretilmeyecekmiş...umarım memnun kalırız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaneyck -- 20 Aralık 2010; 0:35:44 >
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.