Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 yıllık otomatik arçelik var bi kere arıza verdi onuda kendim hallettim. Motorun kömürleri bitmiş aldım değiştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VooDoo

bir makinenin son çığlıkları
    http://www.facebook.com/video/video.php?v=1575668152103

Yazık oldu Candy'e

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Yazık oldu Candy'e

o nasıl marka öyle Candy şeker kız candy gibi, voltran markada var mı acaba

• candoğan62
    samsung çamaşır makinesi almayı düşünürken forumlarda ve şikayet sitelerinde okuduklarım nedeniyle vazgeçtim.
    siemens ve bosch arasında kalmıştım ki sizin yorumlarınız arasında bir de lg dikkatimi çekti...
    aradığım önemli özellikler; 7 veya 8 kg lık olması, fiyatın 1000 tl yi çok fazla geçmemesi, bu fiyat bandındaki en kalitelisi olması...
    buna göre marka ve model tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim?
    şimdiden teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

Yazık oldu Candy'e

o nasıl marka öyle Candy şeker kız candy gibi, voltran markada var mı acaba

Candy Hoover'in yan markası, aynı Arçelik-Beko gibi. İngiltere, İtalya gibi ülkelerde popüler.

quote:

candoğan62
    samsung çamaşır makinesi almayı düşünürken forumlarda ve şikayet sitelerinde okuduklarım nedeniyle vazgeçtim.
    siemens ve bosch arasında kalmıştım ki sizin yorumlarınız arasında bir de lg dikkatimi çekti...
    aradığım önemli özellikler; 7 veya 8 kg lık olması, fiyatın 1000 tl yi çok fazla geçmemesi, bu fiyat bandındaki en kalitelisi olması...
    buna göre marka ve model tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim?
    şimdiden teşekkürler.

LG düşünüyorsanız 1000TL civarında maalesef pek iyi modeli yok. En azından 1600TL kadar bütçe ayırmanız gerekiyor.

1000TL civarı bütçe için Alman malı olan Bosch üretimi Profilo CM1000STR önerebilirim. Darty'de 999TL'ye satılıyor. Bunun yanında az bir eklemeyle aynı kasa tipinde ve fırçasız motora sahip Bosch WAS20460TR ve Siemens WM10S460TR modellerini alabilrisiniz. Bu saydıklarım 8kg kapasiteli, orijinal Alman malı ürünlerdir.

• quote:

yazııııııkkkkk yerde nasıl da kıvrandı zavallı makine

• LG F1402FDS modeli için yorumunuz nedir acaba
    http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/camasir-makinesi/LG-front-loading-drum-F1402FDS.jsp
    nasıl bir makine. bosch was 24762 TR ile kıyaslamak gerekse, hangisini tercih etmeliyim.
    ikisinin birbirine olan artı ve eksileri nelerdir. hepsinden öte hangisi daha sağlam ve dayanıklıdır.
  • Merhaba arkadaşlar..

Araştırmalarım sonucu dün LG'nin F1402FDS modelini satın aldım. bugün getirecekler.

Kullanan arkadaşlar da gördüğüm kadarı ile memnunlar. Umarım ben de memnun kalırım :)
  • Arçelik 4350 YG - Maşallah
  • Arkadaşlar CM1000CTR profilo makinamın sorunu için yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Şu anda makinayı 4/3 den daha az doldurark kullanıyorum ve cep telefonunun saatini kurup biter bitmez açıp seriyorum. Kırışıklık nispeten kabul edilebilir seviyeye indi. Bir diğer çözüm yoluda az parçalar halinde 45 dakikalık programa atıyorum. Tabi bunu renkliker için yapabiliyorum. Şimdilik bu şekilde idare ediyoruz. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler. Bu arada annemin arçelik2300 makinasına nazar değdirdim sanırım. Yıkaması yine mükemmel ancak sıkmaya geçtiğinde evden uçak havalanıyor gibi korkunç bir sesle sıkıyor. Sorun nerede olabilir ve servis çağırsam bana büyük maliyet açar mı?. Biliyorsunuz model eski ve parçaları bulunamayacak ya da zor bulunacak diye korkuyorum.
  • Arkadaşlar teyzemin 2100 makinesi memlekete otobüslerde gitdecekde nakliye emniyetleri kaybolmuş makinenin zarar görmemesi için ne yapılabilir.Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

Arkadaşlar CM1000CTR profilo makinamın sorunu için yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Şu anda makinayı 4/3 den daha az doldurark kullanıyorum ve cep telefonunun saatini kurup biter bitmez açıp seriyorum. Kırışıklık nispeten kabul edilebilir seviyeye indi. Bir diğer çözüm yoluda az parçalar halinde 45 dakikalık programa atıyorum. Tabi bunu renkliker için yapabiliyorum. Şimdilik bu şekilde idare ediyoruz. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler. Bu arada annemin arçelik2300 makinasına nazar değdirdim sanırım. Yıkaması yine mükemmel ancak sıkmaya geçtiğinde evden uçak havalanıyor gibi korkunç bir sesle sıkıyor. Sorun nerede olabilir ve servis çağırsam bana büyük maliyet açar mı?. Biliyorsunuz model eski ve parçaları bulunamayacak ya da zor bulunacak diye korkuyorum.

2. seçenek biraz israflı olur ancak ilk seçenek iyi gibi görünüyor. Bir de ıslakken silkeleyip asarsanız kuruyunca olan kırışıklıkların çoğu da açılacaktır.

2300 makinenin gürültülü sıkması ya rulmanlardan ya da amortisörlerden kaynaklanır. Eğer yüksek ses makine boş çalışırken de varsa sorun rulmanlardadır. Doluyken dengesiz yükte vs yapıyorsa amortisörlerdedir.

quote:

Arkadaşlar teyzemin 2100 makinesi memlekete otobüslerde gitdecekde nakliye emniyetleri kaybolmuş makinenin zarar görmemesi için ne yapılabilir.Teşekkürler.
    Servisten vs temin etmeye çalışabilirsiniz, en kötü ihtimalle büyük somunlu bir vidayı arka delikten sokarak kazanı vidalarsanız makine yine pek zarar görmeden yerine ulaşacaktır.

• Teşekkürler candoğan.Ben de hep taşınanları görürdüm makinenin içinde çamaşır olurdu.Bu ne için konur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ber11

Teşekkürler candoğan.Ben de hep taşınanları görürdüm makinenin içinde çamaşır olurdu.Bu ne için konur.

Bu da yanlış bir uygulama. Amortisörler için çok zararlı. Makinenin kazanı taşıma sırasında oynamamalıdır.
  • quote:

Bu da yanlış bir uygulama. Amortisörler için çok zararlı. Makinenin kazanı taşıma sırasında oynamamalıdır.

candoğan bey dün yazmıştım ama gözünüzden kaçtı sanırım.
    yorum ve görüşlerinizi rica ediyorum. şimdiden teşekkür ederim.

piyade297 Tarih 3 Ağustos 2010; 12:30:32
    LG F1402FDS modeli için yorumunuz nedir acaba
    http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/camasir-makinesi/LG-front-loading-drum-F1402FDS.jsp
    nasıl bir makine. bosch was 24762 TR ile kıyaslamak gerekse, hangisini tercih etmeliyim.
    ikisinin birbirine olan artı ve eksileri nelerdir. hepsinden öte hangisi daha sağlam ve dayanıklıdır.

• Teşekkürler candoğan.
  • Makinayı bugün boş olarak çalıştırdım, ses yine korkunç... Bu durumda rulmanlarda sorun varsa bana maliyeti ne olabilir. Servis çağırmadan halledilebilecek birşey mi acaba.
    İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

Makinayı bugün boş olarak çalıştırdım, ses yine korkunç... Bu durumda rulmanlarda sorun varsa bana maliyeti ne olabilir. Servis çağırmadan halledilebilecek birşey mi acaba.
    İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Sorun amortisörlerde ise kendiniz düzeltebilirsiniz, rulmanlarda ise servis çağırınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 4 Ağustos 2010; 21:30:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: piyade297

quote:

candoğan bey dün yazmıştım ama gözünüzden kaçtı sanırım.
    yorum ve görüşlerinizi rica ediyorum. şimdiden teşekkür ederim.

piyade297 Tarih 3 Ağustos 2010; 12:30:32
    LG F1402FDS modeli için yorumunuz nedir acaba

@piyade297 ben de bu 2 model arasında kalmıştım.. bu sayfanın en üstünden itibaren yazdım sordum bakabilirsin... ve dünden önceki gün gittim LG F 1402 FDS5 modelini aldım... Gri ile Beyaz arasında 50 lira vark vardı... 2050 liraydı 1750ye aldım... Sana da tavsiye ederim...

• Makinem 17 yıllık arçelik2300 modeli. Yıkaması mükemmel bir makine, rulmanların değişmesi çok büyük bir maliyet getirir mi? Şu anki sorunlu durumu ile bile çok temiz yıkıyor, tek sorunumuz sıkma sırasında çıkardığı "uçak sesi"...
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.