DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
12.995
Cevap
111
Favori
1.286.378
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Bulaşık ve Çamaşır Makinaları >> EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 sonraki >>>
Giriş
      12949 Mesaj
      01 Temmuz 2010 00:02:45

quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

Merhaba robotica. Benim bu modeli seçmemin en büyük nedeni burada sizin de dediğiniz gibi bu modelin genelde beğenilmesi ve alanların şikayet bildirmemesi idi. İşin açıkcası bu makinayı ev halkına ben empoze ettim desem yeridir. Forumda yazılanlarıda eşime göstermiştim. Benim ısrarımla alınan bu makinanın yıkadığı kırışık çamaşırları gördükçe, kendimi suçlu hissediyorum. Her bir çamaşırı ütülemeye de ne zaman nede sabır yeter. Servis iki defa geldi. İlkinde çamaşırları içinde çok bekletmişsinizdir ne kadar sonra astınız falan deyince sinirlerim zıpladı. Kullanma klavuzunu iyice okuyun falan deyip gittiler. Sonraki yıkamalarda hem beyazlarda hem renklilerde yıkama bitimini takiben çıkarıp asmama rağmen sonuç yine aynı. İster 30 derece olsun ister 60 farketmiyor yani. Üstelik çok temiz yıkayan bir makinede değil, yani bende ki ürünün durumu bu. Servisin ikinci gelişinde de 16-17 yaşlarında iki genç göndermişler servis elemanı diye... Beyazları 60 dan yukarı yıkamayın, çamaşırı bekletmeyin, mutlaka kırışık azaltmaya basın deyip gittiler. Eşim çok sinirli bir insan, bu konuşmaları duyunca çok sinirlendi, daha fazla olay uzamasın diye makineyi bu hali ile kabullendik. Balkondan atasım geliyor ama yenisini alabilecek koşullar oluşuncaya kadar kullanmak durumundayız. Herkes bu modeli övdüğüne, göre benim şansın çok kötüymüş diye düşünüyorum.

Merhabalar. Bir kaç geri sayfada kırışıklık sorunu gündeme gelmişti ve belli başlı sebeplerini sıralamıştım. Tekrar kopyalıyorum:

Çamaşırların kırışmasının başlıca sebepleri;

-Çamaşırların cinslerine göre ayrılmaması (örneğin kotlarla gömlekler aynı programda yıkanırsa gömleklerin ve bluzların kırışması kaçınılmazdır)
      -Çamaşırların cinslerine göre doğru ayrılması durumda dahi maksimum dolum miktarının aşılması. Bu durumda pamuklu çamaşırlar da kırışabilirler.
      Pamuklular için max 7kg, sentetikler için 3,5kg, hassaslar için de 2kg dolum miktarı aşılmamalıdır.
      -Makine biter bitmez çamaşırlar dışarı çıkarılmalıdır. Böyle bir imkan yoksa eve gelinecek saate uyacak şekilde program erteleme fonksiyonu seçilebilir veya suda bırakma fonksiyonu ile çamaşırların son durulama suyu içinde beklemesini, böylece kırışmamasını sağlayabilirsiniz.
      -Çamaşırlar için olması gerekenden yüksek sıcaklık seçiliyor olabilir. Çamaşır etiketlerinde belirtilen maksimum sıcaklıkları aşmamaya çalışın.

Aynı şekilde kırışık azaltma programından tam verim alınmak isteniyorsa 3,5 kg çamaşır doldurularak çalıştırılması gerekli. Bu durumda makine tamburda çamaşırı gevşetecek kadar hacim bulabilir.

Bunun yanında son olarak çamaşırların kuvvetlice silkelenerek asılmasını tavsiye ederim. Silkeleme ile kırışıklıkların büyük bir kısmı yok olur. Ancak silkelenmeden asılan çamaşırlardaki kırışıklıklar daha inatçı hale gelir. Gömlekler için de dolaba kaldırdığımız gibi askıya asarak kurutursanız büyük fayda göreceksiniz.

Çamaşır makinesindan kaynaklı kırıştırmanın sebebi ise makinenin NTC veya elektronik kartının bozulmasından dolayı suyu aşırı ısıtmasıdır. Suyun aşırı ısınıp ısınmadığını kontrol etmek lazım. Büyük ihtimalle yukarıdaki maddelerin birinin ihmalinden kaynaklanıyor.

Sizin eski Arçelik 2300 çamaşır makineniz de, şimdiki Profilo çamaşır makineniz de Siemens teknolojisi ile üretilen makinelerdir. Eski çamaşır makineleri bol su ile yıkama yaptığından ve kilogram kapasitelerine göre geniş tamburlu olduklarından kırıştırma oranları yanlış kullanımda dahi düşüktür. Bu adımlara dikkat ettiğinizde kırışma problemi yaşamayacağınızı düşünüyorum.

İyi yıkamama konusunda da "normal" programı kullanıyorsanız bu program tam kapasiteli yüklemeler için ideal program değildir. Aceleniz olmadığı sürece ekonomik yıkama programlarını tercih etmenizi öneririm. Ekonomi programında düşük tüketim, uzun yıkama süresi ile yüksek temizlik gücü sağlanır. Tam olarak nasıl kullandığınızı açıklarsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.

Servis konusunda da haklısınız, bazı yetkili servisler çoluk çocukla iş yaptığını sanıyorlar. Bu adımları uygulamanıza rağmen probleminiz çözülmüyorsa çağrı merkezini arayarak fabrika merkez servisini de çağırabilirsiniz. Ben yaptırdığım son montajda fabrika servis elemanı geldi ve montaj hizmetinden çok memnun kaldım.

• Yarbay
      12949 Mesaj
      01 Temmuz 2010 00:06:30

quote:

Orijinalden alıntı: hasbas

Alıntıları Göster

Aslında öğrenmek istediğim 28420 almam durumunda yıkama özellikleri açısından 28762 ye göre dez avantajları ne olur (7-8 kilo farkı dışında). Enerji sarfiyatı (yıkama için) ve diğer olanaklar açısından neler kaybederim. Genelde kurutmalı modeller tavsiye edilmiyor ama 100-200 TL fiyat farkıyla 28420 almayı tavsiye edermisiniz? Kurutma özelliğini sürekli kullanmayı düşünmüyorum ama bazen çok işe yaracağını düşünüyorum. Kurutmadan çok yıkama amaçlı kullanacağımdan yıkama özellikleri de iyi olan bir makina istiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

28762 modelinin üstünlükleri:
      -Diyalog ekran
      -A+++ enerji sınıfı ile daha düşük tüketim(28420 modeli yıkamada A+ enerji sınıfıdır)
      -Daha çok program alternatifi
      -Kişisel olarak 2 program kaydetme ve tek hamlede çalıştırma özelliği
      -Yük sensörü(ekrandan kaç kg çamaşır doldurduğunuz hakkında bilgilendirme) ve deterjan oranı tavsiyesi.
      -Aquasensor(Su bulanıklık sensörü ile durulama sayı/süresi ve su seviyesine suyun bulanıklığını ölçerek karar verme)

Yeriniz müsaitse ayrı bir kurutma makinesi de düşünebilirsiniz. 28420 modelinin en büyük avantajı kuruturken su harcamamasıdır.

• Yarbay
      4031 Mesaj
      01 Temmuz 2010 01:10:38

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Alıntıları Göster

Merhabalar. Bir kaç geri sayfada kırışıklık sorunu gündeme gelmişti ve belli başlı sebeplerini sıralamıştım. Tekrar kopyalıyorum:

Çamaşırların kırışmasının başlıca sebepleri;

-Çamaşırların cinslerine göre ayrılmaması (örneğin kotlarla gömlekler aynı programda yıkanırsa gömleklerin ve bluzların kırışması kaçınılmazdır)
      -Çamaşırların cinslerine göre doğru ayrılması durumda dahi maksimum dolum miktarının aşılması. Bu durumda pamuklu çamaşırlar da kırışabilirler.
      Pamuklular için max 7kg, sentetikler için 3,5kg, hassaslar için de 2kg dolum miktarı aşılmamalıdır.
      -Makine biter bitmez çamaşırlar dışarı çıkarılmalıdır. Böyle bir imkan yoksa eve gelinecek saate uyacak şekilde program erteleme fonksiyonu seçilebilir veya suda bırakma fonksiyonu ile çamaşırların son durulama suyu içinde beklemesini, böylece kırışmamasını sağlayabilirsiniz.
      -Çamaşırlar için olması gerekenden yüksek sıcaklık seçiliyor olabilir. Çamaşır etiketlerinde belirtilen maksimum sıcaklıkları aşmamaya çalışın.

Aynı şekilde kırışık azaltma programından tam verim alınmak isteniyorsa 3,5 kg çamaşır doldurularak çalıştırılması gerekli. Bu durumda makine tamburda çamaşırı gevşetecek kadar hacim bulabilir.

Bunun yanında son olarak çamaşırların kuvvetlice silkelenerek asılmasını tavsiye ederim. Silkeleme ile kırışıklıkların büyük bir kısmı yok olur. Ancak silkelenmeden asılan çamaşırlardaki kırışıklıklar daha inatçı hale gelir. Gömlekler için de dolaba kaldırdığımız gibi askıya asarak kurutursanız büyük fayda göreceksiniz.

Çamaşır makinesindan kaynaklı kırıştırmanın sebebi ise makinenin NTC veya elektronik kartının bozulmasından dolayı suyu aşırı ısıtmasıdır. Suyun aşırı ısınıp ısınmadığını kontrol etmek lazım. Büyük ihtimalle yukarıdaki maddelerin birinin ihmalinden kaynaklanıyor.

Sizin eski Arçelik 2300 çamaşır makineniz de, şimdiki Profilo çamaşır makineniz de Siemens teknolojisi ile üretilen makinelerdir. Eski çamaşır makineleri bol su ile yıkama yaptığından ve kilogram kapasitelerine göre geniş tamburlu olduklarından kırıştırma oranları yanlış kullanımda dahi düşüktür. Bu adımlara dikkat ettiğinizde kırışma problemi yaşamayacağınızı düşünüyorum.

İyi yıkamama konusunda da "normal" programı kullanıyorsanız bu program tam kapasiteli yüklemeler için ideal program değildir. Aceleniz olmadığı sürece ekonomik yıkama programlarını tercih etmenizi öneririm. Ekonomi programında düşük tüketim, uzun yıkama süresi ile yüksek temizlik gücü sağlanır. Tam olarak nasıl kullandığınızı açıklarsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.

Servis konusunda da haklısınız, bazı yetkili servisler çoluk çocukla iş yaptığını sanıyorlar. Bu adımları uygulamanıza rağmen probleminiz çözülmüyorsa çağrı merkezini arayarak fabrika merkez servisini de çağırabilirsiniz. Ben yaptırdığım son montajda fabrika servis elemanı geldi ve montaj hizmetinden çok memnun kaldım.

Tambur hacmi konusuna kesinlikle katılıyorum, geçenlerde 7 kg denilen indesit marka bir çamaşır makinesini inceledim, tamburu hakikaten 7 kg çamaşır için ufak üretilmişti. Bizim eski arçeliğin tamburu, 5 kg lık olmasına rağmen, o makineden daha geniş. (önden arkaya doğru)

• Teğmen
      166 Mesaj
      01 Temmuz 2010 16:35:11
      merhaba arkadaşlar

1000 liraya alınabilecek en iyi çamaşır makinası için tavsiyede bulunabilir misiniz? mümkün olduğu kadar sessiz ve büyük kapasiteli olsun.

• Yarbay
      4031 Mesaj
      01 Temmuz 2010 17:12:04
      Candoğan sana bir sorum olacak.

Eski çamaşır makinelerinin tambur hacimlerinin geniş olduğu ve bol suyla yıkama yaptığı için kırışık yapmadığını söylemiştiniz. Mesela 10 kg'lık bir makine alıp, 5 kg çamaşırı standart programda yıkarsak (geniş tambur hacmi ve bol su) güzel sonuçlar verir mi, yoksa ay sonunda şok bir su faturası ile karşılaşır mıyız?

5 ve 7 kg denen makinelerin tamburları hakikaten çok küçük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 1 Temmuz 2010; 17:12:59 >

• Yarbay
      4031 Mesaj
      01 Temmuz 2010 21:32:18
      Bu arada çok güzel bir Youtube kanalı buldum, güzel videolar var, ilgileneceğinize eminim

http://www.youtube.com/user/Wiljannn

• Yüzbaşı
      489 Mesaj
      03 Temmuz 2010 04:57:57

quote:

Alıntıları Göster

LG FDS modeli beyaz, FDS5 modeli ise gri renklidir. Başka bir fark yoktur içiniz rahat olsun. Bu arada çok iyi bir fiyata almışsınız, forumda düşünen arkadaşlar varsa sizin aldığınız yerden temin edebilirler. Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın. Tecrübelerinizi, resimleri ve mümkünse videoları paylaşırsanız sevinirim.

Seçtiğiniz model direct drive motor sayesinde tambur döüş hareketleri kontrolü, çift yöne sıkabilme özelliği, yünlüler için beşik yıkama hareketi, buhar jeti gibi özellikleri ile öndedir. Tek eksi yönü bağımsız durulama, sıkma programlarının olmamasıdır.

teşekkrler,ürünü bulunduğum ilçede lg satıcısından teşhir ürünü olarak aldım o yüzden fiyat uygun geldi elinde başkada yoktu zaten umarım memnun kalırız ilk izlenimlerimiz oldukça olumlu sessiz çalışması çok dikkat çekici hanım oldukça memnun şimdilik umarım bu memnuniyet uzun yıllar sürer makinenin resimlerini ve videolarını önümüzdeki gönlerde paylaşıcam

• Teğmen
      189 Mesaj
      03 Temmuz 2010 14:13:24
      peki sonu 460 ile biten modellerle 762 ile bitenler arasında ne fark vardır acaba?
      dediğim gibi marka bağımlılığı olmadığı için en uygun fiyatı bulmaya çalışıyorum.
      Ayrıca bildiğiniz spotcu var mıdır?

• Binbaşı
      1774 Mesaj
      05 Temmuz 2010 16:11:36
      Arkadaşlar bende LG'nin 7 kg lık direct drive modeli olan WD-12391TDK 1200 Devir Çamaşır Makinesi düşünüyorum. kullanan var mıdır ? Daha doğrusu LG'yi tanıyoruz ama çamaşır makinesi pazarını hiç bilmiyorum. Yani servis kalitesi nasıldır ? satış sonrasında hizmetleri iyi midir ? Ayrıca yeni evlenecek bir çifte bu ürünü tavsiye eder misiniz ?

• Onbaşı
      15 Mesaj
      05 Temmuz 2010 18:22:47

quote:

Orijinalden alıntı: ozzy-tr

Arkadaşlar bende LG'nin 7 kg lık direct drive modeli olan WD-12391TDK 1200 Devir Çamaşır Makinesi düşünüyorum. kullanan var mıdır ? Daha doğrusu LG'yi tanıyoruz ama çamaşır makinesi pazarını hiç bilmiyorum. Yani servis kalitesi nasıldır ? satış sonrasında hizmetleri iyi midir ? Ayrıca yeni evlenecek bir çifte bu ürünü tavsiye eder misiniz ?

arçelik 8144 bj yada beko 3018 A modellerinden de alabilirsiniz onlar da LG üretimi arçelik ve beko onlardan alıyo zaten modelleri.en azından servis bakımından sıkıntı olmaz..hem buhar jeti su jeti özellikleri de cazip gibi

• Yarbay
      12949 Mesaj
      05 Temmuz 2010 18:49:52

quote:

Orijinalden alıntı: ozzy-tr

Soru sormadan önce forumda incelediğiniz model kodunu aratırsanız veya geri sayfalara göz gezdirirseniz önceden verilmiş cevaplardan faydalanabilirsiniz. LG'nin 7kg makineleri hem teknik açıdan hem de malzeme ve işçilik kalitesi yönünden iyi değildir. LG istiyorsanız 8kg modellere yönelmenizi veya yukarıdaki arkadaşımızın dediği gibi LG üretimi olan Kore malı 3018A ve 8144BJ modellerini inceleyebilirsiniz.

• Binbaşı
      1106 Mesaj
      06 Temmuz 2010 22:26:54
      herkese selamlar

kısa ve öz bir sorum olucak bütçem 650-750 aralığı gibi gözüküyor çamaşır makinam arızalandı acil çamaşır makinasına ihtiyacım var önerilerinize nedenleriyle birlikte yazarsanız karar vermemde etkili olucaktır. şimdiden tşkler . iyi günler.

• Yarbay
      4031 Mesaj
      06 Temmuz 2010 22:44:01

quote:

Orijinalden alıntı: shane

herkese selamlar

kısa ve öz bir sorum olucak bütçem 650-750 aralığı gibi gözüküyor çamaşır makinam arızalandı acil çamaşır makinasına ihtiyacım var önerilerinize nedenleriyle birlikte yazarsanız karar vermemde etkili olucaktır. şimdiden tşkler . iyi günler.

Profilo CTR 1001

• Binbaşı
      1106 Mesaj
      07 Temmuz 2010 12:04:57
      @robotica tşkler başka tavsiler var mı birde ürünü inceleyebiliceğim bir link var mıdır .tşkler

• Binbaşı
      1106 Mesaj
      07 Temmuz 2010 12:20:16
      ctr 1001 diye bir model yok ama ama cm 1001 var o olabilir mi? @robotica

• Yarbay
      12949 Mesaj
      07 Temmuz 2010 12:47:08
      quote:

CM1001CTR modelidir.

Ürün incelemek için:
      http://www.profilo.com.tr/CM1001CTR.html

Tarafımca Youtube'a eklenmiş videoları:

Express 15' programın tamamı, sıcaklık 40'C ayarlandığından yıkama sonrası programa süre ekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 7 Temmuz 2010; 12:50:07 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      07 Temmuz 2010 13:17:46
      Sessizlik bakımından hangi makine öne çıkıyor.AEG, LG, Siemens-Bosch hangisi en sessiz? Özellikle sıkma sırasında.

• Yarbay
      12949 Mesaj
      07 Temmuz 2010 13:36:08

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Sessizlik bakımından hangi makine öne çıkıyor.AEG, LG, Siemens-Bosch hangisi en sessiz? Özellikle sıkma sırasında.

Gürültü bildiğiniz üzere 2 odaklıdır. Birincisi motor gürültüsü, ikincisi ise titreşimden kaynaklanan vuruntu, gıcırtı tarzındaki gürültüdür.

AEG'nin inverter serileri dengeli yükte oldukça sessizdir ama yük dengeleme algı sorunu vardır. Dengesiz yükleri de dengeli sanarak sıkabiliyor, bu da tıkırdama sesine neden oluyor.

LG yük dengeleme konusunda çift yöne dönebilme vs dolayısı ile başarılı. Motoru da en sessiz makine LG'ye aittir.

Bosch'un S serisinin motoru sessizdir. Bosch yük dengeleme, dengesiz yüklerde tıkırtı, gıcırtı tarzında ses yapmamasıyla en öndedir. Yani darbe emici sistemi en başarılı seri Bosch'a ait.

• Yarbay
      4031 Mesaj
      07 Temmuz 2010 16:22:51

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Candoğan sana bir sorum olacak.

Eski çamaşır makinelerinin tambur hacimlerinin geniş olduğu ve bol suyla yıkama yaptığı için kırışık yapmadığını söylemiştiniz. Mesela 10 kg'lık bir makine alıp, 5 kg çamaşırı standart programda yıkarsak (geniş tambur hacmi ve bol su) güzel sonuçlar verir mi, yoksa ay sonunda şok bir su faturası ile karşılaşır mıyız?

5 ve 7 kg denen makinelerin tamburları hakikaten çok küçük.

Alıntı yapayım candoğan, sanırım gözünden kaçmış.

07 Temmuz 2010 16:25:00

quote:

Alıntıları Göster

Gürültü bildiğiniz üzere 2 odaklıdır. Birincisi motor gürültüsü, ikincisi ise titreşimden kaynaklanan vuruntu, gıcırtı tarzındaki gürültüdür.

AEG'nin inverter serileri dengeli yükte oldukça sessizdir ama yük dengeleme algı sorunu vardır. Dengesiz yükleri de dengeli sanarak sıkabiliyor, bu da tıkırdama sesine neden oluyor.

LG yük dengeleme konusunda çift yöne dönebilme vs dolayısı ile başarılı. Motoru da en sessiz makine LG'ye aittir.

Bosch'un S serisinin motoru sessizdir. Bosch yük dengeleme, dengesiz yüklerde tıkırtı, gıcırtı tarzında ses yapmamasıyla en öndedir. Yani darbe emici sistemi en başarılı seri Bosch'a ait.

Yanıt için teşekkür ederim.Biz 3 kişilik bir aileyiz ama bize 8 kglık bir makinenin şart olduğunu anlamaya başladık.Şu anki makinemiz iyi durulamadığı için annem yorganları balkonda yıkıyor.Geçenlerde Bosch'un yeni sessiz makinelerini bayide inceledik.Gerçekten görünüş ve özellik olarak harika. Bizim için ses seviyeleri önemliydi.Youtube'da LG'nin videolarına baktım az miktarda yükü geç dengeliyor gibime geldi.AEG'nin fiyatları da biraz yüksek gibi, Bosch'un fiyat/performans ve taksit olanakları iyi.Babamlar araştırma işini bana devretti bakıyorum artık.Forum baya yardımcı oluyor.

• Yarbay
      4031 Mesaj
      07 Temmuz 2010 16:33:03

quote:

CM 1001 CTR olacaktı Candoğan da yazmış zaten.

• Binbaşı
      1106 Mesaj
      07 Temmuz 2010 23:06:13
      @candoğan62 ve robotica cevaplar ve videolar için tşkler fakat bu makina düşündüğüm bütçenin üzerinde 899tl civarı ayrıca 7kg ve 1000devir olması dışında herhangi bir katma değeri yok gibi geldi ben 699 tl ye teknosada şunu gördüm indesit ıwe8128 ne dersiniz A+ 8kg 1200 devir v.s
      tşkler

quote:

Alıntıları Göster

CM 1001 CTR olacaktı Candoğan da yazmış zaten.

• Yarbay
      12949 Mesaj
      08 Temmuz 2010 01:17:44

quote:

@candoğan62 ve robotica cevaplar ve videolar için tşkler fakat bu makina düşündüğüm bütçenin üzerinde 899tl civarı ayrıca 7kg ve 1000devir olması dışında herhangi bir katma değeri yok gibi geldi ben 699 tl ye teknosada şunu gördüm indesit ıwe8128 ne dersiniz A+ 8kg 1200 devir v.s
      tşkler

Alıntıları Göster

Profilo CM1001CTR peşin fiyatla 750TL'ye alınabiliyor. Ben 10 gün kadar önce aldım.

Indesit kalite ve performansı bakımındn Profilo'nun yarısı kadar etmez. Indesit kronik hataları olan çok dayanıksız ve düşük performanslı bir makinedir. Maksimum ömrü 5-6 senedir.

Profilo'nun aynı bütçedeki diğer modellere göre artıları:
      -A++ enerji sınıfıdır
      -İster %60 hızlı, ister normal, ister A++ enerji sınıfıyla uzun sürede yıkama seçimine imkan veren MultiPlus özelliği vardır
      -55lt tambur hacmi ve 3 boyutlu duşlama sistemi vardır
      -2 kg çamaşırı 15 dakikada yıkayan express15' programı mevcuttur
      -Kalan süreyi geri sayan, erteleme, sıcaklık seçimi ve sıkma devri ayarı yapılabilen ekran mevcuttur
      -Darbe emici sistemi çok başarılıdır, kazan çok sallansa dahi vuruntu, gıcırtı vs kesinlikle yapmaz. Kazan sarsıntılarını gövdeye geçirmez. Videoda izlediyseniz tek parça ağır yatak örtüsünü bile 2-3 denemede sıkabiliyor. Indesit'te bu parçayı yıkasanız ya sıkmaya geçemez, ya da zıplar ve yürür.

• Yarbay
      12949 Mesaj
      08 Temmuz 2010 01:23:46

quote:

Alıntıları Göster

Alıntı yapayım candoğan, sanırım gözünden kaçmış.

10kg çamaşır makinelerinde miktar otomatiği olduğundan su israfı pek olmaz diyebiliriz. Yaklaşık 5kg çamaşır makinesi kadar su harcayacaktır.
      Geniş tamburun getirdiği bir kazanım olarak çamaşırlar oldukça sertbest bir şekilde yıkanır ve kırışmazlar.
      Tek sorun sıkmada olur. Az miktarda çamaşırın yükünü dengelemek çamaşır makineleri için hep zordur. Sıkma süreci yük dengeleme denemeleri yüzünden hep uzar, genelde iyi dengelenemez. Hele yük dengelemesi kötü bir makineyse sıkmadan bırakabilir çamaşırlarınızı.

• Yarbay
      4031 Mesaj
      08 Temmuz 2010 01:30:48

quote:

tşkler

Alıntıları Göster

Candoğan gerekeni yazmış. İndesit almayın.

• Yarbay
      4031 Mesaj
      08 Temmuz 2010 01:38:11

quote:

Alıntıları Göster

10kg çamaşır makinelerinde miktar otomatiği olduğundan su israfı pek olmaz diyebiliriz. Yaklaşık 5kg çamaşır makinesi kadar su harcayacaktır.
      Geniş tamburun getirdiği bir kazanım olarak çamaşırlar oldukça sertbest bir şekilde yıkanır ve kırışmazlar.
      Tek sorun sıkmada olur. Az miktarda çamaşırın yükünü dengelemek çamaşır makineleri için hep zordur. Sıkma süreci yük dengeleme denemeleri yüzünden hep uzar, genelde iyi dengelenemez. Hele yük dengelemesi kötü bir makineyse sıkmadan bırakabilir çamaşırlarınızı.

Peki denge problemi yaşatmayan makineler hangi markalardan?

• Yarbay
      12949 Mesaj
      08 Temmuz 2010 01:43:21
      10kg için Whirlpool Dreamspace veya LG olabilir.

• Binbaşı
      1106 Mesaj
      08 Temmuz 2010 12:11:14
      cevaplar ve yardımlarınız için tşkler.
      peki samsung WF6700N1V nasıldır? fikriniz var mı
      tşkler

quote:

Alıntıları Göster

Peki denge problemi yaşatmayan makineler hangi markalardan?

• Yarbay
      6826 Mesaj
      08 Temmuz 2010 15:19:25
      10 kg çamaşır makinesinde lg alsanız daha iyi.lg nin beyaz eşyaları kaliteli oluyor.

• Yarbay
      4031 Mesaj
      08 Temmuz 2010 20:50:05

quote:

Orijinalden alıntı: s_solak

Biraz nostalji yapalım: Benim evimdeki makina ise bir PHILIPS 808.

Makinanın ne zaman alındığı belli değil ama araştırmalarıma göre Philips bu seriyi 1981'de çıkarmış. 1989 yılında ise beyaz eşya bölümünü Whirlpool'a satmış. Nerden baksanız 25 yıllık bir makine.
      Kapak kilidi bozulduğu için balkona atılmış. Aylarca yağmur ve güneş altında kaldığından biraz paslanmış durumda. Fakat iç kısımda hiç bir problem yok. Bozuk kilidini hallettikten sonra çalıştıralım dedik. Bu sefer su alma durmuyordu. Araştırdım, presostata giden borunun bazı yerleri çürümüş. Onu da eriyen bantla sarınca bu sorunda çözülmüş oldu. Şimdi tek kafama takılan tamburu 2200'lerdeki gibi rahat dönmüyor. Onun dışında sorun yok.

Bu o zamanların reklam afişi:

Bu da bendeki makine:

Panonun altındaki 2 tuşun biri kapak kilidini diğeri ise deterjan çekmecesini açıyor.

Soldaki gösterge programın ne durumda olduğunu gösteriyor. Dijital değil tabiki, ampul aydınlatmalı mekanik bir gösterge.(Analog kol saatlerindeki tarih göstergesi gibi dönen bir disk)

Programı seçtikten sonra program düğmesini kendinize doğru çektiğinizde yıkama başlıyor. Bu konumda program düğmesi elle döndürülmesi engellenmiş. Ayrıca kapağı da mekanik olarak kilitliyor.

Maksimum sıkma devri belli değil, ölçmek lazım. Min 350 devir olduğu kesin :)

Kazan içinde şimdiki makinelerde olan amortisörlerden yok yerine kazan yukardan 4 adet yay ile askıya alınmış. Alttan ise U şeklinde 2 adet demir çubukla tutturulmuş. Fakat sıkma esnasında çok titreşim yok. Makinanın üst kapı çıkarıldığındaki görüntüsü

Çamaşırları düzgün dağıtmak için makine sıkmaya daha içinde su varken başlıyor.

Dostum harika bir makine nereden buldunuz bunu Ricam olursa, çalışırken de bir fotosunu koymanız mümkün mü? Sol taraftaki kırmızı gösterge dijital gösterge mi, onu merak ettim

• Teğmen
      160 Mesaj
      08 Temmuz 2010 23:05:18

quote:

Alıntıları Göster

Sanırım Nevşehirdesiniz. İstanbul Tarlabaşında mevcuttur. Bulunduğunuz yerde servislere sorabilirsiniz.

öneriniz üzerine Afyonkarahisarda internet üzerinde satış yapan bir firmadan tahliye pompasını aldım 20 tl ye.
      Montajını yapıp çalıştırdım.bir aydır sorunsuz çalışıyor.verdiğiniz destek için teşekkür ederim.

• Yarbay
      12949 Mesaj
      08 Temmuz 2010 23:24:17

quote:

Orijinalden alıntı: ozhal

Alıntıları Göster

öneriniz üzerine Afyonkarahisarda internet üzerinde satış yapan bir firmadan tahliye pompasını aldım 20 tl ye.
      Montajını yapıp çalıştırdım.bir aydır sorunsuz çalışıyor.verdiğiniz destek için teşekkür ederim.

Diğer problemleriniz tahmin ettiğim gibi suyu boşaltamadan su almasından kaynaklıymış değil mi? Sorunu çözmenize sevindim, güle güle kullanın.

• Teğmen
      231 Mesaj
      09 Temmuz 2010 10:42:21
      Merhaba,

60 yaşında anneme mümkün olduğunca kullanımı kolay(elektronik az),sessiz,sorunsuz bir çamaşır makinası alacağım. Fiyat maksimum 800TL. Ne kadar az olursa o kadar iyidir.

Bu kriterlere göre hangi makinayı almamı tavsiye edersiniz?

teşekkürler.

Piranha MARKA ÜRÜN ALMAYAN VE ALDIRTMAYAN ÜYE
    • Teğmen
      231 Mesaj
      09 Temmuz 2010 10:47:34
      profilo cm 1001 ctr

09 Temmuz 2010 10:51:24

quote:

Orijinalden alıntı: ber11

profilo cm 1001 ctr

başka marka yok, yakında türkiye bu marka ve model ile dolacak

• Teğmen
      231 Mesaj
      09 Temmuz 2010 11:04:38

quote:

Orijinalden alıntı: HeyseMola

Alıntıları Göster

bu işlerden anlamam ama profilo markası bana güven vermiyor fazla. başka markalarda da bu kriterlere uyan var mıdır acep?

Piranha MARKA ÜRÜN ALMAYAN VE ALDIRTMAYAN ÜYE
    • Yarbay
      4031 Mesaj
      09 Temmuz 2010 15:27:38

quote:

Orijinalden alıntı: HeyseMola

Alıntıları Göster

Hocam, bu fiyata alınabilecek daha güzel, kaliteli ve dayanıklı bir makine söyle, onu millete tavsiye edelim.

• Onbaşı
      15 Mesaj
      09 Temmuz 2010 17:36:46
      http://www.youtube.com/...AlYcvdgw&feature=related

Burda arçeLik 8144 BJ nin asLı oLan LG nin dengeLeme ve sıkmasıyLa iLgiLi bir video dikkatimi çekti.beLki iLgiLenenLer oLur..dengeLerken biraz fazLa oyaLanıyor ama kimin aceLesi var ki eninde sonunda çamaşır makineden çıkacak

http://www.youtube.com/...TnBOwW3E&feature=related

Burda da sentetik programında çaLıştırıLması var..iLk önce öLçüm yapıp öyLe başLıyor yıkamaya. yıkama şekLi benim makinemin sentetik programına göre çok daha iyi.çevrimLeri yoğun yani..(arçeLik 8144 BJ beko 3010 A modeLLeri)

• Yarbay
      4031 Mesaj
      09 Temmuz 2010 18:49:12

quote:

Orijinalden alıntı: EsEs--34

http://www.youtube.com/...AlYcvdgw&feature=related

Burda arçeLik 8144 BJ nin asLı oLan LG nin dengeLeme ve sıkmasıyLa iLgiLi bir video dikkatimi çekti.beLki iLgiLenenLer oLur..dengeLerken biraz fazLa oyaLanıyor ama kimin aceLesi var ki eninde sonunda çamaşır makineden çıkacak

http://www.youtube.com/...TnBOwW3E&feature=related

Burda da sentetik programında çaLıştırıLması var..iLk önce öLçüm yapıp öyLe başLıyor yıkamaya. yıkama şekLi benim makinemin sentetik programına göre çok daha iyi.çevrimLeri yoğun yani..(arçeLik 8144 BJ beko 3010 A modeLLeri)

Dostum, bir makinede dengeleme çok önemlidir. Eninde sonunda demeyiniz, düzgün dengeleme olmazsa sıkmak için gereken süre uzar ya da makine tam olarak sıkmadan çıkarır çamaşırları

09 Temmuz 2010 19:20:21
      Miele'de de var bunun gibi bir sistem makine çamaşırları 10sn. hızlı hızlı çevirerek denge sağlamaya çalışıyor 10sn. den sonra makine çok çabuk 1100devire çıkarak 5sn. sıkma yapıyor eğer makinenin içi dengesiz ise durdurup yeniden çamaşırları düzeltmeye çalışıyor.Benim makinemde çokğunlukla yorgan yıkarken oluyor bu makine neredeyse denge sağlamak için 10dk uğraşıyor denge olmazsa 400devirde sıkıp bitiriyor.

• Er
      8 Mesaj
      09 Temmuz 2010 20:22:53
      bosch tan çok memnunuz

(:...Bihter Yöreoğlu...:)
    • Yarbay
      4031 Mesaj
      09 Temmuz 2010 22:14:26

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Miele'de de var bunun gibi bir sistem makine çamaşırları 10sn. hızlı hızlı çevirerek denge sağlamaya çalışıyor 10sn. den sonra makine çok çabuk 1100devire çıkarak 5sn. sıkma yapıyor eğer makinenin içi dengesiz ise durdurup yeniden çamaşırları düzeltmeye çalışıyor.Benim makinemde çokğunlukla yorgan yıkarken oluyor bu makine neredeyse denge sağlamak için 10dk uğraşıyor denge olmazsa 400devirde sıkıp bitiriyor.

Makinenin kazan hacmi kaç lt? Bir de kaç kg'lık

09 Temmuz 2010 22:21:39
      Sanırım 58Lt. 6Kg.

• Binbaşı
      1106 Mesaj
      09 Temmuz 2010 22:23:25
      bu makina için yorum alabilir miyim sevgili @candoğan ve robotica yorumlarınızı bekliyorum
      tşkler

not : @robotice ve candoğan bey tavsiyelerinize kulak veriyorum makinayıda 2 ayrı alışveriş merkezinde gördüm bahsettiğiniz tüm özelliklere harfiyen sahip olduğuna eminim ama bu makina benim fiyat kriterimin biraz üzerinde 899tl ve en fazla 8 taksit bulabildim şimdi daha fazla taksit yapan biryer yada daha az taksit ama daha ciddi düşük fiyatlısını arıyorum ve dikkatimi çeken markalar için sizlere danışıyorum vakit ayırdığınız ve bilgilerinizden faydalandırdığınız için birk kez daha tşkler
      quote:

cevaplar ve yardımlarınız için tşkler.
      peki samsung WF6700N1V nasıldır? fikriniz var mı
      tşkler

Alıntıları Göster

• Onbaşı
      15 Mesaj
      10 Temmuz 2010 01:20:44

quote:

Alıntıları Göster

Dostum, bir makinede dengeleme çok önemlidir. Eninde sonunda demeyiniz, düzgün dengeleme olmazsa sıkmak için gereken süre uzar ya da makine tam olarak sıkmadan çıkarır çamaşırları

doğru.ama benim ablamda var 8144 bj değil de bekonun 3008 A modeli.ki bu modeller hangi yöne dengeLerse o yöne sıkıyormuş 3008 de öyLe değiL ve o hemen toparLayıp sıkıyor..3018 A ve 8144 bj çift yönLü sıkabiLdiğine göre çok daha kuLLanışLı demekki..benim kuLLandığım makine beko D 7122 M onda ben çok yaşıyorum dengeleme sorunu..yeri geLiyor nevresim yıkarken iç içe geçiyor çamaşırLar bazen onLarı biLe sıkmadan bırakıyor.demeniz gibi hızLı programLarda biLe süre uzuyor.ama bunLarı pek fazLa biLmiyorum abLamda gördüğüm kadarıyLa fena değiL gibi.yine de kuLLanan biLir tabi

• Er
      5 Mesaj
      10 Temmuz 2010 11:13:28
      Henüz forumda çok yeniyim ama maalesef çok az zamanım var araştıramadım eminim bir çok yazı yazılmıştır konuyla ilgili beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.
      Samsung WD8704DJF model çamaşır makinesi almak istiyorum. Bu cihazla ilgili kötü bir görüş düşünce var mı? Veya buna alternatif olacak bir makine öneriniz var mı? max 1.750 civarına çıkabilirim.
      Şimdiden teşekkürler...
      Herkese mutlu günler...

• Binbaşı
      1106 Mesaj
      10 Temmuz 2010 11:26:22

profilo cm1001 ctr http://www.tekcarsi.com...d=88578&ttype=Details#pt bu adreste 802 tl bonusa 12 taksit yaptırabiliyorum. fakat bu site güveniir midir? kullanan arkadaşlar alışveriş yapan arkadaşlar var mıdır? Bilgilendirirseniz çok sevinirim
      iyi günler

quote:

bu makina için yorum alabilir miyim sevgili @candoğan ve robotica yorumlarınızı bekliyorum
      tşkler

not : @robotice ve candoğan bey tavsiyelerinize kulak veriyorum makinayıda 2 ayrı alışveriş merkezinde gördüm bahsettiğiniz tüm özelliklere harfiyen sahip olduğuna eminim ama bu makina benim fiyat kriterimin biraz üzerinde 899tl ve en fazla 8 taksit bulabildim şimdi daha fazla taksit yapan biryer yada daha az taksit ama daha ciddi düşük fiyatlısını arıyorum ve dikkatimi çeken markalar için sizlere danışıyorum vakit ayırdığınız ve bilgilerinizden faydalandırdığınız için birk kez daha tşkler

Alıntıları Göster

• Yarbay
      12949 Mesaj
      10 Temmuz 2010 11:29:25
      Evet güvenebilirsiniz, firma temsilcisinin forumda üyeliği de mevcut; kendisine direkt ulaşmanız mümkün.

quote:

Henüz forumda çok yeniyim ama maalesef çok az zamanım var araştıramadım eminim bir çok yazı yazılmıştır konuyla ilgili beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.
      Samsung WD8704DJF model çamaşır makinesi almak istiyorum. Bu cihazla ilgili kötü bir görüş düşünce var mı? Veya buna alternatif olacak bir makine öneriniz var mı? max 1.750 civarına çıkabilirim.
      Şimdiden teşekkürler...
      Herkese mutlu günler...
      Bu modelin harcaması yüksektir ve şikayet alan modellerdendir. Kurutmalı makine istiyorsanız Bosch/Siemens'in yeni çıkan kurutmada su kullanmayan yeni serisini öneririm. Fiyatını iyi araştırırsanız istediğiniz bütçede bulabilirsiniz. Bulamazsanız Electrolux'ün kurutmalı çamaşır makinesini öneririm.

• Teğmen
      218 Mesaj
      10 Temmuz 2010 22:43:42
      Merhabalar;
      2-3 ay sonra evlenmeyi planlıyorum... beyaz eşya katologlarına gömüldük çıkamıyoruz forumda eski sayfaları da okudum ama inanın başım döndü beynim sulandı.. ne neydi karıştırdım..

Benim istediğim min 8 kg lık yorgan battaniye de yıkayabilen güzel özellikleri olan bi makine... anladığım kadarıyla bosch/siemens/profilo/lg bu konuda üstün...

biraz kendim gezdim ve aklım ilk önce bosch maxx 8'de sonra da LG 9 kiloluk olan driectdrive olan modelinde kaldı... ikisinin de kendine göre artıları var.. napsam bi türlü karar veremiyorum.. o mu bu mu? Bunu mu alsam onu mu alsam.. du bi daha bakiim onun nesi vardı diye diye kafayı yiycem :)

Siz hangisi tercih ederdiniz... ya da aynı özellikleri olan daha ucuz bi model marka var mı? Candogan bu 2 cihazı artıları ve eksileriyle karşılaştırabilir mi?

iPhone 4 32 gb (JB).. Apple TV 2 (JB).. Xbox 360 Slim 250 GB with Kinect.. Samsung 46C650 LCD TV...
    • Binbaşı
      1035 Mesaj
      10 Temmuz 2010 22:44:59

quote:

Orijinalden alıntı: bayrak2268

Konu ilk başta iyi başlamıştı ama sonradan amacının dışına çıkmış.Marka düşkünlükleri, çok bilmişlikler(konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yorum yapmak) benim evimde kullandığım marka en iyisi diye düşünenler....Malesef bu tip forumlarda bizim yaklaşımlarımız paylaştıkça çoğaldığını düşündüğümüz bilgimizi arttırmaktan ziyade bu tip yarışlar kişisel hırslar ve seviyesiz yazılar, hani paylaşıyorduk bilgiyi?Bizde forumlar şöyle işliyo:

AMD mi iyi İNTEL mi?BOSCH mu SAMSUNG mu?FORD mu TOYOTA mı?NOKIA mı SONY mi?vs. vs.......

(Adamlar ürünlerini satıp parayı vuruyorlar bizde ben bu markayı kullanıyorum benimki en iyi diye (sanki aleti marka bedavaya verdi de ) hiç bir teknik bilgi vermeden markayı göklere çıkarıyoruz.

Neyse: böyle abilik ayaklarını da hiç sevmem ,konuda sıktı...Hayırlı forumlar..

Aklımdayken böyle nicklerin arkasına falan sığınıp seviyesiz yazılar yazmak kolay oluyor herhalde!Tartışırken veya seviyesiz bişeyler yazarken isim,msn falan verinde sizleri tanıyalım(profile tıklamak zor oluyor)

Güzel demişin hoca

• Yarbay
      4031 Mesaj
      11 Temmuz 2010 21:51:39

quote:

profilo cm1001 ctr http://www.tekcarsi.com...d=88578&ttype=Details#pt bu adreste 802 tl bonusa 12 taksit yaptırabiliyorum. fakat bu site güveniir midir? kullanan arkadaşlar alışveriş yapan arkadaşlar var mıdır? Bilgilendirirseniz çok sevinirim
      iyi günler

Bu siteden alabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: sonceler

Şimdiden teşekkürler...
      Herkese mutlu günler...

Bu makine yerine Miele W1612 (1800 TL) ya da AEG - Electrolux Lavamat 14840 (1200 TL) bakınız. Özellikle Miele tavsiyemdir

• Yarbay
      4031 Mesaj
      11 Temmuz 2010 21:56:27

quote:

Orijinalden alıntı: cezeryeyim

Merhabalar;
      2-3 ay sonra evlenmeyi planlıyorum... beyaz eşya katologlarına gömüldük çıkamıyoruz forumda eski sayfaları da okudum ama inanın başım döndü beynim sulandı.. ne neydi karıştırdım..

Benim istediğim min 8 kg lık yorgan battaniye de yıkayabilen güzel özellikleri olan bi makine... anladığım kadarıyla bosch/siemens/profilo/lg bu konuda üstün...

biraz kendim gezdim ve aklım ilk önce bosch maxx 8'de sonra da LG 9 kiloluk olan driectdrive olan modelinde kaldı... ikisinin de kendine göre artıları var.. napsam bi türlü karar veremiyorum.. o mu bu mu? Bunu mu alsam onu mu alsam.. du bi daha bakiim onun nesi vardı diye diye kafayı yiycem :)

Siz hangisi tercih ederdiniz... ya da aynı özellikleri olan daha ucuz bi model marka var mı? Candogan bu 2 cihazı artıları ve eksileriyle karşılaştırabilir mi?

Merhabalar, Whirlpool Dreamspace alabilirsiniz gönül rahatlığı ile. Candoğan sağolsun önceki sayfada tavsiye etmişti

• Yarbay
      2242 Mesaj
      12 Temmuz 2010 14:44:00
      merhaba yakında bir çamaşır makinesi alacağız gibi gözüküyor eski makenemiz miyadını doldurmak üzere daha önce de aristonu sormuştum nasıldır diye bukez de bekonun D3 8121 E modeli nasıldır görüşleriniz öğrenmek istiyorum en çok hoşuma giden yanı metal kapaklı olması çok güzel görünüyor ve a sınıfından yüzde 50 daha tasarruflu ne dersiniz nasıldır bu makine yorgan battaniye yıkanabilir titreşimsiz çlışır mı ağır çamaşırlarda lütfen yardım edin bir de suyu istenilen sıcaklığa getirmesi kaç dakika sürüyor bu süre bildiğim kadarıyla boschlarda daha kısa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

• Çavuş
      82 Mesaj
      12 Temmuz 2010 19:00:13

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

merhaba yakında bir çamaşır makinesi alacağız gibi gözüküyor eski makenemiz miyadını doldurmak üzere daha önce de aristonu sormuştum nasıldır diye bukez de bekonun D3 8121 E modeli nasıldır görüşleriniz öğrenmek istiyorum en çok hoşuma giden yanı metal kapaklı olması çok güzel görünüyor ve a sınıfından yüzde 50 daha tasarruflu ne dersiniz nasıldır bu makine yorgan battaniye yıkanabilir titreşimsiz çlışır mı ağır çamaşırlarda lütfen yardım edin bir de suyu istenilen sıcaklığa getirmesi kaç dakika sürüyor bu süre bildiğim kadarıyla boschlarda daha kısa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

ariston mu o da neyin neyi ariston kötüdür alınmaz bu gerçektir sorun çıkarma olasılığı yüzde 80 nin üzerindedir...peki ya görüş istediğiniz diğer makine....o makine A sınıfından yüzde elli tasarruflu değildir aslına sorarsanız A sınıfı bile değildir hatta ilk günden zangur zungur oynuyordur...x markasının makinesi 75 kilodur sizin sorduğunuz 25 kilo bile yoktur çünkü tenekedir...yorgan yıkamak mı o makinede değil yorgan havlularınızı bile doğru düzgün yıkayamazsınız..çamaşırları içine atarsınız size daha kirli olarak geri verir... o kadar uydurukturki içinden parça bile çalmışlardır eksik malzeme kullanmışlardır...helikopter gibi çalışan motoru vardır...mühendisler öyle bir tasarlamışlardır ki ürünle ilgili teknik bilgilerin hepsi kağıt üzerindedir gerçek değildir...hatta türkiyenin büyük bir kısmı da aptal olduğu için gidip o firmadan çamaşır makinesi almaktadır...siz en iyisi ne bu soruyu sormuş olun ne de ben bu yorumu yapmış olayım...aaa beko mu... yakında döverler sizi burada hatta dövmekten beter ederler...bu foruma x malından farklı birşey yazanı, hatta o üründen kullanıpta memnun olan bunu dile getireni kara listeye alıyorlar haberiniz olsun benden söylemesi...yakında sizi de alırlar kara listeye...

• Yarbay
      4031 Mesaj
      12 Temmuz 2010 20:21:37
      Ya buradaki yorumlara muhalefet olan ne kadar çok arkadaş var.

Sevgili Jeef.

Candoğan, tuna, gökoş, ben ve ismini unuttuğum bir kaç arkadaş. Buraya geliyoruz, kaliteli marka ve modeller üzerine yorumlarımızı yapıyoruz, amacımız buradaki forumdaşlarımızın kaliteli ürün alıp, uzun süre sorunsuz kullanması.

Sorunsuz kısmına dikkat.

Türkiye'nin her yerinde servisin vardır, evet olabilir. Ama senin ürünün kronik olarak 2 ayda bir servise gidecekse, aldığın ürünü verimli kullanamayacaksan o zaman neden o ürüne para verdin diye sormazlar mı?

Bazı markaları söyleyenleri yerin dibine soktuğumuzu söylüyorsun. Burada kimse kimseyi yerin dibine sokmuyor, herkesin parası kendine, isteyen istediği ürünü alır, kullanır, kimseye karışılmaz. Hatta o yerin dibine soktuğumuzu iddia ettiğin markaların eski modellerini tavsiye ettiğimiz onlarca mesaj mevcut. Bizim amacımız insanlara sorunsuz olarak kullanacakları ürünü tavsiye etmek, isteyen alır, isteyen almaz. Burada yazdığımız yorumlar için forum ya da övdüğümüz markalar bize ödeme yapmıyorlar. Sadece insanlar biraz bilinçlensin istiyoruz, kaliteli ürünün ne olduğunu anlasınlar istiyoruz.

Yorumun hakikaten saygısızca olmuş, lütfen bir daha yorum yaptığında o yorumu bir kere daha okuyarak foruma gönder.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 12 Temmuz 2010; 20:53:23 >

• Yarbay
      4031 Mesaj
      12 Temmuz 2010 20:24:13

quote:

O makine yerine LG ya da Whirlpool Dreamspace tercih ediniz. Bekolarda dengeleme sorunları görülebiliyor.

12 Temmuz 2010 20:51:09
      Whirlpool Dreamspace

mükemmel bir makindir, LG ile karşılaştırlamaz bile.

Aristonmu kendine güvenen bir çok kişinin mahkemeye vererek geri verdigi üründür, yazılan ve görülen şikayetler gerçektir.

• Onbaşı
      15 Mesaj
      12 Temmuz 2010 22:26:20

quote:

Amam diyim abi sana bekonun D ile başlayan yani difüzyon serisinden uzak dur!! ben bulaştım değişim olmasına rapmen sorunlarım devam ediyor..krom kapaklı model aynısı 3018 A var bekonun alınabilecek en en mantıklı makinesi ve A++ sınıfı bildiğim kadarı ile.o makineye bulaşırsan başını kurtaramazsın..düşünün servis evden ayrılırken 7 yıl garantisi var sorun olursa burdayız diyor.sorun olup çağırdığımız zaman da bana bitmiyor sizin sorunlarınız hiç sorun yokken bile yaratıyorsunuz dedi..ben sanki kara kaşına kara gözüne meraklıyım evimde görmekten çok memnun oluyorum seni.sorun yaşıyorum ki çağırıyorum. ki ben iki tane AEG eskittim birini 15 birini 11 yıl kullandım daha AEG nin servis numarası nedir bilmiyodum bile bekoyla akraba olacağız yakında..aman derim !!!

• Yarbay
      2242 Mesaj
      12 Temmuz 2010 22:32:12
      arkadaşlar yardımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ediyorum peki aeg nasıldır bizim 15yıllık eski makinemiz de aeg yıkama performansı harika fakat sıkarken çok sarsıntılı ve çok sesli yorumlarınızı bekliyorum ve önerebileceğiniz başka markalar var mı

• Yarbay
      4031 Mesaj
      12 Temmuz 2010 22:36:26
      Evet sevgili Jeef, işte hemen yorumunun altında iki kullanıcı yorumu.. (ÖzelYön ve EsEs--34 ün yorumları) Biri bekodan uzak dur diyor, biri aristondan...

Daha üzerine ne diyeceksin bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 12 Temmuz 2010; 22:39:53 >

Sayfa:   <<     < önceki   34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Bulaşık ve Çamaşır Makinaları >> EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.