Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.631.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: RKNMVS

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

İkisi özünde aynı makineler ama AEG daha da sessizdir. Ben olsam AEG'yi önde tutardım. Kalite farkları bulunmuyor.

bende bu iki makine arasında kararsızım. Electrolux'te jetsystem var, jetsystem'in yıkama şekli haricinde bilgim yok, çamaşıra yararı nedir bilmiyorum. Bu sistem yüzünden o mu bu mu olsun diye kararsızım, bu özellik olmasaydı direk aeg alırdım. jetsystem düşünmem gereken bir özellik mi acaba?..

Buzdolabını samsung RT62KAMT düşündüğüm için çamaşır makinem de samsung olsa iyi mi olur acaba diye düşünürken, samsung wf 8800gpg tavsiyeleride gördüm. Sitesindeki özellikleri dışında bilgim yok, sizin bir bilginiz var mı acaba?.. ses seviyesi, elektrik su harcaması, yada tavsiye etmiyeceğiniz başka bir özelliği gibi...

şimdiden teşekkürler...
    AEG'de de Jetsystem var ve adı ARK ya da ART yıkama diye geçiyordu sanırım. Ama aynı teknolojidir. Makinenin kazanındaki suyu bir pompa motoru vasıtası ile lastiğin üst kısmından püskürterek çamaşırların daha çabuk ıslanmasını ve durulamada daha iyi çalkalanmasını sağlar.

Teşekkürler...
    çamaşır makinesi tercihim lavamat 74850 oldu
    buzdolabı tercihim samsung rt62kamt oldu (nişanlım su pınarlı olmasını istediği için)
    1000 - 1500 tl civarında önerebileceğiniz fırın ve bulaşık makinesi var mı acaba (bu ikisi hakkında, nelerinin olması gerektiğini bilemediğim için soruyorum)...

Teşekkürler...

• Candoğan Bey,benim soruma da bir cevap verseydiniz keşke yaa:(((
  • ANKARA A CİTY SAMSUNG DA ÇAMAŞIR MAK. 549 (YA DA 579) BİR DE BAŞKA BİRŞEY DAHA VARDI O DA 349 TL, SABAH SABAH UYKULU BU KADAR DUYABİLDİM.. BİLGİNİZE..
  • He bi de WD7704C8C olabilir. Samsung. Bunda hem kurutma var hem silvernano ve hem de airwash. Fiyatı da 1500 gibi bişey. Ne dersiniz Candoğan Beyyy? Lütfen bi cevap verinnnnn:)
  • CANDOGAN62 MERHABALAR Bİ AKRABAM İKİNCİ EL MAKİNE ARIYORDA.ÖNERECEĞİNİZ Bİ MODEL VAR MI.??
  • Buzdolabımı tamamen tesadüfen Samsung RT45EASW Aldım . O an acil almam lazımdı. Yalnız bu Silver Nano teknolojisini kim bulduysa Allah razı olsun. şaka gibi . yemekler kesinlikle çok uzun dayanıyor. dolaba bolzulacak ne koyarsanız koyun inanılmaz uzun gidiyor. alalı 2 ay oldu inanın daha bozuldu diye birşey atmadım . yıllardır Bosch arcelik vs. buzdolabı kullanırım ben böyle bir şey görmedim . Kesinlikle tavsiye ederim .
  • Profilo CM1000 CTR 7 kg 1000 devir.

http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=2028&k_id=0&kn=

Kampanya yapmışlar. Fiyat epey inmiş.

Havale olursa 701 TL'ye kadar düşüyor fiyat. Ben buradan 766'aya almıştım.
  • merhaba candoğan bey, ve ebai... benim 6 kg luk siemens ıq çamaşır makinem var.cok memnunum...fakat çift kişilik yorgan yıkamak için 8 kg luk mu çamaşır makinesi almalıyım?(siemens 12s76 düşünüyorum)yoksa 10 kgluk whirphool dreamspace veya bosh 10 logixx mu almalıyım?10 kg luk makineleri tavsiye edermisiniz?sıemens 8 kg s serisiyle çift kişilik yorgan yıkayan var mı??memnun mu? lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum.almışken büyük çamaşır kapasiteli almak daha mı iyi olur?dezavantajı nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: su__

merhaba candoğan bey, ve ebai... benim 6 kg luk siemens ıq çamaşır makinem var.cok memnunum...fakat çift kişilik yorgan yıkamak için 8 kg luk mu çamaşır makinesi almalıyım?(siemens 12s76 düşünüyorum)yoksa 10 kgluk whirphool dreamspace veya bosh 10 logixx mu almalıyım?10 kg luk makineleri tavsiye edermisiniz?sıemens 8 kg s serisiyle çift kişilik yorgan yıkayan var mı??memnun mu? lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum.almışken büyük çamaşır kapasiteli almak daha mı iyi olur?dezavantajı nedir?

IQ çamaşır makinesi tarihinin kilometre taşlarından biridir:)

Yorgan yıkamak için tavsiyem Whirlpool dreamspace olur.

• umera,

Ben profilo 1000 str yi 900 aldım. Burada gördügüm en uygun fiyattı
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky83

umera,

Ben profilo 1000 str yi 900 aldım. Burada gördügüm en uygun fiyattı

Rica etsem makinenin arkasındaki etikette üretim yerine bakabilir misiniz acaba? Çok aradım ama teşhirini göremedim ben halen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: su__

merhaba candoğan bey, ve ebai... benim 6 kg luk siemens ıq çamaşır makinem var.cok memnunum...fakat çift kişilik yorgan yıkamak için 8 kg luk mu çamaşır makinesi almalıyım?(siemens 12s76 düşünüyorum)yoksa 10 kgluk whirphool dreamspace veya bosh 10 logixx mu almalıyım?10 kg luk makineleri tavsiye edermisiniz?sıemens 8 kg s serisiyle çift kişilik yorgan yıkayan var mı??memnun mu? lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum.almışken büyük çamaşır kapasiteli almak daha mı iyi olur?dezavantajı nedir?

http://www.simdial.com/store/ProductDetails.aspx?productId=63813

• candoğan bey sıemens 8 kg makinelere çift kişilik yorgan (silikon tarzı) yıkanabilir mi? senede en fazla 8 kere yorgan yıkarım heralde .. bu whirphool larda mesela 5 kilo yükle çamaşır yıkama olayı nasıldır?sıemens gibi yüke göre su miktarını ayarlama özelliği falan var mıdır?
    sıemens ıq 6 kilo ,8 kilo çamaşır makinesinde zorla sığdırılarak yıkama olabiliyorsa ve makineye zarar vermezse sıemens te olabilir... son olarak whirlphool almak daha kullanışlı olur mu?daha önceki yazılarda 9,10 kiloluk makineleri bayiler bile önermiyor denilmişti aklım karıştı ,(whirphool için banyomdaki lavabomo tezgahımı kaydırtmam gerekiyor çünkü)...yardmlarınızı bekliyorum...iyigünler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi su__ -- 10 Mart 2009; 4:12:34 >
  • Candoğan bey yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. Ben 3 frklı çamaşır makinası modeli arasında kaldımve 2 gün içerisinde birini alacağım. Size fiyatlarıyla yazıyorum. Peşin alma şansım yok malesef.Siz benim yerime olsanız hangisini alırdınız?
    1- profilo CM1000 CTR beyaz eşyam comda 5 taksit 770 tl. (770+ en az 20-25 de kargo tutar heralde)
    2- siemens WM 10 E 260TR Ispartada bir bayide 5 taksit 800 TL.
    3- siemens WM 10 E 462 TR Ispartada aynı bayide 5 taksit toplam 1000 TL.
    Biliyorum 2 nolunun 6 kilo kapasitesi var ama satıcı firma yetkilileri 7 kiloyu rahatlıkla alabileceğini söylediler. Birde 3 nolu ürünün led göstergesinin ve anakartının voltaj dalgalanmalarından sık sık arıza yaptığını ve bunun garanti kapsamındfa olmadığını servisin topu tedaşa attığını belirttiler. Bunlar doğrumudur? Sizin fiyat/fayda açısından sıralamanız ne olurdu?
  • 3. model de aslında led göstergelidir. Öyle bir problem hiç duymadım. Zaten voltaj kötüyse gece çalıştırırsınız ya da regülatör taktırırsınız.

1. model ile 2. model aslında aynı makinelerdir. Aralarındaki farklara gelirsek:
    -Profilo'da 55lt tambur vardır, Siemens'te 53lt
    -Profilo'da 3 boyutlu duşlama sistemi vardır(üstten kaskat su girişi), Siemens'te ise 2 boyutlu duşlama sistemi var.

Bunun dışında ikisi aynı makineler. Dış görünüş farkını da katarsak ikisi arasında elbette Profilo derim.

7kg Siemens ile Profilo'nun farklarına gelirsek:
    -Siemens A++ sınıfıdır
    -Programlaması daha esnektir ve 5kg kirli çamaşıra özel 60 dakikalık power programı var Siemens'in. Programlaması daha esnek derken örneğin Profilo'da sadece uzun programlara ön yıkama eklenebilir. Siemens'te kısa programlara da ön yıkama ekleyebilirsiniz.

Kısacası tercihinizi 7kg Siemens ve 7kg Profilo arasında yapın derim.

• teşekkür ederim.
  • selam,
    kurutma makinası gündemimde olduğu için fazlasıyla ilgimi çekti..
    ancak arçalik ve vestel yada bosch konusunda çekincelerim var..
    aristonun ingilterede üretildiğini duydum..konuyla ilgili bilgisi olan varmı?? kullanan varsa ürün hakkında yorum yaparsa sevinirim..

http://www.hotpoint-ariston.com.tr/ha/products/catalogues/tk_TK/fs/fs.pdf
  • Merhaba,
    Bu haftasonuna kadar çamaşır makinası alacağım, aradığım özellikler 7Kg, 1000 devir, elde yıkama, kırışıklık azaltıcı, hassas yıkama (ipek vs), kalan yıkama süresini gösterme, sessiz olması, tek su girişi ve iyi bir marka.

Sıralamam şu şekilde:
    • 1. Bosch WAE20462TR - Peşin: 989 TL (beyazesyam)
    • 2. Samsung WF-8700RPA - Peşin: 980 TL (Samsung Bayi)
    • 3. Siemens WM10E462TR - Siemens WM10E461TR bu ikisi arasında ne fark var bilmiyorum. (Bosch aynı ayarda olduğundan onu üste yazdım) - Peşin: 989 TL (beyazesyam)
    • 4. Arçelik 7103 SJ - Peşin: 908 TL (beyazesyam)
    • 5. Beko D2 7101 E - Peşin: 887 TL (beyazesyam)
    • 6. AEG - Electrolux Lavamat 72650 1200 Devir - Peşin: 1204 TL (netteenucuz)

Haliyle en çok birinci ve ikinci sıraya yerleştirdiğim modeller arasında kaldım. Samsung'ta elmas kazan'ın yıpratmaması ve seramik rezistansın kireç tutmaması hiçbirinde görmediğim özellikler, gerçekten işe yarıyor mu yarıyorsa öne çıkacak. Ama garantisi 2+3 olabiliyor ve Bosch'un markası, servisi, kalitesi ve 4+3 garantisi var.

Bütçem 1000TL nakit ya da taksitli alabilirim. Öneriniz nedir ve beyazesyam sitesinden alışveriş yapan varsa güvenilirliği, ürünlerin garantisi sitede söyledikleri gibi var mı ya da başka bir sorun çıkıyor mu? bu konularda da bilgilendirirseniz memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler

• yorgan yıkamak için ablam gidip 10 kg samsung almış.makine manyak bi'şey. yıkıyor, kurutuyor sana sadece ütü kalıyor.bi de susuz yıkayabiliyormuş rengi de kırmızı.bence tercihlerinin arasında bulundurmalısın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ber11

yorgan yıkamak için ablam gidip 10 kg samsung almış.makine manyak bi'şey. yıkıyor, kurutuyor sana sadece ütü kalıyor.bi de susuz yıkayabiliyormuş rengi de kırmızı.bence tercihlerinin arasında bulundurmalısın

Bunu diyorsan 2090TL, yani limitim çok üzerinde. 12Kg kırmızı olan bu makina da 2900TL, makinalar iyi olsa da değerlendirdiğim aralıkta değil, önerin için sağol.

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.