Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung WD7701C8C ve AEG 74850 modellerinden birini almayı düşünüyorum.
    Fiyatları hemen hemen aynı ,
    Samsungun artısı silver nano ve susuz yıkama
    Ayrıca Samsungda kurutma özelliği var.Benim için kurutma olmazsa olmaz değil.Ama fazladan olması iyi tabi.

Herkesten tavsiye bekliyorum,özellikle tecrübeli arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

herkese selam..

11 yıllık arçelik 5700 model makina ömrünün son demlerinde beyin arızası çıkardı. ona da 300 ytl cik diyorlar. 400-500 e makinalar varken.

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? daha ucuza beyin bulabilir miyiz, 300 e yaptırmalı mıyız, yoksa yeni makina mı almalıyız? yardımcı olursanız çok sevinirim..

5700 İngiliz Hotpoint firması tarafından üretilmiş bir modeldir. Parçasının pahalı olmasının sebebi budur. Bence bu makineye 100YTL vermeye bile değmez. Arızası tam olarak nedir? Basit birşeyse ucuza halledilir veya hurdaya çıkan 5700'lerden çıkma beyin bulunabilir. Maliyetli tamiri önermem çünkü problemli bir makinedir.

quote:

Samsung WD7701C8C ve AEG 74850 modellerinden birini almayı düşünüyorum.
    Fiyatları hemen hemen aynı ,
    Samsungun artısı silver nano ve susuz yıkama
    Ayrıca Samsungda kurutma özelliği var.Benim için kurutma olmazsa olmaz değil.Ama fazladan olması iyi tabi.

Herkesten tavsiye bekliyorum,özellikle tecrübeli arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.

Samsung'u kurutmalı olarak düşünecekseniz kesinlikle önermem çünkü hiç ekonomik değil. Samsung'u çamaşır makinesinde yeterli kalitede bulmuyorum şahsen ben olsam düşünmezdim.

AEG ise güzel cihaz, motoru çok sessiz ama amortisörleri yeterli esneklikte olmadığından dengesiz yük olursa tıkırdama yapıyor. Özellikleri gayet güzel ama eksi yönlerini de belirtiyorum.

Kore menşeili ürün alacaksanız LG dışında ürün önermem. Bu bütçeyle önereceğim cihazlar:

Siemens WM12S761TR, Bosch WAS24761TR, Arçelik 8144BJ ve AEG 74850 olacaktır.

İlla airwash olsun istiyorsanız Samsung'ta en güvenilir model bu:
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7761&k_id=628&kn=Samsung+%C7ama%FE%FDr+Makinas%FD

Yani tercihiniz bu 5 modelden biri olabilir.

quote:

Merhaba Candoğan Bey anneme çamaşır makinesi almayı düşünüyoruz fakat hangi model olması konusunda kararsızız Siemens WM 10E 160 yada WM10E260 arasında tereddütlüyüm. Birde E serisinin nasıl olduğunu merak ediyorum Acaba hangisini önerirsiniz yada başka bir seri mi önerirsiniz. Gerçi genelde S serisini tavsiye etmişsiniz ama baya bir fiyat farkı var arada. Sizce hangisi olmalı bilgi verirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler...

WM10E160TR modeli halen neden satılıyor bilmiyorum ama teknolojisi Siemens için artık geride kaldı. Ekran vs bulunmuyor, program alternatifi çok yok.

WM10E260TR alana kadar Profilo CM1000CTR almak çok daha mantıklı olur. Bunlar özünde aynı makinelerdir ama Profilo özellik olarak daha üstündür ve daha ucuzdur. Kalite farkı vs kesinlikle yok. Profilo'nun üstünlükleri:
    -Siemens 6kg, Profilo 7kg kapasiteli
    -Profilo'da 3 boyutlu duşlama sistemi var, Siemens 2 boyutlu. (Siemens'te lastikte üstten kaskat su girişi yok)

E serisi en iyi yerli montaj çamaşır makinesidir. S serisi kadar iyi olmasa da dayanıklılığına güvenebilirsiniz. Ama sessiz diyemem. Elbette zıplama, titreme vs yapmaz ama pompa motoru çalışırken ve sıkarken motor gürültüsü sessiz kategorisine girmez. Klasik çamaşır makineleri gibi ses yapar. Ama tambur içinde çok sallansa bile şasede titreşim yapmaz bu da en iyi avantajıdır. 700-800 arası bütçede en mantıklı makine Profilo CM1000CTR şu anda. Fiyat yükseldikçe alternatif artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 15 Kasım 2008; 18:56:10 >

• Bosch ve Siemens'in seri kodlarındaki son rakamının "0" ve "1" farkı nedir acaba?
    12S760 12S761 gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Bosch ve Siemens'in seri kodlarındaki son rakamının "0" ve "1" farkı nedir acaba?
    12S760 12S761 gibi

761 modelinde 16 farklı lekeyi çıkarma opsiyonu var ve A++ sınıfı (1.2kw harcıyor)
    760 modeli ise 14 leke çıkarma opsiyonlu ve A+ sınıfı. (1.36kw harcıyor)
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62
    761 modelinde 16 farklı lekeyi çıkarma opsiyonu var ve A++ sınıfı (1.2kw harcıyor)

Teşekkürler @candogan62, çok yardımcı oluyorsun.
    Araştırmalarımın son safhasındayım.
    Hanım Samsung istiyor. WF8700LSV tavsiye etmiştin.
    Ya onu ya da alman malı bir makine almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 16 Kasım 2008; 19:53:57 >
  • en az devirli makianalar 600 devir den başlar daha ucuz ve daha uzun arıza yapmaz kalite olarak hiç farketmez en ucuz makinaları öneririm yüksek devirliler ve çok elektroniklerde komple kart değişir daha çabuk arıza yapar yüksek devirden dolayı bilya ve parça çabuk eskitir
  • quote:

quote:

Hanım Samsung istiyor. Wf 8700 tavsiye etmişsin.

İlla Samsung olacaksa bu modelleri öneririm:
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7761&k_id=628&kn=Samsung+%C7ama%FE%FDr+Makinas%FD
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7762&k_id=628&kn=Samsung+%C7ama%FE%FDr+Makinas%FD

Siemens'in yerini tutmasa da (tabi Siemens'ten kesinlikle daha sessiz motorludur) Samsung'un en ideal modellerinden.

• quote:

Orjinalden alıntı: aslanoto

en az devirli makianalar 600 devir den başlar daha ucuz ve daha uzun arıza yapmaz kalite olarak hiç farketmez en ucuz makinaları öneririm yüksek devirliler ve çok elektroniklerde komple kart değişir daha çabuk arıza yapar yüksek devirden dolayı bilya ve parça çabuk eskitir

ekleme: devir sadece sıkmak için farklıdır (600 800 1000 1200 gibi ) yıkama deviri hepsinde aynıdır,

12 senelik arçelik 4100 çamaşır mk bir kere bilya değiştik bir iki ufak parça değişti en son geçen ay camlı ön kapağın yuvarlak çerçevesini ön ve arka çift 20 ytl ye aldım taktım varmı daha böyle yabancı markalarda 12 yıllık parçası uygun bulunan

385 ytl ye altus vardı 600 devir arçelik sayılır aynıdır önerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 16 Kasım 2008; 20:08:13 >

• quote:

quote:

en az devirli makianalar 600 devir den başlar daha ucuz ve daha uzun arıza yapmaz kalite olarak hiç farketmez en ucuz makinaları öneririm yüksek devirliler ve çok elektroniklerde komple kart değişir daha çabuk arıza yapar yüksek devirden dolayı bilya ve parça çabuk eskitir

ekleme: devir sadece sıkmak için farklıdır (600 800 1000 1200 gibi ) yıkama deviri hepsinde aynıdır,

12 senelik arçelik 4100 çamaşır mk bir kere bilya değiştik bir iki ufak parça değişti en son geçen ay camlı ön kapağın yuvarlak çerçevesini ön ve arka çift 20 ytl ye aldım taktım varmı daha böyle yabancı markalarda 12 yıllık parçası uygun bulunan

Parça merakınız insanı öldürecek,halbuki bozulmayack ürün alsanızda parçalarla ugraşmasanız degilmi,miele,siemens IQ serisi gibi degilmi,25 senedir çalışan miele daha tek tamir görmedi,bırakın sık bozulupta parça arattıran kaliteli markalarımızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s e p e t -- 16 Kasım 2008; 23:32:41 >

• quote:

quote:

Hanım Samsung istiyor. WF8700LSV tavsiye etmiştin.

Alman malı olanlar şüphesiz daha kaliteli elbet. Samsung'un en mantıklı modeli de dediğiniz model bence.

Bu arada sanırım bu ay WAS20761TR de çıktı, 1000 devirli A++ model o da düşünülebilir.

• quote:

quote:

Doğru düzgün makine alırsanız böyle problemlerle uğraşmazsınız. Ben Altus'u makine diye kapımdan sokmam, hiçbir beklentime cevap vermeyen çok adi bir makine. Bu iş devirle bitmiyor ki, öyle olsa bile 600 devir çamaşırları çok ıslak bırakır. Hem şimdiki makineler plastik kazanlı, Vestel Arçelik vs alırsanız rulman grubu kısa süre sonra sorun yapar ve kazan+tambur komple değişmek zorunda. Ya da makineyi komple dağıtıp değiştireceksiniz, öyle yapınca da 1-2 sene anca idare eder. 385 vereceğinize 450 verin Profilo alın en azından. O makineyi beğenmesem bile Altus'tan çok daha ekonomik ve kaliteli. (Altus B sınıfı, Profilo A+)

• quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

herkese selam..

11 yıllık arçelik 5700 model makina ömrünün son demlerinde beyin arızası çıkardı. ona da 300 ytl cik diyorlar. 400-500 e makinalar varken.

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? daha ucuza beyin bulabilir miyiz, 300 e yaptırmalı mıyız, yoksa yeni makina mı almalıyız? yardımcı olursanız çok sevinirim..

quote:

5700 İngiliz Hotpoint firması tarafından üretilmiş bir modeldir. Parçasının pahalı olmasının sebebi budur. Bence bu makineye 100YTL vermeye bile değmez. Arızası tam olarak nedir? Basit birşeyse ucuza halledilir veya hurdaya çıkan 5700'lerden çıkma beyin bulunabilir. Maliyetli tamiri önermem çünkü problemli bir makinedir.

hocam teşekkür ederim cevap için, kaynanama sorup detaylı olarak öğrenip en kısa sürede yazacağım tam sorunu...bır ıkı saate kadar bellı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 17 Kasım 2008; 15:04:30 >

• quote:

yıkadıktan sonra duruyormuş, kendiliğinden durulamaya geçmiyormuş, başında bekleyip durulamaya elle geçirmek gerekiyormuş.

bunun için beyin mi değişecek 300 ytl ye?
  • dostum 12 yıl içinde problem çıkarmayan makina olmaz gibi daha 0 makina alanlarda şikayetlerde az değil görebilirsiniz şikayetvar da şimdi 2000 ytl ye kadar savunduğunuz makinalara yazık verdiğiniz paraya ki 400 ytl den bahsediyorum ve kalite az farkeder ses az farkeder başkada bişey farketmez

dünya krizle çalkalanıyoken dünya devleri batıyoken avrupalı bile ucuz çin ve türk malı alıyoken sizin yerli sanayiyi karalamanız içler acısıdır

quote:

quote:

quote:

Doğru düzgün makine alırsanız böyle problemlerle uğraşmazsınız. Ben Altus'u makine diye kapımdan sokmam, hiçbir beklentime cevap vermeyen çok adi bir makine. Bu iş devirle bitmiyor ki, öyle olsa bile 600 devir çamaşırları çok ıslak bırakır. Hem şimdiki makineler plastik kazanlı, Vestel Arçelik vs alırsanız rulman grubu kısa süre sonra sorun yapar ve kazan+tambur komple değişmek zorunda. Ya da makineyi komple dağıtıp değiştireceksiniz, öyle yapınca da 1-2 sene anca idare eder. 385 vereceğinize 450 verin Profilo alın en azından. O makineyi beğenmesem bile Altus'tan çok daha ekonomik ve kaliteli. (Altus B sınıfı, Profilo A+)

• @aslanoto arkadaşım;

Burada ucuz-pahalı tartışması yapılmıyor.
    Herkes kesesine göre kaliteli mal almak istiyor.
    500 lira ayıran da yerli-yabancı gözetmeksizin uzun yıllar sorunsuzca çalışacak makine istiyor;
    2000 lira ayıran da parasının hakkını verecek makine arıyor.

Herkesin kendine göre düşüncesi olabilir. Saygılıyız.
    Ben de 1000-1500 Ytl arası bir bütçe ayırdım.
    2 makine kullanmış biri olarak yerli makine düşünmüyorum açıkçası.
  • quote:

@aslanoto arkadaşım;

500 lira ayıran da yerli-yabancı gözetmeksizin uzun yıllar sorunsuzca çalışacak makine istiyor;

• quote:

@aslanoto arkadaşım;

kaliteyi ucuza alabiliyosan al bende alırım ama 1 makianya 5 makina parası verip aynı işi yapıyosa paralar boşa gidiyor demektir

filan markayı kapıdan sokmam demiyceksin o marka ülkende üretiliyor ve senin milletin ekmek yiyo ve daha saygılı olacaksın

emin ol yaptıkları iş aynıdır,

• quote:

quote:

@aslanoto arkadaşım;

kaliteyi ucuza alabiliyosan al bende alırım ama 1 makianya 5 makina parası verip aynı işi yapıyosa paralar boşa gidiyor demektir

filan markayı kapıdan sokmam demiyceksin o marka ülkende üretiliyor ve senin milletin ekmek yiyo ve daha saygılı olacaksın

Yaptıkları iş aynı doğru.
    Ama o işi nasıl ve hangi maliyetle ne kadar sürede yaptıklarına da bakmak gerekir.

Yerli üretici dediğin markaları da biliyorum.
    En meşhuru, bir çok küçük ev aletini, müzik setini Çin'de ürettirip muadillerinin 1,5 katı farkla sadık müşterisine satıyor ama.

• quote:

quote:

quote:

@aslanoto arkadaşım;

Yaptıkları iş aynı doğru.
    Ama o işi nasıl ve hangi maliyetle ne kadar sürede yaptıklarına da bakmak gerekir.

Yerli üretici dediğin markaları da biliyorum.
    En meşhuru, bir çok küçük ev aletini, müzik setini Çin'de ürettirip muadillerinin 1,5 katı farkla sadık müşterisine satıyor ama.

malesef malum markanın müzik setini bende almıştım cd çaları hep sorunlu idi.tüm müzik setleri öyle idi servisin söylediğine göre hala yerli üretici demeyin onlar bizi düşünmediği için bizde onları düşünmüyoruz.

• Arkadaşlar merhaba. 4 yıllık Vestel WMS 1000 C model bir çamaşır makinam var. Yıkama esnasında kendi kendine duruyor. Özellikle 40 derecenin üzerindeki programları bitirmeden duruyor. Daha düşük ısı derecesinde tekrar yıkamak zorunda kalıyorum. 8-9 ay önce servis gelip 100 ytl ye elektonik kartını değiştirmesine rağmen sorun devam ediyor. Bu arada servisle defalarca görüşmeme rağmen sorun çözülmedi. Düşük voltajdan kaynaklanabileceğini söyleselerde voltajda herhangi bir sorunum yok. Hatta bu süre zarfında başka bir eve taşındım. Sorun devam ediyor. Ne tavsiye edersiniz. Neden kaynaklanabilir. Çok sıkıldım. Vestel den birdaha asla bir ürün almayacağım. Eğer boşuna uğraşma derseniz, Arçelik BJ8144 almayı düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.