Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.383
Cevap
160
Favori
1.631.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese iyi bayramlar diliyorum. 2200 arçelik vardı 16 yıl kullandık artık beni emekli edin diyor paslandı,üç kez oldu sıkma yapmıyor. anlayacağınız atın beni diyor.bu sitedeki arkadaşların yardımıyla ben simens WD12O520 de karar kıldım.Ne dersiniz?Cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • AEG LAVAMAT 84950 demo olarak nasıl çalıştırılır arkadaşlar bi fikriniz var mı ?

mağazaya gittim demo olarak çalıştıran arkadaş yoktu öğrenemedim.

gelen giden soruyor nasıl çalışıyor görelim diye baya zorlanıyorum :)
  • merhaba, iyi bayramlar..

eww12470w ve ew1290w arasında önemli bir fark var mı?
    Benim için enerji tasarrufu ve programlardaki pratiklik önemli. Tek yaşıyorum, çamaşır+kurutma işinin çabuk ve zhametsiz şekilde halledilmesini istiyorum.

Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: zumut

merhaba, iyi bayramlar..

eww12470w ve ew1290w arasında önemli bir fark var mı?
    Benim için enerji tasarrufu ve programlardaki pratiklik önemli. Tek yaşıyorum, çamaşır+kurutma işinin çabuk ve zhametsiz şekilde halledilmesini istiyorum.

Teşekkürler

12490 eski kasa, 12470 yeni kasa cihazdır. Kullanım şekilleri daha değişik ama ben eski kasayı daha çok beğeniyorum, programlama şekli daha güzel. Ön panel ve kapak tasarımı haricinde farkları yok.
  • Candoğan Bey selamlar.
    Bilginize ve özellikle ilginize hayran kaldım.
    Son 3 sayfayı okuyarak bu fikri edindim.
    Bosch bulaşık makinası olarak sgs69t02 diye bir makina aldık 5 ay önce. Alman malı. İçi ve tabanı çelik.
    42 db gürültü 12 lt su sarfiyatı var. beyaz renkte 3+3 programlı vario plus özellikte.
    Bunları şunun için yazıyorum model kodunu yanlış hatırlamış olabilirim.
    Bu makina hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.Eski makinam sıemens menşeili arçelik leydi modeli idi 6 rogramlı ve 1995 model. Taş gibi idi.Değişme nedenim deterjan kalıntısı bırakma ihtimali ve çok su ve elektrik tüketimi idi.Ama hala kayınvalidede ve hala taş gibi.
    Yeni aldığım bosch bul. mak. nı montaja gelen yetkili ASLA TUZ KULLANMAYIN DEDİ.Yaşadığım şehir ankara ve tuz testinde sonuç 1 çıkıyor. Ben de kullanmıyorum. Sorun olur mu?Ha bir de +4 yıl garanti yaptırdım.

2. olarak 3 ay önce SIEMENS no frost 2 kapılı A+ BEYAZ BUZ DOLABI ALDIM. YERLİ MONTAJ.Üst tarafta derin dondurucusu var ve ön yüzünde dikey ledli ekranı var. 70 cm derinlikte 500 kw tüketimde.
    Model adını hatırlamıyorum ama 398+98 lt hacimde idi.
    Bu makine fan motoru çalışırken ses yapıyo.servis normal dedi ama artarsa değşiriz dedi. Bana sanki bu fan motoru sorunluymuş gibi geldi.
    Bu makina hakkındaki yorumunuz?

Son olarak 2002 de BOSCH VFR120A EXCLUSIV alman malı makina aldım. 6 kg aqua stop 1.05 kw, 56 lt su tüketimi yıkama : a,durulama : a, kurutma : b, enerji tüketimi : a sınıfı idi.
    Hala sorun yok.Ama zaman zaman tam dolu sıkma yapparken bazen titreme yada fazla ses çıkıyor.Özellikle tambur devirlenmeye başlarken yanı akselerasyon sırasında. Zemin ayarı tam ve sorunsuz.Acaba fazla çamaşır koyunca mı oluyor?
    Bu cihaz hakkında da yorum rica edicem. Tek handikapı bence 6 kg olması.ç O yıllarda 7 kg istedim ama yoktu.
    ÇOK teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tissot -- 1 Ekim 2008; 22:11:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kışkırtır

merhaba arkadaşlar

samsung wf7600nav çamaşır makinesi hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim

http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7764&k_id=25&kn=%C7ama%FE%FDr+Makinas%FD

mediamarkt ta 600 ytl ye satılıyor. ben forumdaki tavsiyeler üzerine profilo almayı düşünüyordum 650 ytl civarına. ama samsung un bu ürünü 1000 devir.

sayın candoğan62 bir yazınızda samsung un bazı çamaşır makinelerinin tayland da bazılarının kore de üretildiğini yazmıştınız. bu ürünün nerede üretildiği hakkında bilginiz var mı? ya da ben mağazada makinanın neresine bakarak anlayabilirim?

600 ytl ye samsung wf7600nav almak mı yoksa 586 ytl ye profilo 0801 ktr almak mı daha mantıklı olur?

teşekkürler

Samsung wf7600 nav modeli Çin üretimi. Bugun kendi gözlerimle Darty'de gördüm, makinanın arkasında made in China yazıyordu. Bir sorun teşkil edermi bilmiyorum ama bilgin olsun.

• quote:

Orjinalden alıntı: egeloman

quote:

Orjinalden alıntı: kışkırtır

merhaba arkadaşlar

samsung wf7600nav çamaşır makinesi hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim

http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7764&k_id=25&kn=%C7ama%FE%FDr+Makinas%FD

mediamarkt ta 600 ytl ye satılıyor. ben forumdaki tavsiyeler üzerine profilo almayı düşünüyordum 650 ytl civarına. ama samsung un bu ürünü 1000 devir.

sayın candoğan62 bir yazınızda samsung un bazı çamaşır makinelerinin tayland da bazılarının kore de üretildiğini yazmıştınız. bu ürünün nerede üretildiği hakkında bilginiz var mı? ya da ben mağazada makinanın neresine bakarak anlayabilirim?

600 ytl ye samsung wf7600nav almak mı yoksa 586 ytl ye profilo 0801 ktr almak mı daha mantıklı olur?

teşekkürler

Samsung wf7600 nav modeli Çin üretimi. Bugun kendi gözlerimle Darty'de gördüm, makinanın arkasında made in China yazıyordu. Bir sorun teşkil edermi bilmiyorum ama bilgin olsun.

sayın egeloman çok teşekkür ederim. yarın dartye gidip almayı düşünüyordum. mesajı okuyunca vazgeçtim sanırım profilo daha iyi bir seçim olacak..

• Profilo'nun KTR serisi sarsıntı emme yönünden başarılı değil pek(kazan çok sallanınca gövde de titremeye başlıyor), yerinizde olsam CM0800BTR tercih ederdim. Bir de KTR serisinde çamaşır çok doldurulduğunda çamaşırlar sıkma sırasında körükle cam arasına girip gereksiz ses yapıyor. Kısacası BTR çok daha iyi.
  • selamlar

arcelik 220 un iflas etmesi ile bir camasir makinasi ihtiyaci da olustu
    herkes gibi bende candogan62 ve afacanin yorumalrndan etkilendim ve
    aeg 74850 almayi dusundum
    lakin yinede sormak istiyroum

aeg 72650 ile 74850 arasidna derin farklar varmidir?
    farkli bir markaya da bakmaya gerek olurmu?

ek olarak esim 50 ve 70 dereceleri -nerdeyse- hicbir camasir makinasinda goremeyince
    epey canı sıkılldı bunun aciklamasini teknik olarak yapabilecek olan varsa ayrica mutlu oılacagiz

1000+ ytl butce ve 7+ kg camasir kapasitesi kendimizle alakali detaylar

tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maske2000 -- 2 Ekim 2008; 21:06:44 >
  • Ariston AVD10S var sorunsuz
  • arkadaşlar merhaba,
    arçelik 4120s çamaşır makinam programda takılma yapıyor ve suyu boşaltmıyor.Suyu boşaltsa sıkmaya geçmiyor.Sebebi ne olabilir,fikri olan var mı?
  • siemensler de ara ısı derecelerine 10 derece kademelerle ayarlama yapılabiliniyor. mesela 12s760 ta. tüm kontroller dijital sayılır.

quote:

Orjinalden alıntı: maske2000

selamlar

arcelik 220 un iflas etmesi ile bir camasir makinasi ihtiyaci da olustu
    herkes gibi bende candogan62 ve afacanin yorumalrndan etkilendim ve
    aeg 74850 almayi dusundum
    lakin yinede sormak istiyroum

aeg 72650 ile 74850 arasidna derin farklar varmidir?
    farkli bir markaya da bakmaya gerek olurmu?

ek olarak esim 50 ve 70 dereceleri -nerdeyse- hicbir camasir makinasinda goremeyince
    epey canı sıkılldı bunun aciklamasini teknik olarak yapabilecek olan varsa ayrica mutlu oılacagiz

1000+ ytl butce ve 7+ kg camasir kapasitesi kendimizle alakali detaylar

tesekkurler

• Sayın Candoğan;

Rica etsem aldığım cihazlar hakkında henüz yeni ve değiştirme hakım varken yorum yapabilirmisin iyi mi yaptım kötü mü?Sana güveniyor ve engin bilgine derin saygı duyuyoruz

BOSCH WAE 1621 S TR 1050ytl 200 YTL indirimli kampanya fiyatı
    BOSCH SGS 55M85 EU 1100ytl 200 YTL indirimli kampanya fiyatı
    AEG/ELECTROLUX SANTO 75428 KG 1590ytl Darty %35 indirim kampanyası fiyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganers -- 6 Ekim 2008; 15:30:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: meganers

Sayın Candoğan;

Rica etsem aldığım cihazlar hakkında henüz yeni ve değiştirme hakım varken yorum yapabilirmisin iyi mi yaptım kötü mü?Sana güveniyor ve engin bilgine derin saygı duyuyoruz

BOSCH WAE 1621 S TR 1050ytl 200 YTL indirimli kampanya fiyatı
    BOSCH SGS 55M85 EU 1100ytl 200 YTL indirimli kampanya fiyatı
    AEG/ELECTROLUX SANTO 75428 KG 1590ytl Darty %35 indirim kampanyası fiyatı

Buzdolabı tercihiniz harika, fiyat da iyi.

Çamaşırda fiyatı çok fazla, o fiyata aşağıdaki ürünleri alabilirsiniz
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=115020110&CS_Category=_SBA_960_1662_878_4144&CS_Catalog=_BEYAZ_ESYA&T_Category=_CAMASIR___BULASIK_MAKINESI960
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=2028&k_id=626&kn=Profilo+%C7ama%FE%FDr+Makinas%FD
    http://www.evimizinherseyi.com/index.php?page=urun_detay&kat=22&alt_kat_id=139&id=4836

Veya aynı özellikteki ürünleri daha ucuza alabilirsiniz beyaz olması sorun değilse
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=2029&k_id=626&kn=Profilo+%C7ama%FE%FDr+Makinas%FD

Bulaşık makinesinde ise seçtiğiniz model yerli, aşağıdaki ürün orijinal Alman malıdır ve verdiğiniz ürüne göre özellikleri daha üstündür. Daha ekonomiktir ve sessizdir, kapasitesi daha fazladır:
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7449&k_id=626&kn=Profilo+%C7ama%FE%FDr+Makinas%FD

• geçen yıl aldım VESTEL 600 TE çamaşır mak var HİÇ MEMNUN DEĞİLİM

yumuşatıcıyı almıyo zaman zaman kapağını açtığımda deterjan brikmesi görüyorum ve özelllikle siyah giysilerde deterjan izleri kalıyor durulasak da cıkmıyor

bi daha VESTEL in önünden geçmem

• arkadalar yazdığım mesaj neden siliniyor ? bu forumunda cırkı çıkmaya başladı artık..
  • Uzuuun yıllar önce almıştık Arçelik 2100 maşşallah onunla devam.
  • arçelik var maşallahı var tam 15 sene oldu tık yok
  • Şu an bizim evdede ARÇELİK 3650 var 1000devir artık zıplamaya başladı kurutmaya geçtiğinde babam gidiyo tam üstüne tezgaha oturuyo anca makina öyle sabit kalıyor.9yıllık makine çabuk çozuttu
  • Arçeligin 2100-2200 ve LG serinin haricinde hiç biri iyi degildir çamaşır makinesi olarak.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.