DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
12.998
Cevap
112
Favori
1.286.577
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Bulaşık ve Çamaşır Makinaları >> EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 sonraki >>>
Giriş
      11 Mesaj
      26 Kasım 2011 19:19:29
      quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Alıntıları Göster

Videonuzuna erişim engellenmiş, güvenlik ayarından kontrol edin isterseniz. Açtığımda erişim izniniz yok diyor.

Pompa motorunun değişimi kolaydır. Ancak anlattığınıza göre amortisörlerin de değişmesi gerekiyor.

Makinenin sıkmaya hızlanırken kazanı hoplatması, yüksek devirlerde de tıkırdaması Arçelik'te alışılagelmiş bir durumdur.

7 yıl garantiniz varsa garantiden yaptırın. Dediğiniz gibi elverdiği kadar uyarıyorum insanları ama nafile, keşke bu makineyi almadan evvel buradan yazışabilme şansımız olsaydı.

dailymotion.com dan 7144 sjs yazınca çıkıyor olması gerek.
      makinenin 7 yıl garantisi yok malesef. aldıktan sonra ha bugün yaptırırız ha yarın yaptırırz derken bu güne geldik.
      makine çamaşırı yıkamasına güzel yıkıyor ancak kalite açısından koca bir teneke kutu gibi.Eski makinemizin arçelik olmasına güvenerek tercihimizi arçelikten yana kullandık ancak gelen gideni aratır misali bu eskisinden de daha hızlı bir şekilde eskimeye başladı.bu gidişle önümüzdeki 3-4 yıl içinde yeni bir makine alabiliriz.o zaman burdan çoğu kişi gibi size fikir danışırım artık :)

• Yarbay
      12951 Mesaj
      26 Kasım 2011 20:03:55
      Videoyu aratma yapınca izleyebildim.

Pompa motorunun değişmesi gerekiyor.
      Kazan tıkırdaması ise makinenin daha çok dengesiz yük yakalamasındna kaynaklı, yakın zamanda daha da artar. Amortisörlerin değişmesinde fayda vardır.

Sözkonusu video:
      http://www.dailymotion....5w_arcelik-7144-sjs_tech

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 26 Kasım 2011; 20:05:23 >

• Yarbay
      15227 Mesaj
      26 Kasım 2011 20:09:30
      Arçelik var memnun sayılırız.

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
      Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
      2009
    • Er
      11 Mesaj
      26 Kasım 2011 20:39:18
      quote:

Videoyu aratma yapınca izleyebildim.

Pompa motorunun değişmesi gerekiyor.
      Kazan tıkırdaması ise makinenin daha çok dengesiz yük yakalamasındna kaynaklı, yakın zamanda daha da artar. Amortisörlerin değişmesinde fayda vardır.

Sözkonusu video:
      http://www.dailymotion....5w_arcelik-7144-sjs_tech

yıkama esnasında kazanın sağa sola dönmesi halinde de tıkırdama sesleri geliyor sadece dengesiz yüklerde değil.
      amortisörlerinin bozulmasını,makine su boşaltmaya geçtiği zaman kazanın devri birden yükseliyor.bazen yük dağılmadan yükselince pat küt sağa sola çarpıyor.amortisörlerindeki sorun bu nedenle kaynaklanıyor olabilir.ne kadar değişse bile yine aynısı olur.servisi çağırcm.onlar da kesin kullancı hatasına bağlarlar işi.fazla çamaşır atmışsnz gibi..

• Er
      11 Mesaj
      26 Kasım 2011 21:33:12
      http://www.youtube.com/watch?v=eDHnsDN5Was

yıkama sırasında çektiğim başka bir videosu.

• Teğmen
      177 Mesaj
      26 Kasım 2011 22:16:56
      5 yıl oldu bosch kullanıyoruz.gidici gibi bu yıl 2 kez servis çağırdık.

• Çavuş
      55 Mesaj
      26 Kasım 2011 23:08:09
      merhaba,
      camasir makinesi almaya karar verdim,
      2 secenegim var
      LG F1479FDS camasir Makinesi ~1600 tl
      ya da
      LG F1481TD camasir Makinesi ~1400 tl
      fikirlerinizi ogrenebilir miyim ?

duzenleme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prima -- 26 Kasım 2011; 23:11:54 >

Toshiba 46SV685
      (Ex)46ZF355DG
      PS3
      Logitech Z5500
    • Yarbay
      7448 Mesaj
      27 Kasım 2011 00:18:08
      quote:

Orijinalden alıntı: prima

merhaba,
      camasir makinesi almaya karar verdim,
      2 secenegim var
      LG F1479FDS camasir Makinesi ~1600 tl
      ya da
      LG F1481TD camasir Makinesi ~1400 tl
      fikirlerinizi ogrenebilir miyim ?

duzenleme: imla
      ..............................
      ..............................
      F1479FDS: LCD ekran, 9kg kapasite , 68lt su tüketimi , 2100W yıkama, 1100W buhar.
      Buharlı Temizleme Özelliği Var
      Buharlı Tazeleme Var
      Antialerjik Program var.
      ................................
      F1481 TD: LED ekran, 8kg kapasite , 56lt su tüketimi , 2100W yıkama, buhar yok.
      ................................
      ev kullanımı için 9 kiloya gerek yok, her yıkamada 12 litre su fazladan tüketecek...
      ama ''buharlı temizlemeye ihtiyacım var - olmazsa olmaz'' diyorsan kendi bileceğin bişey,
      12 litre fazla su tüketimini göze alman gerekiyor. karar senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 27 Kasım 2011; 0:19:25 >

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
      olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”
    • Binbaşı
      1230 Mesaj
      27 Kasım 2011 00:55:45
      Biz (bir 6 yıl oldu sanırım) Bosch kullanıyoruz, memnunuz.

• Çavuş
      40 Mesaj
      27 Kasım 2011 02:00:04
      quote:

Alıntıları Göster

Kendim WA65205 modelini kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Tek eksisisi fazla doldurulduğunda yükü dengelemek için epey uzun zaman uğraşması, yükü dengelerken pompanın sürekli devrede kalması. Ancak sonunda en iyi dengeyi bulup sessiz ve sarsıntısız sıkıyor. Bu sebepten yük dengeleme süresini de hoşgörüyorum. Diğer çoğu yönüyle kullanışlı bir makine, detaylı bilgi için açtığım inceleme konusunu okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhab...f_/key_//tm.htm#48927510

İnternette 1400TL'ye kadar bulunabiliyor. Saturn'de de teşhiri 1097TL.

Araya girmek gibi olacak özür dilerim.Ama Gorenje WA 60089 modelini aldım.17'' dak. kısa programı yok kazan temizleme programı yok.Jetservise sordum.Ürünün eski versiyon dediler.Hızlı al.com dan almıştım.Ya Hızlıal ticaret ahlakına uymadı.Ya Gorenje.Sıfır fiyatına 2010 model araba almış gibi hissettim kendimi.Gorenje'ye de Hızlıal'a da güvenim kalmadı pek.Kimsenin günahını da almayayım.

BİZ YALNIZCA ONA AİTİZ ve ELBETTE VAKTİ GELİNCE TEKRAR ONA DÖNECEĞİZ
    • Yarbay
      7448 Mesaj
      27 Kasım 2011 09:24:11
      mimoza25;
      sıkma devir hızı düğmesinin altındaki düğme; 17 dakikalık kısa proğram düğmesidir.(sağ üstten ikinci düğme)
      Kısa program (tek düğmeyle seçim)
      • enerji tasarrufu programı
      • az kirli çamaşırları veya az miktardaki giysileri yıkamak için
      uygun
      • yıkama ve durulama süresini kısaltır
      • su tüketimini azaltır (bazı programlarla birlikte)
      • 30°C pamuklu programında hızlı program tuşuna basarak
      Pamuklu 30°C - kısa programı çalıştırabilirsiniz 17 (dakika)
      .........................

Otomatik temizleme programı:(başlatma-duraklatma düğmesinin üstündeki düğme)
      Çamaşır makinesindeki her türlü kirliliği, bakterileri ve kokuları
      gidermek için bu programı çalıştırın.
      Otomatik temizleme programını çalıştırmadan önce çamaşır
      makinesinin kazanı boşaltılır; otomatik temizleme programı
      sırasında çamaşır makinesinde hiç çamaşır bulunmamalıdır.
      Az miktarda toz deterjan eklenmesi otomatik temizleme
      programının etkisini artırır.
      Otomatik temizleme programının çalıştırılması için program
      seçim düğmesi (A) “Pamuklular 95°C” konumuna getirilip,
      ardından (D) (daha yüksek su seviyesi ) tuşu üç saniye kadar
      basılı tutulmalıdır.
      Göstergede “Cln” yazısı ve programın bitimine kadar olan süre
      dönüşümlü olarak görüntülenir.
      60°C’ ın üzerindeki sıcaklıklardaki yıkama programları düzenli
      olarak kullanılmıyorsa, otomatik temizleme programının en az
      ayda bir kez çalıştırılması önerilir.

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      27 Kasım 2011 10:11:59
      iyi gunler. yeni uye oldum ancak yazıları okumaya başladım 2 gundur. oldukça fazla ama çok güzel bilgi ve paylaşımlar var. oncelikle evlenme arifesinde olan biri olarak başlattıgım araştırmalar esnasında konusunda yeterli olduguna inandıgım bir satıcı, siemens çamasır makinası üretim yerleri (almanya mı çerkezkoy mu) hakkında soyle bir şey soyledi: 7kg kadar olanlar genelde turkiye uretimi(5-6-7 kg) daha kapasiteli olanlar almanya üretimi. bu başlığın oncelerinde a ve e serilerinin türkiye, s serisinin almanya üretim olduğunu okumustum, sanırım candoğan rumuzlu arkadaştan. öncelikle bu konuyu sormak istedim?
      ayrıca çamasır makinasında su anda siemensWM 08e262 serisi kampanya dahilinde 869 TL. bu fiyata değerse almak istiyorum. mali olarak 1000 tl verebilirim çamasır makinasına. değerli fikirleriniz ve emekleriniz için şimdiden teşekkürler.

• Yarbay
      6891 Mesaj
      27 Kasım 2011 12:30:29
      BEKO nun 7KG 1000 devirlik bir modeli var tam bilmiyorum numarasını A+ 3 sene garantisi vardı 3 sene bter bitmez makine azer bülbüle özendi. 3 sene sessiz çalışan makina garantisi biter bitmez bozuldu nedense hiç önermiyorum bekoyu

AMD PHENOMII X6 1090T ~ GIGABYTE GA-890GPA UD3H ~ ZOTAC 760GTX 2GB ~ KINGSTON HYPERX 2x2GB DDR3 1600 ULV ~ SANDISK ULTRA PLUS 256GB SSD ~ LG 32LW4500 3DTV MONITOR ~ CREATIVE X-FI TITANIUM FATALITY PRO ~ CREATIVE MEGAWORKS 5+1 THX ~ GIGABYTE 3D MARS FULL TOWER ~ HIGH POWER ABSOLUTE 600W ~ PLEXTOR CDRW PX-W5224A ~ ASUS DVDRW 1814BLT

• Yarbay
      12951 Mesaj
      27 Kasım 2011 13:07:15
      quote:

Orijinalden alıntı: mimoza25

Araya girmek gibi olacak özür dilerim.Ama Gorenje WA 60089 modelini aldım.17'' dak. kısa programı yok kazan temizleme programı yok.Jetservise sordum.Ürünün eski versiyon dediler.Hızlı al.com dan almıştım.Ya Hızlıal ticaret ahlakına uymadı.Ya Gorenje.Sıfır fiyatına 2010 model araba almış gibi hissettim kendimi.Gorenje'ye de Hızlıal'a da güvenim kalmadı pek.Kimsenin günahını da almayayım.

Kısa 17 dakika ve kazan temizleme programları pano üzerine direkt yazılı değildir. Yukarıda arkadaşımızın açıkladığı şekilde denediniz mi?
      Denemenize rağmen olmuyorsa gerçekten eski versiyon demektir. Bu durumda internetten aldığınız için mesafeli sözleşmeler gereği 1 hafta içinde cayma hakkınızı kullanarak cihazı iade edebilirsiniz.

• Yarbay
      12951 Mesaj
      27 Kasım 2011 13:27:03
      quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

iyi gunler. yeni uye oldum ancak yazıları okumaya başladım 2 gundur. oldukça fazla ama çok güzel bilgi ve paylaşımlar var. oncelikle evlenme arifesinde olan biri olarak başlattıgım araştırmalar esnasında konusunda yeterli olduguna inandıgım bir satıcı, siemens çamasır makinası üretim yerleri (almanya mı çerkezkoy mu) hakkında soyle bir şey soyledi: 7kg kadar olanlar genelde turkiye uretimi(5-6-7 kg) daha kapasiteli olanlar almanya üretimi. bu başlığın oncelerinde a ve e serilerinin türkiye, s serisinin almanya üretim olduğunu okumustum, sanırım candoğan rumuzlu arkadaştan. öncelikle bu konuyu sormak istedim?
      ayrıca çamasır makinasında su anda siemensWM 08e262 serisi kampanya dahilinde 869 TL. bu fiyata değerse almak istiyorum. mali olarak 1000 tl verebilirim çamasır makinasına. değerli fikirleriniz ve emekleriniz için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar.
      Üretim yerleri halinde yaptığım açıklama halen geçerlidir.
      A ve E serisi yerli;
      Q serisi şimdilik İspanya;
      S serisi ise Almanya üretimidir.

WM08E262 için sözkonusu fiyat çok fazla, hiç değmez.
      1000TL verecekseniz İspanya üretimi olan Profilo CM1000ETR ile Avrupa'dan ithal AEG Lavamat Protex L75270 modellerinin fiyatını araştırın. Bahsettiğiniz bütçede bulabilirsiniz.

• Çavuş
      40 Mesaj
      27 Kasım 2011 14:01:08
      quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

mimoza25;
      sıkma devir hızı düğmesinin altındaki düğme; 17 dakikalık kısa proğram düğmesidir.(sağ üstten ikinci düğme)
      Kısa program (tek düğmeyle seçim)
      • enerji tasarrufu programı
      • az kirli çamaşırları veya az miktardaki giysileri yıkamak için
      uygun
      • yıkama ve durulama süresini kısaltır
      • su tüketimini azaltır (bazı programlarla birlikte)
      • 30°C pamuklu programında hızlı program tuşuna basarak
      Pamuklu 30°C - kısa programı çalıştırabilirsiniz 17 (dakika)
      .........................

Otomatik temizleme programı:(başlatma-duraklatma düğmesinin üstündeki düğme)
      Çamaşır makinesindeki her türlü kirliliği, bakterileri ve kokuları
      gidermek için bu programı çalıştırın.
      Otomatik temizleme programını çalıştırmadan önce çamaşır
      makinesinin kazanı boşaltılır; otomatik temizleme programı
      sırasında çamaşır makinesinde hiç çamaşır bulunmamalıdır.
      Az miktarda toz deterjan eklenmesi otomatik temizleme
      programının etkisini artırır.
      Otomatik temizleme programının çalıştırılması için program
      seçim düğmesi (A) “Pamuklular 95°C” konumuna getirilip,
      ardından (D) (daha yüksek su seviyesi ) tuşu üç saniye kadar
      basılı tutulmalıdır.
      Göstergede “Cln” yazısı ve programın bitimine kadar olan süre
      dönüşümlü olarak görüntülenir.
      60°C’ ın üzerindeki sıcaklıklardaki yıkama programları düzenli
      olarak kullanılmıyorsa, otomatik temizleme programının en az
      ayda bir kez çalıştırılması önerilir.

Söylediklerinizin aynısını yaptım.Kısa program en düşük 29 dakika gösteriyor.Kazan temizleme programı da dediğiniz gibi 95 dereceye getiriyorum daha yüksek su seviyesi tuşuna basılı tutuyorum ama cln yazısı çıkmıyor.büyük ihtimalle benim makine sıfır diye verilmiş eski versiyon.İlginize teşekkür ederim.

BİZ YALNIZCA ONA AİTİZ ve ELBETTE VAKTİ GELİNCE TEKRAR ONA DÖNECEĞİZ
    • Çavuş
      55 Mesaj
      27 Kasım 2011 14:03:10
      quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Alıntıları Göster

Anitalerjik programın olması güzel, ev tozuna karşı alerjim var. Fakat buharlı temizleme özelliğinle ilgili pek bilgim yok, kullananların yorumları önemli.

Toshiba 46SV685
      (Ex)46ZF355DG
      PS3
      Logitech Z5500
    • Yüzbaşı
      377 Mesaj
      27 Kasım 2011 14:22:22
      quote:

Orijinalden alıntı: prima

Alıntıları Göster

buharlı temizleme özelliğinin o kadar da gerekli bir özellik olduğunu düşünmüyorum.yine de olsun ama olmaması da pek önemli değil açıkçası.benim makinamda da var buhar jeti özelliği ancak aldığımdan beri 3 yada 4 defa ya kullandım ya kullanmadım

• Çavuş
      96 Mesaj
      27 Kasım 2011 17:58:30
      Çok memnun olduğumuz ve 15 yıldır aralıksız kullandığımız arçelik 5300E çamaşır makinamız öldü
      8 kilo iyi kalite yeni bir makina düşünüyorum, bütçe 1500TL
      Tavsiyelerinizi alabilirmiyim lütfen.
      Arçelik8123H, BekoD4 8121E, LG F1481TD düşündiklerim.

Birde sanki arçelikte direct drive motor reklamı vardı, yanlışmı hatırlıyorum? Bu sadece LG demi var? Arçeliklerin tümü kasnaklımı?

Saygılar.

• Yarbay
      6721 Mesaj
      27 Kasım 2011 18:59:33
      quote:

Orijinalden alıntı: hornet512

Çok memnun olduğumuz ve 15 yıldır aralıksız kullandığımız arçelik 5300E çamaşır makinamız öldü
      8 kilo iyi kalite yeni bir makina düşünüyorum, bütçe 1500TL
      Tavsiyelerinizi alabilirmiyim lütfen.
      Arçelik8123H, BekoD4 8121E, LG F1481TD düşündiklerim.

Birde sanki arçelikte direct drive motor reklamı vardı, yanlışmı hatırlıyorum? Bu sadece LG demi var? Arçeliklerin tümü kasnaklımı?

Saygılar.

BENDE VESTEL VAR TWİNJETPLUS. 9 KG MEMNUNUM.3 AYDIR KULLANIYORUM.SARSINTI TAKIRTI YOK.ARÇELİKLERDE GÜZEL AMA AMORTİSÖRLERİ PLASTİK KATKILI.BENİM VESTELİ KALDIRIP BAKTIM AMORTİSÖRLERİ DEMİRDEN YAPILMIŞ.ŞAŞIRDIM DOĞRUSU.ESKİ VESTELİN PLASTİKTİ.DAHA ÇABUK DEFORME OLUYOR PLASTIK.BOSCH WAS SERİSİ ÇOK GÜZEL KALİTELİ.VESTEL ONUN KADARDA OLMASA GÜZEL.BOSCHUNDA DEMİR.3TANE.BOSCH PAHALI GELİRSE PROFİLO 8 KG LIKTA GÜZEL.BOSCH L FARKI YOK.CANDOĞAN ÜSTADA SORUN BİDE.:) SAYGILARIMLA....

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 KULLANICILARI
      [/center]
      Omnes Vulnerant Ultima Necat.....
    • Yüzbaşı
      390 Mesaj
      27 Kasım 2011 21:37:30
      HOTPOINT-ARISTON AQ9D 492 X (TK) /VV
      çamaşır makinesini almayı düşünüyoruz nasıldır tavsiye edermisiniz

www.hepsiburada.com/Liste/hotpoint-ariston-aqualtis-aq9d-492-x-tk-v-9-kg-1400-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotaq9d492xt&categoryId=155121

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NonS -- 27 Kasım 2011; 21:39:22 >

• Onbaşı
      17 Mesaj
      27 Kasım 2011 22:49:37
      sayın candoğan bey, çok teşekkürler ilginiz ve emeğiniz için. 6kg dusunuyorum aslında. o yuzden profilo CM0801 BTR var butceme uygun gibi(700 TL) 800 devir oluversin diyorum,ancak bir de aeg L50840 var(6kg,1000devir), aynı fiyat sayılır su an için. hangisini tavsiye edersiniz?.bu iki makine ile ilgili bildiğiniz herhangi bir kötü özellik yoksa birini seçip almayı düşünüyorum.yakın zamanda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• Yarbay
      12951 Mesaj
      28 Kasım 2011 00:40:12
      quote:

Orijinalden alıntı: NonS

HOTPOINT-ARISTON AQ9D 492 X (TK) /VV
      çamaşır makinesini almayı düşünüyoruz nasıldır tavsiye edermisiniz

www.hepsiburada.com/Liste/hotpoint-ariston-aqualtis-aq9d-492-x-tk-v-9-kg-1400-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotaq9d492xt&categoryId=155121

Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ariston mekanik parçaları (rulman, amortisör vb.) son derece dayanıksız, deterjan çekmecesi hatalı (gövdesini çürütüyor) ve sık elektronik kart arızası veren bir cihazdır.

• Yüzbaşı
      466 Mesaj
      28 Kasım 2011 08:41:41
      quote:

Alıntıları Göster

Aldığınız modeli birebir çıkaramadım, internetten de bakacak vaktim olmadı. Ancak ürününüz büyük ihtimalle İtalyan Philco firmasının ürünüdür.

Eşinizin WMS1200CLS'ye 1500TL vermesine çok üzüldüm, o makine 500TL'yi bile haketmiyor diyebilirim.

Bence 400-350TL'ye ilan verip şansınızı deneyin. 300'e kadar inebilirsiniz. Cihazı satıp Philco'yu kullanın.

Philco üretimi 5610 yıkarken fazla enerji harcamaz; 1200CLS'den kesinlikle daha sessizdir. Kurutmada pek ekonomik değildir, acil durumlarda kullanırsınız.

Kurutmada sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.
      Candogan62 ' ye
      Sayın Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. iki gündür teşekkür yazısını yazmak için makinenin resmini de arıyorum. Ekleyeyim görün istedim. Evde saklamıştım gazete küpürünü bulamadım bir türlü. O yüzden teşekkür gecikti. internette aradim bulamadım Vestel 5610 K tam kurutmalının resmi yok .Sadece 28 ARALIK 1993 te Milliyet gazetesinde reklamı var ordan kesmişim bende demekki. Gazetenin internette arşivi var, üye olunca arşiv açılıyor. Acaba 1996 degilde 1994 te mi aldım hatırlayamadım internette reklamı görünce. Ben aldıktan sonra devülasyonmu ne olmuştu Mark 5 katına çıkmıştı. Tarihlere önem veriyorum çünkü bu sitede Vestel in 1997 den sonra ki üretiminin el degiştirdiği yazıyor. Eşimin makinesi de Vestel 2004 te almış diye yazmışım yukarıya ancak gazete küpürünü ararken onun makinesinin Vestel WMS 1200 CLS nin garanti belgesini buldum eylül 2006 da düzelteyim , fiyatıda yanlış yazmışım 1050-TL olacaktı SIFIR atmamışım araya.
      SAYIN HOCAM zaman harcayıp okuduğunuz için cevapladığınız için çok teşekkür ederim. ALLAH RAZI OLSUN bin kere. ALLAH ta size yardım etsin size her zaman.

Niyet önemli..
    • Yüzbaşı
      286 Mesaj
      28 Kasım 2011 09:38:05
      quote:

Alıntıları Göster

Merhabalar;

Sorduğunuz bütçede Bosch WAS20461TR, Siemens WM10S461TR, LG F1481TD ve AEG Lavamat Protex L75270 modellerini alabilirsiniz.

candoğan bey ikisi arasında kaldım

1- Bosch WAS20461TR

2- LG F1481TD

ikisi arasında kaldım bosh marka çok güvendiğim bir marka fakat deviri biraz bana düşük geldi lg de düşünülebilir diye düşünüyorum arkadaşlar hangisini alayım candoğan bey yardımcı olursanız sevinirim sizce yeterlimi devri birde enerji Bosch WAS20461TR un enerji A A C bu C olması kafamı biraz karıştırdı sizce hangisini almayılım yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

• Yarbay
      12951 Mesaj
      28 Kasım 2011 11:03:19
      quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

Alıntıları Göster

Candogan62 ' ye
      Sayın Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. iki gündür teşekkür yazısını yazmak için makinenin resmini de arıyorum. Ekleyeyim görün istedim. Evde saklamıştım gazete küpürünü bulamadım bir türlü. O yüzden teşekkür gecikti. internette aradim bulamadım Vestel 5610 K tam kurutmalının resmi yok .Sadece 28 ARALIK 1993 te Milliyet gazetesinde reklamı var ordan kesmişim bende demekki. Gazetenin internette arşivi var, üye olunca arşiv açılıyor. Acaba 1996 degilde 1994 te mi aldım hatırlayamadım internette reklamı görünce. Ben aldıktan sonra devülasyonmu ne olmuştu Mark 5 katına çıkmıştı. Tarihlere önem veriyorum çünkü bu sitede Vestel in 1997 den sonra ki üretiminin el degiştirdiği yazıyor. Eşimin makinesi de Vestel 2004 te almış diye yazmışım yukarıya ancak gazete küpürünü ararken onun makinesinin Vestel WMS 1200 CLS nin garanti belgesini buldum eylül 2006 da düzelteyim , fiyatıda yanlış yazmışım 1050-TL olacaktı SIFIR atmamışım araya.
      SAYIN HOCAM zaman harcayıp okuduğunuz için cevapladığınız için çok teşekkür ederim. ALLAH RAZI OLSUN bin kere. ALLAH ta size yardım etsin size her zaman.

Arşive bakacak vaktim olmadı ama bakayım şimdi :) WMS1200CLS'ye 1500TL vermemiş olduğunuza çok sevindim. Allah sizden de razı olsun.

• Yarbay
      12951 Mesaj
      28 Kasım 2011 11:08:39
      quote:

Orijinalden alıntı: yasaraydin666

Alıntıları Göster

candoğan bey ikisi arasında kaldım

1- Bosch WAS20461TR

2- LG F1481TD

ikisi arasında kaldım bosh marka çok güvendiğim bir marka fakat deviri biraz bana düşük geldi lg de düşünülebilir diye düşünüyorum arkadaşlar hangisini alayım candoğan bey yardımcı olursanız sevinirim sizce yeterlimi devri birde enerji Bosch WAS20461TR un enerji A A C bu C olması kafamı biraz karıştırdı sizce hangisini almayılım yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

Bosch A+++ sınıfı enerji ve 1000 devirli sıkmaya sahip olduğundan C sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 65lt'dir.
      LG ise A++ sınıfı enerji ve 1400 devirli uzun bir sıkmaya sahip olduğundan A sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 62lt'dir.

İkisi de iyi makinedir.

Çamaşırları serme sıkıntınız oluyorsa, kurutma makinesi kullanıyorsanız veya alacaksanız LG; kurutma sorununuz yoksa Bosch'u öncelikli öneririm.

• Yarbay
      12951 Mesaj
      28 Kasım 2011 11:12:49
      Vestel 5610K tahmin ettiğim modelmiş :) Bu ürün daha evvel dediğim gibi Philco üretimi ve oldukça sağlam bir cihazdır. Bence açıp kullanabilirsiniz.

• Yüzbaşı
      286 Mesaj
      28 Kasım 2011 11:52:10
      quote:

Alıntıları Göster

Bosch A+++ sınıfı enerji ve 1000 devirli sıkmaya sahip olduğundan C sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 65lt'dir.
      LG ise A++ sınıfı enerji ve 1400 devirli uzun bir sıkmaya sahip olduğundan A sınıfı sıkmaya sahiptir. Tamburu 62lt'dir.

İkisi de iyi makinedir.

Çamaşırları serme sıkıntınız oluyorsa, kurutma makinesi kullanıyorsanız veya alacaksanız LG; kurutma sorununuz yoksa Bosch'u öncelikli öneririm.

candoğan bey çok tşk ederim birşey daha sormak istiyorum peki bu bosch markada çamaşırın ağırlığı kadar deterjan alma sistemi varmı ben göremedimde ?

• Yüzbaşı
      286 Mesaj
      28 Kasım 2011 12:03:17
      ayrıca bu makineyi kullanan arkadaşlar kurutması C sınıfı olduğu için çokmu ıslak bırakıyor yorumlarını alabilirmiyim ?

• Yarbay
      12951 Mesaj
      28 Kasım 2011 12:07:35
      Bosch'ta çamaşır ağırlığına göre su alma özelliği vardır. Çamaşır miktarına uygun su aldığından suyu ısıtmak için harcanan zaman ve enerjiden de tasarruf edilir. Dolayısıyla az çamaşır doldurulduğunda su, zaman ve enerjiden de tasarruf edersiniz.

Makine 1000 devirli makineler nasıl sıkıyorsa o ayarda sıkıyor. Sadece 1 saatlik kısa süreli speedperfect programında yüksek devirde pek durmadığından ıslak bırakıyor.

• Yüzbaşı
      286 Mesaj
      28 Kasım 2011 12:17:00
      yani diyosunki 1000 devirli makinelere bak nasıl çıkartıyorsa öyle çıkartıyor ıslakmı kurumu anlarsın diyosun anladım ben otamatik deterjan alımını sormuştum yani söyle çamaşırı koyuyosun deterjanını dolduruyosun o ağırlığına göre deterjan alıyor kalanını bırakıyor diğer yıkamaya saklıyor sen bittikçe koyuyosun böyle bi özelliği varmı ?

• Yüzbaşı
      286 Mesaj
      28 Kasım 2011 12:24:53
      candoğan bey Sadece 1 saatlik kısa süreli speedperfect programında yüksek devirde pek durmadığından ıslak bırakıyor. dedinizya bu özellik olursa 1000 devirli makineden dahamı ıslak bırakacak

ayrıca evdeki makine simens A0816 sordum 800 devirmiş çok iyi kurutuyor bu hayda hayda kurutur ama 1 saatlik kısa süreli speedperfect programında ıslak bırakır deyince kafam karıştı

• Binbaşı
      1607 Mesaj
      28 Kasım 2011 12:55:30
      Bana makina lazım..

En az 7 Kg. 1.000 devir,
      Temiz yıkasın,az harcasın,
      Bir de saat ayarlı olabilsin,sabah atayım çamasırları aksam 4 de kurabileyim çalışmasını.
      1.000 TL'ye kadar olsun.

İlk akla gelen ürün profilo mu?

• Yüzbaşı
      390 Mesaj
      28 Kasım 2011 12:56:49
      quote:

Alıntıları Göster

Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ariston mekanik parçaları (rulman, amortisör vb.) son derece dayanıksız, deterjan çekmecesi hatalı (gövdesini çürütüyor) ve sık elektronik kart arızası veren bir cihazdır.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Siz hangi markanın hangi çift girişli modelini tavsiye edersiniz. (6-7-8-9 Kg'luk olabilir, fiyatıda 1500 TL' e kadar +-100TL olabilir)

Aşağıda Linklerini verdiğim makinalar hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce uygun makinalarsa bu ikisi arasından hangisini tercih edersiniz ?

http://www.hepsiburada....e411tr&categoryId=155121

http://www.hepsiburada....44s1tr&categoryId=155121

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NonS -- 28 Kasım 2011; 15:01:07 >

• Yüzbaşı
      286 Mesaj
      28 Kasım 2011 15:02:36
      quote:

Bosch'ta çamaşır ağırlığına göre su alma özelliği vardır. Çamaşır miktarına uygun su aldığından suyu ısıtmak için harcanan zaman ve enerjiden de tasarruf edilir. Dolayısıyla az çamaşır doldurulduğunda su, zaman ve enerjiden de tasarruf edersiniz.

Makine 1000 devirli makineler nasıl sıkıyorsa o ayarda sıkıyor. Sadece 1 saatlik kısa süreli speedperfect programında yüksek devirde pek durmadığından ıslak bırakıyor.

anladığım kadarıyla ihtiyaca göre deterjan alıyor yani 20 yıkamaya kadar alıyormuş deterjanı ama sıvı olanını tozu almıyor galiba doğrumu anlamışım candoğan bey

• Onbaşı
      17 Mesaj
      28 Kasım 2011 18:34:35
      quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

sayın candoğan bey, çok teşekkürler ilginiz ve emeğiniz için. 6kg dusunuyorum aslında. o yuzden profilo CM0801 BTR var butceme uygun gibi(700 TL) 800 devir oluversin diyorum,ancak bir de aeg L50840 var(6kg,1000devir), aynı fiyat sayılır su an için. hangisini tavsiye edersiniz?.bu iki makine ile ilgili bildiğiniz herhangi bir kötü özellik yoksa birini seçip almayı düşünüyorum.yakın zamanda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

benm sorum kaynamış
      yardımcı olabilirseniz sevinririm.

• Yarbay
      7448 Mesaj
      29 Kasım 2011 10:13:28
      profilo CM0801 BTR, 47 lt su. 6kg, 800 devir (D sınıfı) .... aeg L50840 , 46 lt su, 6kg, 1000devir(C sınıfı),...?
      ..................
      AEG Lavamat 50840 Çamaşır Makinesi

Elektronik kontrol
      LED'li fonksiyon göstergeleri
      LED'li fonksiyon göstergeleri sayesinde sıcaklık seçme, ön yıkama, ekonomi, hızlı yıkama, ekstra durulama, gecikmeli başlatma ve program aşamaları seçeneklerinin görüntülenmesi
      ECO VALVE YIKAMA SİSTEMİ
      Kazan altında kapanan valf sayesinde yalnızca kazan içindeki su ısınır; deterjan yıkama sürecinde pompa ve borulardan dışarı atılmaz. Mükemmel yıkama ve durulama, enerji tasarrufu ve deterjanın % 100 verimli kullanımı sağlanır.
      KÖPÜK ÖNLEME SİSTEMİ
      Köpük fazlalığı durumunda makinenin otomatik olarak durulamaya geçmesini sağlayan sistem .
      GECİKMELİ BAŞLATMA fonksiyonu - 3
      Makinenizin çalışmasını istediğiniz gibi planlayabilirsiniz: 3sa / 6sa / 9sa
      Yıkama seçenekleri:
      LEKE
      Çok lekeli ve kirli çamaşırlar için özel Leke seçeneği.
      SUDA BEKLETME
      Yıkama işlemi tamamlandığında yıkanan çamaşırlar makineden hemen boşaltılmayacaksa, geçen zaman içinde kırışabilirler. Suda bekletme, bu tür durumlarda önem taşır. Bu fonksiyon, çamaşırların minimum kırışıklıkla ütüye hazır olmasını sağlar.
      HIZLI YIKAMA
      Az kullanılmış ve hafif kirli çamaşırların yıkama süresini kısaltmak için Hızlı yıkama seçeneği.
      PROĞRAM AKIŞ GÖSTERGESİ
      Yıkama sürecinin hangi aşamada olduğunu takip etme olanağı verir.
      DENGESİZ YÜK KONTROL SİSTEMİ
      Yükün kazanda eşit dağılımını sağlayarak makinenin ömrünü uzatan, sabit kalmasını ve sessiz çalışmasını sağlayan Dengesiz Yük Kontrol Sistemi.
      'Fuzzy Logic' AKILLI SİSTEM
      Bir çamaşır makinesinin beyni olarak da düşünülen bu özellik, makinenin mantık kontrolünün yapıldığını ve işlemlerin basit hale getirildiğini gösteren bir unsurdur. Makineye konacak çamaşırların tipinin belirlenmesinden hemen sonra makine otomatik olarak harcayacağı su miktarını, tüketeceği elektriği ve yıkama süresini belirler.
      TAŞMA EMNİYETİ
      Makinenin içine alınan su miktarını otomatik olarak kontrol edip su taşmalarının önüne geçer.
      30 cm. çaplı KAPAK
      % 40 geniş yükleme alanı ile büyük çamaşırları bile kolay doldurup boşaltmayı sağlayan ekstra geniş kapak
      Carboran® KAZAN
      Carboran, Electrolux tarafından geliştirilmiş ve patenti alınmış özel bir sentetik malzemedir. Çevre dostu Carboran, mekanik zorlanmalara dayanıklı, %100 geri dönüşümlüdür.
      Manuel ayarlanabilir ayaklar
      Kapasite (kg) : 6
      Sıkma Devri (d/dk) : 1000
      Enerji Tüketimi 60°C yıkama (kWh) : 1,02
      Su Tüketimi (60°C yıkama) (lt) : 46
      Enerji Sınıfı : A+
      Boyutlar (YxGxD) (mm) : 850x600x600

• Yarbay
      7448 Mesaj
      29 Kasım 2011 10:17:09
      quote:

Orijinalden alıntı: M e t i n

Bana makina lazım..

En az 7 Kg. 1.000 devir,
      Temiz yıkasın,az harcasın,
      Bir de saat ayarlı olabilsin,sabah atayım çamasırları aksam 4 de kurabileyim çalışmasını.
      1.000 TL'ye kadar olsun.

İlk akla gelen ürün profilo mu?

benim tavsiyem;
      AEG 75270FL PROTEX ; 100-200 tl limitinizi aşabilir, fakat 7 kg alınabilecek en iyi, en uygun makine.: İNVERTER sessiz motor bu farkı vermeye değer.
      LAVAMAT 75270 FL PROTEX
      1200 dev./dak., Eco valve yıkama sistemi, köpük önleme sistemi, gecikmeli başlatma, 7 kg kapasite
      ÜRÜN DETAYLARI
      Elektronik kontrol
      LCD ekran
      Inverter motor
      Eco Valve Yıkama Sistemi
      Köpük önleme sistemi
      Yıkama seçenekleri:
      - Leke
      - Sıcaklık seçme
      - Ekstra durulama
      - Zaman kontrolü
      Program akış göstergesi
      Çocuk kilidi
      Aqua Control
      'Fuzzy Logic' akıllı sistem
      Taşma emniyeti
      Carboran® kazan
      Kapasite (kg) : 7
      Sıkma Devri (d/dk) : 1200
      Su Tüketimi (60°C yıkama) (lt) : 49
      Enerji Tüketimi (kWh) : 0,91
      Enerji Sınıfı : A-%30

• Onbaşı
      17 Mesaj
      29 Kasım 2011 18:05:16
      çok teşekkür ederim. aeg için o fiyat (700 tl) mediamarkt'ın kampanyasıymış. hafta sonu bitti maalesef (su an 900TL).

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      03 Aralık 2011 12:43:16
      Candogan beye,

Bir arkadaşımız bocsh çamaşır makinesi alacak özellikle eşi bosch alman malı istiyor bunların hangisi alman oluyor acaba,

birde gene profilo almanya montaj söylerseniz seviniriz bütçe 1500 tl.

• Yarbay
      3838 Mesaj
      03 Aralık 2011 13:18:51
      quote:

Orijinalden alıntı: Rear Window

Candogan beye,

Bir arkadaşımız bocsh çamaşır makinesi alacak özellikle eşi bosch alman malı istiyor bunların hangisi alman oluyor acaba,

profilo alman malı hangileri bilmiyorum ama bosch için was 2X763 ve daha sonrasında çıkan was2X764 serileri alman malıdır.
      20763:1000 devir
      24763:1200 dvir
      28763:1400 devirdir.

buna göre seçim yapabilirsiniz.

kendim de idos modelini kullanıyorum. şimdilik memnunum...alalı henüz 2-3 ay oldu. ilerde inşallah sorun çıkartmaz.

Love is a force of nature...macbook air-yeni kullanıcı
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      04 Aralık 2011 22:38:19
      Biz Arçelik 8124 SJ Çamaşır makinesi kullanıyoruz.Hiç memnun değiliz.2 yıldır 3 kere tamire gitti.Çamaşırlar üzerinde deterjan bırakıyor,temiz yıkamıyor.Annem iki kere yıkamak zorunda kalıyor çamaşırları.Her seferinde de pişmanım almasaydım keşke diye söyleniyor.

Tavsiye etmiyorum kesinlikle.

04 Aralık 2011 22:58:04
      quote:

Candogan beye,

Candogan bey birde siz bakarsanız.

• Yarbay
      12951 Mesaj
      04 Aralık 2011 23:01:53
      quote:

Alıntıları Göster

Candogan bey birde siz bakarsanız.

1500TL bütçeniz varsa;
      Bosch WAS24461TR, WAS20763TR ve WAS24763TR modellerine bakmanızı öneririm.
      Siemens'teki muadilleri WM10S763TR ve WM12S763TR olarak geçer. Onlar da aynıdır, fiyatını cazip bulabilirseniz Siemens de düşünülebilir.
      Profilo 1000TL ve altı bütçelerde iyi ürünlere sahip, 1500TL'lik üst sınıf fırçasız motorlu modeli bulunmuyor.

• Er
      11 Mesaj
      04 Aralık 2011 23:26:24
      quote:

Orijinalden alıntı: wowakan

Biz Arçelik 8124 SJ Çamaşır makinesi kullanıyoruz.Hiç memnun değiliz.2 yıldır 3 kere tamire gitti.Çamaşırlar üzerinde deterjan bırakıyor,temiz yıkamıyor.Annem iki kere yıkamak zorunda kalıyor çamaşırları.Her seferinde de pişmanım almasaydım keşke diye söyleniyor.

Tavsiye etmiyorum kesinlikle.

Bizim makinemiz de Arçelik su jetli ve ben de memnun değilim.
      Çamaşır üzerinde deterjan bırakma olayını ben de çok yaşadım.
      Özellikle siyahlarda çok sinir bozucu oluyordu.
      Şu an sıvı deterjan kullandığım için olmuyor.
      Ayrıca yıkamasından da çok memnun değilim.
      Bir de bazen sıkma yapmadan yıkamayı bitiriyor.
      Kısacası Arçelik tavsiye etmem.

• Yarbay
      6891 Mesaj
      05 Aralık 2011 07:02:20
      quote:

Orijinalden alıntı: erdemdönmez

Alıntıları Göster

dailymotion.com dan 7144 sjs yazınca çıkıyor olması gerek.
      makinenin 7 yıl garantisi yok malesef. aldıktan sonra ha bugün yaptırırız ha yarın yaptırırz derken bu güne geldik.
      makine çamaşırı yıkamasına güzel yıkıyor ancak kalite açısından koca bir teneke kutu gibi.Eski makinemizin arçelik olmasına güvenerek tercihimizi arçelikten yana kullandık ancak gelen gideni aratır misali bu eskisinden de daha hızlı bir şekilde eskimeye başladı.bu gidişle önümüzdeki 3-4 yıl içinde yeni bir makine alabiliriz.o zaman burdan çoğu kişi gibi size fikir danışırım artık :)

Şu yazıları okuyunca sanki benmi yazdım diye düşündüm bir an
      Bizdeki Beko makinede aynı sizin yüklediğiniz videodaki gibi sıkmaya geçerken sağa sola oynuyor yine sıkma esnasında o tıkırdama sesleri geliyor ve hiç kaybolmuyor. Bizde eski makinamız arçelikti 18 sene sorunsuz kullandık diye arçeliğin yan sanayisi beko alalım dedik ama sonuç aynı. Candoğan beyin dediğine göre amortisörleri değiştirmek gerekiyormuş. Bilgisi olan varmı bu amortisör değiştirme işlemi bize toplamda nekadara mal olur. Değiştirsek demekki en fazla 2 sene kullanacağız sonra yine değişim yine değişim.
      Anlamıyorum eski arçelik 18 sene kullandık hiçbir parçasını değiştirmedik naptı bu adamlarda 2 senede bir bu aletler bozulur hale geldi ayıp yaa.

Candoğan hocam alman üretimli 8 kiloluk bosch siemens alsak bu durum yine aynımı olur yoksa onlar nispeten daha iyilermi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 5 Aralık 2011; 7:20:55 >

AMD PHENOMII X6 1090T ~ GIGABYTE GA-890GPA UD3H ~ ZOTAC 760GTX 2GB ~ KINGSTON HYPERX 2x2GB DDR3 1600 ULV ~ SANDISK ULTRA PLUS 256GB SSD ~ LG 32LW4500 3DTV MONITOR ~ CREATIVE X-FI TITANIUM FATALITY PRO ~ CREATIVE MEGAWORKS 5+1 THX ~ GIGABYTE 3D MARS FULL TOWER ~ HIGH POWER ABSOLUTE 600W ~ PLEXTOR CDRW PX-W5224A ~ ASUS DVDRW 1814BLT

• Er
      11 Mesaj
      05 Aralık 2011 19:18:17
      quote:

Orijinalden alıntı: LINEBACKER

Alıntıları Göster

Şu yazıları okuyunca sanki benmi yazdım diye düşündüm bir an
      Bizdeki Beko makinede aynı sizin yüklediğiniz videodaki gibi sıkmaya geçerken sağa sola oynuyor yine sıkma esnasında o tıkırdama sesleri geliyor ve hiç kaybolmuyor. Bizde eski makinamız arçelikti 18 sene sorunsuz kullandık diye arçeliğin yan sanayisi beko alalım dedik ama sonuç aynı. Candoğan beyin dediğine göre amortisörleri değiştirmek gerekiyormuş. Bilgisi olan varmı bu amortisör değiştirme işlemi bize toplamda nekadara mal olur. Değiştirsek demekki en fazla 2 sene kullanacağız sonra yine değişim yine değişim.
      Anlamıyorum eski arçelik 18 sene kullandık hiçbir parçasını değiştirmedik naptı bu adamlarda 2 senede bir bu aletler bozulur hale geldi ayıp yaa.

Candoğan hocam alman üretimli 8 kiloluk bosch siemens alsak bu durum yine aynımı olur yoksa onlar nispeten daha iyilermi.

:)
      bize servis gelse pompası dahil amortisörlerini de değiştirecek.ancak hala servis çağıramadık bir türlü.anca komple bozulacak ki öyle çağırırız bu gidişle :)
      bu makinenin sorunu bunlarla da sınırlı değil.su jeti pompası bir garip çalışıyor,devreye geçerken tak tuk sesler çıkarıyor,1400 devirde çalışırken 1000 devire geldiğinde program seçim düğmesi yerinden fırlayacakmış gibi titriyor,yumuşatıcı gözü nerdeyse 3 4 yıkamada bir tıkanıyor,deterjan çekmece gözü deseniz dandiğin önde gideni.söküp yıkarken elimde kalacak diye ödüm kopuyor bazen başlatma düğmesi program verirken kendi kendine basılmış gibi hemen kafasına göre program başlatıyor.hemen iptal ediyoruz.sonrasında başka bir program seçince de ekranda 'yanlış seçim' yazıyor. ama bu arada bir oluyor devamlı değil arçelik bu seriyi hangi mantıkla üretip tüketiciye sunmuş anlamış değilim

• Yüzbaşı
      324 Mesaj
      05 Aralık 2011 21:47:21
      Arkadaşlar Profilo 9kg kapasiteli yeni bir çamaşır makinesi piyasya sürmüş. Modeli CM1200DTR. Eko 20 derecelik programı var. Bu program nasıldır acaba?

05 Aralık 2011 23:02:44
      quote:

Orijinalden alıntı: erdemdönmez
      bize servis gelse pompası dahil amortisörlerini de değiştirecek.ancak hala servis çağıramadık bir türlü.anca komple bozulacak ki öyle çağırırız bu gidişle :)
      bu makinenin sorunu bunlarla da sınırlı değil.su jeti pompası bir garip çalışıyor,devreye geçerken tak tuk sesler çıkarıyor,1400 devirde çalışırken 1000 devire geldiğinde program seçim düğmesi yerinden fırlayacakmış gibi titriyor,yumuşatıcı gözü nerdeyse 3 4 yıkamada bir tıkanıyor,deterjan çekmece gözü deseniz dandiğin önde gideni.söküp yıkarken elimde kalacak diye ödüm kopuyor bazen başlatma düğmesi program verirken kendi kendine basılmış gibi hemen kafasına göre program başlatıyor.hemen iptal ediyoruz.sonrasında başka bir program seçince de ekranda 'yanlış seçim' yazıyor. ama bu arada bir oluyor devamlı değil arçelik bu seriyi hangi mantıkla üretip tüketiciye sunmuş anlamış değilim

7144SJS 5400SJS modelinin son versiyonudur.Annemlerde de bir alt 4900SJS modeli vardı 1200 devirli ne çok çekmişti ondan en sonunda kurtuldu ve yazlıktaki eski emektarını(2200) tekrar kullanmaya başladı.Su jetinden ses gelmesi pervanesinden kaynaklanır içine perde düğmesi-para vs. kaçmıştır.Filtreye bakın, diğer sorunlara gelirsek tipik Arçelik ne diyelim 96'dan sonra Arçelik yerli üretime geçti ve işi batırdı diyebilirim makinenin tasarımlarını güzel yapmakla bitmiyor, kaliteside bir o kadar güzel olmalı.Elinizden geldiğince değiştirme kampanyalarından yararlanarak o makineyi değiştirip AEG-Siemens-Miele almanızı öneririm.

• Er
      11 Mesaj
      06 Aralık 2011 00:18:51
      quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Alıntıları Göster

7144SJS 5400SJS modelinin son versiyonudur.Annemlerde de bir alt 4900SJS modeli vardı 1200 devirli ne çok çekmişti ondan en sonunda kurtuldu ve yazlıktaki eski emektarını(2200) tekrar kullanmaya başladı.Su jetinden ses gelmesi pervanesinden kaynaklanır içine perde düğmesi-para vs. kaçmıştır.Filtreye bakın, diğer sorunlara gelirsek tipik Arçelik ne diyelim 96'dan sonra Arçelik yerli üretime geçti ve işi batırdı diyebilirim makinenin tasarımlarını güzel yapmakla bitmiyor, kaliteside bir o kadar güzel olmalı.Elinizden geldiğince değiştirme kampanyalarından yararlanarak o makineyi değiştirip AEG-Siemens-Miele almanızı öneririm.

valla 2 sene önce 1 buçuk milyara aldık makineyi.tam anlamıyla bozulmadan değiştirmeyiz heralde.garantisi varken sıkıntı çıkaran parçalarını değiştireceğiz.belki a dan z ye bakım için servis de yollayabilirim.ancak ev taşıma gibi bir durumumuz var hiç onunla ilgilenmeye fırsat olmadı.taşınıp komple evde ne var ne yok temizlensin ondan sonra servis çağırmayı düşünüyorum.
      makineyi alırken arçeliğin LG den patentini aldığı buhar jeti ile yıkayan bir makinesi vardı.fiyatı bizim kullandığımızın 2 taksit kadar fazlasıydı.abartısız yarım saat pazarlık yaptık adam 5 kuruş düşürmemişti fiyatını..eehh yeter artık der gibi bizde bunu almak zorunda kalmıştık hala annemi o makineyi alması için neden zorlamadım diye kendime kızarım.yerli arçelikle uğraşması zorr

• Er
      5 Mesaj
      06 Aralık 2011 11:01:26
      bizim emektar arçelik çamaşır makinesi iflas etti. yerine 1000 tl'ye kadar makine bakıyoruz.
      bosch ve siemens üzerinde yoğunlaştık. şu an kampanyada olan siemens WM08E262TR modeli bir makine var 6 kg 800 devir bize yeter düşünüyoz ve 869.TL
      aynı özelliklere sahip bosch WAE16263TR modeli de 869 iken şu an 989'a çıkmış.
      ikisi aynı makine bosch ile siemens ortak kullanıyor herhalde.

bu ikisinden seçim olarak siemens'i tavsiye edermisiniz yada farklı bir marka fiyat performans olarak bu modeller dışında tavsiyeniz var mı profilo vb gibi. ilginiz için teşekkürler...

NOt: Tez elden cevap çok makbule geçer.Bugün almayı planlıyoruz evde çamaşır birikti de

• Çavuş
      96 Mesaj
      06 Aralık 2011 11:37:30
      Arkadaşlar yaklaşık 1 sene önce Bosch '' WAE 1826KTR'' çamaşır makinası aldım şimdiye kadar bir problem yoktu ama şimdi çamaşırlar makinadan lekeli çıkar oldu tam 4 defa eve servis geldi bir şey yok dediler 5. defeda atölyeye götürdüler 3 gün sonra birşeyi yok deyip geri getirdiler. Bana verilen raporda MAKİNADA BİR ARIZA TESPİT EDİLMEDİ ÇAMAŞIRLARI ELLE ÇİTİLEYİP ONDAN SONRA MAKİNAYA ATILMASI ÖNERİLDİ YAZIYOR. Ailemizde lekesi çıkmayacak kadar ağır işte çalışan yok. Bu ne biçim iştir bana makinayı satarken sorunsuz makina dediler. Çamaşırları elinle çitileyip makinaya öyle at demediler. Elimle çitileyecek olsam makina ne halta yarıyor.

ARKADAŞLAR bu DURUMDA NE YAPMAMI TAVSİYE EDERSİNİZ.

Not: Evimdeki her şey Bosch hepsi yeni alındı. Bi daha Bosch mu Tövbe

neymiş İnsanların güvenini kaybediceklerine para kaybetmeyi tercih ederlermiş. HASSSSSSSSSSSS

• Emekli Yönetici
      15148 Mesaj
      06 Aralık 2011 16:43:45
      quote:

Orijinalden alıntı: sonic33

Arkadaşlar yaklaşık 1 sene önce Bosch '' WAE 1826KTR'' çamaşır makinası aldım şimdiye kadar bir problem yoktu ama şimdi çamaşırlar makinadan lekeli çıkar oldu tam 4 defa eve servis geldi bir şey yok dediler 5. defeda atölyeye götürdüler 3 gün sonra birşeyi yok deyip geri getirdiler. Bana verilen raporda MAKİNADA BİR ARIZA TESPİT EDİLMEDİ ÇAMAŞIRLARI ELLE ÇİTİLEYİP ONDAN SONRA MAKİNAYA ATILMASI ÖNERİLDİ YAZIYOR. Ailemizde lekesi çıkmayacak kadar ağır işte çalışan yok. Bu ne biçim iştir bana makinayı satarken sorunsuz makina dediler. Çamaşırları elinle çitileyip makinaya öyle at demediler. Elimle çitileyecek olsam makina ne halta yarıyor.

ARKADAŞLAR bu DURUMDA NE YAPMAMI TAVSİYE EDERSİNİZ.

Not: Evimdeki her şey Bosch hepsi yeni alındı. Bi daha Bosch mu Tövbe

neymiş İnsanların güvenini kaybediceklerine para kaybetmeyi tercih ederlermiş. HASSSSSSSSSSSS

Burada yapmanız gerek şey bu durumu 444 6 333 'ü arayarak bosh merkezi bilgilendirmek olmalıdır..

• Yarbay
      2688 Mesaj
      06 Aralık 2011 17:24:20
      Lg ve Samsung modellerini inceledim. İnanılmaz özellikleri var. Lg 11 kg yıkayan ve 9 kg yıkayıp 6 kg kurutan var. Arasın da kaldım. Çok yeni modeller olduğundan sanırım kullanan yok. Fikir verir misiniz? Her ikisinin de sıkma devri 1400 devir/dakika.

Birde bunu gibi bir makinenin (yani hem yıkama hem kurutma) kurutma performansı , sadece kurutma makinesine göre nasıldır. Çok daha fazla mı enerji harcar, çok daha geç mi kurutur. Kurutma da kullandığı teknik çok mu farklı. Bilgi verir misiniz?

http://www.beyazesyamer...ir-Makinesi_10500.html#0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_hakan -- 6 Aralık 2011; 17:33:01 >

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_79213608/f_//tm.htm
    • Yüzbaşı
      296 Mesaj
      06 Aralık 2011 17:49:14
      Güncel LG çaamşır makinesi fırsatı, ilginizi çekebilir:
      quote:

Orijinalden alıntı: sonné

http://www.darty.com.tr...2391TDK-p-16854-c-83.htm

http://www.darty.com.tr...5M888EU-p-48648-c-86.htm

• Binbaşı
      1414 Mesaj
      06 Aralık 2011 17:54:52
      quote:

Orijinalden alıntı: iyigun

Güncel LG çaamşır makinesi fırsatı, ilginizi çekebilir:

Alıntıları Göster

daha dün bitti darty indirimi demek çarşambadan çarşambaya ayrı indirimler oluyor; bir kaç gün önce mediamarkt da indirim yapmıştı 9kg LG marka çamaşır makinesini kaçırdık inşallah bir daha böyle güzel indirim olur da yıl sonuna kadar çamaşır makinesi sahibi oluruz

• Yarbay
      7448 Mesaj
      07 Aralık 2011 10:42:11
      neosahin;

800 devir çok az.
      çamaşırların kuruması için çok eza-cefa çekersin.
      ayrıca motoru da eski tip ve çok sesli.
      imkanın varsa, 1100-1200 tl ye;

AEG 75270FL PROTEX ; 100-200 tl limitinizi aşabilir,
      fakat 7 kg alınabilecek en iyi, en uygun makine.: İNVERTER sessiz motor bu farkı vermeye değer.
      LAVAMAT 75270 FL PROTEX
      1200 dev./dak., Eco valve yıkama sistemi, köpük önleme sistemi, gecikmeli başlatma, 7 kg kapasite.
      Su Tüketimi (60°C yıkama) (lt) : 49
      Enerji Tüketimi (kWh) : 0,91
      Enerji Sınıfı : A-%30
      .........
      alternatif olarak ,900-1000 tl ye kadar LG nin direct drive motorlu modelleride düşünülebilir.
      1000 tl yi geçersen AEG Protex tavsiye olunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 7 Aralık 2011; 10:48:32 >

• Çavuş
      96 Mesaj
      07 Aralık 2011 11:37:27
      quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

Alıntıları Göster

Burada yapmanız gerek şey bu durumu 444 6 333 'ü arayarak bosh merkezi bilgilendirmek olmalıdır..

444 6 333 ' ü en sonuncusu dün akşam olmak üzere tam 4 sefer aradım aynı terane

• Yarbay
      7448 Mesaj
      07 Aralık 2011 15:45:54
      sizde; aynı arızadan dolayı bir yıl içinde üçten fazla arıza kayıtları varsa,
      kaymakamlıklara tüketici hakem heyetine başvurup ,
      ayıplı ürünün ayıpsız yenisi ile, veya bir üst modeli ile veya ücretini talep edebilirsiniz.
      en fazla 3ay içinde neticelenir.
      ben motorola 3 G li cep telefonumun bu şekilde ücretini geri aldım. 290 tl.(fatura bedeli.)

Sayfa:   <<     < önceki   96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Bulaşık ve Çamaşır Makinaları >> EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.