Şimdi Ara

Motor Yağına Su karışabilirmi? Karışırsa Nerden Anlaşılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
55.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam benim bir sorum var yine Motor Yağına Su karışabilirmi? Karışırsa Nerden Anlaşılırne yapmak gerekir ilginize teşekkürler.

• Benim bildiğim kadarıyla üst kapak contası yanarsa yağa su karışır ve hararet yapar. Yağ da köpürür.

Tabi yanlış da olabilir emin değilim tam olarak, yanlışsa da bilen arkadaşlar doğrusunu yazsın.

Selamlar.
  • Radyatör kapağını aç ve arabayı çalıştır eğer fokurtular oluyorsa kabarcıklar çok fazla çıkıyorsa o zaman anlaşılıyor diye duymuştum ama bilen bir ustaya sormak lazım.
  • yağ çubuğunu çek bak çubukta boza renkli köpüklü yağ kalıntıları varsa su karışmıştır.buda büyük ihtimal silindir kapak contasındandır veya blok çatlak veya gömlekler çtlak hararet veya motor donmasından
  • radyator suyundan numune alıyorlar mavi bir ajanla reaksiyona sokuyorlar.eger karışımda renk degişimi olursa silindir kapak contasında problem oldugunu söylüyorlar.yasanmıştır.
  • yağçubuğunu çek yağı elinle elle baş parmak ve işaret parmağının arasınaalyavşaca kaldır eğer herşey normal ise yağ hafif uzamış gibi olur yani yağda haffif bi yapışkanlık vardır. Ama eğer motor yağına su karışmış ise bu böyle olmaz yağ cıvık olur.
  • oyyy oyyy sorma. şu an serviste yatıyor. yağa su, suya yağ karışıyormuş

conta değişecek,

kapakta boşluklar oluşmuş, alüminyum kaynak yapılacak,

kapa taşlanacak...

karışır öyle bi de karışır ki şaşar kalırsın...
  • conta yandıysa baya bi masraf yaparsın artık
    üst kapak açılır
    silindir kapağı açılır
    rektefeye filan girer
    vs vs.
    baya bi masraf olur anlayacağın
    bu arada araba neydi??
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

conta yandıysa baya bi masraf yaparsın artık
    üst kapak açılır
    silindir kapağı açılır
    rektefeye filan girer
    vs vs.
    bu arada araba neydi??

YA BISIM BI KAMYONETDEDE AYNI SORUN VAR ARAC TAMIRDE MOTOR KAPAKLARI DEGISMITTI BIKAC REKTEFIYE YAPILDI MOTORUN OMRUNU UZATMAK İÇİN SİMDİDE YAĞA SU KARISMIS DIYOLAR BIKTIK ARTIK MOTORU COPE ATICAS SONUNDA
    UF...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DRİVERWRX

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

conta yandıysa baya bi masraf yaparsın artık
    üst kapak açılır
    silindir kapağı açılır
    rektefeye filan girer
    vs vs.
    bu arada araba neydi??

YA BISIM BI KAMYONETDEDE AYNI SORUN VAR ARAC TAMIRDE MOTOR KAPAKLARI DEGISMITTI BIKAC REKTEFIYE YAPILDI MOTORUN OMRUNU UZATMAK İÇİN SİMDİDE YAĞA SU KARISMIS DIYOLAR BIKTIK ARTIK MOTORU COPE ATICAS SONUNDA
    UF...

BAK BU BASLIGI GORDUM BENDEDE AYNI SORUN VAR DEDIM GITTIM ŞİMDİ SORDUM ARABANIN GOMLEKLERINDEYMIS SORUN DELIK VARMIS NEYSE JONTADAN YITTIK .
  • keşke contada olsaydı sorun gömlek masrafından kurtulurdun sonucta gömlekleri degiştirmek için kapak acılacak ve conta her halükarda degişecek gömlek degişirken sekmanlar degişecek felan felan ama contada olaydı en fazla kapak taşlanır yeni conta takılırdı tanıdık bir usta bulunursa cok maliyeti olmuyor sonucta
  • silindir contası kaynaklı olabilir. kaynak:http://www.aracarizasi.com/suya-yag-veya-yaga-su-karismasi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hepyasemin -- 24 Mart 2017; 15:53:21 >
  • Bazende yağa su değilde, suya yağ karışabilir bu durumda yine conta kaynaklı olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.