Şimdi Ara

WİRELESS ADSL MODEM NE KADAR UZAKTAN ÇEKER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
33.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben komşularla beraber adsl modem alacamda acaba wireless alsam 2 kat yukarıdan çekme imkanı varmı. ve önerebileceğiniz 4 portlu ucuz adsl modem varmı

• modem ve pc arasındaki tuğla duvar, beton duvar veya beton döşemelerin sayısı ve kalınlığına göre çekme oranı çok değişebilir, en iyisi imkanınız varsa alacağınız modemi kurarak deneyin öyle alın, yoksa hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz, birisi çıkar benim şu marka modemim 4 kat arası süper çekiyo falan der gider alırsınız sizde 2 kattan çekmez yazık olur verdiğiniz paraya.
  • O KADAR MESAFEDEN CEKMEZ.ARKADASIN DEDIGI GIBI DUVARIN YAPISI DA DAHIL BIRCOK ETMEN VAR.EN IYISI O KADAR MESAFE VAR ISE KABLOLU COZUM OLACAKTIR.AMA ILLAKI KABLOSUZ BU OLAYI COZERIM DERSENIZ O KADAR ARADA DUVARLI BIR MESAFEYI TEK MODEMLE GECEMEZSINIZ GUCLENDIRILMIS ANTEN ACCESS POITTE KULLANMANIZ GEREKIR HATTA HIC KABLO CEKMEYEYIM DIYORSANIZ HALA HER KATA ACCESS POINT ALACAKSINIZ.
  • kablo baglantısı yapın bana kalırsa
  • bence modemi cam kenarına koyarsanız ve bilgisayarı da or tarafta kullanıoysan çeker ama diğer oadalarda çekme şansı düşük ama yinede çekmez diye bişey yok
  • bencede kablolu çözüme gidin. arada 2 kat olacağı için kablolu bağlantının hızı daha yüksek olabilir
  • Arkadaşlar bu konuda fazla kasmaya gerek yok. USR Robotics'in 125 MB olan modemini alın kurun ve deneyin. Piyasadaki en güzel modemlerden biridir. Modeli 9108. Olurda çekmezse cath5 cablo ile atarsınız araya acsess point'i aslan gibi çeker. Yukarıda arkadaşların yazdıkları çok doğru. Binadaki demir oranı, hatta evde çalışan elektronik aletlerin frekansları bile önemli. Ben "USR toplantısında bu soruyu yönelttiğimde oradan gelen bölge sorumlusu mühendis bile buna net bir cevap veremedi" Hala kuşkularınız varsa wireless modemi olan bir arkadaşınızdan rica eder deneyip kendiniz görürsünüz. Eğer istediğiniz performansı verirse gider o modemin aynısından alırsınız. Bu kadar basit. Saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: Vatan_Sevgidir

Arkadaşlar bu konuda fazla kasmaya gerek yok. USR Robotics'in 125 MB olan modemini alın kurun ve deneyin. Piyasadaki en güzel modemlerden biridir. Modeli 9108. Olurda çekmezse cath5 cablo ile atarsınız araya acsess point'i aslan gibi çeker. Yukarıda arkadaşların yazdıkları çok doğru. Binadaki demir oranı, hatta evde çalışan elektronik aletlerin frekansları bile önemli. Ben "USR toplantısında bu soruyu yönelttiğimde oradan gelen bölge sorumlusu mühendis bile buna net bir cevap veremedi" Hala kuşkularınız varsa wireless modemi olan bir arkadaşınızdan rica eder deneyip kendiniz görürsünüz. Eğer istediğiniz performansı verirse gider o modemin aynısından alırsınız. Bu kadar basit. Saygılar

Burda önemli olan modemin anteninin güçü.9108 ve pcmci max g klulanıyrum.10 metre ilerideki odadan bile çekmiyor illa birbirlerini görmesi lazım.Açıkcası bu wireless işi masraf.2 kat varsa çok güçlü bi anten lazım bence.Standart antnle aynı evin içinde bile verim alamazsınız.Tabi antenli bir pci kart kullanrsanız belki biraz daha iyi olabilir

• Burda önemli olan modemin anteninin güçü.9108 ve pcmci max g klulanıyrum.10 metre ilerideki odadan bile çekmiyor illa birbirlerini görmesi lazım.Açıkcası bu wireless işi masraf.2 kat varsa çok güçlü bi anten lazım bence.Standart antnle aynı evin içinde bile verim alamazsınız.Tabi antenli bir pci kart kullanrsanız belki biraz daha iyi olabilir

Şöyle bilmeden yorum yapmanız gerçekten insanı üzüyor. Arkadaşım senin farklı sorunların olabilir buna yanıt vermek çok zor. Binandaki demir yoğunluğu çok fazla olabilir yada oturduğun evde aynı frekansta bir cihaz olabilir, yada duvarların arasında yalıtım maddeleri olabilir bunun zaten bir garantisi olmadığını ben söylüyorum. Sen kalkıp anten çekme gücünden bahsediyorsun alakasa maydanoz diyorum bende. Onun üzerindeki 2 db lik anten açık alanda 300 mt. kapalı alanda 100 metre çekmesi gerekir normal standartlara göre. Şimdi sen kalkıp diyorsun ki benim 10 metre ötedeki modemden çekmiyor. Peki sen 9 db lik anten taksan ne yazar senin oturduğun binada demir yoğunluğu fazla ise gelen sinyalin direk %60-70 ini emecek ve zayıflatacak. Arada iki kolon varsa yalan olacak senin 9 db lik anten. Yani bunun antenle alakası yok. Ama hala ısrar ediyorsan yok robotics dandik çekmiyor diye alırsın farklı bir modem bakarsın keyfine. Ama lütfen bilmeden yorum yapma. Tabi burdaki seçeneklere senin pcmci kartını yanlış tanıtma yada olası yazılım problemlerini hiç hesaba katmadan söyledim. Bunlarda olabilir. Burada amaç bilgiyi paylaşmaksa önemli olan gerçek ve doğruya yakın bilgileri paylaşmaktır.

• benimki çekiyor ama cam kenarında ve arkadaşında cam kenarında pcsi. zoom x6. en pahalılarından biri. bence modemi sen al ve kablosuz al arkadaşlarına kablo çek.
  • quote:

Şöyle bilmeden yorum yapmanız gerçekten insanı üzüyor. Arkadaşım senin farklı sorunların olabilir buna yanıt vermek çok zor. Binandaki demir yoğunluğu çok fazla olabilir yada oturduğun evde aynı frekansta bir cihaz olabilir, yada duvarların arasında yalıtım maddeleri olabilir bunun zaten bir garantisi olmadığını ben söylüyorum. Sen kalkıp anten çekme gücünden bahsediyorsun alakasa maydanoz diyorum bende. Onun üzerindeki 2 db lik anten açık alanda 300 mt. kapalı alanda 100 metre çekmesi gerekir normal standartlara göre. Şimdi sen kalkıp diyorsun ki benim 10 metre ötedeki modemden çekmiyor. Peki sen 9 db lik anten taksan ne yazar senin oturduğun binada demir yoğunluğu fazla ise gelen sinyalin direk %60-70 ini emecek ve zayıflatacak. Arada iki kolon varsa yalan olacak senin 9 db lik anten. Yani bunun antenle alakası yok. Ama hala ısrar ediyorsan yok robotics dandik çekmiyor diye alırsın farklı bir modem bakarsın keyfine. Ama lütfen bilmeden yorum yapma. Tabi burdaki seçeneklere senin pcmci kartını yanlış tanıtma yada olası yazılım problemlerini hiç hesaba katmadan söyledim. Bunlarda olabilir. Burada amaç bilgiyi paylaşmaksa önemli olan gerçek ve doğruya yakın bilgileri paylaşmaktır.

Ben kullandığım ürün için söylüyorum.Yakso teknik değerlere bakıp ahkam kesmiyorum.Aynı durumu yaşıyan birsürü kullanıcı var forumda.Ayrıca 5 ve 9 desibellik antenleri herhalde başkabir amaçla üretmediler.Neyse yarın resimli bir şekilde izah ederim.Umarım bende sorun vardırdırda bir şekilde hallederiz.

semke arkadaşım kullandığın modem kadar eternet adaptöründe çok önemi var bağlantı kalitesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alobar -- 23 Ağustos 2006; 22:44:20 >

• Bizim alt komşunun sinyali geliyor ama çok az bir sinyal veriyor o da arada gidip geliyor.Bende Asus wireless var evde bile uç noktalarda çekmiyor.Zannadersem Usrobotics in çift anten takılabilen modeli var.Yada adsl yönlendirici al o zaman kesin çeker diyecem ama onu da koyacagın yer çok önemli.
  • usr den kaçın derim başka bişi demem. artık yazmakdan bıktıgım için linkl veriyorum iyi araştırın ne alıyorsanız beğenin ve alın ama usr 9108 e yaklaşmayın.http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?p=2374217&posted=1#post2374217
  • Piyasada wirelees te desteklenen max. cekim alanı 400 m. olarak geçio.. ama araya engeller girdikçe seviye oldukça düşüyor.. Kullanacağın alana bağlı olarak köprüleyici kullanarak u mesafeyi uzatabilirsin. Ama arada 2 kat var demişsin. o arada ki katlara evdekilerden izin alarak köprüleyici takmalısın.. Yane biraz yaşşşş.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CYMLZ -- 10 Eylül 2006; 15:53:48 >
  • AIRTIES RT 210
  • 4 sene önce Arena ile yaşadığım problemlerden bıkıp usanıp tüm ilişkimi kesmiştim. Aradan 4 sene geçmesine rağmen Arena hala aynı mankafa Arena. USR ihtahaltçısı da bu dandik firma. Sadece USR'den değil, arkasında Arenanın olduğu her markadan uzak durulmasını öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavus78 -- 11 Eylül 2006; 3:13:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: samke

arkadaşlar ben komşularla beraber adsl modem alacamda acaba wireless alsam 2 kat yukarıdan çekme imkanı varmı. ve önerebileceğiniz 4 portlu ucuz adsl modem varmı

arkadaşım kesinlikle ya kablo ile kur bağlantını yada access point alman gerekir bu da astarı yüzünden pahalıya çıkar sana ve kablosuz modemler açık alanda 100m dir mesafesi yani bir ev içi anca kullanılabilir bazen bir üst yada bir alt kattada çeker ama bu duvarların içindeki demir yüzünden değişiklik gösterebilir.
    robotics modem ler çok kalitelidir 9106 modelini 2 senedir kullanıyorum ve sıkıntısız bir cihaz ucuz olarak ta datron rta1030 öneririm

• quote:

Orjinalden alıntı: cavus78

4 sene önce Arena ile yaşadığım problemlerden bıkıp usanıp tüm ilişkimi kesmiştim. Aradan 4 sene geçmesine rağmen Arena hala aynı mankafa Arena. USR ihtahaltçısı da bu dandik firma. Sadece USR'den değil, arkasında Arenanın olduğu her markadan uzak durulmasını öneririm.

aslında dogru diyosun sana hak vermiyorum degil. tamami ile katılıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.