Şimdi Ara

OPEL ASTRA 1.3 CDTI almayı düşünüyorum.Artıları eksileri nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
320
Cevap
3
Favori
434.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Mrblar. Bir ay kadar once astra 1.3 cdti manuelini aldim. Araci cok bildigimden degil arkadas tavsiyesiyle ve herkes diger arabalarin hepsine camur attigindan bunu yaptim. Otomatik jazzin ustune buyukbi sok oldu tabi benim icin. Hala alisamiyorum cilvelerine kaprislerine bu arabanin. Yaris manuel dizel denedim bi arkaasimin acaba ben mi beceremiyorum diye gormek icin. Yoo yarisi gayet kullanabilionusum. Neyse astranin kaprisleri holca anlatilmis zaten. Her ne kadar guvenilir on numara alman arabasi olsa da. Aracim 42000 kmde su an. Bunu satip oyomatik araba almak istiyorum. Ama ortalikta 41000 tl butceme uyan bi suru yari otmk var ama hepsine de bi kulp bulunuyo. Jazz almak istemiyorum. Oneriniz ne olur? Toyotanin mmt sanzimanina guvenebilir ve alisabilirmiyim sizce? Tabi 5-5.5lt den fazla yakmamali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesaj gec oldu ama bence Renault seçenekleri ni gözden geçirin. Fluence veya Megane da guzel araclar

• 1.3 cdti az yakar konfor ustasıdır ama performans düşüktür ya da performansı tatmin etmeyebilir diyebiliriz. 1.4 turbo şehir içi 1.3 den 2 litre daha fazla yakar. yani 10 15 tl fazla yakar performansı iyidir konforu 1.3 ile aynıdır ama 10 15 tl farkı uzun yola vurduğumuzda biraz cep yakabilir. söylediklerim manuel araçlar için geçerlidir.
  • merhabalar opel astra 1.3 cdti enjoy 2012 değişensiz boyasız 200bin km üstü ama cidden tertemiz ve çok uygun fiyata bi tanıdıkdan almayı düşünüyorum dostlar ne dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErsinBoz -- 26 Kasım 2015; 18:46:27 >
  • Arkadaşlar merhaba 2. El otomatik 2011 1.3 cdti astra almayı düşünüyrm km si 54 bin ve fiyatı da uygun 40.500 tl ancak sahibi bir kazada tamponun değişip 8 bin tl hasar kaydı olduğunu söylüyor sizce sadece tampon değişimine 8 bin tl çok değil mi ne dersiniz alınır mı?

• AUTOCC ANTALYA OPEL ASTRA ARACIMIZ SATILIKTIROPEL ASTRA OPEL ASTRA 1.3 CDTI almayı düşünüyorum.Artıları eksileri nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum
    Bu mesaja eklenen görseller:

OPEL ASTRA 1.3 CDTI almayı düşünüyorum.Artıları eksileri nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum

• Hocam fazla o rakam direk gidip yapılan tamir edilen yer ile muhatap olun

• 1 senedir 2012 opel astra j 1.3 kullanıyorum çok memnunum.Bakımdan bakıma servise gittim daha ne olsun.Almayı düşünenler varsa bence temiz bulursanız kaçırmayın.Mazotunuda shellin ana bayilerinden almanızı öneririm.Opetten alıyordum araba yokuşlarda bayılıyordu.Bariz fark var bilginiz olsun.Konfor ve yol tutuşu çok başarılı
  • 2009 1.3 astra h enjoy 'um var.eskiden otoban faresi peugeot kullanan biri olarak kalkış olayı can sıkıcı ama arabayı ezberledikten sonra sıkıntı olmuyo.2900 devirde atıyorum viteslere bence arabanın çözülme devri bu.sedan için konuşuyorum yalnız kısalarda biraz daha hafif araba ona bişey diyemem.sadete gelirsem bu fiyata bu konfor bu segment hiçbir araçta yok olanı getirin üstüne sayarım.yalıtım audilere çok yakın yol tutuşu gene çok iyi.yani araç size mersedes sürüş keyfini özellikle trafiksiz ortamda gayet iyi veriyo.üstelik araç 1300 cm diye geçsede ruhsatta 1248 cm.yani vergi öderken en düşük motor seçeneğinden ödenek veriyosunuz.ocakta 255 tl'ye bi yıllık vergi ödedim:)yakıttan bahsedicem ben 100 liralık benzin atıp hafta içi işe git gel hafta sonu gez dahil 15 gün gidiyo ayda ortalama 200 bilemedin 250 tl gidiyo.burda gaza yüklenmemek çok önemli gaza kedi okşar gibi basarsan bu araba yakıtı kokluyo.arka bagaj hangar gibi masa sandalye falan her türlü alıyo.eksiklerine geliyim.arabada bardaklık yok cep yok.sanırım ben sana bu paralara artılar verdim seninde biraz burnun sürtsün demiş fabrika ne diyelim.tavsiye edermiyim düşünmeyin alın derim.kazasız belasız sağlıcakla kalın.lütfen sağ şeritten kaynak yapmayalım:)

• 3 ay bu arabanın j kasasını kullanıp sattım. Arabanın konforu,yol tutuşu,ekonomisi mükemmele yakın. Vergisinin az olması avantaj. Malzeme kalitesi iyi. Fakat 1.3 motordan dolayı performansı kötü demeyeceğim ama bazen çok sinir bozucu ve yorucu olabiliyor. Arabanın hızlanmasını istediğiniz zaman gaza basıyorsunuz, bağırıyor. Vites yükseltmenizi istiyor. Vitesi yükselttiğiniz zaman bu sefer de çekişten düşüyor. Gitmiyor. Arabanın düz yolda kalkışında çok bir problem yok ama yokuş kalkışı tam anlamıyla skandal. Araba kalkmamak için elinden geleni yapıyor. Otobanda sollamaya çıkıp çıkmamak konusunda sizi çok kararsız ve zor durumda bırakabiliyor. İstanbul trafiğinde ani manevralarla yolu almak için burnunuzu sokmanız gereken durumlarda sizi çok yoruyor. Araba yüksek hızlara çıkıyor ama atik bir araç değil ve ivmelenmesi hakkaten çok kötü. Fazla trafiği olmayan küçük bir yerde yaşıyorsanız ve uzun yola çok fazla çıkmıyorsanız işinizi görebilecek bir araç fakat büyükşehirler için ve şehirlerarası yolculuklar için kesinlikle tavsiye edebileceğim bir araç değil. Motorun güçsüz olmasından dolayı ve arabanın da yaklaşık 1400 kg olmasından dolay baskı balatanın çabuk bitme ihtimali var. Bir yerden bir yere konforlu bir şekilde gidersiniz. Bu araç işinizi görür ama kesinlikle sürüş zevki beklemeyin. Arabanın gitmesi için sürekli devirli kullanmak ve 2000 devirin üzerine çıkarmanız gerekiyor. Bu da insanı yoruyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rpedriel84 -- 23 Nisan 2016; 16:42:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zofy

Mrblar. Bir ay kadar once astra 1.3 cdti manuelini aldim. Araci cok bildigimden degil arkadas tavsiyesiyle ve herkes diger arabalarin hepsine camur attigindan bunu yaptim. Otomatik jazzin ustune buyukbi sok oldu tabi benim icin. Hala alisamiyorum cilvelerine kaprislerine bu arabanin. Yaris manuel dizel denedim bi arkaasimin acaba ben mi beceremiyorum diye gormek icin. Yoo yarisi gayet kullanabilionusum. Neyse astranin kaprisleri holca anlatilmis zaten. Her ne kadar guvenilir on numara alman arabasi olsa da. Aracim 42000 kmde su an. Bunu satip oyomatik araba almak istiyorum. Ama ortalikta 41000 tl butceme uyan bi suru yari otmk var ama hepsine de bi kulp bulunuyo. Jazz almak istemiyorum. Oneriniz ne olur? Toyotanin mmt sanzimanina guvenebilir ve alisabilirmiyim sizce? Tabi 5-5.5lt den fazla yakmamali.

Chevrolet epica

• 2013 model J kasa opel astra 1.3 cdti almaya karar verdim , en donanımlısı sport sanırım ancak edition ve cosmo modelleri de var özellikik + - olarak tavsiyeleriniz ne olur acaba hangisini araştırmak gerekir bana en mantıklısı SPORT gibi geliyor yorumları alabilir miyim ?
  • ASTRA J 1.3 CDTİ 2013 MODEL ARACIM VAR GAYET MEMNUNUM FAKAT BU YORUMLAR BENİ ÇOK ŞAŞIRTIYOR.ÇIKAMADIGIM YOKUŞ YOK SADECE KATILDIGIM KONU ARAC SERİ DEGIL ONA KATILIYORUM FAKAT NE BENI YOLDA BIRAKTI NEDE BIR YOKUSDA KALDIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARİF YAMAN

ASTRA J 1.3 CDTİ 2013 MODEL ARACIM VAR GAYET MEMNUNUM FAKAT BU YORUMLAR BENİ ÇOK ŞAŞIRTIYOR.ÇIKAMADIGIM YOKUŞ YOK SADECE KATILDIGIM KONU ARAC SERİ DEGIL ONA KATILIYORUM FAKAT NE BENI YOLDA BIRAKTI NEDE BIR YOKUSDA KALDIM

Yorum icin tesekkurler sizdeki hangi paket acaba sport mu enjoy mu cosmo mu ben ya sport yada cosmo dusunuyorum ama cosmo biraz butcemi asacak gibi duruyor sehir ici ve sehirlerarasi yakit durumu nedir acaba

• sport modeli bendeki sizde alacaksanız sport alın bence sunruff haric full modeli yol tutusu yakıtı mukemmel sehır ıcı 5.5 lt lerde gezıyorum.gencsenız kanınız kaynıyorsa bu arabayı almayın tam bır aıle arabası pişman olmazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARİF YAMAN

sport modeli bendeki sizde alacaksanız sport alın bence sunruff haric full modeli yol tutusu yakıtı mukemmel sehır ıcı 5.5 lt lerde gezıyorum.gencsenız kanınız kaynıyorsa bu arabayı almayın tam bır aıle arabası pişman olmazsınız

bende agirlikli olarak sportlara bakiyorum zaten butce olarakta ona kadar cikabiliyorum sunrooflu olanini bulamadim henuz bulursam kacirmak istemiyorum max 70 binde 2013 bakiyorum

dediginize gore sehir ici ortlama 20 kurus yakiyor sehirlerarasi kac yakiyor acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darnglove -- 2 Mayıs 2016; 15:11:04 >
  • Tekrar merhabalar hocam 103 binde astra h siyah 1.3 cdti easytronic kazasız boya siz araç aldım 3 gün oldu şu an için yakıt tan mennun um araba acayip az yakıyor ancak çok hantal özellikle ilk 3 vitesi bildiğin ölü gibi geldi bana daha önce astra j 1.6 180 active select vardı bende siz anladigim kadarıyla uzun dönem kullanıcısı siniz aracın birkaç sorum var cevaplar iseniz seviniri m teşekkür ederim

1 araca söyle bir ufak bakım yaptırayım diyorum benden önceki sahibi özel bir serviste bakım yaptırmış ama filtre olarak yazan kağıtta çoğunda kontrol diye işaretlenmişler netten bildiginiz site var mı filtre ve yağ alsam

2.easytronic yağını nasıl kontrol edebilirim veyahut hangi yağı alsam bakim için

3.özellikle aracı ilk çalıştırmada a1 den a2 ye geçerken ses geliyor pedal lar tarafından vites geçince sizde de oluyor muydu nette sorgulattim çoğu kullanıcı da varmış

4 sahibi hor kullanmış ayna kırılmış yapıştırma yapmış direksiyon üstü tuşları ve direk fitilleri erimiş bir de sürücü tarafı cam yani klima üfleme yeri çevirme tuşları calismiyor tavsiye ettiğiniz çıkmacı var mı acaba

• SELAMLAR
    Arkadaşlar 2008 model 1,3 cdti cosmo paket 100bin km de bir araç sizce kaç paraya alınır?Opel ailesine katılmak istiyorum da:)
  • darnglove D kullanıcısına yanıt
    36bin km. De ilk sahibinden 1.3 cdti aracimi alali 2 ay oldu. Karışık hesapta 306 tl ie 1369 km yaptim. Ortalama 100 km. Sehir ici yogunluklu ise 320 tl ye 1100 km yol yaptim. Hantal diyenleri anlayamiyorum. Arabam standart. Chip vs yok. Gayet seri ve yeterli. Hizlanmasi sollamasi iyi. Ben çok şükür bir sorun görmedim. Kullanıcı olarak iyi ki çekmiyor, kendini tasiyamiyor, sollama yapılmıyor yorumlarina iyiki kulak asmamışım. Araba 1. Vites kalktiktan sonra da, diger viteslerde de ben sorun gormedim. Ibiza 1.0 tsi otomatik den bu arabaya gectim ki sıfır almistim. Çok ama çok memnunum. Bakimli veya yorgun olmasi etken olabilir. Yakiti aldigim kisi de shell den yapiyordu. Ben de. 10 numara bir araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezerede -- 14 Haziran 2018; 3:34:34 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.