- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Norgon GHOST Nedir Ne işe Yarar?
Bu konudaki kullanıcılar:
 
53
Cevap
28551
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
32 Mesaj
27 Ağustos 2002; 16:50:22 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM


Konumuz imaj (image) veya diğer bir değişle görüntü alanları. Bilmeyenler için kısaca ne olduğunu açıklayalım. Bir diskin veye CD'nin içindeki tüm dosyaların, format ve boot sektör bilgileriile kopyalanmasına (klonlanmasına) imaj almak veya hayalet görüntü almak denir. Disk imajı almakta Norton Ghost 2001, Powerquest Drive Image gibi programlar, CD imajı almakta ise Nero Burning ROM, CDRWin, WinImage gibi programlar yaygın şekilde kullanılır. peki diskimizin imajını almak ne işimize yarar?

Diyelim tertemiz Windows kurmuşsunuz, tüm donanım sürücülerinizi gerekli olduğunu düşündüğünüz tüm yazılımlarınızı yüklemişsiniz. Belki birkaç saatinizi aldı ama herşey dört dörtlük çalışıyor. Ancak siz uyumsuz shareware programlar, çakışmalar, elektrik kesintileri derken diskinizdeki dosyalar iyice karışacak, birkaç, hatta belki birkaç hafta içinde Windows hata mesajları vermeye başlayacak. Windows'u ve yazılımlarınızı başatan kurmak için tekrar saatlerinizimi vereceksiniz? Norton Ghost gibi bir imaj alma programıyla, her şeyiyle çalışan bir diskin imajını almanız PC konfigürasyonunuza göre 5 ila 10 dakika, geri yüklemiz ise yine o kadar sürer. Yani Windows bozulduğu anda 5 dakikada sisteminizi ilk kurulduğu günkü haline getirebilirsiniz.

Özellikle PC sektöründe profesyonel iş yapanların çok işine yarar. Diyelim, konfigürasyonu birbirinin aynı yüzlerce PC'ye Windows kuracağız, çeşitli yazılımları yükleyeceğiz. Bir kez kurulu bir sistemden disk imajı alıp bunu diğerlerine yüklemek hem 5-10 dakika gibi kısa sürede halledilebilir, hem de güncel yazılımların network üzerinden imaj yükleme desteği vardır; yerinizden kalkmadan tüm sistemleri kısa sürede kurabilirsiniz.
Peki CD imajları ne işe yarar? Bir Cd'nin tüm içeriğini kopyalamak bazen yeterli gelmeyebilir; örneğin o CD bootable bir CD ise, yani açılış disketi yerine geçip sıfır formatlı bir diske kurulum yapabiliyorsa CD içindeki klasörleri kopyalamak çözüm olmaz. Bu iş için CD yazma yazılımınızın CD Copy işlevini kullanarak CD'den CD'ye kopyalama yaparsınız; işte bu da bir imaj koplayamadır. Öte yandan diyelimki elimizde bootable CD'yi CD yazıcımızla başka bir CD'ye kopyalamak değil, bu CD'yi Internet sitemizden dağıtmak istiyoruz. İşte o zaman CD'nin imajını alıp sitemize koyarız; isteyen bu imajı CD'ye basıp orjinali ile aynı bir CD elde eder veya anlatacağımız programla imaj içindeki istediği dosyaları diskine aktarır.

NORTON GHOST 2001

Disk imajı almak için en çok kullanılan, bol ödüllü bir yazılım Norton Ghost 2001. Ghost 6.5 tabanlı Personel Edition sürümü her tür bireysel kullanıcıya hitap ederken Ghost 7.0 Enterprise Edition sürümünde Ghost 6.5 yanında şirketlere yönelik ilaveler var. Biz burada Personel Edition sürümünü ele alacağız ama Enterprise sürümündeki ilavelere kısaca değinelim. Şirkette bir kullanıcı PC değiştirecekse klasör, dosya ve masaüstü ayarını yeni PC'ye aktaran Ghost User Migration; tüm disk imajını değil, son alına tam imaja bakıp sadece o zamandan beri diskte gerçekleşmiş değişikliklerin imajını belirli aralıklarla alan Ghost Incremental Backup; ağdaki PC'lere uzaktan erişip yönetmeyi sağlayan 3com Boot Services yazılımı; klonlama için ana bilgisayarı hazırlamakta kullanılan Microsoft System Preparation aracı; Ghost Console aracı ile yazılım paketlerini Otomatik Yükleme seçeneği. Şimdi gelelim Norton Ghost 2001 Personel Edition'a.

Önemli Kural: Ghost ile partisyonun görüntüsü (imaj dosyası) aynı partisyona alınamaz. Diskinizin imajını almak istiyorsanız 3 seçeneğiniz var.

1- Çift disk kullanıp, örneğin birinci diskin (örneğin C:\) imajını ikinci diske (örneğin D:\) almak.
2- Bir diski daha önceden iki veya daha çok partisyona ayırmış (ikiye bölmüş) olup birinci partisyonun (örneğin C:\) imajını ikinci partisyona örneğin (örneğin D:\) almak.
3- Norton Ghost ile uyumlu bir CD yazıcınız varsa diskin imajını CD'ye yazdırmak.
Norton Ghost'a daha önced aşina olan kullanıcılar bile 3. seçeneği duymamış olabilir; çünkü ilk kez Ghost 2001 6.5 sürümü ile gelen bir özellik. NortonGhost artık CD'ye yazabiliyor! Merak etmeyin, hepsini sırasıyla anlatacağız. Ama diskinizin imajını almadan önce temiz bir Windows kurduğunuzu, donanımlarınızı doğru ve sorunsuz şekilde tanıttığınızı, tüm ihtiyaç duyduğunuz programları yüklediğinizi, velhasıl dört dörtlük çalışan bir PC'ye sahip olduğunuzu var sayıyoruz.

GHOST İLE İMAJ ALMAK

Windows'un kurulu olduğu bölmenin (partisyon) imajını almak istiyorsunuz. Yukarıda anlattığımız gibi üç seçeneğiniz var. İlk ikisinde yöntem aynı; disk imajını CD-R diske almak istiyorsanız ilave birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekecek. İşe başlamadan önce elinizin altında birkaç boş disket bulundurun; çünkü Norton Ghost Windows'a kurulsada DOS'tan çalışan, çoğu kez kendi boot disketlerini gerektiren bir program.

A. İki diskiniz veya iki partisyonunuz varsa;

1. Norton Ghost 2001'i PC'nize kurdunuz. Disket sürücünüze boş bir disket takıp Programlar/Norton Ghost 2001 menüsünden Norton Ghost Boot Wizard'ı çalıştırın. bu program Ghost sistem açılış (boot) disketleri yaratmak için. Programı çalıştırınca karşınıza 3 seçenek çıkacak. Bizim işimiz "Standart Boot Disk With LPT and USP Supporyt" ile. Bunu seçip Next düğmesine tıklayın.
2. Yeni ekranda "USP support" ve "LPT support" seçenekleri var. Bu seçenekler, sisteminizi USB Bridge adı verişen kabloyla USB port'undan veya "laplink" kablosuda denen paralel kablo ile paralel port'tan başka sisteme bağlanmışsanız ve bu bağlantılar üzerinden diskinizin imajını ikinci bir PC'ye almak istiyorsanız işe yarar.Böyle bir bağlantınız yoksa açılış disketi boşu boşuna bu bağlantıları arar ve bulunamadığını söyler.Yani USB veya LPT (paralel port) üzerinden ikinci bir PC'ye bağlantınız yoksa bu seçenekleri işaretlemeden Next düğmesine tıklayın.
3. Sonraki üç ekranda da Next düğmelerine tıkladığınızda disket sürücünüzdeki disketi formatlamak için bir pencere açılacak. Start (Başlat) düğmesi ile disketi formatlayın. İşlem bitincede Close (Kapat) düğmesine tıklayın. Hemen ardından Ghost başlangıç disketi oluşturacak. Finish düğmesi ile Boot Wizard'ı kapayın.
4. Şimdi sisteminizi, oluşturduğunuz disketle açın. Norton Ghost DOS ortamında açılacak. Fareniz bu ekranda çalışmayabilir; fare çalışmıyorsa klavye tuişları ile ilerlemeniz; düğmelere tıklamak için Alt tuşunu basılı tutarak düğme üzerine altı çizgili harfe klavyeden basmanız, diyalog kutularındaki alanlar arasında gezinmek için tab düğmesini kullanmanız gerekecek. Bu şekilde açılan ilk pencerede OK düğmesine tıklayınca Ghost'un Local menüsü açılacak. Local/Partition/To Image komutunu çalıştırın.
5. Şimdi sırasıyla imajını alacağınız partisyonun bulunduğu diski ve partisyonu seçeceksiniz (tek bir diskiniz varsa ilk ekranda disk görünecek; diski seçtiğinizde ikinci ekranda o diskteki partisyonlar görünecek). Windows'un kurulu olduğu partisyonun imajını alacaksanız o partisyon Primary olarak görünür, bunu seçin.
6. Sonraki ekranda seçtiğiniz partisyonun imajını hangi isimle, nereye kaydedeceğiniz soruluyor. Tab tuşu yardımı ile Look in menüsüne gelip aşağı ok tuşu yardımıyla imaj dosyasını kaydedeceğiniz diski veya partisyonu seçin. (Dikkat bu dosyayı imajını aldığınıuz partisyona kaydedemezsiniz! ikinci partisyona veya varsa ikinci diske kaydetmeyi seçeceksiniz.) File kısmına da 8 karakteri geçmeyen bir isim verin. (Cimaj gibi) ve Save düğmesini çalıştırın.
7. Sonraki ekranda No, Fast ve High seçenekleri var. No seçeneği sıkıştırma uygulamadan imaj alır; yani C:\ sürücünüzdeki tüm dosyaların boyutu 1.5 GB'ı buluyorsa imaj dosyası da o boyutta olur. Fast seçeneği düşük seviye sıkıştırma uygular; boyut bir miktar küçülür ama imaj alma kısa sürer. High seçeneği yüksek seviye sıkıştırma uygular; boyut küçülebildiği kadar küçülür ama imaj alma işlemi uzun sürer. Her halukarda 1.5 GB'lık alanın imajını 10 dakika'nın altında bir sürede alabileceğinizi söyleyebiliriz. Sonraki "Proced with partition dump?" ekranında Yes düğmesine bastığınızda imaj alma işlemi başlar; işlem sona erdiğinde artık disketi çıkarıp sistemi baştan başlatabilirsiniz.

B. CD Yazıcınız varsa

İki diskiniz veya iki partisyonunuz yok, ya da diskinizde imaj yedekleyecek alan yok diyelim. CD yazıcınız varsa bu imajı doğrudan CD'ye yazdırma şansınız var. Ama önce CD yazıcınız Norton Ghost ile uyumlu olmalı. Uyumlu CD yazıcıların bir listesi Norton Ghost 2001 ile Windows'a kurulan Norton Ghost Manuel adlı PDF dosyasının "Image Files and CD Writers" bölümünde yer alıyor. Ancak bu listede sadece çalıştığı denenen CD yazıcılar var; CD yazıcınız bu listede olmasa da işe yarayabilir; deneyerek görmeniz şart. Örneğin Yamaha 2100E CD yazıcım da bu listede yoktu ama gayet iyi çalıştı. Ghost 2001 SCSI CD yazıcılarla da çalışıyor ama harici (USB, paralel, firewire) Cd yazıcılarla çalışmıyor. CD yazıcınıza taktığınız boş CD-R'a imaj almak için şu adımları takip ediyorsunuz:

1. Yukarıda A şıkkında diske imaj alma için anlattığımız standart boot disketini yaratın ancak kesinlikle UTP veya LPT desteğini işaretlemeyin. (CD'ye yazdırabilmek için gereksiz şeylerin yüklenmemesi gerekiyor).
2. Yaratacağınız CD'nin "bootable" olmasını, yani BIOS'tan ayarlandığında sistemi boot disketi gibi açabilmesini istiyorsanız ikinci bir diskete ihtiyacınız var. Bu disketi de Norton Ghost Boot Wizard'ın "CD-ROM Boot Disk" seçeneği ile yaratıyorsunuz.
3. İlk disketle (Standart Boot Disk) sistemi açınca Norton Ghost çalışıyor. Yukarıda A şıkkında 4. 5 ve 6. adımları aynen takip edin. Ancak 6. adımda imaj kaydetmek için ikinci diski veya ikinci partisyonu değil CD yazıcınızı seçin.
4. Save düğmesine tıkladığınızda CD'yi bootable yapmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Yes (Evet) düğmesini seçerseniz sizden oluşturduğunuz ikinci disket (CD-ROM Boot Disk) istenecek. Bu disketi takın ve OK düğmesine tıklayın. Ghost, bu disketle işi bitince tekrar ilk disketi isteyecek.
5. Artık disk imajı CD'ye yazdırılmaya başladı. Diyelim ki diskinizdeki dosyalar, programlar, en yüksek sıkıştırmada bile tek CD-R'a sığmayacak kadar çok alan tutuyor. O zaman bir CD-R dolduğunda Norton Ghost sizden ikinci CD-R'ı isteyecek. Yani işler çok kolay, tümüyle
otomatik.

İMAJI GERİ YÜKLEMEK

Norton Ghost ile aldığınız imajın soyadı GHO oluyor. Bu imajı olduğu gibi geri yüklemeyi anlatmadan önce, Windows altında kurmuş olduğunuz Ghost 2001 sayesinde bu GHO dosyası üzerine çift tıklyarak içindeki klasör ve dosyalara bakabileceğinizi, istediiğiniz klasör ve dosyaları sürükleyip bırakarak diskinize aktarabileceğinizi söyleyelim.
İmaj dosyasını ikinci diskinize veya partisyonunuza kaydettiyseniz, imajı geri yüklemek oldukça basit arabirime de artık aşinasınız. İmajı geri yüklemek için önce yüklediğiniz sürücüyü güzelce formatlayın. Sistemi yine Ghost Standart Boot disketi ile açın, Local\Partition\From Image komutunu seçin.İkinci disk veya partisyonunuzda duran imaj dosyasınınyerini gösterin. Bu imajın yükleneceği disk ve partisyonunuzu seçin ve OK düğmesine tıklayın. Bu kadar.

CD-R'a yazdığınız imajı geri yüklemek içinse yine dikkat edilmesi gereken küçük bir detay var. Sistemi Standart Boot disketi ile değil, Ghost Boot Wizard ile yarattığınız CD-ROM Boot disketi ile açacaksınız. Sonra Norton Ghost ana menüsünden Local\Partition\From Image komutunu seçeceksiniz. Ekranda çıkan komutları izleyip size imaj dosyasının yeri sorulduğundan ("File name to load imaj from") CD-RW sürücünüzü seçeceksiniz. Bu da bu kadar.

Norton Ghost ana menüsündeki diğer komutları merak ediyor olabilirsiniz. Partition yerine Disk komutlarını seçtiğinizde partisyonu değil tüm diskin imajını alır ve geri yükler. Tabii sisteminize yeni bir disk almış, eskisinin içeriğini imaj yedeği filan almadan olduğu gibi yenisine aktarmak istiyorsanız Disk to Disk seçeneğinide kullanabilirsiniz.


Saygılar....İyi calısmalar....<b></b>


 
25 Mesaj
27 Ağustos 2002; 23:15:05 

Eline sağlık


 
32 Mesaj
28 Ağustos 2002; 9:50:42 

rica ederim kardes....daha yenıyım forumda ama elimden gldiği kadar elimdekileri aktarmaya calısoyurm buradaki arkadaslara.....


 
1157 Mesaj
28 Ağustos 2002; 10:29:59 


Bayağı iyi bir yazı, aynen devam In_LoVe.:)


 
32 Mesaj
28 Ağustos 2002; 10:39:47 

saol kardes...dewam tabiki...


166 Mesaj
29 Ağustos 2002; 6:36:45 

sağolasın da şu eski topiclere cevap yazmasan diyorum.nasıl olur
20-30 gün önceki konuları yukarı taşıyosın bırak kalsınlar olduğu yerde

SAYGILAR.....


 
32 Mesaj
29 Ağustos 2002; 12:00:14 

burada güncel konular kadar eski konularda önem tasıyor bence...
ha bugun sorulmus ha gecen hafta..küçük bir ansiklopedi gibidir benim için forumlar...


 
6340 Mesaj
1 Eylül 2002; 13:53:18 

bencede eski konuLAr önemLi.. daha önce bende ghostLa iLgiLi baya kapsamLı bir yazı yazdım ama çok eski oLdugu için we aLtLarda oLdugu için kimse görmüyor we yine aynı soruLAr we cewapLAr başLıyor...

sEwgiLErimLe !! ..


783 Mesaj
15 Ocak 2004; 18:17:40 

Guzl bi program...hmmmm...


 
190 Mesaj
12 Ekim 2004; 21:43:53 

_____________________________

Bu hayat bu alet olmadan çekilmez (bill gates)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ekim 2004; 22:16:22 

bir haftadır internette ghost hakkında bilgi edinmeye çalışıyordum...Bu döküman nerelerdeymiş böyle...İyi bir anlatım...yazanın eline sağlık...Bence bunun gibi belli başlı programların dökümanları sabitlenmeli...
Ayrıca ghostu yeni yeni tanımaya başlıyorum arada bir bu konuda sorularım olacak...


1057 Mesaj
13 Ekim 2004; 2:39:58 

kısaca ghost beni defalarca windows kurmaktan kurtarmış mucizevi bir programdır
_____________________________

GIGABYTE Z77X-UD3H * INTEL CORE i5 3330 * 16 GB (8X2) CORSAIR 1600 MHZ * SAPPHIRE HD7850 O.C. EDITION 2GB DDR5 * 23" LG FLATRON E2350V LED LCD * OCZ 240GB SSD * 3 X SEAGATE ST31500341AS * LG GBW-H20L SUPER MULTI BLUE * CREATIVE X-FI TITANIUM (PCI-E) * LOGITECH Z5500 (5 1) * THERMALTAKE VH6000BWS ARMOR * OCZ ELITEXSTREAM 800W * AIRTIES RT-AIR 5440 * LG R590-XARU4BT


509 Mesaj
13 Ekim 2004; 12:11:20 


hatta asrın mucizesi deyelim bariiii
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
63 Mesaj
13 Ekim 2004; 19:01:23 

ghostta mucize diyen arkadaşlara true image programını tavsiye ediyorum bence gerçek mucize bu ... sen çalışırken cdnin imajını alıyor kendi boootable cdsini yapıyor vs vs.. mükemmel bir program ghost tarihte kaldı benim için...
_____________________________1308 Mesaj
13 Ekim 2004; 20:12:08 

çok çok saol.tam aradığım bilgiyi buldum.çok çok teşekkür edrim.Allah sana en iyi ekran kartını versin.nediim
_____________________________

We are always have chance to change our fate...


 
18 Mesaj
14 Ekim 2004; 10:56:27 

valla süpersin
_____________________________1162 Mesaj
9 Kasım 2004; 14:40:05 


quote:

Orjinalden alıntı: Recai

ghostta mucize diyen arkadaşlara true image programını tavsiye ediyorum bence gerçek mucize bu ... sen çalışırken cdnin imajını alıyor kendi boootable cdsini yapıyor vs vs.. mükemmel bir program ghost tarihte kaldı benim için...


+1 bende eskiden ghost kullanırdım taaki true image le tanışana kadar.forever acronis.
_____________________________ 
7 Mesaj
15 Kasım 2004; 17:41:53 

eline saglık kardes.Allah mousena zeval vermesin.true image programından bahseden arkadaslarda programı tanıtan bısıler yazsa bızde bılgılensek nasıl olur.
_____________________________1132 Mesaj
15 Kasım 2004; 18:38:30 

true image programıda güzel ama demo versiyonu olduğu için 15 gün sonra doluyor süresi
tam sürümünüde bulamadım :((

norton ghost 9.0 hakkında bilgisi olan var mı bu arada...
nasıl kullanıldığı hakkında mesela.


 
2727 Mesaj
16 Kasım 2004; 4:22:32 

peki ben disket kullanmıyorum, yani disket sürücüm yok
norton ghost kullanamiyacak mıyım?
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Kasım 2004; 4:42:26 

valla çok güzel dakka başı kullnamayacağımıza göre biri olsun yeter....ayrıca ture falana bence gerek yok:....


1132 Mesaj
22 Kasım 2004; 4:17:56 

norton ghost 9.0 ın resimli bir kullanımı nerede antalımış olabilir
güzel bi program aldık ama tam kullanamıyorumzi


1036 Mesaj
22 Kasım 2004; 18:27:44 

partition magic norton ghostun yaptığını yani kolonlama yapamıyor mu?kolanlama yapmak için bilgisayarı dos ortamında mı açmak gerekir.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Kasım 2004; 20:35:02 

norton ghost nasıl edinebiliriz.....


 
3 Mesaj
22 Kasım 2004; 23:23:44 


selam arkadaşlar şu anda norton ghost kullanıyorum daha önce ghost2002 kullanıyordum fakat ntfs i tanımıyordu daha sonra 2003 ile bu sorunu giderdim fakat şimdide s-ata sorun ortaya çıktı umarım 2004 işimi görür. hepinize kolay gelsin


bilgi paraşüte benzer açıldıkça işe yarar
_____________________________

salsa

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Kasım 2004; 3:38:05 

true image in kullanımını anlatan bir makale yazabilecek arkadaş var mı


 
4 Mesaj
28 Kasım 2004; 14:24:48 

nerden ındırebılırım beyler 9.0 surumuunu
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Kasım 2004; 17:19:07 

true image site adresi nedir acaba


1132 Mesaj
29 Kasım 2004; 1:44:22 1132 Mesaj
12 Ocak 2005; 10:51:52 

norton ghost 9.0 dan haberi olan var mı


 
8 Mesaj
18 Temmuz 2005; 9:44:08 

Norton ghost 2003 kullanıyorum vs sürekli aldığımız imajları bu sefer her neden olduğunu bilemediğim bir sebeple dvd ye yazdırdığımda yazdırma işlemi başarı ile tamamlanmış olsa dahi geri yükleme işleminde sorun çıkıyor.Adım adım yazayım da nerde hata yaptığımı bana söyleyin lütfen engin bilginiz ve tecrübenize ihtiyacım var....Şimdi bende aynı confg çok fazla makine olduğundan bir makineden imaj alıp kurmak çok işime geliyor doğrusu o nedenle bir makineye kurulan işletim sistemi üzerindeki işimi tamamladıkdan sonra makineyi kapatım norton ghos boot disk ile açıyorum.

ayrı bir fat16 disk üzerine network'u de kullanarak imajı atıyorum.imajı atma işini tamamladıkdan sonra disk üzerinden network den başka bir makineye kurmak çok zahmetli olduğundan imajı (3,2 GB olduğundan) dvd ye yazdırıyorum.DVD de imajı Winxp üzerinde görüyorum ama norton ghost boot diski ile bootable yaptığım dvd den makineyi boot ettiğimde imajı kurmak istediğimde karşıma gost cd/dvd image die bi yazı çıkıo ki burda benim imaja verdiğim isim görülmeli.. ve haliyle imaj görülmüyor. aynı boot disk ile imajı aldığımdan neden imajı görmüyor anlamış değilim..Bana help lütfen...

Teşekkürlers
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Temmuz 2005; 14:50:09 

sagol kardes


 
748 Mesaj
18 Temmuz 2005; 19:59:05 

Allah razı olsun... çok güzel,kısa,öz ve işe yarar...


821 Mesaj
18 Temmuz 2005; 21:30:16 

arkadaşlar norton ghost 2003 prg. bazı sata disklerde problem çıkarabiliyor.
sistemin bir daha açılamaması gibi. Özellikle xp sistemlerde norton ghost 9 u öneriyorum. bu yeni sürümde makinayı restart bile yapmıyorsunuz. Hot image sayesinde sistem açıkken direk sistem yedeğini alabilirsiniz. ve yeni desteklediği sata ve scsi ler sayesinde daha güvenilir olmuş. yaklaşık 2 ay gibi bir zamandır kullanıyorum sorunsuz çalışıyor.
1 tavsiyem var sakın ola sistem yedeğini yaptığınız bölümlenmiş alan veya 2.bir hdd de disk birleştirme yapmayınız. image dosyaları bozuluyor...
sevgiler


529 Mesaj
22 Temmuz 2005; 10:31:23 

norton ghost 9 kullanmaya başladım.netten indirdim ama nasıl bootable cd yapılır bilen varmı aa dostlar??yani c sürücüsüne format attıktan sonra programı hangi ortamda çalıştırıcam.
_____________________________"Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!"HP DV-6 6030ET529 Mesaj
25 Temmuz 2005; 21:55:53 

yokmu cevap verebilecek kimse.çok önemli benim için bi el atın arkadaşlar yaa
bildiğim kadarıyla norton ghost 9.00 dos da çalışmıyo.
_____________________________"Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!"HP DV-6 6030ET821 Mesaj
27 Temmuz 2005; 18:34:41 

ng9.0 söylediğin gibi dos dan çalışmıyor. Ve xp veya 2000 yüklü olmayan bir makinaya geri yükleme yapamazsın..

eğer sata veya scsi bir diskin yoksa ng2003 ü tavsiye ederim.

çünkü 9.0 da açılış diski yok ve dos da yok..


139 Mesaj
27 Temmuz 2005; 20:25:54 

Çok sağol arkadaş eline sağlık bide bu programı nerden bulabileceğimizi yazan bi link verseniz çok ii olur!!!
_____________________________

!!! SELÇUK ÜNİVERSİTESİ __ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ !!!


3794 Mesaj
27 Temmuz 2005; 21:36:50 


quote:

Orjinalden alıntı: The_J@ck@l

Çok sağol arkadaş eline sağlık bide bu programı nerden bulabileceğimizi yazan bi link verseniz çok ii olur!!!

www.tamindir.com da mevcut çakal
_____________________________

Öğrendiklerini bir saat gibi cebinde taşı. İkide bir saati olduğunu göstermek isteyen insanlar gibi ortaya çıkartma. Eğer biri sana saati sorarsa söylersin, ama her saat başında sorulmadan saat kulesi gibi ötme.
Lord Chesterfield


529 Mesaj
28 Temmuz 2005; 10:25:21 

quote:

Orjinalden alıntı: ANUBIS

ng9.0 söylediğin gibi dos dan çalışmıyor. Ve xp veya 2000 yüklü olmayan bir makinaya geri yükleme yapamazsın..

eğer sata veya scsi bir diskin yoksa ng2003 ü tavsiye ederim.

çünkü 9.0 da açılış diski yok ve dos da yok..


eyw.saol dostum
_____________________________"Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!"HP DV-6 6030ET821 Mesaj
29 Temmuz 2005; 16:21:41 

bişi diil..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Ağustos 2005; 23:21:30 

harbiden eline sağlık kardes


5554 Mesaj
17 Ağustos 2005; 4:29:58 

quote:

Orijinalinden alıntı: Recai

ghostta mucize diyen arkadaşlara true image programını tavsiye ediyorum bence gerçek mucize bu ... sen çalışırken cdnin imajını alıyor kendi boootable cdsini yapıyor vs vs.. mükemmel bir program ghost tarihte kaldı benim için...


o zmansende o program için bu şekilde bir çalışma yap bizde hemen üstüne atlayalım
şaka bir yana link varmı link ???


821 Mesaj
17 Ağustos 2005; 17:02:43 

quote:

Orijinalinden alıntı: ado1973o zmansende o program için bu şekilde bir çalışma yap bizde hemen üstüne atlayalım
şaka bir yana link varmı link ???


Programın tam ismi "Acronis True Image 8 0 Enterprise" www.torrentspy.com adresinden aratıp indirebilirsin ado... Torrent ler hakkında bilgin vardır sanırım.


3236 Mesaj
17 Ağustos 2005; 18:31:32 

allah razı olsun bunun üzerine az bilgim vardı ama şimdi iyi oldu
_____________________________

Bu dünya gibi 1 Milyon dünya olsa
Oda ağzına kadar BUĞDAY dolu olsa
1 güvercinde 1000 günde 1 tane yese
Bu biter ama SONSUZLUK BİTMEZ
Neye Zar attığımızın farkındamıyız?
716 Mesaj
18 Ağustos 2005; 1:02:19 

ghost 2003 versiyonunu ve resimli anlatımı http://www.ghost.egitimi.com/ sitesinden ulasabilirsiniz
_____________________________

"Because I'm So EMPTY" ANATHEMA


 
2 Mesaj
15 Eylül 2005; 14:39:15 

Bu siteden indirebilirsin, açılan sayfada free yi tıkla sonra gelen sayfanın altında saniyeler sayar 10 ila 15 saniye sonra download linki gelir. kolay gelsin

http://rapidshare.de/files/5121157/ghost8.exe.html
_____________________________ 
2600 Mesaj
15 Eylül 2005; 18:26:33 

Arkadaşın ellerine sağlık çok iyi iş çıkarmış.

_____________________________

Haydi, vakit geldi. Zaman beklemez. Ve çember asla yuvarlak değildir.


214 Mesaj
30 Eylül 2005; 22:38:09 

arkadaşlar norton ghost 9'u indirdim.imajı da aldım v2i formatında.şimdi esas sorum şu okulda hoca win kurulu olmayan makinayı ghost boot diskten bootlayıp imaj dosyasını yükledi hemen.bana da boot diski lazım.emule'de çok var boot disk ama genelde ghost 8 için.9 için de var indireceğim aynı işlemi yapabilirmyim ben de.
_____________________________214 Mesaj
30 Eylül 2005; 22:52:34 


quote:

Orjinalden alıntı: dukenuke

Bu siteden indirebilirsin, açılan sayfada free yi tıkla sonra gelen sayfanın altında saniyeler sayar 10 ila 15 saniye sonra download linki gelir. kolay gelsin

http://rapidshare.de/files/5121157/ghost8.exe.html


yalnız virüslü çıktı bu.hem 3xx kb ghost 8 programı o kadar mı
_____________________________1132 Mesaj
1 Ekim 2005; 19:21:24 

işte norton ghost 9.0 resimli anlatımıhttp://forum.donanimhaber.com/m_4240359/tm.htm
eddie arkadaşımıza tekrar teşkkür ediyoruz.
_____________________________

"millet senin engin denizlerde verdiğin mücadelelere değil,gemiyi limana getirip getirmediğine bakar"


 
1 Mesaj
11 Ağustos 2007; 11:04:31