Şimdi Ara

DenizBank emeklilere 450TL veriyor. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
6
Favori
19.106
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu bankalar o emeklilere 200-400tl para verir sonra da geri alır demedi demeyin
    Şimdi bende babamın emekli maaşı için şartlarına bir bakayım dedim

1- Denizbank 36 ay bağlıyor ( eminim her yıl hesap işletim ücreti alır )
    2- Kurtaran hesap adı altında bir hesap açmanız zorunlu...( kredili hesaptır ciddi faizlerle size para kullandırır )

Babamın hesabında 200tl kalsa ve 300tl çekmek istese ( adam anlamaz dener ) banka direk kurtaran hesap ile bu parayı verecek
    Sonra o fazladan 100tl için ciddi faiz isteyecek..Sonra bu hesap içinde ayrıca yıllık hesap işletim ücreti alacaktır

Yakınınızı bu işlere sokmadan araştırın..Yazık etmeyin yaşlı insanlara
  • 3 kağıt bunlar hep ilerde işlem parası zart zurt diye o parayı alırlar bu devirde kim kime durduk yere para veriyor
  • coluk cocuk doldu yine bu konu yok acisini cikarir yok bilmemne.. akilli olursan kimse bisey cikaramaz, kullanmazsin kmh hesabini olur biter dikkat etmen gereken nokta hesabindaki para kadar cekicen sadece 907 lira varsa hesapta 905 veya 900 cekicen. 910 cekersen 2 lirayi kurtarmak icin faiz yersin.

onemli olan o 400 lirayi nasil verdigi bolup aydan aya veriyosa ise yaramaz. basvuru yapinca direk nakit olarak mi veriyor yoksa bir dahaki ay maas gunu hesabami aktariyor? veya bonus olarakmi veriyor bilen yok mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hesap işletim ücreti yok. KMH hesabını da kullanmazsanız durduk yere faiz ödemezsiniz.

Bence iyi kampanya. Para tek seferde veriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

coluk cocuk doldu yine bu konu yok acisini cikarir yok bilmemne.. akilli olursan kimse bisey cikaramaz, kullanmazsin kmh hesabini olur biter dikkat etmen gereken nokta hesabindaki para kadar cekicen sadece 907 lira varsa hesapta 905 veya 900 cekicen. 910 cekersen 2 lirayi kurtarmak icin faiz yersin.

onemli olan o 400 lirayi nasil verdigi bolup aydan aya veriyosa ise yaramaz. basvuru yapinca direk nakit olarak mi veriyor yoksa bir dahaki ay maas gunu hesabami aktariyor? veya bonus olarakmi veriyor bilen yok mu ?

Dostum yazıyor kampanya detaylarında. Maaşı aldığın ilk aydan sonraki takip eden ay 400 tl nakit yatıyor
  • quote:

coluk cocuk doldu yine bu konu yok acisini cikarir yok bilmemne.. akilli olursan kimse bisey cikaramaz, kullanmazsin kmh hesabini olur biter dikkat etmen gereken nokta hesabindaki para kadar cekicen sadece 907 lira varsa hesapta 905 veya 900 cekicen. 910 cekersen 2 lirayi kurtarmak icin faiz yersin.

ben çoluk çocuk isem sen kaç yaşındasın söyle bakayım :)

3-5 kuruş kar edeceğim diye milletin atmadığı takla kalmıyor

hadi kendinizi yakıyorsunuz ama bu zavallı ihtiyarlardan ne istiyorsunuz ?

ben dahi bu kadar internet vs. bilgim olduğu halde bu tür işlere girmez iken ömründe bilgisayar vs. kullanmamış ,maaşını bankamatikten bile zor çeken (çoğu çekemeyen) insanlara

kurtaran hesabı sakın kullanma ,telefonuna mobil uygulama kur mu diyeceksiniz ?

deseniz çok mu anlayacaklar ?

bence de buraya çoluk çocuk dolmuş 25-50 tl. çarpabilirmiyim peşinde

zaten o kadar kafası çalışan emekli birinin gel seni denizbank a götüreyim demesine gerek kalmaz kendisi gider

ilerde emekli olunca siz maaşınızı oradan oraya taşırsınız bu bizi ilgilendirmez ama yaşlıları bu işe bulaştırmayın ,zaten vermeleri gereken promosyonları hediye imiş gibi veriyorlar ama bazıları bunu bile anlamıyor

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    kardeşim bilgilendir sende o zaman tanıdıklarını, yapmayın etmeyin deme herkese..

bankalar ticarethanedir sonuçta elbette kar etmek isteyecekler, her türlü pisliğide yaparlar hem fikiriz o konuda, ama bunun çaresi almayın yapmayın etmeyin değildir, bilinçlenmek ve bilinçlendirmektir.

400 lira az bir para değil emekliler için, nasıl olsa bu parayı her ay alacak adam 400 lira fazla alsın kötü mü olur? ne kaybeder akıllı davrandıktan sonra?

yapman gereken 3 sene o bankayla çalışmak ve kmh hesabını kullanmamak bu kadar !

denizbank çalışanı geldi konuya adama demediğinizi bırakmadınız kaçtı gitti adam ne yapsın?
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    bak kaç yaşında olduğunu yine yazmamışsın :)

çoğu emeklimiz anlamaz kurtaran hesap vs. kullanır diyorum ,sen uyandır diyorsun :)

benim tanıdığım bir tane emekli var ,adam parasını başkasına çektiriyor ,kimi bulursa kolundan tutup bankamatiğe götürüyor ,aslında para falan bırakmamış hepsini çekmiş ,hatta kredi çekmiş ödemediği için maaşının bir bölümüne haciz konmuş

hadi şimdi bu adamı uyandır da göreyim :)

yahu kardeşim emekli bir adam bir defaya mahsus 400 tl. almazsa fakirleşecek mi ,alırsa zenginleşecek mi ?

bak benim maaşım ziraat bankasında ve asla taşımayı falanda düşünmüyorum , 400 tl. verecek diye her ay strese mi gireceğim yani ?

madem bu kadar tepki gösteriyorsunuz o zaman bu bankalara deyin ki ,bu zavallıların promosyonlarını verin ,yazık değil mi adamlara

bunu deyin başımın üzerinde yeriniz var ama böyle ne olacağı belli olmayan ve üstelik 3 yıl bu bankaya teslim olmanın ne anlamı var ,bugün internet firmasına bile 1 yıldan fazla taahhüt vermek istemiyoruz ama gözü kapalı bankaya teslim olacağız ,ne için 400 tl. için (bence mantıklı değil)

denizbank çalışanı geldi ve aynı mh. elemanı gibi reklam yaptı ,merak etmeyin biz kimin ne niyette olduğunu bilecek yaştayız :)

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    83 doğumluyum, emekli değilim tabi ama tekrar söylüyorum şu an mevcut kampanyalar içinde en cazip olanı bu gibi görünüyor.

dediğiniz gibi intisnai durumlar tabiki var parayı başkasına çektirmek vs.. ancak sizin mantığınızla bakacak olursak olaya kolundan yakaladığı adama para çektirmek en tehlikelisi..

benim anlatmak istediğim bu insanlar mevcut bankalarında her ay zaten bu parayı çekip kullanıyor, 400 lira fazladan alsın bir ay emekli maaşları zaten ortada onlar için hiç az bir para değil..

risk oluşturacak birşey yok yanlarına bir tanıdıklarını alıp görüşmek üzere gidebilirler bankaya, sözleşmede belirtilmeyen birşeyi yerine getirme yükümlülüğünde değil hiç kimse.

sadece bu kampanyaya müdahil olduktan sonra başka banka çıkar ben 500 veriyorum, 700 veriyorum derse onu bilemem ama şuan için internetten okuduğum kadarıyla sakıncalı bir durum görünmüyor.

kredili mevduat hesabından ek para çekmemek kaydıyla.

fastpay uygulaması için söylemiyorum bu dediklerimi ona bence gerek yok...

• bende pederin maaşını buraya aldıriim. 400 400 dür
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    emekli vatandaş size ,beni götür derse götürürsünüz ama bence hiç haberi olmayanları götürmeyin derim bu işin vebali var ve ben bir bankanın babasının hayrına 400 tl. verdiğini görmedim ,hatta nasıl soyarımın hesabını yapıyorlar ,özellikle denizbank

misal ing. oyak ile anlaşamadı ,şartları şuydu ;

kart ücreti olmayacak ,eft/havale ücretsiz olacak

yani bu kadarına bile razı olmayan banka şimdi emeklilere üste para verecek ,dünyanın sonu geldi galiba :)

ileride bu konunun nasıl sonuçları olacak göreceğiz ,hadi 1 sene olsa riske girilir ama 3 sene taahhüdü ben babam olsa vermem :)

ve gerisine de karışmam
  • Akıllı olursan banka bişey yapamaz mış mış mışş...Bal gibi de yapar UZAK DURUN KARDEŞİM UZAKKK BENDEN NACİZANE BİR TAVSİYE...Başımıza bir işi geldi bu saçma sapan hesap yüzünden neredeyse eşimden ayrılacaktım.Yaşlı insanlar çok zor hallediyorlar işlerini ne kadar çektiğini bilmiyor ,kalan parasını unutuyor vs vs benden söylemesi UZAK DURUN!

Bundan sonra ne olursa olsun devlet bankasının dışına çıkmayacağım ne olursa olsun kendilerinin olsun paraları da avantajları da....
  • quote:

Orijinalden alıntı: isbara40

Babamın vefatında dolayı babamın emekli maaşını üç kardeşim ve annem alıyoruz. Yani 4 kişinin üzerine ayrı ayrı hesap var. Bu 4 ü üzerindende alınır mı bu para?

Belli bir alt limiti vardır. Misal, Finansbank'ın kampanyasında maaşın en az 500 TL olması gerekiyordu.

Finansbank'a geçiş yaptırmıştım validenin maaş hesabını. Herhangi bir sorun ve kötü sürpriz yok.

Bir de, "hiç bir banka bu kadar parayı hayrına vermez"ciler toplanmış. Sadece Denizbank değil, bir çok bankanın böyle kampanyaları var. Hayrına yapmıyorlar zaten, hesaba yatan parayı işletiyor, müşteri portföyü genişliyor vs... Onlar çıkaracaklarını başka kalemlerden çıkarıyorlar zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avanta -- 29 Ocak 2014; 0:37:38 >
  • quatrros kullanıcısına yanıt
    bende bu durumları anlatmak istiyorum ama illa 400 tl. diye tutturmuş millet :)

sonrasını düşünen yok ,al hemen harca ,günümüz insanı hep böyle düşünüyor ,alacağını hesaplıyor ama vereceğini hiç düşünmüyor

ben 2000 tl. kredi kullandım (3 yıl geri ödemeli) 2 yıla yakınını ödedim hala 1000 küsür tl. boç görünüyor :)

bunlar anasının gözü ,öyle vatandaşın yararına hiçbir şey vermezler ,dikkat ederseniz sizi telefonla arayan mh. elemanları nasıl ballandıra ballandıra anlatırlar size kakalamak istedikleri işleri

beni habire hayat sigortası için arıyorlar ,yahu diyorum benim sgk.+oyak+kredi kullandım oradan sigortam var

ama kandıracak ya ,olsun efendim ama bu hizmet çok başkaymış da vs.vs.

ulen bir checkup yapıyorlar sanki çok büyük bir olay , özellikle bir özel hastaneye karnım ağrıyor diye gitsen yapmadık tahlil bırakmıyorlar ,hastane değil ticarethane mübarek :)

• quote:

kardeşim bilgilendir sende o zaman tanıdıklarını, yapmayın etmeyin deme herkese..

bankalar ticarethanedir sonuçta elbette kar etmek isteyecekler, her türlü pisliğide yaparlar hem fikiriz o konuda, ama bunun çaresi almayın yapmayın etmeyin değildir, bilinçlenmek ve bilinçlendirmektir.

400 lira az bir para değil emekliler için, nasıl olsa bu parayı her ay alacak adam 400 lira fazla alsın kötü mü olur? ne kaybeder akıllı davrandıktan sonra?

yapman gereken 3 sene o bankayla çalışmak ve kmh hesabını kullanmamak bu kadar !

denizbank çalışanı geldi konuya adama demediğinizi bırakmadınız kaçtı gitti adam ne yapsın?

kardeş....ne kadar anlatırsan anlat..her şey karşındakinin anlayabildiği kadarı ile sınırlıdır...yorma yahu kendini...

• emekli sandığı emeklisi de faydalanabiliyor mu?
  • ganeja kullanıcısına yanıt
    :) bosver hocam isteyen istedigini yapmakta ozgur herkesin secimi kendine, bu arada o lafi cok severim cok dogru bir soz

• Garanti senelik bir çeyrek veriyosa ki şuanda çeyrek 150tl civarı, 3 senede 450 tl almış olacaksınız. 3 yıl bağlanmıyosun ayrıca 1 yıl bağlanıyosun.
    Hesap işlem ücreti yoksa bence daha avantajlı garanti.
  • evet bizim anlamamız kıt ,nede olsa 3-5 yıl bir bankada çalışmadık ya

siz o yollara giderken biz çoktan döndük

direk alıntı yapmadım ama kime söylediğimi anlayan anlamıştır

zaten karşıdakinin anlayabildiğinden daha iyi anlıyorsa bu yazdıklarımın kime olduğunu hemen anlar
  • gidip sordum e devlet şifresi lazimmis. ek hesap ve kredi karti sartmis ama kredi karti ve hesap için hesap işletim ücreti yokmuş. bence makul bir kampanya.
    Baskalarinin kafasi calismiyormus gibi vay şöyle olur vay boyle olur diye ahkam kesen arkadaşlar akliniz size yetiyorsa yeterli bu kadar kasmaniza gerek yok Benim babami benden çok düşünecek değilsiniz. Ziraat bizim paramizi işletirken bir kere promosyon vermek aklina geldi mi o paragöz bankadan daha fazla somurulmemize Sesiniz cikmaz ama başka banka promosyon verir begenmezsiniz :D
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.