Şimdi Ara

LG LG D.J. X-BOOM SİNEMA SİSTEMİ 25.000W (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
819
Cevap
10
Favori
65.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Günlerdir konuyu takip ediyorum, bu kadar saçma bir tartışmanın olduğu bir başlık görmedim. Gerçi yalan söylemeyeyim aynı tartışmalar ATI-NVIDIA yada INTEL-AMD bazında da oluyor. Bu konu da 3. oldu.

Ben de kuntepir arkadaşın yanıldığını düşünüyorum ama nedir bu benim dediğim doğrudur, bunu kabul etmelisin durumu. Gerçekten anlam vermek zor. Sonuçta forum ortamı, kimseye zorla birşey kabul ettirmek zorunda değiliz.

Geçenlerde buna benzer bir başka konuda, yine Z5500 sorulmuştu. Konu sahibi 2 adet Z5500 ile parti yapmak istiyordu. Ben de klasik hifi meraklısı yada acemisi olarak stereo amfi ve hoparlör önerisinde bulundum. Adamın cevabı aynen şu şekilde oldu;

"Eniştemde dediğiniz setlerin benzeri var ama bu setler normal dinleme için güzel. Açıkçası ben parti vermek için Z5500'ü daha çok beğeniyorum, ondaki basın verdiği tadı başka şeyde alamıyorum. Belki de ben anormalim ama ne yapayım" oldu. Şimdi bu adama ne diyebilirsiniz, adam onu beğeniyor. Ve de şimdi markasını hatırlamıyorum ama dinlediği stereo amfi ve hoparlörler de ortalamanın üzerindeydi. O zaman demek oluyor ki bu iş zevk işidir, bu kadar takılıp, boşuna gerilmenin anlamı yok.

Herneyse sizlere iyi tartışmalar, iyi geceler

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Guzel kardesim kimse kimsenin beğendiğini beyenmez zorunda degil sen bastan okumamış olayı anlamamış sin z5500 kötü diyen yok ki burda sıkıntı arkadasın fizik kanunlarını yıkması yoksavarsin ister z5500 alsın ister kulaklık alsın bize ne konuda arkadas sormuş z5500 den sonra ne almalıyım diye ben dahil bir cok kişide amac sinema ise avr alıp arada muzik dinlemek yok amac sadece muzik ise analog bur anfi önerildi bu lg bütçesi ile alına bilen lg nin degerlerinin duvardan çektiği elektriğe gore yanlis bilgi verildiği ve itimat edilmemeli dendi ve bunu kunteper disinda buraya yazan 30 kişi de yazdı ams arkadas malesef hale fizik kurallarını tanımadı denilen bu yoksa bize ne adamı hoparlöründen cebindeki parada onu kullanma hakkida her bireyin kendi özgürlüğü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @turuncu55 dostum, mevzu zevk veya kimin neyi beğendiği değil ama. onu zaten tartışmayiz ve tartişanin aklindan şüphe ederiz.
    zevke bakarsak ben mesela te fi tarhinde 5500 almaya gittigimde bas lar hosuma gitmediydi bildiğin etli bidon benim zewkime gelmedi. recete belli icine elyaf vb. doldurmam lazim. ama 5500 dinleyene ne laf ederiz ne aklimiza gelir bilmeyiz bile. di mi ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

wattçılar vs hificiler

Günlerdir konuyu takip ediyorum, bu kadar saçma bir tartışmanın olduğu bir başlık görmedim. Gerçi yalan söylemeyeyim aynı tartışmalar ATI-NVIDIA yada INTEL-AMD bazında da oluyor. Bu konu da 3. oldu.

Ben de kuntepir arkadaşın yanıldığını düşünüyorum ama nedir bu benim dediğim doğrudur, bunu kabul etmelisin durumu. Gerçekten anlam vermek zor. Sonuçta forum ortamı, kimseye zorla birşey kabul ettirmek zorunda değiliz.

Geçenlerde buna benzer bir başka konuda, yine Z5500 sorulmuştu. Konu sahibi 2 adet Z5500 ile parti yapmak istiyordu. Ben de klasik hifi meraklısı yada acemisi olarak stereo amfi ve hoparlör önerisinde bulundum. Adamın cevabı aynen şu şekilde oldu;

"Eniştemde dediğiniz setlerin benzeri var ama bu setler normal dinleme için güzel. Açıkçası ben parti vermek için Z5500'ü daha çok beğeniyorum, ondaki basın verdiği tadı başka şeyde alamıyorum. Belki de ben anormalim ama ne yapayım" oldu. Şimdi bu adama ne diyebilirsiniz, adam onu beğeniyor. Ve de şimdi markasını hatırlamıyorum ama dinlediği stereo amfi ve hoparlörler de ortalamanın üzerindeydi. O zaman demek oluyor ki bu iş zevk işidir, bu kadar takılıp, boşuna gerilmenin anlamı yok.

Herneyse sizlere iyi tartışmalar, iyi geceler

Siz bu başlıkta gelişen yazışmaları bu şekilde mi anladınız?
    Teknik bir konuda, bilimsel bir konuda kişisel bir zevk olamaz, bu hatayı düzeltmek için doğru bilenler bir şey yazmasın da bilmeyen forum üyeleri yanlış olanımı doğru kabul etsin.
    Dünyadaki fizik kurallarını hiçe sayarak yazılan örnek bir yazıyı o şekilde mi bırakalım?
    Açıkçası ben de sizin yazdığınız yazıya bir alam veremedim, buradaki durum z5500 daha iyi çalar durumu değil ki, en az 10 yerde bilimsel bir açıklaması olan somut bir detay yanlış açıklanıyor ve iddia ediliyor. Ben size sorayım 5 sayısı 10 dan büyüktür desem veya 2+2 7 eder desem siz doğrusunu bildiğiniz halde burada paylaşmaz mısınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• z5500 dünyanin en iyi ses sistemidir. nokta.

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Konuyu başından beri takip ediyorum. Kunteper arkadaşın yanlış olduğunu ve sizlerin de haklı olduğunu zaten belirtmiştim.

Benim anlamadığım neden bu kadar ısrarcı olunduğu ve konunun neden illaki kavgaya vardığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Konuyu başından beri takip ediyorum. Kunteper arkadaşın yanlış olduğunu ve sizlerin de haklı olduğunu zaten belirtmiştim.

Benim anlamadığım neden bu kadar ısrarcı olunduğu ve konunun neden illaki kavgaya vardığı.

Karşındaki kısının üslup sekli ile dogru orantılı bu is yoksa tanımam etmem bana ne
    burda kişiye gore dogrular degil
    tartışılamayacak fizik kanunları bit kısının yüzünden bir cok üyenin yanlis bilgi alması tek sorun bu yanılgıyı düzeltmek
    kim ne alırsa alsın kullansın bana ne

• Dışarıdan takip ediyorum konuyu ama gerçekten can sıkıcı oldu bu başlık.
    Üstad gözüyle baktığım insanlar niye bu konuya bu kadar taktılar anlam veremedim.Amaç bilgi paylaşmaksa inanın dışardan hiçbir şey anlaşılmıyor.
    Çalıya dolanmaya ne gerek var bazen etrafından dolaşmak lazım ve büyüklük sizde kalacak.
    @Bilginin yaşla alakası hiç yoktur olsaydı benim yaşım35 birşeyler biliyor olurdum.

• Ses sistemi, müzik, sinema v.s. Sadece hobiden ibarettir. Bunun için birbirimizi kırıp, üzmeye ve gereksiz yere sinirlenmeye gerek yok arkadaşlar. Lütfen üslubumuzu koruyup, bildiklerimizi karşı tarafa daha pozitif düşüncelerle aktaralım ki, okuyan herkes tartışmaya değil, bilgiye odaklansın.
  • zaferaxu kullanıcısına yanıt
    Kimsenin bir konuya taktığı filan yok fakat buradaki asıl amaç forumdan bilgi almak isteyen üyelerin yanlış bilgilenmesini önlemek.
    Google 'da bile bir şey arattığınız zaman o konu forumda geçiyorsa karşınıza çıkıyor. Binlerce watt verdiği iddia edilen cihazlar hakkında araştırma yapan insanlar burada hatalı bilgiler yüzünden yanlış yönlenebilir.
    Kimsenin zevkine ve bütçesine birşey dediğimiz yok. Bu iş tamamen zevk ve bütçe işidir. Yani kişiden kişiye değişir.
    Konu işin fiziğine geldiğinde ise doğru bir tanedir. Bu doğruyu bildiğimiz halde de insanların yanlış bilgi almasına göz izin vermek doğru olmaz.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Benim de demek istediğim bu zaten. Anlamak yada kabul etmek istemeyenleri bu kadar zorlamak çok doğru değil yada gerek yok.

Yoksa kdündar ve diğer birkaç arkadaş daha gayet teknik şekilde doğruları anlatmış. Bunun tartışılacak bir yanı yok.

• enerji78 kullanıcısına yanıt
    Üstad adam anlamıyor asıl sorun bu,dediğim gibi bazen çalının etrafından dolaşmak lazım.Başka ata sözü ile de anlatılır ama yine de haksızlık etmeyelim ısrarcı arkadaşa.

• ben bu cihazı teknoloji magazaları birinde gordum inceledim bayagı ama begenmedim acıkcası.ustune durulacak bir cihaz değil ama neden bu kadar tartısılıyor analamdım.useniyorumda yazıları okumaya.
    merakta ediyorum bi yandan ama degermi okumaya acaba:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

Üstad adam anlamıyor asıl sorun bu,dediğim gibi bazen çalının etrafından dolaşmak lazım.Başka ata sözü ile de anlatılır ama yine de haksızlık etmeyelim ısrarcı arkadaşa.

ANLAYAMAZSINIZ
    Benim bu müzik setinde en çok sevdiğim çıkardığı baslar, camları zangırdatması.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

ben bu cihazı teknoloji magazaları birinde gordum inceledim bayagı ama begenmedim acıkcası.ustune durulacak bir cihaz değil ama neden bu kadar tartısılıyor analamdım.useniyorumda yazıları okumaya.

Tartışılan o cihaz degil zaten arkadasın hic bilgisi olmadı konularda konuşması yanlis bilgilendirme yapmasi

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

ben bu cihazı teknoloji magazaları birinde gordum inceledim bayagı ama begenmedim acıkcası.ustune durulacak bir cihaz değil ama neden bu kadar tartısılıyor analamdım.useniyorumda yazıları okumaya.

Tartışılan o cihaz degil zaten arkadasın hic bilgisi olmadı konularda konuşması yanlis bilgilendirme yapmasi

pardon o zaman.bende cihazla ilgili bir durum var sandım.tamamdır o zaman.kırmayın yinede birbirinizi gerek yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

pardon o zaman.bende cihazla ilgili bir durum var sandım.tamamdır o zaman.kırmayın yinede birbirinizi gerek yok.

Haklısınız

• zaferaxu kullanıcısına yanıt
    İsteyen istediğine inanır tabi fakat uzman gibi ortaya çıkıp insanları yanlış yönlendirecek bilgiler verilmesine karşıyız. Yoksa o anlamak istemiyorsa anlamasın.
    İnsanlar genel itibari ile bir bilenin söylediklerini yapma eğilimdedir. Hele bir de o bilen kişi konunun uzmanı olduğunu belirtiyorsa daha da etkili oluyor ve karşısındaki insan bilginin doğruluğunu sorgulama ihtiyacı duymuyor.
  • O degilde yeni acilan bir lg magazisinda teknik elamana sordum nasil
    Diye abi dogru yazmislar diyo gucunu 4800 volt diye. VOLT. Daha ne diyeyim. Ve bu eleman 15 yildir bu isin icindeymis.

• quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

O degilde yeni acilan bir lg magazisinda teknik elamana sordum nasil
    Diye abi dogru yazmislar diyo gucunu 4800 volt diye. VOLT. Daha ne diyeyim. Ve bu eleman 15 yildir bu isin icindeymis.

Dun wd pasport harici Hdd almak için gold bilgisayar Avcilar şubesine girdim bir baktım bu cihaz acik dinliyor insanlar iyice baktım bu konudan sonra cihazı iyice inceledim eğer 16 yasında rep Yada bu diğer benzeri tarzları dinleyip müzikalite adına birşey beklemiyorsanız cihaz guzel essek kadar bise. Çoluk cocuk için bire bir

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.