Şimdi Ara

LG LG D.J. X-BOOM SİNEMA SİSTEMİ 25.000W (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
819
Cevap
10
Favori
65.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet sony ciyim o aman duymasın dediler ben çoktan duydum haa sony kalitesi bambaşka tabi lg xboom degilde samsung un sistwmi gelmiş aynı xboom gibi amma o daha guçlu 3400 w rms samsung mx js900 modeli sea kalitesi desem tatmin etmedü lg den daha iyi ama sony kadar degil yanından geçemez basları bile 80 hz den aşşağı vurmuyor davul bası gibi vuruyor hiç derin bass yok ama özellikleri güzel eve çok büyük alınmaz yani sony shake 33 ideal ev için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung hemen inceledim :) Ama Türkiye de henüz satışı yok sanırım. XBoom şu an yetiyor :) Fiyat aralığı da iyi olursa Samsung, XBoom dan biraz daha yakışıklı ışıkları falan renkli. XBoom da sadece kırmızı müzik ritmine göre yanıp sönüyor. teknik özellikleri bilemem tabi :)
  • samsung un mxjs9000 modelini denedim 3400 w rms güce nedense 127 w elektrik tüketimi var anlamadım itti ve hiçte okadar güçlü bir sesi bası kalitesi yok resmen tırt bir cihaz 3200 tl civarda satılıyordu bu paraya daha iyi sistem alırım daha iyi çöp samsunga verecek param yok alırsam sony shake x3d 1200 w rms olan sistem alırım daha iyi nede olsa sony kalitesi gerçekten güzel dediğim sony shake x3d modelini inceleyin gerçek rms gücünü yazıyor artık 1200 w rms ses basıncı 2300 w
  • way bee güce bak....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GÜÇ DEKEN BEN PEK ANLAMADIM DEDİĞİNİ YANİ ARTIK SONY GERÇEK GÜCÜNÜ YAZIYOR ARTIK VE MEGA BASS ÖZELLİĞİ DÜŞÜK FREKANSLARA İNME ÖZELLİĞİNEDE SAYİP ESKİDEN SONY MÜZİK SETLERİNDE GROVE DE ALÇAK FREKANS YOKTU HEP SERT VARDI BASS BAZUKA EFEKTİ BİLE GROVE GİBİYDİ FAKAT ŞİMDİ YENİ BASS EFEKTİNİ DEĞİŞTİRDİ HEM ALÇAK HEM YÜKSEK FREKANS LARI BİLE VERİYOR.
  • disneyonur D kullanıcısına yanıt
    Forumda yazı yazarken küçük harf kullaniriz. Büyük harf bağırma niteliği taşıyor bilginiz olsun.Bakin bu tarz cihazlar doğru sesi vermezler yazıldığı gibi gerçek rms degerlerine de cikamazlar fakat burada kendilerini hakli cikarmak için küçük hileler yapiyorlar. Bu hile de THD oranidir. abartılı rms yazan firmalar thd oranini yuksek tutar. 100 watt rms yazan bir cihaz thd yi %10 falan veriyorsa bilin ki o cihaz en fazla 10watt verebilir. sizin bahsettiğiniz sony kaç yazmış bu thd yi merak ettim. Kaliteli ampli ler % 0,0x gibi küçük rakamlar verir ve rms için 50 70 falan yazar ki o 70rms sizin sony nin hoparlörünu yakacak kadar şiddetlidir.

• lg om 5540 x boom modelini almayı düşünüyorum kullanan var mı aranızda önerirmisiniz
  • feritergin kullanıcısına yanıt
    vallaha artık sony gerçek rms değeri yazıyor o dediğin thd değeri hoparlörlerin thd değeridir yoksa anfi asla thd değeri okadar yüksek olmaz bak lg xboom un vardı lg cm8350 2000 w rms ama adam baslar son açtı ve sesi maxladı ses okadar çok yüksektiki asla gram bozma yapmadı yani o thd değeri hoparlörlerindir sonyde thd değeri %10 yazar ama onun yazmasına bakma çünkü o hd değeri hoparlörler için yazılmıştır anfi thd değeri olsa olsa 0.0.1 dir diye düşünüyorum hatta o bile yok yani tamamen bozma yok sony zatn bozma yapmıyor benim set sony ama vacs olduğu için bozma yok yoksa bozma yapıyor oda grovesiz tabiki grovede bozma yapmıyor yine artı şimdiki sistemlerde bozma olmadan pörtleme olmadan son seste bile net bir ses veriyor artı o dilediğim lg cm8350 fena değildi bass tonlaması tizleri mid sesi gayet temiz ve netti ama şunu söylim asla lg de detay yok hiç bir detayını alamadım aydilge sorma şarkısını çaldım hiç beğenmedim gerçek ses vermedi hatta detay yoktu sadece çaldı okadar ama sony shake 33 de denedim işte o zaman anladımki sony en iyisini yapmış her detayını duydum o müziğin işte önemli olan yüksek ses değil önemli olan ses kaliteli detaydır tabi insan kulağı en fazla 18 bin hz uyar kimisine göre 20 bin hz tabi şarkılar okadar hz ye çıkmıyor rahatlıkla duyulur neyse yanlışlıkla büyük harf yazmışım kusura bakmayın bağırmak anlamında olduğunu bilmiyordum

Merhaba hocam öncelikle hoparlörlerin THD değeri yoktur THD değeri amfi ile alakalıdır bu tarz setleri yapan markaların THD değerleri %10 dan çok daha fazladır %20 dır en az %30 %40 diye gider ve de 1 kHz de edilen rms değerli yazıyorlar

Ayrıca insan kulağı 20 hz 20 kHz arasını duyabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi des_955 -- 3 Ekim 2015; 20:00:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disneyonur

samsung un mxjs9000 modelini denedim 3400 w rms güce nedense 127 w elektrik tüketimi var anlamadım itti ve hiçte okadar güçlü bir sesi bası kalitesi yok resmen tırt bir cihaz 3200 tl civarda satılıyordu bu paraya daha iyi sistem alırım daha iyi çöp samsunga verecek param yok alırsam sony shake x3d 1200 w rms olan sistem alırım daha iyi nede olsa sony kalitesi gerçekten güzel dediğim sony shake x3d modelini inceleyin gerçek rms gücünü yazıyor artık 1200 w rms ses basıncı 2300 w

3200 e ona on kere tur bindirecek sistem kurarsın.

127 watt veriyorsa amfi 100 watt falandır. Gerisini siz düşünün.

Hoparlörün konisinin çapını büyük yapınca sesi daha fazla alana yayıyor. Bu olağan birşey zaten.

Eğer amacınız sadece yüksek güç elde etmekse gidin çin malı mikserlere bakın. Osawa falan. 600 liraya kolonuyla birlikte veren var. Düğün yaparsınız rahat.

• quote:

Orijinalden alıntı: des_955

Merhaba hocam öncelikle hoparlörlerin THD değeri yoktur THD değeri amfi ile alakalıdır bu tarz setleri yapan markaların THD değerleri %10 dan çok daha fazladır %20 dır en az %30 %40 diye gider ve de 1 kHz de edilen rms değerli yazıyorlar

Ayrıca insan kulağı 20 hz 20 kHz arasını duyabilir

Harmonik distorsiyon hoparlör içinde geçerlidir... Ampliler, daclar, CD çalarlar vs hepsinde distorsiyon mevcuttur.

• des_955 kullanıcısına yanıt
    bence var hoparlörlerin thd değeri var olmazmı yaa saçma yani
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    127 w elektrik tüketime neden 100 w anfi koysun samung firması okadar salak değil yaa 3400 w rms güç yazdıyor ama belkide okadar veriyor dur bilemeyiz siz eski tip amfiler trfolarbitti artık yani 127 w yazsada o daha fazla w tüketir oraya uyduruk tüketii yazmışta olabilir yada nebilim artık smps trafolar as tüketsede çok enerji harcar aslında o 127 w olan belkide daha fazla elektrik tüketiyor dur yani çünkü hem hafif anfisi var hemde büyük ama bana hiçte 3400 w rms verecek gibi gelmedi denedim ama hiç randıman alamadım samung işte telefonlarıda afedersin bok gibi müzik sistemleride en azından sony daha iyi yapıyor sony shake x3d 375 w comsuption var ama 1200 w rms gerçek güce saip 2300 w sevise ses basıncı yani 2300 w a eş değer güç veriyormuş yani pmpo yerine geçiyor diyelim hani şu lg xboom un 2300 w rms lik setine 25000 w pmpo değer biçtiler yaa artık sonyde öyle yapmıyor onun yerine 1200 w rms güç 2300 w level sound pressure yazıyor neyse bu tip sistemlerden gelse özellikle sonynin ki gelse içini açıp çıkış katını inceleme fırsatımız olurdu yani çıkış katındaki ses çıkış entegresinin kaç w rms verdiğini bulurduk ama işte yokki türkiyede olsaa varda almamız mümkün değil çok pahalı hele dolar artmışken ohoo mümkün değil zaten ben ses sistemi olarak sadece sony e para verirm nede olsa kalite ve günven sony make believe.

• kdundar kullanıcısına yanıt
    merhaba üstadım rica etsem örnek verebilirmisiniz ? daha önce denk gelmedim yada başka isim ile biliyorum amplilerden hariç dediğiniz gibi cd dac vb. cihazlarda thd var
  • değerli kardesim sorun bana değil ama lafı ağzımdan almış sn. kdundar;

atlıyayım. linkte ki specification, technical features'e bak görürsün. tıkla B&W AM1
  • the_cantan kullanıcısına yanıt
    merhaba üstadım teşekkür ederim daha önce hiç böyle bir detaya denk gelmedim o yüzden şaşırdım acaba her hoparlörün mü var yoksa bazı modellerin mi ? eğer her hoparlörün var ise üreticiler neden teknik özelliklere eklemiyor ?
  • quote:

127 w elektrik tüketime neden 100 w anfi koysun samung firması okadar salak değil yaa 3400 w rms güç yazdıyor ama belkide okadar veriyor dur bilemeyiz siz eski tip amfiler trfolarbitti artık yani 127 w yazsada o daha fazla w tüketir oraya uyduruk tüketii yazmışta olabilir yada nebilim artık smps trafolar as tüketsede çok enerji harcar aslında o 127 w olan belkide daha fazla elektrik tüketiyor dur yani çünkü hem hafif anfisi var hemde büyük ama bana hiçte 3400 w rms verecek gibi gelmedi denedim ama hiç randıman alamadım samung işte telefonlarıda afedersin bok gibi müzik sistemleride en azından sony daha iyi yapıyor sony shake x3d 375 w comsuption var ama 1200 w rms gerçek güce saip 2300 w sevise ses basıncı yani 2300 w a eş değer güç veriyormuş yani pmpo yerine geçiyor diyelim hani şu lg xboom un 2300 w rms lik setine 25000 w pmpo değer biçtiler yaa artık sonyde öyle yapmıyor onun yerine 1200 w rms güç 2300 w level sound pressure yazıyor neyse bu tip sistemlerden gelse özellikle sonynin ki gelse içini açıp çıkış katını inceleme fırsatımız olurdu yani çıkış katındaki ses çıkış entegresinin kaç w rms verdiğini bulurduk ama işte yokki türkiyede olsaa varda almamız mümkün değil çok pahalı hele dolar artmışken ohoo mümkün değil zaten ben ses sistemi olarak sadece sony e para verirm nede olsa kalite ve günven sony make believe.

Yahu kardeşim git en basiti ohm kanunu nedir öğren gel ya.

• quote:

Git bir ses sistemciye 600-700 watt bir mikseri son ses dinle, sonra 2300 watt ın nasıl bir şey olduğunu anlarsın belki.

Ben sana bu kadar diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba üstadım teşekkür ederim daha önce hiç böyle bir detaya denk gelmedim o yüzden şaşırdım acaba her hoparlörün mü var yoksa bazı modellerin mi ? eğer her hoparlörün var ise üreticiler neden teknik özelliklere eklemiyor ?

her hoparlörün var tabi. üreticilere sormak laızm. işlerine gelir mi diye :)

umut_baris,
    hiç uğraşma mantık, vicdan yok ;)
    Sony nin Telefonları daha bok.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.