Şimdi Ara

AIR ALERT III: TAM BİR ZIPLAMA PROGRAMI (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
28
Favori
296.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tmm anladım ama ole dediim gibi uçma 2 hafta yapmıorm 1 hafta her gun yapıorm fln deil de haftada 2 gun yapmanı oneririm şayet dediimi yaparsan rahat 15 alabilecegine inanıorm.
    Duruş bozukluuna gelince bende de biraz kamburluk war ama snn doktor ne alaka yani basketbolu bırakman lazım fln demiş.Onun nedeninini eger biliosan bi de sana werdii egzersizleri werirsen cok makbule gecer
  • Öncelikle sağlık ocağındaki doktora gitmiştim. O bana sürekli basketbol oyna demişti. Oradan fizik tedaviye gittiğimde kesinlikle oynama demişti. Nedenini söylemişti ama unutum

Verdiği engzersizler tamamen omurilik bölgesindeki geliştirmekle alakalıydı. Mesela 2 kolunu arkayada aşşağıda birleştirip kürek kemiklerini aşşağıya bastırıp acıyı hissederek 10 sn öyle beklemek ve bu hareketi 20 defa yapmak. Aynı şekilde kürek kemiklerini bu sefer yukarı doğru ittirip aynı şekilde 10snx20 kere yapmak. Sonra sert zemine sırt üstü uzanıp elini beline koyup, belinden baskı uygulayarak elini olabildiğince sıkıştırmak. Buda 10snx20 şer kere idi. Bu egzersizin de kamburluğun en büyük nedeni olan omuriliğin başlangıcından S şekli olan bozukluğu düzeltmek.

Tabi bunlar verdi verdiği egzersizlerdi. 2-3 tane filmi iyice analiz ettikten sonra benim problemime göre vermişti bunları. Kamburluğun etkisi kişiden kişiye değişirmi bilmiyorum ama kesinlikle fizik tedaviye gitmek gerekir. Bizde biraz ırsi bu olay ve kardeşimdede var. Onunla birlikte tekrar gideceğim bu hafta

• hmm eyw kardeş anladım.Bi de boy uzamasınını felan durdurur mu acaba kambur olmak veya kambur oturmak acaba.Fizik tedaviye giderim tamam gitmisken belim de agrıo zorlamıstım bayaa zıplarken yatakta zor donuyodum bi de boy daha ne kadar uzar,uzamaz mı die bilekten film cekiolarmıs el bileginden ona,kamburluga,belime de baktırırım ondan sonra fizik tedavi branslı doktor da istifa eder heralde..
  • arkadaşlar benim boyum 1.83 kilo 70, 3.05'lik potaya değebiliyorum ama smaç basamıyorum sizce zıplamam iyi mi bir de bu aralar bu programa başlayacağım inş. faydasını görürüm.
    bu arada bu program yaklaşık kac cm daha fazla zıplatıyo?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet71_18 -- 22 Şubat 2009; 10:42:17 >
  • zıplaman başarılı iisin yani.Başlasan ii olur ama belini felan açmassan benim gibi adale spazmı olur belinde o nedenle dikkatli aç ve ısın iice.Yaklaşık en az 20 cm 35 cme kadar yolu war 20-35 yani en az 20 hadi k.gelsin
  • bu arada 15. hafta sonu zıplamamız belli bir süre sonra azalacak mı? yani bu zıplama geçici mi olacak??? bilgilendirirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet71_18 -- 28 Şubat 2009; 12:19:19 >
  • hyr azalıp azalmaması senin elinde eğer aktif bi hayat yaşıosan kasların %98 oranda sabit kalır ama air alertı bitirip de yerinde oturursan bütün bi ömür o zmn azalır işte
  • ortalama kaç cm kadar daha fazla zıplıyoruz bunu harfiyen yaparsak..benim boyum 173 kilom 57 panyaya değmeme 5-6 cm var.. bu programı uygularsam değebilir miyim?
  • ortalama 25 cm kardeş ama 20-35 cm arası değişiyo.Eğer panyaya değmene 5-6 cm warsa potaya rahat değebilirsin bitirdiğinde güwen bana.Hatta biraz kasınca asılabileceğinden de eminim ama smaç garantisi weremem tamamen isteğe ve birazcık da yeteneğe bağlı k.gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: airalert

ortalama 25 cm kardeş ama 20-35 cm arası değişiyo.Eğer panyaya değmene 5-6 cm warsa potaya rahat değebilirsin bitirdiğinde güwen bana.Hatta biraz kasınca asılabileceğinden de eminim ama smaç garantisi weremem tamamen isteğe ve birazcık da yeteneğe bağlı k.gelsin

inş. amacım smaç değilde yine de asılabilmeyi istiyorum..boyum da belki uzarsa o zman smaç vurabilirm belki.. zıplama yeteneğimde var bunu geliştirmek istiyorum en yakın zamanda başlıycam..
  • benim amacım smaç.Panyaya rahat değiyodum programa başlamadan önce şu an belimden sakatlandığım için ara vermek zorunda kaldım dikkatli ısınmanı tawsiye ederim o nedenle.Ama inş. salı kaldıım yerden dewam edicem hedef smaç.(Boy:170cm Kg:62) Eski zıplamam:80 yeniyi daha görmedik
  • vay bee 170 boyla panyaya değmek herkesin yapabileceği iş değil..tebrik ediyorum üstad.. 196 lık arkadaş var anca potaya değiyo..
  • eywHem de kasmıorm yani ama senin bunu yaptıktan sonra potaya asılabilecegini dusunuyorum inanç,air alert,yetenek ve biraz da teknik lazım
  • Arkadaşlar bu çizelgede bölüm dedigi ne ben onu anlıyamadım birisi açıklayabilirmi?Mesela bölüm 2 diosa adım 2 ye kadarmı yapıcaz:S
  • Kardeş bölüm dediği diyelim 2-20 diyo ya işte burdaki 2 sayısı bölümü ifade eder.Bölüm ise şunu;20 taneyi yaptıktan sonra 1-2 dk dinlenip 20 tane daha yaparsın ve 2 bölümü tamamlamıs olursun yani 2 tane 20(2-20).Eğer 3-20 deseydi 20/1dk mola/20/1dk mola/20 şeklinde yapıcaktın ayrıca bölümün diğer adı da 'set'tir
  • Tmm saolasın ztn onu araştırıp bulmuştum kardeşim genede eyw..Peki Bu Egzersizler Arasında Kaç Dk ara vericez genemi 1-2dk mesela ip atlamadan step-up a geçerken? bide msn imi eklersen cok sevinicem..

armanaras@hotmail.com

Pazartesi Bende Baslıorm..Basket hastasıyım.Simdilik panyaya deyiyorz bakalım :P

Yaş 15 bot 178 kilo 60
  • eet fazla sogumadan yani 5 dk deil gene max 2.5 dk olsa ii olur senin adına.Ekledim bu arada msnni
  • slm uzun bir süredir giremiyordum.bakiyorumda programa baya talep var...öncelikle baslamadan önce iyi ısınmemiz sart en önemli kuraldir bu en az 20 dk.
    viceoda gösteriyordu nasil ısınmamız gerektıgınızı.ısındıkdan sonra eneme hareketleri yapariz,kasi harekete hazirlarizprogram tammalamak zordur çogu arkadaş bitirememisti...ne kadar zorlansanizda birakmayin ufak tefek bahanelerle zorluk cekmeden hiçbir sey olmuyor hayatta.15 hafta uzun bir sürecdir kendini tanimaniz ve ona göre ayarlama yapmaniz gereklidir.kilolu arkadaslar bana yapmalari cok zor gibime geliyor.1.81 61 kiloydum simdi 65 oldumda ben yaparken bile nasil ter ciktigini anlatamam su gibi akiyordu.5-10 kg fazlasi olanlar yaparsa zayiflamisda olurlar.
    genelde ne kadar artar? sorusu sonurlmus...kisiden kisiye degisir bu 60 cm ziplayan adamda 15 cm artarken 40 cm ziplayan adamda 25 artar mesela.
    7. haftada bacağiniz nasil gelistiğini(kas tabakasi olustugunu)acikca göreceksiniz.tabi programi uygularken ziplamaniz azalir artmaz.ben yapttim 10 cm artsin gibi düsüncelerden arinin.bittikden 1-2 hafta sonra gerçek değer cikar.
    sadece kas ziplamayi etkilemez,esnek olmak daha önemlidir.esnemeden programa başlamaniz cok zararlidir,esneme hareketlere önem verin...
    programi bitirdiginizde air aleetadvanced programini yapabilirisniz cok daha zor ve gelistirici.bunun yaninda mekik,sinavda cekerseniz faydali olur.karin kaslarin ne kadar etkili oldugu biliyoruz
    bu 2 programi tamamlamis olrak benim göreüslerim bunlar ve simdi iyi ısındıgımda 90 cm kadar cikabiliyorum.benden uzunlarin smac basamadigi potaya smac basmak,o hayretler icinde birakmak cektigim acilara degiyor...aci yoksa ziplamada yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSuR YuReK -- 7 Mart 2009; 14:48:07 >

• cesur yurek oncelikle hos geldin.Ben de nickten de anlasılacagı uzere meslek edinmis durumdayım air alertı :D.Seni de eski mesajlarından tanıyorum senin de bu konuda bilgin bi kisi olduunu gordum.Şimdi Ben de yapıyorum bu air alert ama air alert 3 deil de 4.Neyse programa baslamadan once rekorum 79-80 cm idi fakat hic bi artıs gozlemleyemedim 8.haftaya kadar zaten videoda da 11.haftadan sonra etkisini gosterir felan demis ondan dolayı kasmıorum fazla.Fakat sole bisi war ki ben belimi sakatladım sonra doktor dedi ki kas spazmı warmıs 3-4 gun dinlen ilac milac werdi yaramadı 2 hafta gitti programdan.Yani su anda 11.haftaya gecmem gerekirken 8.haftada kaldım ve aynı zamanda kuskulanıorm da acaba simdi dewam etsem etkinlii azalmıs olarak mı yansır bana yani 30 wercekken 20 mi werir bundan sonra.Çünkü 1 hafta dielim programı yapmadık yani 8.haftadan 9a gecerken yapmadık (benim gibi),gelecek hafta 8.haftayı tekrarlayarak programımıza dewam edebilioruz.Fakat benim 1 deil de 2 haftalık bi kaybım oldu ondan dolayı kusku icersindeyim ki dogaldır benden baska bole bisi basına gelen birini goremedim cunku forumlardan ws...Bu konuda beni bilgilendirirsen sewinirim
    Bu arada sana katılıyorum gercekten degecegine inanıorm eger bitirirsem adam 1.95 potaya zor degerken ben smaclarken adamın bakakalması weya smacın werdii guven we huzurun yerini baska pek bisi alamaz die dusunuyorum.Ayrıca sana benim bi sorum olcaktı ben 80 zıplıorm ya kac arttırır sence yani ii zıplayanlara az werir mantıgıyla dusunursek o zmn 130 cm zıplayanlar demek ki dogustan 115-120 zıplıor olur ki bu da bana pek dogru gelmedi
    Bu arada msnni werirsen ordan paslasabiliriz ben werim eklersin istersen ;umut6999@hotmail.com

• bu arada ben genelde kosup tek ayak zıplıyorum youtube da aır alerti uygulayan bi kaç video izledim genlde koşup çift ayak zıplıyorlar acaba ben de koşup çift ayak zıplasam daha mı iyi zıplarım???
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.