Şimdi Ara

oy kullanmamanın cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
14.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler doğru yere mi açıp açmadığımı bilmiyorum ama

30 mart 2014 yerel seçimlerinde oy kullanmamanın cezası kaç tl? bilen var mı?

acil cevap bekleniyor..

• Aşağıdaki sitede oy kullanmamanın cezası hakkında detaylı bilgiler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurkanSen -- 15 Temmuz 2014; 3:47:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Ceza var ancak uygulanmıyor. Oy kullanmak vatandaşlık görevidir, kendi irademizi belirlemek adına, ülke yönetimine, geleceğine zerre kadar katkı sağlamak adına oy kullanmak gereklidir.

İlgili şu linki inceleyebilirsiniz;
    http://www.itusozluk.com/duyurular/bo%C5%9F+oy+at%C4%B1nca/123056

ilgili linkten anladığım kadarıyla:
    Oy pusulasın da ki görevliler -pusula boş olunca haliyle- kendi desteklediklerine mühürü basabiliyorlar-mış. Oy kullanmayacak bile olsanız en azından 4-5 tanesine mühürü basın ki, oy hakkınızla desteklemediğiniz partiye oy vermiş olmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fds14

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Ceza var ancak uygulanmıyor. Oy kullanmak vatandaşlık görevidir, kendi irademizi belirlemek adına, ülke yönetimine, geleceğine zerre kadar katkı sağlamak adına oy kullanmak gereklidir.

İlgili şu linki inceleyebilirsiniz;
    http://www.itusozluk.com/duyurular/bo%C5%9F+oy+at%C4%B1nca/123056

ilgili linkten anladığım kadarıyla:
    Oy pusulasın da ki görevliler -pusula boş olunca haliyle- kendi desteklediklerine mühürü basabiliyorlar-mış. Oy kullanmayacak bile olsanız en azından 4-5 tanesine mühürü basın ki, oy hakkınızla desteklemediğiniz partiye oy vermiş olmayın.

Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Bildiğim kadarıyla imza atma gibi bir olay var zaten, ki sandıkların başında birden çok partiden temsilci de olabiliyor. Yani öyle bir şey söz konusu olamaz. Elektrik kesildi, çöpte oy pusulaları bulundu gibi iddialar ise ayrı bir şey, kanıtına göre değerlendirilmeli.
    Benim görüşüm imkan oldukça herkes sonuna kadar oyunu kullanmak için çaba harcamalı. Ben oyumu maalesef İstanbul'a taşıyamadım ama o hafta diğer işlerimi de halletmek üzere memleketime gitmeyi düşünüyorum tabii ki sonradan bir sınavım çıkmazsa.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.