Şimdi Ara

Grundig DSR 8200 hakkında... (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
11
Favori
28.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim. Yalnız ben 100 TL ye aldım 8200 modelini buralarda neden pahalı bu fiyatlara o cihazı almam.

Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B_Beyrek

Teşekkür ederim. Yalnız ben 100 TL ye aldım 8200 modelini buralarda neden pahalı bu fiyatlara o cihazı almam.

Selamlar.

Nereden 100 liraya aldınız acaba? 100 liraya varsa bende alayım evde dursun çünkü bu alıcı 100 liralık uydu alıcılardan değil. Öyle piyasa işi uydu alıcılardan değil ederi 300 lira ve üstündeki uydu alıcılardan. En son 2012'de üretmişler ondan sonrası yok bayilerde elde kalanlarını satıyor.
  • İstanbul Bahçelievler. Ayrıca ben zaten nerden alabilirim diye soruyorum. Burda 100 - 119 tl aralığında çok alan oldu. N11 de 119 a çok satıldı. Konu içinde bilgileri mevcut.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İstanbul Bahçelievler. Ayrıca ben zaten nerden alabilirim diye soruyorum. Burda 100 - 119 tl aralığında çok alan oldu. N11 de 119 a çok satıldı. Konu içinde bilgileri mevcut.

Ben araştırmaya başladım. Yarın sektör içindeki arkadaşlarıma sordurup İstanbul'da bulmaya çalışacağım. Üretimi duralı 4 sene olduğu için bulmak kolay değil ancak elinde kalan bayi olması lazım onlarda artık ne fiyat verirse. Eski sayfaları okudum gerçekten çok iyi fiyata alanlar olmuş bu alıcıya göre bu fiyat bedava.
  • Yaklaşık 1 yil önce bu alıcıyi araştırıyordum ama simdi coktan unutmuşum bile ama usb den her türlü formatta video oynatabildigini hatirliyorum.
    Hd yayin olayi varmiydi bu cihazda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkür ederim. Yalnız ben 100 TL ye aldım 8200 modelini buralarda neden pahalı bu fiyatlara o cihazı almam.

Selamlar.

Merhaba
    Bahçelievler de hangi bayiden aldınız.

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Mahmutbey caddesi üzerinde bir bayiden aldım. Yalnız anlatamadığım bir şey var o bayide artık yok hatta bu bölgede hiç kimsede yok.
    İnsanlar ısrarla benden yerini soruyor ben zaten bulsam kendim alacağım.
  • chatter C kullanıcısına yanıt
    Bu cihazı smart özelliklerinden dolayı düşünüyorsanız pek tavsiye etmem
    youtube yok web tarayıcı özelliğ yok...
    olanları söyliyeyim wi fi ile hbb tv yi çalıştırıyor ve bir kaç grundig smart uygulaması var
    ama tatmin edici olmaktan uzak...

redline ın ts 5000 modeli internet özellikleri açısından daha tatminkar gözüküyor..

http://www.turke****.com/satforum/showthread.php?t=755453
  • Ben 8350 cihazı aldım düz bir cihaz için çok ideal cihaz malzeme bakımından iyi ve servis olarak zaten arçelik ürünlerin servisini bildiğim için belirttim.bu işler hobi işi ben linux cihaz kullandığından bu cihazı sırf merak için aldım giriş seviyesinde bir cihaz olarak stabil bir cihaz C+ girişi mevcut hbb TV ve epg başarılı zaten daha donanımlı cihaz kullanmak isteyen linux cihazı alır kısaca eğer bulursanız bu cihazı alın derim başka markalara takilmayin

• Bazı arkadaşların mesajlarını okudum, 8200 modelini ısrarla bulmaya çalışmışlar ama bulamamışlar. Şu an ben de ikisi de var. İki cihazı (8200 ile 8350) karşılaştırmak gerekirse uydu alıcı olarak(görünti kalitesi yazılımı,tuneri...) tahminim birebir aynı denilebilir. Kasa boyutları bile tam örtüşüyor. İstiyorsunuz 8200 yerine gönül rahatlığıyla 8350 modelini de alabilirsiniz. Hbb tv; 8200 modelinde modeme bağlanan kablo ile aktif olurken 8350 modelinde wi fi ile kablosuz bağlanabiliyor. Bildiğim kadarıyla şu an TRT dışında HBB tv yi aktif olarak kullanan yayıncı yok. HBB tv yi tanıdıkça ve HBB tv kullanımı yaygınlaştıkça kullanıcıların uydu alıcının olmazsa olmaz özelliklerinden biri olarak HBB tv yi arayacaklarını düşünüyorum. Kullanıcıya baya imkan sunan bir servis. Mesela şu an TRT nin hbbsinde dirilişin tüm bölümleri yüklenmiş durumda. Yakında TRT de Avrupa Şampiyonası var. Tahminim TRT tüm maçları hbb tvde bulundurur. Kaçıranlar da istediği maçları istedikleri zaman rahatlıkla izleyebilirler.
    8350 modelinin bir diğer farkı olarak bazı smart uygulamalar olduğunu biliyoruz. Fazladan 50 tlye 8200 yerine , bi tık üst cihaza sahip olmuş olursunuz.

• http://urun.n11.com/uydu-alicisi/grundig-dsr-8200-hd-fta-uydu-alici-P108180601

stok girmişler. ilgilenen arkadaşlar için paylaştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

http://urun.n11.com/uydu-alicisi/grundig-dsr-8200-hd-fta-uydu-alici-P108180601

stok girmişler. ilgilenen arkadaşlar için paylaştim.

Uzun süredir var zaten ancak o fiyata alınmaz. Daha üst modeli Beko bayi sitesinde çok daha ucuz.
  • Yine bazı mesajlarda kanal taşımanın çok zahmetli olduğu, toplu taşıma olmadığı yazılmış.
    Aslında cihazın en güzel özelliklerinden biri kanal sıralamanın çok zahmetsiz ve kolay olması.
    Baya zaman geçmiş Cihazda TKGS olduğunu yazmıştım.
    Cihazın bu yönünün zannederim kimse pek farkında değil.
    Cihazda, kullanım kılavuzunda bunu belirten bir işaret, bilgi de yok.
    Bu nasıl oluyor derseniz?
    Marka Grundig de olsa üretim Arçelik/Beko ve Arçelik teknisyenleri servis hizmeti veriyorlar ve cihazın menülerine hakimler.
    İlk aldığımda kanallar çıkmayınca kanal aratmayı Arçelik servisinde yaptırdım.
    Teknisyen kanal aramayı yanımda yaptı ve cihaza sanırım servis menüsünden girdi ve menüde;
    Otomatik Arama-Operatör Seçimi kısmında normalde (Standard-digitürk türksat-digitürk eutelsat) olmayan
    (Türksat hızlı arama) kısmını ekledi. Bu kısım eklenince alt kısımda Türksat hızlı arama frekansları da çıkıyor.
    Ve menüde otomatik arama-türksat hızlı arama kısmından kanal aramayı yaptı. Ve kanallar 3-5 saniye içerisinde dizili olarak, sıralanmış vaziyetde listelendi.
    Ayrıca arama başlamadan önce kanal listesini HD-SD tercihini de soruldu.
    Aynı özellik 8350 modeli için de geçerli.
    Servis menüsüne kumanda dan nasıl girdiğini sordum ama teknisyen söylemek istemedi.
    Sizler de bir Arçelik sevisinde cihazın bu özelliğini aktif edebilirsiniz diye düşünüyorum.

• Servis menüsüne nasıl giriliyor deneyen varmı? Cihaz ilk alındığında kanal listelendiğinde altta Servis yazan kısımdayden mavi tuşa bastığımda servis menüsü açılıyordu. Şimdi aynı tuş tv ve radyo yayınları arasında geçiş yapmaya yarıyor servis menüsü açılmıyor.
  • Grundig 8350 sipariş ettim 140 liraya. Bu fiyata bundan iyisi yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

Grundig 8350 sipariş ettim 140 liraya. Bu fiyata bundan iyisi yok gibi.

İyi fiyata iyi cihaz. HD kalitesi de sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LTE

quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

Grundig 8350 sipariş ettim 140 liraya. Bu fiyata bundan iyisi yok gibi.

İyi fiyata iyi cihaz. HD kalitesi de sorunsuz.

Üstad bu cihazın işlemcisi chipseti falan ne iyimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: emurat
    Üstad bu cihazın işlemcisi chipseti falan ne iyimi?

Processor: Mediatek MSD7862 processor
    Ram: 64MB x 2 DDRII ram
    Rom: 16 MB mstar
    Flash: 8 MB serial flash
    Tuner: Taiwan rsx tuner

Görüntü kalitesi iyi HD yayınlar sorunsuz. Fakat eski bir model ve yüksek bitrate barındıran yayınlarda ne olur belirsiz.
  • Azor Ahai kullanıcısına yanıt
    nereden aldınız

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

nereden aldınız

http://bekoanabayi.com/

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.