Şimdi Ara

Grundig DSR 8200 hakkında... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
11
Favori
28.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    grundinge niye taktınki görüntü kalitesi açısından içindeli chipset onemli 3850 bu işten anlamayanlar için fahiş fiyata satılan bir alıcı şu an, g.kalitesi olarak bimde 70-80 tl satılan fta mstar dan bi farkı yok, sti chipli cihazlara bak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Şubat 2015; 13:40:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

grundinge niye taktınki görüntü kalitesi açısından içindeli chipset onemli 3850 bu işten anlamayanlar için fahiş fiyata satılan bir alıcı şu an, g.kalitesi olarak bimde 70-80 tl satılan fta mstar dan bi farkı yok, sti chipli cihazlara bak..

Uydular hakkinda pek bilgim yok.
    Usb bellekten her çeşit videoyu oynatabileceği için Grundig e taktım.

Dlna
    Her cesit formatta video oynatabilme
    Kolay kullanim

Bu 3 unsur beni Grundig 8350 ye yöneltti.

Baska tavsiyeniz varsa bilmek isterim. 350 ye kadar falan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    8350 ye para bayılcağına goldmaster 1060 al hemide fiyatı 260 tl malzeme kaliteside süper + içinde sti alman üretimi işlmci var...dlna sı varmıdır bilmiyorum sorarsın....içinde samsung orj tunerde var..oldukça sağlam bir cihaz..
    http://www.hepsidijital.com/GoldMaster-HD-1060-PVR-HD-UYDU-ALCISI_320431.html#0
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

quote:

Dlna
    Kolay kullanim

video oynatma işi çok önemliyse hiç uydu alıcılarla uğraşma. oynatmada sorun yoksa bile kullanmsı eziyet olabiliyor. android box araştırablirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: lafata

quote:

quote:

Dlna
    Kolay kullanim

video oynatma işi çok önemliyse hiç uydu alıcılarla uğraşma. oynatmada sorun yoksa bile kullanmsı eziyet olabiliyor. android box araştırablirsin

Android sistemler bir süre sonra şişiyor. En azından telefonlarda öyle. Android lerin hataları vs. insanı çileden çıkarır.
    Android düşmanı değilim tam aksine S2 S3 G2 kullanmış biriyim hepside zamanın iyi ve güçlü telefonları ama uyduya koyacakları işlemci ne olabilirki ?
    Bir ara download a bırakma amacıylada anroid uydu düşünmedim değil doğrusu, fakat uydu benim kişisel cihazım olmayacağı için ve ailemde kullanacağı için sade anlaşılır arayüze sahip olması gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONUR_345241 -- 22 Şubat 2015; 21:17:27 >

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    led tv in filmleri açmıyormu uydudan açıp neyapçan....
  • Bu Hd serilerinin fiyatları birbirine çok yakın ne farkları var acaba ?
    Birde bu goldmaster lar güncel receiver değil 3-5 senelik uydular. Linux işletimi sayesinde aklımıda çelmiyor değil.
  • Led tv lerin ilk çıktığı zamanlar Philips in 117 ekranlık bir televizyonunu almıştım 2 bin küsüre o zamanlar dahili uydu,wifi vs yoktu.
    Tv de usb girişi var ama videoları bazen açamayınca televizyon donuyor işlem yapmıyor donuyor fitil ediyor adamı. Satsam ne kadara gider onuda merak ediyorum
  • 8200 her videoyu açmıyor. Ayrıca görüntülerde takılma olabiliyor. Cihazda FPS ayarı olmadığı için sıkıntı oluşturuoyr. Bu cihazı media player ağırlıklı olarak kullanacaklara tavsiye etmiyorum. Ancak uydu alıcı olarak gayet iyi ben sd yayınlarda da tatmin edici görüntü alıyorum sd/hd kanal geçişleri de gayet hızlı.
  • quote:

Bu Hd serilerinin fiyatları birbirine çok yakın ne farkları var acaba ?
    Birde bu goldmaster lar güncel receiver değil 3-5 senelik uydular. Linux işletimi sayesinde aklımıda çelmiyor değil.

hepsi 3-5 senelik nerdeyse:D onemli olan chipset görüntü kalitesnine çok onem vermiyosan al gitsin ozman 8200 ü masraf etmene gerek, yok ayrıca tvnin modeli nedir senin tvin lg sammy phlipse zaten rahat film video açarki, uydudan açtırıp neyapçan onu anlamadım???hatta laptopunu mpc lav madvr üçlemsiyle açarsan tvde 10 kat daha kaliteli resim elde edersin..uydu mp olarak kullancam diyosan dreambox giga serilerine bakican kardeşim onlarda 500-700 kaymeden aşağı değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Şubat 2015; 13:31:38 >

• Neta 6400 kullanıyorum.Bir uydu alıcısı daha ihtiyacımız var.Grundig 8200 almayı düşünüyorum.
    Grundig 8200'ün Neta 6400 'e göre görüntü kalitesi nasıldır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertaccaliskan

Neta 6400 kullanıyorum.Bir uydu alıcısı daha ihtiyacımız var.Grundig 8200 almayı düşünüyorum.
    Grundig 8200'ün Neta 6400 'e göre görüntü kalitesi nasıldır acaba?

bunu bende merak ediyorum.. işlemci olarak farklılar ama 6400 ün daha ekonomik alternatifi olabilirmi acaba
  • Selamlar ,

Sizlerin tavsiyeleri üzerine ürünü n11 üzerinden satın aldım ve az önce kurulumunu yaptım.Konu hakkında minimal bir bilgiye sahibim fakat görsel açıdan cihaz gayet güzel duruyor ve görüntüler önceki dijitürk ' in uydu alıcısına göre gayet güzel.Benim sormak istediğim , cihazı Full HD - Led TV'de kullanıyorum ve amacım yerli - yabancı HD kanalları izleyebilmek.Bunun için sanırım extradan şifre girme veya kart kullanma gibi işlemler var ve bunları hiç bilmiyorum.Sizden ricam kısaca HD kanalları izlemek için bu cihaz üzerinden ne gibi işlemler yapmam gerekiyor , şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghezoo

Selamlar ,

Sizlerin tavsiyeleri üzerine ürünü n11 üzerinden satın aldım ve az önce kurulumunu yaptım.Konu hakkında minimal bir bilgiye sahibim fakat görsel açıdan cihaz gayet güzel duruyor ve görüntüler önceki dijitürk ' in uydu alıcısına göre gayet güzel.Benim sormak istediğim , cihazı Full HD - Led TV'de kullanıyorum ve amacım yerli - yabancı HD kanalları izleyebilmek.Bunun için sanırım extradan şifre girme veya kart kullanma gibi işlemler var ve bunları hiç bilmiyorum.Sizden ricam kısaca HD kanalları izlemek için bu cihaz üzerinden ne gibi işlemler yapmam gerekiyor , şimdiden teşekkürler.

hd belgesel kanalları+spor+film kanalarrı için dsmart modül satın almalısın....bedava ya izleme gibi birşey mümkün değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 28 Şubat 2015; 0:17:42 >

• ghezoo G kullanıcısına yanıt
    Yerli HD kanallardan kastın şifresiz ulusal kanalları izlemek ise zaten şebeke açık şekilde kanal taraması yaparsan bu kanalları izleyebilirsin. Şifreli yerli ve yabancı kanalları izleyebilmen için yasal modüllü üyelik şart. Bu da tabi yalnızca D-smart ve Filbox için geçerli. Digitürk durumu biraz karışık. Bunların haricinde cihaz yalnızca basit biss key girilebilen kanalları açar. Mesela TRT Hd-spor-haber kanallarında Almanya ligi maçı olduğunda yayın hakları sözleşmesi gereğince sifrelenir. Sadece Türkiye sınırlarında izlenebilmesi için. Bu tür basit şifreleri cozebilirsin. Nasıl yapıldığını geçmiş mesajlarimda anlattım. Diğer sifreleme sistemleri için bu cihaz elverişli değil.

• Güncel yazılıma nasıl ulaşabilirim?
    Sorunumun yazılım güncellemesi ile çözülebileceğini düşünüyorum.
    Örneğin, bir kanalda ki filmi usb ye kaydetmek istiyorum.Filmde Türkçe ve İngilizce ses dosyaları ve Türkçe altyazı bulunmakta.Filmi kaydettikten sonra Türkçe altyazıyı bir türlü kapatamıyoruz.Filmi dublaj-orijinal farketmez, izleyince altyazı kapatılamıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kindly34

Güncel yazılıma nasıl ulaşabilirim?
    Örneğin, bir kanalda ki filmi usb ye kaydetmek istiyorum.Filmde Türkçe ve İngilizce ses dosyaları ve Türkçe altyazı bulunmakta.Filmi kaydettikten sonra Türkçe altyazıyı bir türlü kapatamıyoruz.Filmi dublaj-orijinal farketmez, izleyince altyazı kapatılamıyor.

Filmi o şekilde kaydettiğinizde, altyazı filme gömülü olarak kaydediyor sanırım. Bu şekilde ise kapatmaniz zor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinyorahıskalı -- 28 Şubat 2015; 12:11:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fetih51

quote:

Orijinalden alıntı: kindly34

Güncel yazılıma nasıl ulaşabilirim?

Filmi o şekilde kaydettiğinizde, altyazı filme gömülü olarak kaydediyor sanırım. Bu şekilde ise kapatmaniz zor gibi.

Örneğin filmde;

Türkçe Dublaj
    Orijinal Ses

Türkçe Altyazı
    İngilizce Altyazı seçenekleri bulunuyor.

Ben filmi "Türkçe dublaj" ve "Altyazı:Kapalı" şeklinde kayıt ediyorum.
    Filmi kayıttan izleyince Türkçe altyazı otomatik geliyor, kapatılamıyor ve ya ingilizce altyazı seçilemiyor.Orijinal ses ile türkçe dublaj arası seçim yapılabiliyor.

Türkçe altyazının gömülü kayıt edildiğini düşünmüyorum.Çünkü kayıt ettiğim filmi başlatmadan önce, ön izleme yapılan yerde film altyazı olmadan sadece türkçe dublaj olarak izlenebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kindly34 -- 28 Şubat 2015; 12:19:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Son alan arkadaşlardan görüntü kalitesi yorumu alabilirmiyiz? Neta 6400'e göre görüntü kalitesini yorumlayacak varmı acaba?
  • Buradaki yorumlara bakıp ben de aldım ancak cihaz tarama yapıldığında standart ulusal kanalları bulmuyor. İkincisi de kafasına göre kapanıyor ve sonra ne yaparsanız yapın açılmıyor. Fişini çekip taksanız da para etmiyor. Kafasına göre sonra deneyince açılıyor. Daha bir saatten fazla, kapanmadan kullanamadım. Medya oynatıcı olarak çok iyi. Sanırım iade edeceğim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.