Şimdi Ara

Türk Telekom Alt Yapı Döşememe Sorunu için yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
58.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yanlış yere açtı isem kusuruma bakmayın.
    Sorunuma gelecek olursam yeni bir eve taşındım bina yeni ve iskani geçen hafta alındı. 10 Aralıkta internet nakil için başvuru yaptım, bana geri döndüklerinde binanızda alt yapı olmadığını o yüzden nakil işlemi gerçekleştirilemedi denildi.
    Bende Telekom arıza servisine gittim durumdan bahsettim. Binanin alt yapı döşenmesi için %70inin başvuru yapması gerektiğini söylediler(binada o kadar oturan bile yok). Müşteri hizmetlerini aradım durumdan bahsettim yardımci olacaklarıni söylediler ve bana 1- ile başlayan şifre verdiler 2 hafta geçti ses soluk yok tekrar şikayette bulundum. Hızlandırılmasi için bildirim verdiler yine değişen bir şey olmadı tekrar bildirim gönderdim. 1 hafta geçti hala ses soluk kutu bağlama yapılmadı. Şikayet var sitesinede yazdım oradanda geri dönüş olmadı.

Bu durumu yaşamış kişilerden bilgi almak istiyorum 1 ay kullanmadığım internetin faturasını ödedim tahattüt olduğundan donduramıyorumda. Bu işlemi hızlandırabilmem için ne yapmam gerekir. Finallerim bu hafta başlayacak ve araştırma yapmam gereken konularım var o yüzden aciliyet gerektiren bir konu. Tüketici haklarına gitsem sonuç almam uzun zaman sürer gibi geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Osman_E kullanıcısına yanıt
    Üstad bende 6 ay evvel başvuru yaptım. Adamlar 6 ay oyaladılar. telefonla konuşmaktan dilekçe yazmakta veya şikayet etmekten anlamıyorlar. En etkili yol şayet istanbuldaysan Acıbadem Telekom müdürlüğüne git ve elinden geldiğince çirkeflik yap.
  • Ankaradayim hocam buradakine gitmek zorundayım galiba
  • Hallettiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Feynman

Hallettiniz mi?

5 Ayda halledildi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osman_E

quote:

Hallettiniz mi?

Yukarıda Saydığınız işlemlerden sonra ne yaptınız?
    Biz yeni bir binaya taşındık ev sahibi 7 ay önce başvurmuş ama hayla gelmemişler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Osman_E

quote:

Hallettiniz mi?

Yukarıda Saydığınız işlemlerden sonra ne yaptınız?
    Biz yeni bir binaya taşındık ev sahibi 7 ay önce başvurmuş ama hayla gelmemişler.

Bulunduğum ilçedeki şubeye giderek bilgi almaya çalıştım (kaç binaya kurulacak biz kaçıncı sıradayız vs.) 5 Ay böyle geçti.
    Sonra haftaya bağlantı açılacağı söylendi bende ttnet'e giderek başvuru yaptım ttnet olayın üstüne düşünce aynı hafta içinde bağladılar.
    3 Ay kutunun bağlanmasını bekledim 2 ayda kutunun aktif edilmesin bekledim toplam 5 ay sürdü.
    Sizin binaya kutu bağlandı mı ?
  • Hocam şirketin ismini yanlış yazmışsın Turc telecom olacak o. Bu ara Turc telecom neden Türkiyedeki altyapısını genişletsin karını azaltsın dedikleri gibi %70 yani 20 dairenin 14ü telecomcu olmuyorsa hiç gereği yok internetsiz telefonsuz kalsın türkler...
    Kiracı olduğum için pek sormadım açıkcası ama binanın önünde telefon direğine ev sahibi kutu takmış ordan kendisi dükkanına kablo çekerek internete girebiliyor .
  • Bizimde öyle bir sorunumuz vardı ama bizim taşındığımız bina hiç altyapısı olmayan bir bölgedeydi. Yolun karşısında var ama bütün portlar doluymuş. Bu bölgede tarla diyebileceğimiz şekildeydi. 1 yıl sonra 5-6 tane daha bina yapıldı toprak yolu 90 defa kazdılar en sonunda gelip çektiler.
  • Richard Feynman kullanıcısına yanıt
    O kutudan binaya kablo çekip, fiber kutu bağlayacaklar herhalde. Kiracı olmanızIn bir şeyi değiştireceğini sanmıyorum bence haftada bir yakınsa şube giderek rahatsız edin.

@eminmetehan

Sizde haklısınız :-) Telekomun özelleşmesi bu konularda işlemlerin çok yavaşlamasına sebep oldu. Telekom bende kablo yok elektrik kurumunun kablo bağlaması gerekiyor diyor,Elektrik kurumuda dünyadan bir haber ikiside topu birbirine atıyor :-) En azından bu tür konularda devlete yaptırım uygulayabiliyorsunuz
    Ama özel şirket olunca bu tür sıkıntılar var bu konuda bimer ve btk'ya binlerce şikayet var ama yapabildikleri icraat yok. Telekom daki müdür kendisi dedi bimere ve bir çok yere şikayet edin belki hızlandırılmasını sağlayabilirsiniz dedi samimiyetle söylüyor bunu :-)

İşte yakın değil bir de hat çok önceden annemin üzerine yapmıştık.Annemide yormak istemiyorum.Git gel filan zor iş.
  • quote:

İşte yakın değil bir de hat çok önceden annemin üzerine yapmıştık.Annemide yormak istemiyorum.Git gel filan zor iş.

En detaylı bilgiyi size şube verebilir. Annenizin gitmesine gerek yok siz gitseniz yeterli belli ki üzerinize şuan internet aboneliği yok yaşınız tutuyorsa siz kendi adınıza abone olursunuz

Tahminime göre bugün gelir dedim.Sabah baktığım da binanın önünde çalışma vardı.2 saat öncede türk telekomdan adamlar gelmiş.Kablo filan döşemişler heralde kardeşim söyledi.Ev sahibiyle konuşucam eğer altyapı olduysa nakil işlemi alabilirim.
  • evim hani şu istanbul finans merkezi diye gazlanan garabet bölgeye 5 bilemedin 10 dk, evden çıktığımda ilk gördüğüm o gökdelenler ve türk telekomun lanet olası bakır kablosunu çekmesi tam 4 ay sürdü (kendi kutuları ile mesafe 30 mt filandı), bu süre içinde başbakanlığa kadar şikayet ettim. elde ettiğim koca bir sıfırdı
    bu arada bende türk telekomun işlerini yapan bir firmada çalışıyordum her gün tt santrallerindeydim. her gün tt mühendislerine söyleniyorum demediğimi bırakmıyorum ama gene de bir işe yaramadı
    adamların keyfi gelirse işlemlerini hallediyorlar,

o kabloyu çektiklerinden sonra bana sinyal vermeleri tam iki hafta almıştı.
  • Bende 6 ay önce yeni bir binaya taşındım. Bizim binada kutu yok. Binanın hemen yanınna kadar geliyor telefon kablosu. Ama gel gör ki 6 ay geçmesine rağmen hala internet bağlanmadı.

Benim de şikayet etmediğim yer kalmadı ama nafile artık bıraktım uğraşmıyorum bile ne halleri varsa görsünler...
  • kanka benim de taahutum var borcun olmadigi zaman dondurma islemi yapabiliyosun bizim mah. ayni sekilde kentsel donusum ile yapilmis birbmah ve 1 aydir bekliyorum alt kattaki adam 1 senedir bekliyomus hakkimizdq hayirlisi biz evden cikmayi dusunuyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: ms.vasilis

kanka benim de taahutum var borcun olmadigi zaman dondurma islemi yapabiliyosun bizim mah. ayni sekilde kentsel donusum ile yapilmis birbmah ve 1 aydir bekliyorum alt kattaki adam 1 senedir bekliyomus hakkimizdq hayirlisi biz evden cikmayi dusunuyoruz

Ben interneti kapattırdım. Telefon devam ediyor ona da para ödemiyorum zaten ama bu devirde internetsiz bir ev çok kötü oluyor

Hakkımızda hayırlısı artık telekomun eline kaldık resmen
  • HHHMMM kullanıcısına yanıt
    ya sorma ya internet icin ta anasinin nikahina yuruyoruz laptoplarla :(

• Ben telefondan ve turkcell'in tüm internet kampanyalarından filan yararlanarak çözmeye çalışıyorum işi ama nafile

Az kaldı yakında cumhurbaşkanı dahil herkeze bir şikayet mektubu göndericem istanbul'un göbeğinde oluyor benim dediğim olay akıl alacak birşey değil
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.