Şimdi Ara

En iyi Wireless Modem

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
59.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam aradaşlar bi tane wireless modem arıyorm sizce en iyi modem hangisi 4 port lu ve wireless olacak ve print server desteği olsa pek fena olmaz. bitane robotics var ama oda çok ıısınıyor ve ısınınca sapıtıyor yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alone_boy07 -- 8 Ağustos 2006; 10:34:21 >

• Prınt server ozellıgı suan onun dısında yok ve ısınması usr ın sapıtmasına neden olmaz bende 9107 kablolu modelını kullandım gunlerce acık kalarak.
  • airties RT 210 ısınma sorunu yok çekim iyi seviyede
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilker_inside

airties RT 210 ısınma sorunu yok çekim iyi seviyede

ben de rt210 kullanıyorum ısınma sorunu yok derken modem çok ısınıyor! ama sorun oluşturmadı bugüne kadar altında metal plaka var o baya sıcak ama sanırım soğutmaya yardımcı olması için koymuşlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mhzania

quote:

airties RT 210 ısınma sorunu yok çekim iyi seviyede

ben de rt210 kullanıyorum ısınma sorunu yok derken modem çok ısınıyor! ama sorun oluşturmadı bugüne kadar altında metal plaka var o baya sıcak ama sanırım soğutmaya yardımcı olması için koymuşlar...

bu havalarda ısınmayan modem var mı hepsi belli derecelere ulaşıyor mesela zoom kullanıcılarından bazıları ellerini bile dokunamadıklarını ifade ediyorlar

burdaki ısınma soruu yok demek senin de söylediğin manada stabil çalışıyor yani ısıdan dolayı kesinti takılma gibi sorunları yok

en azından benim kullandığım ve araştırmalarıma göre
  • Bende airties RT 210 almayı düşünüyorum. Kurulum, Broşür durumu nedir?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ccessor

Bende airties RT 210 almayı düşünüyorum. Kurulum, Broşür durumu nedir?
    Teşekkürler.

otomatik kurulum yapıyor cd deki programı yükleyince bütün yapılanmayı yapıyor sen sadece internet şifreni giriyorsun ve kota sayacı da mevcut türkçe klavuz kitabı ise ayrıntılı

türkçe arayüz olduğundan çok basit tak kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_inside -- 21 Ağustos 2006; 11:46:58 >
  • Teşekkür Ederim.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Ccessor

Bende airties RT 210 almayı düşünüyorum. Kurulum, Broşür durumu nedir?
    Teşekkürler.

otomatik kurulum yapıyor cd deki programı yükleyince bütün yapılanmayı yapıyor sen sadece internet şifreni giriyorsun ve kota sayacı da mevcut türkçe klavuz kitabı ise ayrıntılı

türkçe arayüz olduğundan çok basit tak kullan

• quote:

Orjinalden alıntı: alone_boy07

selam aradaşlar bi tane wireless modem arıyorm sizce en iyi modem hangisi 4 port lu ve wireless olacak ve print server desteği olsa pek fena olmaz. bitane robotics var ama oda çok ıısınıyor ve ısınınca sapıtıyor yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

Demek ROBOTICS ısınınca sapıtıyor öyle mi? Yani çok güzel bir kavram ve çok güzel bir açıklama olmuş. Bir modem ancak bu kadar güzel açıklanabilirdi. Sen robotics'in ürettiği modemleri bırak diğer firmalara kıyas açısından söylüyorum ürettiği modemlerin fiyatının totali kadar AR-GE'ye para harcayan bir firma. Ayrıca MAX-G teknolojisini sunan bir firma daha yok. Airties gibi pişirme mesh teknolojisi sunmuyor. Görüntü olsun diye çift anten de koymuyor. Modemlerinin en az %90'ında anten sökülebiliyor ve 5db yada tercihe göre 9db lik anten takabiliyorsun çekme gücün artsın istiyorsan. Eğer çift antenin sana büyük katkısı olsaydı emin ol bütün modemler bunu kullanırlardı.Mesh dedikleri teknoloji robotics de 5 yıldır var acsess point ve routerlarla bunu yapıyorsun zaten. Arkadaşlar AIRTIES dedikleri için bunu yazıyorum yoksa beni ilgilendirmez. Bana göre robotics uzmanların tercih ettiği tek modemdir. Modem ısınınca sapıtır mı bilmem ama bu linki robotics den arkadaşıma attığımda o ne olur bilmiyorum sanırım gülmekten yıkılcak
  • AİRTİES İTAVSİYE EDEBİLRİM
  • Arkadaslar konunun basligi en iyi modem. Tavsiyeler elbette iyi guzel ama tavsiye istenmiyo anladigim kadariyla. En iyi modem acik farkla USR 9108 dir diger modemlere gore de oldukca buyuk bi farkla.. tum guvenlik ozellikleri + sundugu ozellik ve performansiyla basta gelir.. isininca sapitma gibi bi durumu da kesinlikle soz konusu degildir.. Sonrasinda Alcatel Thomsonun en son modeli gelir.. ama Macintosh kullanicilarina tavsiye etmem.. (Alcatel'i) Bazi portlar video konferans konusunda sorun cikartir ichat ile konusurken.. Ve diger tum marka modeller bu ikisinden sonra gelir.. cok detayli arastirirsaniz ozelliklerini tum modemlerin bu acikca gozukur..
  • us robotics 5473 92$ 9108 115$
    bunlardan başka wireless alma hata yaparsın
  • AirTies almanı öneririm.Türkçe menüsü sana büyük bir kolaylık sağlayacaktır
  • Usr 9108 modem üzerinde 5 desibellik antenle gelse güzel olurdu.Yoksa pcmci maxg atapöterle ev içinde birbirlerini görmediği sürece 10-15 metrelik mesafelrde ben sorun yaşadım.Çok memnun olanlarda var.Tuhaf bi durum açıkcası.
  • Ben de 9108 kullanıyorum ve sorunlar yaşanları bu forumda gördüm. 9106 kadar stabil mi merak ediyorum.
    Firmware ararken dikkatimi çekti 9108A diye bir model daha çıkartmşlar. Sanki 9108'in revizyona uğramş hali gibi. Biraz tedirgin olmaya başladım.
  • Yaw arkadaş zoomdan şaşma bence. Zaten her geçen gün bi modem markası çıkıyo. Hani ucuz bişe diyosanda pikatelden şaşma.
  • Arkadaşlar usr 9108 i öneren arkadaşlara hayretle bakıyorum ve ısınınca sapıtır diyen arkadaşla dalga geçen vatan kardeşimide kınıyorum. evet usr9108 üzerine iki yumurta kır 5 dak. sonra ye. öyle ısınıyor ve ısınmadan kaynaklanan kopmalar oluyor. sakın bana gereksiz açıkalmalar yapma. ben ilk modemimi 1.5 ayın sonunda toprağa gömdüm. o da ilk başta haftada 1-2 olan kopma saatte 1-2 olunca oldu. ve en son noktaya geldiği bir gün modemin soğuk kalması için buzlu takviye yaptım :) ve inanın hiç kopma olmadı.
  • yukarda yazdıklarım konunun daha başı. hadi modemi bir kenara koyun. yada dünyanın en iyi mdoemi olsun. ya arkasındaki dağıtım şirketine ne demeli. arenadan ne çektiğimi ben bilirim. çok açık konuşuyorum tam bir kalpazan şirket.http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=214430&page=5 burdaki tüm sayfaları okumanız tavsiye ederim. bu sorunlar bizzat tarafımdan yaşanmıştır. bakın kimsenin reklamınıda yapmıyorum. şu veya bu modem hangisini isterseniz alın ama gözünüzü sevem roboticsin adından bile kaçın.
  • sadece arenamı. vatandan aldım ben modemi. Allah bir daha düşürmesin ellerine. koskoca(öyle zannediyordum düne kdr) vatan com. diyemiyor ki karedşim bizde müşteri memnuniyeti ilkesi var. sen en yetkili kişiyi arayacak ve 10 dak.kada derdini anca anlatacak kadar bıkmışsın. sen vatan com.un müşterisisin vatanın sana sundugu imkanlar şu : getir modemi al çekini istediğini ürünü çık al. şirket dediğin müşteri memnuniyeti dediğin budur iişte. beni arena ile muahttap ediyorlar. bırakın muhattap etmeyi o kalpazanalrı övüyorlar. resmen danışıklı dövüş yapıyorlar. yuakrıda verdiğim linkde açıkladım çoğunu buradada görünce başlıgı dayanamdım yazdım. inanın oraya yazdıkalrımı belkide tüm vatan com.un müşteri hizmetleri elemanına anlatmışımdır. artık tiksinti geldi yazmaıyorum kusuruma bakmayın.
  • arkadaşlar saolun ben çözümü buldum. bi salyongaz fan ve bir kaç suntayla olay tamamlanıyor
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.