Şimdi Ara

Cemaat - Siyaset (538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.326
Cevap
52
Favori
242.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: C-3PO

Kaç gün oldu şu inlere girsin artık

Bari bunu yapsın cemaati silsin yok etsin

Saf gibi bu umudu taşıyor musun diyeceksiniz evet taşıyorum çünkü artık umut edeceğim şeyler bile kısıtlı.Kendimi avutmaya çalışıyorum

yahu kardeşim ne ini :)

adamlar pkk.lılar gibi inlerde mi yaşıyorlar

zaten inlerine girme diye bir şeyde olamaz ,çünkü iç içeler :)

birde girseler de neyle suçlayacaklar ?

fg. ci olmak suç mu ?

sonra suç işleyen hakkında işlem yapan mı ,yapılmasını engelleyen mi suçludur ?

birde burada demokrasi var yalanına sığınanlar var ,eğer bu ülke demokratik bir ülke olsaydı bu gün suçlular bağırıp çağırıp ortalığı mı yıkarlardı ,yoksa mahkemelerde sürünüyor mu olurlardı ?

bu hukuk bir gün herkese lazım diyenler şimdi hukuk hakkında demediğini bırakmıyor

hukuk bile ,senin hukukcun ,benim hukukcum olayına döndü ,birisi suçlarken diğeri göklere çıkartıyor , 12 Eylül öncesi bile bu kadar bölünme yoktu

gerçi artık bölünme diye bir şeyde yok ,ya tayyibçisin yada .... işin zor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bundeskanzler

quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

Ben gulen cemaatiyle tekrar bir yakinlasma olacagini sanmiyorum. Erdoganin genel politikasi bol, saflari siklastir ve bizden-onlardan diye secime zorla seklinde oluyor. Ancak her seferinde, her yeni olayda bunu yeniden kurgulayabiliyor, yani kendi kitlesini cok da fazla kucultmeden insanlara yeni dusmanliklar vererek belli bir kemik kitleyi kendine bagli kiliyor hep. Bu konuda mesela gulen cemaatine bagli olanlari kendi silahlariyla, gulenle vurdu, bu sayede iki taraf yaratip birini aldi, alamadigi kesimin eksik sayisini da her turlu cemaate karsi olan ve bunlarin kaldirilmasi icin gozunu karartacak kesimle kapatti. Yarin yine bir x olayi olur, bu kesim oynar yerinden, baska gelirgecer oylar bulur kendine. Bu bakimdan asiri basirili bir algi politikasi var.

yakınlaşır valla kimsenin ruhu duymaz. daha 1 yıl önce içeri attıkları ''darbeci, cuntacı'' dedikleri adamlar serbest kalınca hepsini kahraman ilan edip, adalet yerini buldu falan demişlerdi hatırlarsan.
    kimsede demedi ki 'ya kardeşim biz bu adamlara darbeci diyorduk bugün neden serbest kaldılar' diye.
    Yarın rte çıkar hocaefendi ile aramıza X lobisi girdi aramızı bozdu falan der yeni bir düşman yaratır.

işte asıl merak ettiğim o X lobisi kim olacak :)

asker deseler artık mümkün değil (zaten önce darbeci yapıldı ,sonra kumpas kurulmuş denilerek aklandı)

polis desen olmaz ,zaten onlar şuan haşhaşiler ,cemaatçiler

hukukcular desen ,onlarda polis ile aynı durumdalar

geriye kendi danışmanları ve milletvekilleri kalıyor ,bak bu olur

ha bu da olmazsa geriye sadece akp .ye oy veren vatandaşlar kalıyor

acaba onlar olabilir mi

şaka değil ,şaka gibi bir ülkenin şaka gibi yönetimi

• quote:

Orijinalden alıntı: C-3PO

Kaç gün oldu şu inlere girsin artık

Bari bunu yapsın cemaati silsin yok etsin

Saf gibi bu umudu taşıyor musun diyeceksiniz evet taşıyorum çünkü artık umut edeceğim şeyler bile kısıtlı.Kendimi avutmaya çalışıyorum

Bu kadar saf olma.Akpnin küçücük teşkilatı olan ilçelerde bunların büyük yurtları var.Siyasi partilerden daha teşkilatlı bunlar öyle kolay bitiremezsin.Hem nereye bitiriyon? Kyk yurdu olmayan yerlerde bunlarda kalıyorsun mecburen.Kapatırsan öğrenci sokakta kalır.
  • Biliyorum dediklerinizi zor kabul ediyorum ayrıca ifşa etmek istesen bile etmenin zor olduğu bir yapı bu ve elle tutulur gözle görülür değil.

Mesajımı da bir umut diye yazdım gerçekçi olarak bakarsak ümidim yok pek malesef.Sadece ülkeyi şu hale getiren sahte yargılanması,yaşanan olaylar ve skandallarda kimin parmağı varsa cezası çeksin onu istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Operasyon yapılsa tüm cemaat kademelerine mi yapılacak sanki.

Bilmem şu yurdunun şu müdürünü alıp ne yapacaklar.

Sadece bu yapının tepesinde ki isimler ve devlet içinde ki uzantıları etkisiz hale getirilir ve ya pasifize edilir.
  • Burhan Kuzunun sozu ile gireyim konuya,
    Sol partiler iktidara az geliyor az caliyorlar,
    Daha oncede dedigim gibi kimse belediyelerin borclari konusunda bilgi sahibi degil, ve bu borclarin ne tarz ihale mantigi ile olusturuldugu kimin bilgisi var. Yapanlar disinda.

Erdoğan Bayraktar: Benim yaptıklarımdan Başbakanın haberi var. Başbakan’da istifa etmeli dedihttp://www.mynet.com/haber/guncel/erdogan-bayraktar-basbakan-da-istifa-etmeli-921597-1 , hooop sonra ozur diledi Haddimi asmisimhttp://www.hurriyet.com.tr/gundem/25728382.asp (some body stop me),

ve daha niceleri, simdi bu tarz olaylar oldugunda cemaat siyasette olmamali diyen arkadas cemaat buna sesini cikarmasaydi bu seferde onlarda bu yolsuzluklara goz yumdu diyecektiniz hatta onlarda bu yolsuzluklari yapti iddaasini bile atanlar olacakti.

CALMAYACAKSIN RUSVET ile is YAPMAYACAKSIN, DEVLETE KAZIK ATMAYACAKSIN, TUYU BITMEMISIN HAKKINI YEMEYECEKSIN asgari ucret ile hayatini idame etmeye calisan insanlara KAZIK ATMAYACAKSIN. Asgeri ucret ile gul gibi gecinilir http://www.haberturk.com/polemik/haber/825239-bakan-celik-asgari-ucretle-gecinilir diye dalga GECMEYECEKSIN. aclik sinirinin 1.200 tl oldugu fakirlik sinirinin 3.bin TL'lerdehttp://www.cnnturk.com/haber/ekonomi/genel/yoksulluk-siniri-3-bin-801-lira oldugu bir ulkede akademisyenlerimiz yada daha nice diplomalalilarimizın bile bu parayi zar zor alabiliyorken. YAPMAYACAKSIN

INSAN OLMAK ile ALAKALI anlayamazsin.

• Zycoz Z kullanıcısına yanıt
    Bunlarin cemaatin siyasete bulasmasini, hatta herhangi bir dini olgunun siyasete bulasmasini aklayan tarafini goremedim. Zaten pasta payindan kavga cikmasaydi biraz zor gorurduk bu tapeleri kayitlari

alintidan bagimsiz:

bir de bir konusma sirasinda soyle bir fikir geldi ortaya. Acaba fetullah gulen cok hasta ya da bir ayagi cukurda falan mi? Basbakan buna guvenerek ve bundan dolayi kendine yeni bir secmen zemini olusturmak icin mi boyle gemileri yakti bir anda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

...
    Başbakan 'karanlık dehlizlerde yol almaya alışanlar, gölgelerin gücüyle ayakta kalmaya çalışanların' bundan büyük bir tedirginlik yaşadığını söyledi. Ülkede kurum ve kuralların işlediğinin altını çizen Erdoğan, yargıya müdahale anlamına gelen söylemlerden kaçınılmasını istedi. Aksi durumda suç işleneceğini vurgulayan Başbakan, hukukî sürece karşı kampanya başlatanlara şöyle seslendi: "Neden korkuyorsunuz, nedir bu telaşınız, bu öfkeniz, bu saldırganlığınız, bu pervasızlığınız neden? Türkiye'nin şeffaflaşmasından mı korkuyorsunuz? Kirli ilişkilerin açığa çıkarılması çabasından mı korkuyorsunuz? Karanlık olayların aydınlatılması girişimlerinden mi korkuyorsunuz?"
    ...

"Siyasetini o dönemin eski parametrelerine göre kuranlar, şu anda telaş içindeler.Karanlık dehlizlerde yol almaya alışanlar, gölgelerin gücüyle ayakta kalmaya çalışanlar, büyük bir tedirginlik yaşıyorlar. Milli iradenin aydınlığından, hukuk devletinin ışıltısından, karanlık hesapları bozulanlar kaygı duyuyorlar. Demokrasi güçlendikçe, geliştikçe, istismar zeminlerini kaybediyorlar. Hukuk işledikçe, ülkenin savcısı, hakimi her türlü baskıdan, tehditten uzak bir şekilde özgür, bağımsız hür vicdanıyla hareket ettikçe, yasaları uyguladıkça bazıları rahatsız oluyorlar. Doğrusu anamuhalefet partisinin telaşını anlamakta güçlük çekiyorum. Bazı medya kuruluşlarının panik hallerini anlamakta, gerçekten güçlük çekiyorum. Türkiye'nin şeffaflaşmasından mı korkuyorsunuz? Kirli ilişkilerin açığa çıkartılması çabasından mı korkuyorsunuz, karanlık olayların aydınlatılması girişimlerinden mi korkuyorsunuz? Türkiye'ye demokrasinin, hukukun, millet iradesinin egemen olmasından mı korkuyorsunuz? Neden korkuyorsunuz? Nedir bu telaşınız? Bu öfkeniz, bu saldırganlığınız, bu pervasızlığınız neden?"
    ...

Şu hususu da iyi bilmemiz lazımdır. Kişilerin hataları kurumları bağlamaz. Yanlış yapan kişi, yaptığı yanlışın hukukî sorumluluğunu şahsî olarak yüklenir. Kimse kurumlarımızı yıpratmaya, tartışmaya açma noktasında, rencide etme lüksüne sahip değildir, olamaz. Önemli olan sabırla, hassasiyetle hukukun adil bir şekilde tecelli etmesini beklemektir."

Yaklaşık 5 sene önce, başbakanın Zekeriya Öz için sarf ettiği sözler. Hani burada bugün Zekeriya Öz'e saldıran arkadaşlara geçmişi hatırlatmak anlamında ekledim.

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/politika_erdogan-yargiya-mudahale-suc-hakim-ve-savcilari-rahat-birakin_802570.html

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

quote:

...
    Başbakan 'karanlık dehlizlerde yol almaya alışanlar, gölgelerin gücüyle ayakta kalmaya çalışanların' bundan büyük bir tedirginlik yaşadığını söyledi. Ülkede kurum ve kuralların işlediğinin altını çizen Erdoğan, yargıya müdahale anlamına gelen söylemlerden kaçınılmasını istedi. Aksi durumda suç işleneceğini vurgulayan Başbakan, hukukî sürece karşı kampanya başlatanlara şöyle seslendi: "Neden korkuyorsunuz, nedir bu telaşınız, bu öfkeniz, bu saldırganlığınız, bu pervasızlığınız neden? Türkiye'nin şeffaflaşmasından mı korkuyorsunuz? Kirli ilişkilerin açığa çıkarılması çabasından mı korkuyorsunuz? Karanlık olayların aydınlatılması girişimlerinden mi korkuyorsunuz?"
    ...

"Siyasetini o dönemin eski parametrelerine göre kuranlar, şu anda telaş içindeler.Karanlık dehlizlerde yol almaya alışanlar, gölgelerin gücüyle ayakta kalmaya çalışanlar, büyük bir tedirginlik yaşıyorlar. Milli iradenin aydınlığından, hukuk devletinin ışıltısından, karanlık hesapları bozulanlar kaygı duyuyorlar. Demokrasi güçlendikçe, geliştikçe, istismar zeminlerini kaybediyorlar. Hukuk işledikçe, ülkenin savcısı, hakimi her türlü baskıdan, tehditten uzak bir şekilde özgür, bağımsız hür vicdanıyla hareket ettikçe, yasaları uyguladıkça bazıları rahatsız oluyorlar. Doğrusu anamuhalefet partisinin telaşını anlamakta güçlük çekiyorum. Bazı medya kuruluşlarının panik hallerini anlamakta, gerçekten güçlük çekiyorum. Türkiye'nin şeffaflaşmasından mı korkuyorsunuz? Kirli ilişkilerin açığa çıkartılması çabasından mı korkuyorsunuz, karanlık olayların aydınlatılması girişimlerinden mi korkuyorsunuz? Türkiye'ye demokrasinin, hukukun, millet iradesinin egemen olmasından mı korkuyorsunuz? Neden korkuyorsunuz? Nedir bu telaşınız? Bu öfkeniz, bu saldırganlığınız, bu pervasızlığınız neden?"
    ...

Şu hususu da iyi bilmemiz lazımdır. Kişilerin hataları kurumları bağlamaz. Yanlış yapan kişi, yaptığı yanlışın hukukî sorumluluğunu şahsî olarak yüklenir. Kimse kurumlarımızı yıpratmaya, tartışmaya açma noktasında, rencide etme lüksüne sahip değildir, olamaz. Önemli olan sabırla, hassasiyetle hukukun adil bir şekilde tecelli etmesini beklemektir."

Yaklaşık 5 sene önce, başbakanın Zekeriya Öz için sarf ettiği sözler. Hani burada bugün Zekeriya Öz'e saldıran arkadaşlara geçmişi hatırlatmak anlamında ekledim.

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/politika_erdogan-yargiya-mudahale-suc-hakim-ve-savcilari-rahat-birakin_802570.html

ibretlik olmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

...
    ...

...

yaw hocam valla bugün ak dediğine yarın kara diyen biri ve müritleri olduğu sürece normal şeyler bunlar. bakarsın yarın zekeriya öz'ü kahraman ilan eder, burada zekeriya öz'e methiyeler düzülür.

çok değil ya sadece şu ergenekon kararlarının açıklandığı dönemdeki yandaş gazete manşetlerine bakmak bile yeterli.

Soruşturma konusunda neyle suçlayacaklar ki adamı. Rüşvet çarkımızı ortaya çıkardı, ayakkabı kutularımızı buldu falan mı diyecekler

Şaka gibi ülkeyiz hırsıza değil de onu yakalayana suç buluyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga509

http://www.ensonhaber.com/hsykdan-3-savciya-sorusturma-2014-05-02.html

generalleri tutuklatan kahraman savcı

başbakan hakkında işlem yapınca cemaatin 3 silahşörü

olmuş :)

bu ülke için çivi bile çakan enayi yerine konuluyorsa artık iş bitmiştir

gerçi hukuk adamları soruşturmalara alışkındır ,onlar için mesleğin bir parçası ama nedense bazıları göbek atıyor

bir gün sıra kendine gelince bu kadar sevinebilecekler mi bakalım ?

keser döner sap döner , gün gelir hesap döner ,sözünün birinci halkasına ulaştık ,ileride o sap bir daha dönerse artık hesap kime çıkar bilemeyiz :)

yahu bu ülke tersi sınıf atlarken şu sevince bakın ,google dahi açılmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Bundeskanzler

quote:

quote:

...
    ...

...

yaw hocam valla bugün ak dediğine yarın kara diyen biri ve müritleri olduğu sürece normal şeyler bunlar. bakarsın yarın zekeriya öz'ü kahraman ilan eder, burada zekeriya öz'e methiyeler düzülür.

çok değil ya sadece şu ergenekon kararlarının açıklandığı dönemdeki yandaş gazete manşetlerine bakmak bile yeterli.

Soruşturma konusunda neyle suçlayacaklar ki adamı. Rüşvet çarkımızı ortaya çıkardı, ayakkabı kutularımızı buldu falan mı diyecekler

Şaka gibi ülkeyiz hırsıza değil de onu yakalayana suç buluyoruz.

hırsız yakalamak :

günah işleme özgürlüğüne vurulan darbedir

bu sözü ben değil akp. liler söylediler

bu sözün açılımını yaparsak ;

bize bu dünyada dokunmayın (bırakın biz suç işleyelim) ,öbür dünyada hesabımızı veririz

dediler

• quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

alintidan bagimsiz:

bir de bir konusma sirasinda soyle bir fikir geldi ortaya. Acaba fetullah gulen cok hasta ya da bir ayagi cukurda falan mi? Basbakan buna guvenerek ve bundan dolayi kendine yeni bir secmen zemini olusturmak icin mi boyle gemileri yakti bir anda?

küçükken suç işlediğimizde ne yapardık hatırla

ben yapmadım o yaptı

sözü bir şeyler hatırlatıyor mu ?

burada FG. piyon vazifesi görüyor , ondan sıkılınca başka paralel bulunur ,siz kafanızı yormayın

• pelerinli kullanıcısına yanıt
    Cemaatlerin siyaseten uzak durmasi gibi bir durum olsaydi bir kere AKP iktidar olmazdi bu bir.
    Ulke menfaatlerini ilk siraya sokamayan sahislarin kisisel menfaatlerini ilk yapan hic bir grup yada parti yada cemaat bu ulke icin fayda getirmeyecegi zarar getirecegi asikardir bu iki.
    Cemaat olgusunu yada dini anlayislarin siyasetten uzak tutmak gibi bir fantezi kuran insan sadece ulkenin yada dunya tarihinin gecmisiyle ilgili kor cahildir bu uc. (Ornekler: Taze olanlar ANAP Naksibendi, Refah Ismailaga ve diger benzeri cemaatler, Haydar BAS ve Adnan Hocacilari saymiyorum bile birazda avrupadan ornek hatta orda parti degil ulke ornekleri mevcut Vatikan katolik meshebi (dinin yada dini gruplarin siyasetten cikarilamayacagi dusuncesine ornek)
    Insan oldugu yerde din olgusu mutlaka olacaktir siyaseti de insanlar yaptigina gore ayristirmak soykirima kadar gider kanaatindeyim bu dort.

Aklama meselesine gelince cemaatin nerede kirlendigini sadece ne istediler ise verdik (Algi maniplasyonundan ote bir sey degil) sozune dayanak olarak gosteriyor isen aldananlardansin bu da bes. Bu arada hangi pastayi paylasmis yada paylasmaktan vazgecmis. Yada cemaatin hangi davranisinda leke surdurmus kendine. @pelerinli

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

http://www.ensonhaber.com/hsykdan-3-savciya-sorusturma-2014-05-02.html

generalleri tutuklatan kahraman savcı

başbakan hakkında işlem yapınca cemaatin 3 silahşörü

olmuş :)

bu ülke için çivi bile çakan enayi yerine konuluyorsa artık iş bitmiştir

gerçi hukuk adamları soruşturmalara alışkındır ,onlar için mesleğin bir parçası ama nedense bazıları göbek atıyor

bir gün sıra kendine gelince bu kadar sevinebilecekler mi bakalım ?

keser döner sap döner , gün gelir hesap döner ,sözünün birinci halkasına ulaştık ,ileride o sap bir daha dönerse artık hesap kime çıkar bilemeyiz :)

yahu bu ülke tersi sınıf atlarken şu sevince bakın ,google dahi açılmıyor

Keser döndü sap döndü, hesap görüldü zaten doğrusuyla , yanlışıyla.

Hocam google da "Goolge ve ARM mimarili işlemci" diye arama yaparsan ara ara oluşan sorunların nedeninin öğrenebilirsin. Buda bir bilgi olsun.

• aralarında reza zarrab,ali ağaoğlu,ve bakan çocuklarının bulunduğu 60 kişiye hsyk tarafından takipsizlik kararı alınmış,soruşturmayı başlatan savcı zekeriya öz ise soruşturma kararı alınmıştır.

hukuk devletine bak hizaya gel.
  • peki bu cemaatçilerin de günah işleme özgürlükleri yok mu

madem isteyen cezasını öteki dünyaya kadar erteletiyor o halde bırakın cemaat de suçunun cezasını öbür dünyada çeksin

olmaz mı

@tolga509 kardeş google açılmamasının nedeni hökümetin engellemeleri nedeniyle oluyor ,yoksa vpn yada hotspot gibi proğramları açınca hiç sorun kalmıyor

ama o dediğiniz arm mimarili işlemci dediğiniz nedir onu da bir araştırayım bakalım :)
  • quote:

Hocam google da "Goolge ve ARM mimarili işlemci" diye arama yaparsan ara ara oluşan sorunların nedeninin öğrenebilirsin. Buda bir bilgi olsun.

biraz arattım ama arm işlemci dediğiniz mobil cihazlarla ilgili bir durum değil mi ?

ben masaüstü bilgisayar kullanıyorum ,peki beni neden etkiliyor onu anlayamadım :)

direk anlatan bir site varsa siz bir zahmet linkini ekleyiverseniz iyi olurdu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

biraz arattım ama arm işlemci dediğiniz mobil cihazlarla ilgili bir durum değil mi ?

ben masaüstü bilgisayar kullanıyorum ,peki beni neden etkiliyor onu anlayamadım :)

direk anlatan bir site varsa siz bir zahmet linkini ekleyiverseniz iyi olurdu :)

DH'de vardı.

He bu,

http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/intele-kotu-haber-Google-kendi-sunucu-islemcilerini-kullanmayi-planliyor.htm

Altyapısı ile ilgili falan aksamalar olabilir deniliyordu. Belki ondandır diye şey ettim.

• 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.