Şimdi Ara

Cemaat - Siyaset (511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.327
Cevap
52
Favori
242.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • siyaset malum cemaat'in inlerine girecekmı
    girecekse nasıl olacak
    merak içersindeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

siyaset malum cemaat'in inlerine girecekmı
    girecekse nasıl olacak
    merak içersindeyim.

Hiçbir şey olmayacak. Milletimiz balık hafızalı 1 aya unutulur gider.

• biraz eskileri karıştıralım,

vay be akpliler ne çok severdi Baransuyu
  • Bundeskanzler kullanıcısına yanıt
    hocam olurmu
    tonla laf söyledı söz verdi
    devlet(yönetim babında) gücünü gösterir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurtseverbiri

iktidar partisi için sütten çıkmış ak kaşık değil demek çok hafif kalır.Haramzadeler baştan aşağı.

ve bu haramzadelere arka çıkanlarda bu dünyada değilse diğer tarafta kesinlikle hakettikleri neyse göreceklerdir ! Bundan ötesi laf-ı güzaftır, tartışması olmayacak bir kanundur.

Vatandaşların bir çoğu menfaati için oyunu satacak hale gelmiş, ülkeyi götürseler umursamayacak hale gelmiş daha ötesi mi var ?

Atatürk döneminde Atatürk'e o dönemlerde düşman benim tarlamın önüne gelmeden kılımı kımıldatmam diyen çiftçiden farkı yok hiç.

diğer taraf hakkında açıklama yaptılar ya :)

"siz bizim günah işleme özgürlüğümüzü engellemeye çalışıyorsunuz" diyerek

tahminimce ,bir tövbe ederiz oradan da kurtuluruz gibi düşünüyor olmalılar

bir müslüman asıl kıyamet ve sonrasından korkar ama bunlar ,bize bu dünyada karışmayın ,biz yiyip içelim ,gerekirse çalalım demeye getiriyorlar

acaba doğru mu anlamışım :))

• Ergenekon kararı açıklanacakmış,şimdi biz böyle bir ortamda nasıl inanalım bu davaya ve sonuçlarına?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadman87

Ergenekon kararı açıklanacakmış,şimdi biz böyle bir ortamda nasıl inanalım bu davaya ve sonuçlarına?

demek bununla suyu bulandiracaklar. aslinda artik su bulandirmaktan ziyade kendi medyalarina konu verecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternethaber'den Hadi Özışık'a konuşan Gülen Örgütü'nün ağır toplarından Hüseyin Gülerce demiş ki; "Cemaatimiz yanlış yaptı! Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na savaş açmak büyük hataydı. Siyasallaştık, CHP için kapı kapı dolaşıp oy istedik. Cemaat eski ayarlarına artık dönmeli!" Konuşmasının sonunda da eklemiş; "Başbakan'ın bundan sonra Hizmet Hareketi'ne karşı, şefkatli, merhametli ve demokrat tavırlarla sadece hukukun üstünlüğüne riayet edeceğine inanıyorum!"

Tabii tabii canım bekliyor Uzun adamın şefkatli kolları sizi, gelin...

• AT FAV'A BEKLE diyenler vardı

attık fav'a bekledik

Buyrun

• Bu seçim AKP nin sonunu engelleyemeyecek, cemaati iyi tanımak ve bilmek gerekiyor.
    Bu ana kadar hiçbir zaman kısa süreli başarılarla buralara gelmiş değiller, uzun yıllar alır yılmazlar pes etmezler.
    Bu savaşın sonunda Akp olmayacak, şuana kadar ABD,cemaat,Akp el ele idi.
    Pek fark edilmese bile cemaat ayrılık sinyallerini çok önceden veriyordu ama basın açık vermiyordu.
    Şuan ise Akp gücünü aldığı cemaat ve Abd ye rest çekti, ben güçlüyüm bunlar beni engellemez artık dedi.
    Ama Abd nin yönetemediği bir ülke olmadık uzun zamandır, öyle ya da böyle bu işin sonunda istedikleri gibi şekil verecekler bu ülkeye.
    Abd şekil verecek derken de kötü anlaşılmasın, Türkiye dünyaya örnek olarak gösterilen bir ülke idi Abd tarafından
    bakın bizim dediklerimize uyuyorlar maddi yatırımları alıyorlar diyordu şimdi ise olan bu zıtlaşmada
    örnek bir biçimde Akp cezalandırılacaktır.Kazanan yine Türkiye olacaktır, bizi diğer ülkelerle karıştırmayın.
    Cemaat ve Abd belki Chp yi tam olarak desteklemese bile Sarıgül ü desteklemektedir, Sarıgül geleceğin başbakanıdır belki 6 yılını alır.

Şuan ülkemizde ve Akp de ciddi bir sorun var, ülkemizdeki ilerleme hiçbir zaman Akp ye bağlı olmamıştır.
    Şimdi yatırımlar duracak, geri çekilenler çekilecek.Akp zaten yiyici bir parti ama Abd ve cemaat çok sağlam destek oluyordu.
    Hem maddi olarak düşeşe geçen bir ülke hem de Akp birlikte olamaz.Çok büyük maddi sıkıntılar bekliyor bu ülkeyi çünkü
    halkın maddiyata önem verdiğini anladılar.Yapılan sosyal yardımlar çok artacak çünkü muhtaç olan çok olacak ama eve giren ekmeklerden
    1 tanesi eksilse bile bu Akp den oy götürecek.

Bundan sonra başörtüsü gibi bir sorun olmayacak ama başörtülü kesim bu sorunu kendisini yaratmaya çalışacak çünkü artık taraf yapılıp ayrıştırılıyorlar.
    Ne kadar sevilmese de Erdoğan'ın en iyi yaptığı şey bu toplumu ayrıştırmadır.Bu çok kötü bir şeydir ama gelen oyların emniyet sibobudur.
    Akpye oy veren insanlar bir tarafa çekilir, diğer kesime düşman edilir ve olası bir kötü sonuçta yine Akp ye oy verir.
    Akp ''Sağlam irade'' diye reklam yapmıştır, bu son derecek başarılı bir çalışmadır yani bize oy verip şimdi başka tarafa kayanlar
    ''iradesizdir'' demişlerdir oyları tutmuşlardır.Önceden cemaat ve yayınları vardı birlikte mutluyduk ama onlar ülke menfaatlerine
    ters düştü bizim sağlam irademiz olduğundan biz dönmedik demişlerdir oyları tutmuşlardır ama şimdilik.
    Ayrışan toplumda fikir değişikliği hemen olmayacaktır ama zaman bunun ilacı olup ekonomik çöküntü bunu destekleyecektir.
    Yani Akp ileride olmayıp cemaat kalacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

Cemaat - Siyaset

Cemaat - Siyaset

Bunlar ne yapıyor acaba şimdi

• bu cemmat denen paralel yapıya 10 yılı aşkın zekat kurban himmet burs adı altında yıllarca para yolladım ve bir çok arkadaşa da sebeb oldum ama göründükleri gibi değillermiş müslüman kardeşlerini dine peygambere hakaret edenler le bir oldular arkadan bıçakladılar

• Kim saldı bu ak botu bu konuya.
  • artık bu paralel yapının bu ülkede yeri yok sürülecekler inlerine girilecek bu ülkenin kaymağını yiyiyorlardı düşünün bir türkçe olimpiyatları tüm belediyenin hizmetleri beyefendilerinin altın da ağırlamalar oteller ulaşımlar şaşa lı yarışmalar spor tesisleri vay yavrum vayy lan size yapılana ihanet ettinizya dininizle alay edenler le bir çuvala girdiniz ya demek her yol mubah eee o kuran ı duvardan indirmeyen subay eşinin başını açmayıp yıldızlarını söktüren ordu mensubu ordudan atılıp boşuna mantı sattı eşi ile haa o bilmiyordu eşinin başını açtırmayı dinine hakaret edenlere furuattır demeyi beceremedi pazarcılık yaptı yazık çok yazık

• Bankasya satışında efendinin katarlilardan avanta istediği için işin uzadığı konuşuluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

4 yılda ancak mı uyanabildin :)

gerçi başbakan 12 yıl sonra uyandığına göre vatandaşın 4-5 yıl içinde uyanması normaldir

peki başbakan hala bu cemaat ile devam ediyor olsaydı o zaman bunlar yine melek mi olacaktı ?

neyse, hiç değilse bundan sonra cemaatin de ,başbakanın da kim olduğunu millet görmüş oldu :)

Bundan sonra ne dersen tersini düşüneceğim. Malum seçim tahminlerin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga509

quote:

gerçi başbakan 12 yıl sonra uyandığına göre vatandaşın 4-5 yıl içinde uyanması normaldir

peki başbakan hala bu cemaat ile devam ediyor olsaydı o zaman bunlar yine melek mi olacaktı ?

neyse, hiç değilse bundan sonra cemaatin de ,başbakanın da kim olduğunu millet görmüş oldu :)

isteyen istediğini düşünmekte serbesttir

zaten benim söylediklerim ile Türkiye şekillenmiyor ama bazı gerçekler de seçim kazanılınca tertemiz olmuyor

üstelik ben hala iddia ediyorum akp. nin % 40 üzeri aldığını asla kabul etmiyorum ,bu belki ileri ki yıllarda ispatlanır ,belki kıyamete kalır

birde benim tahminim o kadar saçma değildi ki , akp. % 35-40 alabileceğini ama % 40 dahi alırsa bu dahi anormal olur dedim ve bence hala bir anormallik var

ayrıca bir önce ki genel seçimlerde birçok kişi akp.nin oyları çok düşecek dediği halde ben yükseleceğini iddia ediyordum (görüştüğüm kişilere) ve en az % 35 alacak demiştim ama çok daha fazla aldı ve aynı mantıkla o zamanda yanılmış mı oluyorum :)

araştırma şirketleri bile bazen benden fazla yanılıyor ve benim % 35-40 tahminim o kadar uzak bir tahmin değildi diye düşünüyorum

birde cemaat o kadar büyük gösterilmiş ki bizde bir şey zannettik ve oylar üzerinde büyük etkisi olur diye düşündük ,tabi birde sonradan tayyib beye kızıp başka partiye oy verecek olanları da düşününce bu kadar çok oy alması mı anormal ,yoksa millet ikiyüzlülük mü yapıyor ,işte bunu tam anlayamadım :)

• quote:

quote:

quote:

zaten benim söylediklerim ile Türkiye şekillenmiyor ama bazı gerçekler de seçim kazanılınca tertemiz olmuyor

üstelik ben hala iddia ediyorum akp. nin % 40 üzeri aldığını asla kabul etmiyorum ,bu belki ileri ki yıllarda ispatlanır ,belki kıyamete kalır

birde benim tahminim o kadar saçma değildi ki , akp. % 35-40 alabileceğini ama % 40 dahi alırsa bu dahi anormal olur dedim ve bence hala bir anormallik var

ayrıca bir önce ki genel seçimlerde birçok kişi akp.nin oyları çok düşecek dediği halde ben yükseleceğini iddia ediyordum (görüştüğüm kişilere) ve en az % 35 alacak demiştim ama çok daha fazla aldı ve aynı mantıkla o zamanda yanılmış mı oluyorum :)

araştırma şirketleri bile bazen benden fazla yanılıyor ve benim % 35-40 tahminim o kadar uzak bir tahmin değildi diye düşünüyorum

birde cemaat o kadar büyük gösterilmiş ki bizde bir şey zannettik ve oylar üzerinde büyük etkisi olur diye düşündük ,tabi birde sonradan tayyib beye kızıp başka partiye oy verecek olanları da düşününce bu kadar çok oy alması mı anormal ,yoksa millet ikiyüzlülük mü yapıyor ,işte bunu tam anlayamadım :)

Hocam şimdi sen onu bunu bırak da arayana bahane çok...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam şimdi sen onu bunu bırak da arayana bahane çok...

ben niye bahane arayacağım anlayamadım :)

yani milletin çoğunluğu tayyib beyden çok memnun ise ben niye olmayayım ?

insanlar hak ettiği şekilde yönetilirmiş

ve ben hiçbir zaman bir partinin militanı olmadım (inşallah olmayacağım da) ,geçmişte akp. ye oy verdim ama bu seçimde vermedim ve gelecekte kimin hak ettiğini yada hak etmediğini düşünerek daha başka bir partiye oy verebilirim

aslında ben hep tepki oyu veriyorum ,onun için sonuçlar benim için çok önemli değil ve mümkün olduğunca objektif olmaya çalışıyorum ,ister inanın ister inanmayın ama ben bu güne kadar internette verilen ses kayıtlarının hiçbirini dinlemedim

ben iddia makamına değil zanlının hareketlerini gözlemlemeyi daha doğru buluyorum ,çünkü bizim elimize hiçbir zaman iddianame gelmiyor ve bu nedenle kesin sözler söylemek insanı günaha sokabilir

benim en büyük eleştirim ,ses kayıtlarının montaj olduğunu ispatlamamaları oldu ,hatta engellemek için her yol denendi ve bu durumda aklanamadılar ,ayrıca bu durum bundan sonra sürekli karşılarına çıkacaktır

ve bizim milletimizin hırsızlık /arsızlık gibi olaylarla pek ilgilenmediği de ortaya çıktı ,akp. ye oy verenler hiç araştırma gereği duymadan ses kayıtları montoj deyip geçtiler ve işte benim aklımın almadığı konu da bu

eğer bu yaşananlar demokratik olan başka bir ülkede olsaydı o hükümet direk istifa eder ve aklanma yoluna gider yada özür dilerdi ama bizde böyle şeylere gerek olmuyor ,başbakan çıkıyor montaj diyor ve yandaşlar koro halde montaj da montaj şarkısına eşlik ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

Cemaat - Siyaset

Cemaat - Siyaset

• 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.