Şimdi Ara

Yurtdışından araba getirmek? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
2
Favori
328.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar merhaba ben halen almanyada yasayan bir arkadasinizim türkiyede sinif ögretmeni iken es durumundan yaklasik 2 yildir buradayim , burada amatör olarak araba alip satiyoum su an issizim almanyada uyum kurslarinda dil ögrenmeye caisiyorum dolayisi ile yeter miktarda bos zamanim var , prosüderlere karismadan isteyene almanyadan araba getirebilirim yani istediginiz bir arac varsa tüm sartlari sizin saglamaniz halinde ben buradan araci alip size türkiyede teslim edebilirim ister araci satin alir gümrük islemlerini yapar üzerinize alirsiniz ister araciniza parca olarak kullanirsiniz ya da baska alternatif fikirleriniz varsa onuda degerlendirebilirim tabiki bunun icin detaylari konusmak lazim bana muratkocaman72@hotmail.com adresimden ulasabilirsiniz saygilarimla
  • Olacak olan şu. araştıracaksın, araştıracaksın ve gümrük görevlisi kadar bilgin olacak. en sonunda sahibinden.com a yolun düşecek.
  • bbbcomrade sana özel mesaj gönderdim. İçeriden oku...Kolay gelsin..
  • yeni başlık açmadan buradan sorayım;

almanyada yaşayan bir sürü akrabam var, ve 30 yıldır falan ordalar, çalışıyorlar kayıtlı falan filan. aralarında alman vatandası da var türk vatandası da var. herkesin de kendi arabaları var. ( 3 yaşından küçük olan araç da var büyük olan da )

şimdi sadede geleyim;

hangi optimum şartlarda almanyadan araç getirtebilirim ? masrafım falan ne olur ?
  • Yasal yollarla ama biraz cinlikle belki ucuza getirebiliriz

Mesala 150bin tl desek almanya fiyatina ve biz 2.el alirken bunu 50bin tl satisini gostersek. Kdv otv vs hersey 50bin tl uzerinden odenirse baya baya ucuza almis oluruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende yeni konu açmadan sorayım cevap alamassam yeni konu açacağım.

Abim bosna hersekde okuyor ve orada Audi A6 lar filan bir hayli ucuz 15-20.000 TL civarında biz oradan bir araba alırsak Türkiyede hangi şartlar altında kullanabiliriz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MESUT52_34 -- 4 Temmuz 2012; 0:32:41 >
  • biri beni güncellesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar almanyadan emekli birinin araba getirme hakkı varmı
  • Arkadaşlar yurt dışından 1977 model bir araba getirtmek istiyorum bunun bir yolu varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Yasal yollarla ama biraz cinlikle belki ucuza getirebiliriz

Mesala 150bin tl desek almanya fiyatina ve biz 2.el alirken bunu 50bin tl satisini gostersek. Kdv otv vs hersey 50bin tl uzerinden odenirse baya baya ucuza almis oluruz

demek istidiğini anlamadım açıklayabilirmisiniz biraz daha ?
  • Herşeyi geçtik, yurtdışında bulunmadıkta hiç, ama TR'de olmayan bir araç getirtmek istiyorum diyelim. Mesela TR'de olmayan bir 2003 Mustang Cobra getirtmek istiyorum diyelim. Nasıl olacak yani? Getiremeyecek miyim? Gelirse vergileme sistemi ne olacak? Sonuça eşi yok TR'de. Çok boşluk var bence. Adaletsizliği saymıyorum bile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MESUT52_34

Bende yeni konu açmadan sorayım cevap alamassam yeni konu açacağım.

Abim bosna hersekde okuyor ve orada Audi A6 lar filan bir hayli ucuz 15-20.000 TL civarında biz oradan bir araba alırsak Türkiyede hangi şartlar altında kullanabiliriz ?

Bosna'da bulunulan süre boyunca 1 yıl içinde maksimum 6 ay kullanabirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lee-on!

Herşeyi geçtik, yurtdışında bulunmadıkta hiç, ama TR'de olmayan bir araç getirtmek istiyorum diyelim. Mesela TR'de olmayan bir 2003 Mustang Cobra getirtmek istiyorum diyelim. Nasıl olacak yani? Getiremeyecek miyim? Gelirse vergileme sistemi ne olacak? Sonuça eşi yok TR'de. Çok boşluk var bence. Adaletsizliği saymıyorum bile...

Ithalat yapabilme belgeleriniz varsa getirebilirsiniz.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-520-d-2011-hatasiz-98327315/detay bu kişi bu arabayı nasıl satabiliyor bahsettiği yeni kanun nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MESUT52_34

Bende yeni konu açmadan sorayım cevap alamassam yeni konu açacağım.

Benim de merak ettiğim bu gibi. Daha net bir cevap bulabilir miyim bilmiyorum.

Benim düşündüğüm şey gidip Almanya'dan ya da Bulgaristan'dan ya da herhangi bir yerden arabayı alıp Türkiye'ye geldiğimizi varsayalım.
    Bu arabayı 6 ay kullandık varsayalım. 6 ay sonra çıkış yapıp arabayı orada satıp ya da takaslayıp farklı bir arabayla gelip bir 6 ayda kalınabilir mi?

Ya da en azında yurtdışından aldığım arabayı tr ye sokup, 6 ay tr de kullanabilirmiyim ?

Benim asıl amacım dediğim gibi 6 ayda bir farklı araba almak. Türkiye'de yabancı plaka ile gezeceğim.Türk plakaya çevirmek gibi niyetim yok. Yurt dışına çıkışımda problem yok. Türk vatandaşıyım.

Bu olabilir diye düşünüyorum.

• Merhaba,

Konu ile ilgili birkaç başlık altında sorulara cevap vermistim. Suradan ulasabilirsiniz;

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=62987985&p=1#62987985

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=61808715&p=1#61808715

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=47036860

Yalnız konu içinde yanlış cevaplar verenler var, dikkat ediniz.

Kolay gelsin.

• takip...

Saygilar.
  • Merhaba! I am from Greece and my Turkish is not very good. I am interested in selling a car in Turkey, so If anyone speaks English, can he answer me some questions?

1) If i sell a car to a dealer in Turkey, how much would the tax be to import the car from Greece to Turkey? For example, if the car costs 10,000 TL in Greece and i sell it to Turkey, how much will the local Turkish dealer have to pay to buy it from me?

2) Is it easy to sell cars from Eropean Union (Greece) to dealers in Turkey?

Thank you very much!
  • Yurtdışından emekli birisi kesin dönüş üzerinden 13 yıl geçmiş.Bu haktan yararlanabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yorgos

Merhaba! I am from Greece and my Turkish is not very good. I am interested in selling a car in Turkey, so If anyone speaks English, can he answer me some questions?

1) If i sell a car to a dealer in Turkey, how much would the tax be to import the car from Greece to Turkey? For example, if the car costs 10,000 TL in Greece and i sell it to Turkey, how much will the local Turkish dealer have to pay to buy it from me?

2) Is it easy to sell cars from Eropean Union (Greece) to dealers in Turkey?

Thank you very much!

Hii yorgo , it isnt easy to sell cars in Turkey, there are a lot of tax...
    for example if the car costs 10.000 TL in Greece,Turkish custumers have to pay for customs almost 20.000 TL..
    So your cars cost coming to 30.000 TL

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.