Şimdi Ara

16 Gb Mı Yoksa 32 Gb Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba. Bu hafta hatta yarın Apple Storedan Iphone 5S siparişi vereceğim. Ama kaç Gb olması konusunda kararsız kaldım.
    Telefonda müzik dinleyen bir insan değilim. Finans, Fotoğraf, Bir Kaç tane oyun, Genel programlar haricinde pek birşey yükleyecek değilim.
    Sizin tavsiyeniz hangisi yönünde olurdu? Yardımcı olursanız sevinirim.

• 16GB Gold
  • Günümüzde gittikçe artan uygulama ve oyun boyutları nedeniyle özellikle de 4 yıla varan uzun süreli kullanımda rahatlık olması babında kesinlikle 32 GB'den aşağısı işe yaramaz. Kaldı ki iPhone 5S alıp da 16 GB almak komik olacaktır. Zaten 13 Gb gibi kullanılabilir bir alanla geliyor. Eğer 13 GB'yi dolduracak kadar işlevsel kullanmıyorsan iPhone 5S alma zaten; boşu boşuna 2000 TL vermiş olursun. 32 GB ise 27-28 GB civarı kullanılabilir bir alanla geliyor ve bu alan ideal bir kullanım alanı sunuyor. Yerim bitti, hafızam doldu, neyi silsem neyi tutsam gibi dertlerle muhattab olmazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratbanK

Günümüzde gittikçe artan uygulama ve oyun boyutları nedeniyle özellikle de 4 yıla varan uzun süreli kullanımda rahatlık olması babında kesinlikle 32 GB'den aşağısı işe yaramaz. Kaldı ki iPhone 5S alıp da 16 GB almak komik olacaktır. Zaten 13 Gb gibi kullanılabilir bir alanla geliyor. Eğer 13 GB'yi dolduracak kadar işlevsel kullanmıyorsan iPhone 5S alma zaten; boşu boşuna 2000 TL vermiş olursun. 32 GB ise 27-28 GB civarı kullanılabilir bir alanla geliyor ve bu alan ideal bir kullanım alanı sunuyor. Yerim bitti, hafızam doldu, neyi silsem neyi tutsam gibi dertlerle muhattab olmazsın.
    ihtiyaçların dahilinde 16 gb sana yeter ama appstore da birbirinden güzel uygulamalar, oyunlar var yetmeyedebilir. Paran varsa 32 gb almanı tavsiye ederim.
  • 16GB fazlasiyla yetiyor bana. 10gb kadar bos alanim var. oyun yok haliyle. Cok fazla muzik var anlayacaginiz.
    5S 16GB uzaygrisi benim favori rengim. Tabi renk size kalmis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schnitter

ihtiyaçların dahilinde 16 gb sana yeter ama appstore da birbirinden güzel uygulamalar, oyunlar var yetmeyedebilir. Paran varsa 32 gb almanı tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    hocam ben geçen sene 32 aldım aynı mantıkla,şimdi 64 e geçmek üzereyim.foto-video çok çekiyorsanız asla yetmiyor 32,16yı düşünemiyorum bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

hocam ben geçen sene 32 aldım aynı mantıkla,şimdi 64 e geçmek üzereyim.foto-video çok çekiyorsanız asla yetmiyor 32,16yı düşünemiyorum bile.

Alıntıları Göster
    Video değil ama epeyce foto çekiyorum. Androidde zaten sinir olduğum yetersiz depolama alanı uyarısına burada maruz kalmak istemiyorum. 32 Gb daha mantıklı duruyor. Fiyat farkı da çok yok zaten aralarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetozturk154

Video değil ama epeyce foto çekiyorum. Androidde zaten sinir olduğum yetersiz depolama alanı uyarısına burada maruz kalmak istemiyorum. 32 Gb daha mantıklı duruyor. Fiyat farkı da çok yok zaten aralarında.

Alıntıları Göster
    uzun süre kullanılacaksa 32 kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muss@

uzun süre kullanılacaksa 32 kesinlikle.

Alıntıları Göster
    32 Alalım dedik kartın limiti yetmeyecek. Başka taksitler var. Acaba 12 taksit olacağı için sorun olmaz mı
  • Burda herkes kullandığı modeli yazar çünkü, kimse aldığı malın yetersiz olduğunu düşünmez. O yüzden kendin kabaca bir hesap yap ve sana en çok uyanı seç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: technical death metal

Burda herkes kullandığı modeli yazar çünkü, kimse aldığı malın yetersiz olduğunu düşünmez. O yüzden kendin kabaca bir hesap yap ve sana en çok uyanı seç.
    Doğru diyorsunuz gerçekten. Kendim hesap yapıp o şekilde hareket edeceğim. Kredi kartı limitim de yetersiz olduğu için 16 Gb a yöneleceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetozturk154 -- 8 Aralık 2013; 21:22:55 >
  • quote:

Doğru diyorsunuz gerçekten. Kendim hesap yapıp o şekilde hareket edeceğim. Kredi kartı limitim de yetersiz olduğu için 16 Gb a yöneleceğim.
    32 iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: beşkazalı48

32 iyi olur

Alıntıları Göster
    Kardeşim iyi olur da kredi kartımda başka taksitler olduğu için limit yetersiz kalıyor. Acaba 12 taksit yaptıracağım için limitin hepsini etkilemez mi acaba?
  • O zaman 16 alın iCloud, skydrive, tarzında bulut depolama alternatifleri de yardımcı olur
  • quote:

O zaman 16 alın iCloud, skydrive, tarzında bulut depolama alternatifleri de yardımcı olur

Oyun oynayan insan değilim. Sadece uygulama ve fotoğraf çekimim olacak. 1 yada 2 tane de genel manada oyun yüklü olur o kadar.
  • quote:

quote:

O zaman 16 alın iCloud, skydrive, tarzında bulut depolama alternatifleri de yardımcı olur

Oyun oynayan insan değilim. Sadece uygulama ve fotoğraf çekimim olacak. 1 yada 2 tane de genel manada oyun yüklü olur o kadar.

Alıntıları Göster
    hocam eğer paran varsa 32 yada 64 al ilerde oyun gb leri daha yükselecek elbet foto ve videolarda kalite bakımından paran varsa ama yok sadece fotoğraf çekicem oyun falan yok diyeceksen ki yok öyle bir şey çünki iphone alan hemen kapılıyor kendimden biliyorum 32 yeter bence

• 32
  • İphone 5 kullanici olarak en az 32 gb diyorum , hatta 16 gb nin skntisini okadar cok yasiyorum ki satip 32 yada 64 gb almam gerekli diyorum ama ekstra bir para vereceksem yeni cikacak iphone u beklemeliyim diyorum.

Not : Oyun oynamam. Fotoğraf , mail , sosyal ağlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PesimistChe -- 8 Aralık 2013; 21:54:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PesimistChe

İphone 5 kullanici olarak en az 32 gb diyorum , hatta 16 gb nin skntisini okadar cok yasiyorum ki satip 32 yada 64 gb almam gerekli diyorum ama ekstra bir para vereceksem yeni cikacak iphone u beklemeliyim diyorum.

Not : Oyun oynamam. Fotoğraf , mail , sosyal ağlar
    Ürünü şu anda sipariş etsem ne zamana teslim olur acaba? Teslimat adresi Ankara olacak.
  • 16 Gb al
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.