Şimdi Ara

Hayal kırıklığının bu kadarı !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
3
Favori
7.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar,Nasıl başlayacağımı bilemiyorum bilgisayar donanımı kısmında en başından beri büyük sorunlarla boğuşuyorum bir türlü çözemediğim ne donanım alırsam alayım performans elde edemediğim bir durum bu

Öncelikle sistemim

GİGABYTE 990XA-UD3 Anakart
    FX 4100 ( 4.6 GHZ O.C CM HYPER 212 EVO DUAL FAN )
    OCZ FATAL!TY GAMING GEAR 550W +80 PLUS POWER SUPPLY
    SEAGATE BARRACUDA 1 TB SATA 3.0 HDD
    4X XİGMATEK XLF 140MM FAN ( KASA İÇİ SOĞUTMAM İYİDİR )

VEDE GİGABYTE GTX 760 REV 2.0 WF3X ALDIM ( HD 7850 CFX KULLANIYORDUM TEKLİ HD 7850 DE KULLANDIM DENEDİM )

Bazı arkadaşlarım durumumu zaten biliyor.HD 7850de durduk durmadık sürekli oyunlarda anlık donmalar yasıyordum anlık FPS düşüşleri vede su anda bu kartı aldım. (DARBOĞAZ OLUR DEDİLER AMA GPU KULLANIMI %99 YANİ DARBOĞAZ SANIRIM OLMUYOR )

Gigabyte gtx 760 rev 2.0 kartını aldığım halde hd 7850deki performansın aynısını alıyorum birebir aynısını bugün denedim işte dün akşam almıştım...

kartla BattleField 4,Crysis 3,Metro LL gibi oyunları oynadım.Vede Kart bildiğiniz yerlerde sürünüyor.Crysis 3 de 20-30 fps üstüne cıkamadım yüksek ayarlarda ( AA bile açmadım )

Vede ctrl+alt+delete yapıp işlemlerden anakartın cpu kullanımına baktıgımda %100 olduğunu görüyorum...Ama Ne gariptirki GPU kullanımıda %99 da ? O zaman GPU full kullanıldığına göre darboğaz yaşamıyorum..

NOT:HD 7850 1 GB kullanırkende %100 kullanılıyordu işlemci ???

Arkadaşlar sorun neyde kafayı yiyeceğim artık EVGA gtx 780 acx aldım fx 8320 ile kullanma şansım oldu onda bile takılma sorunları yaşamıştım sonrada satmıştım işlemci vede kartı şimdide elimde fx 4100 var onuda O.C edip yanına oyun oynamak için gtx 760 aldım...Ama hüsran HD 7850 de BF4,METRO LL,CRYSİS 3 DE sürünüyordu.Bu özel O.C versiyon Gigabyte gtx 760 da aynı performansı veriyor bu ne yaw

Nedir sorun arkadaşlar yemin ediyorum şunu değiştir deyin gidecem alacam anında nedir psumu yetmiyor ? tam güçtemi çalışamıyor bu ekran kartı ? işlemci darboğazmı yapıyor ? anakartımmı sorunlu ? Hardiskimdemi sorun var ? Nedir söyleyin gerçekten alacam bugün adam gibi oyun oynamak istiyorum...Sorun işlemcimdemi monitorumdemi sony bravıa led tvmdemi ? Bellekmi yetmiyor 2 gb ne ???

Oyunlarmı optimizasyon özürlü ? nedir bu ardı arkası bitmeyen tükenmeyen problemler ???

Oyun bildiğiniz slayt gibi ilerliyor ellerimle video çekip youtubeye atacam linkide verecem izleyin arkadaşlar yeter artık bende bıktım bu durumdan çözülmüyorsa birine hayrına vericem.PS 4 alıcam artık bu ne yaw adam gibi oyun keyfi tatamadım sinirden patlayacam

Bazı arkadaşlardanda fikir edinmek istiyorum..

@_Dominic_Toretto_

Sende aynı kartı kullanıyorsun.Bununla alakalı seninde yorumların çok önemli...

@R£DSTON£

Bu durumu hd 7850dede aynısını yaşadım.Herhalde AMD nin sorunları deyip AMDyi kötüledim..Fakat sorun AMD firmasında değil benım başka bir donanımımda problem var.Şimdi nvidia kart aldık aha ne oldu ???

Seninde yorumlarını beklerim....

@İlker_Mania

Hesabımı açtığımdan beri kadim dostum bir ara görüşecem senle ilker :) Sende gel konuya çözelim bu olayı artık...

--------------------------

Bu sorunu yaşayıpta AMD kartları kötülediğim için bütün AMD kullanıcılardan vede yarattığım çeşitli haksız tartışma polemiğinden dolayı özür dilerim...

• Bana işlemci gibi geliyor, ben kartı 2600K ile kullanıyorum.

BF4 de 55-70 arası değerler alıyorum, yerine göre değişiyor yani.

Metro ve Crysis 3 denemedim.
  • hocam güzel bi intel i7 4770k çekin amd çok performanslı ama hiç beğenmiyorum bendede fx6300 var
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Bana işlemci gibi geliyor, ben kartı 2600K ile kullanıyorum.

BF4 de 55-70 arası değerler alıyorum, yerine göre değişiyor yani.

Metro ve Crysis 3 denemedim.

Bende bu civarlar değer alıyorum fakat oyun anlık 1 fps bile düşse anlık takılma sorunu yaşıyorum oyun slayt gibi oluyor bunun sorunuda işlemci darbogaz yapsa bile böyle bir sorun oluşturmaz gibime geliyor
  • Ayrıcada işlemci darboğaz oluşturmuş olsaydı GPU kullanımı %99 olabilirmiydi ? gpu-z programından maxa ayarlıyorum gpu usage kısmını vede baktıgımda GPU USAGE MAX %99Görüyor.Vede İşlemcide %95-%100 kullanım arası değişiyor.Vede bu anlık donma stuttermi demeliyim artık bilmiyorum,Bu işlemci darboğazından kaynaklanırmı ki abicim ?
  • Crysisde fps ler normal gibi bu tabloya bakılırsa

• quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Crysisde fps ler normal gibi bu tabloya bakılırsa

Peki sence 4.6 ghzde calısan fx 4100 benım karta darbogaz yaparmı ? yapsada gpu usage %99 a cıkıyor gpu-zden baktıgımda...

İşlemci kullanımıda %95-%100 arası degısıyor bunları ayrıntılı olarak test edebileceğim bir program varmı arkdaslar...
  • Hocam sizede sormak istiyorum..FX 8350 ile,FX 4100 arasında aynı ghzde calısırken fark yok diyorlar ???
  • Ayrıcada ben oyunu Very highta denemedim yüksek ayarlarda bazıları en yüksekte vede txaayı ortaya getirdim vede 2x ti bu sekılde 20 fps alıyordum ???

Vede kart ısınmadıgı için Kendini 1201 mHz core clocka boost ediyor !!
  • Yaptıgn oc stabilmi ? oyun oynarken bi bak çekirdeklere kapanıomu , çarpan düşüyormu. Bende de 4100 var hatta bi ara arkadaşn 7850 yi kullandım darbogaz górmemiştim(4300 ghzda)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatabo -- 8 Aralık 2013; 14:24:07 >
  • ben 7950 ile ultrada 35 fps zor alırken gelmiş gtx760 la 20-30 fps aldım diyosun

komedi olmuş tam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Don't just stand

quote:

Orijinalden alıntı: Wolftired

Evet arkadaşlar,Nasıl başlayacağımı bilemiyorum bilgisayar donanımı kısmında en başından beri büyük sorunlarla boğuşuyorum bir türlü çözemediğim ne donanım alırsam alayım performans elde edemediğim bir durum bu

Öncelikle sistemim

VEDE GİGABYTE GTX 760 REV 2.0 WF3X ALDIM ( HD 7850 CFX KULLANIYORDUM TEKLİ HD 7850 DE KULLANDIM DENEDİM )

Bazı arkadaşlarım durumumu zaten biliyor.HD 7850de durduk durmadık sürekli oyunlarda anlık donmalar yasıyordum anlık FPS düşüşleri vede su anda bu kartı aldım. (DARBOĞAZ OLUR DEDİLER AMA GPU KULLANIMI %99 YANİ DARBOĞAZ SANIRIM OLMUYOR )

Gigabyte gtx 760 rev 2.0 kartını aldığım halde hd 7850deki performansın aynısını alıyorum birebir aynısını bugün denedim işte dün akşam almıştım...

kartla BattleField 4,Crysis 3,Metro LL gibi oyunları oynadım.Vede Kart bildiğiniz yerlerde sürünüyor.Crysis 3 de 20-30 fps üstüne cıkamadım yüksek ayarlarda ( AA bile açmadım )

Vede ctrl+alt+delete yapıp işlemlerden anakartın cpu kullanımına baktıgımda %100 olduğunu görüyorum...Ama Ne gariptirki GPU kullanımıda %99 da ? O zaman GPU full kullanıldığına göre darboğaz yaşamıyorum..

Arkadaşlar sorun neyde kafayı yiyeceğim artık EVGA gtx 780 acx aldım fx 8320 ile kullanma şansım oldu onda bile takılma sorunları yaşamıştım sonrada satmıştım işlemci vede kartı şimdide elimde fx 4100 var onuda O.C edip yanına oyun oynamak için gtx 760 aldım...Ama hüsran HD 7850 de BF4,METRO LL,CRYSİS 3 DE sürünüyordu.Bu özel O.C versiyon Gigabyte gtx 760 da aynı performansı veriyor bu ne yaw

Nedir sorun arkadaşlar yemin ediyorum şunu değiştir deyin gidecem alacam anında nedir psumu yetmiyor ? tam güçtemi çalışamıyor bu ekran kartı ? işlemci darboğazmı yapıyor ? anakartımmı sorunlu ? Hardiskimdemi sorun var ? Nedir söyleyin gerçekten alacam bugün adam gibi oyun oynamak istiyorum...Sorun işlemcimdemi monitorumdemi sony bravıa led tvmdemi ? Bellekmi yetmiyor 2 gb ne ???

Oyunlarmı optimizasyon özürlü ? nedir bu ardı arkası bitmeyen tükenmeyen problemler ???

Oyun bildiğiniz slayt gibi ilerliyor ellerimle video çekip youtubeye atacam linkide verecem izleyin arkadaşlar yeter artık bende bıktım bu durumdan çözülmüyorsa birine hayrına vericem.PS 4 alıcam artık bu ne yaw adam gibi oyun keyfi tatamadım sinirden patlayacam

@_Dominic_Toretto_

@R£DSTON£

Bu durumu hd 7850dede aynısını yaşadım.Herhalde AMD nin sorunları deyip AMDyi kötüledim..Fakat sorun AMD firmasında değil benım başka bir donanımımda problem var.Şimdi nvidia kart aldık aha ne oldu ???

@İlker_Mania

Hesabımı açtığımdan beri kadim dostum bir ara görüşecem senle ilker :) Sende gel konuya çözelim bu olayı artık...

Bu sorunu yaşayıpta AMD kartları kötülediğim için bütün AMD kullanıcılardan vede yarattığım çeşitli haksız tartışma polemiğinden dolayı özür dilerim...

Boy abdesti al hocam

• İşlemciyi 5 ghz civarı yapmayı dene yada format at. Aklıma başka bir şey gelmiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Crysisde fps ler normal gibi bu tabloya bakılırsa

Peki sence 4.6 ghzde calısan fx 4100 benım karta darbogaz yaparmı ? yapsada gpu usage %99 a cıkıyor gpu-zden baktıgımda...

İşlemci kullanımıda %95-%100 arası degısıyor bunları ayrıntılı olarak test edebileceğim bir program varmı arkdaslar...

Hocam darboğazla alakası yok. İşlemci ekran kartını kurtarıyor kurtarmasına, ama kendini kurtaramıyor Performans kaybınızın sebebi de işlemciden zaten.

-Ki saydığınız oyunların hepsi de işlemciye yükleniyor epey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8DA7E2B07 -- 8 Aralık 2013; 14:35:58 >
  • AIDA64 Extreme Edition Yazılımı Varsa Anakart,İşlemci,HDD Sıcaklıkları Nedir ?

HDD Sorunu Var mı Yok mu Bilemem HDTune Yazılımı İndirip Quick Scan Yapın. Kırmızı Renk Varsa HDD Ölümü Yakındır. Eğer Sorun Yoksa Aşağıda Önerdiğim Oyunu İndirip Test Edin

Crysis 2
    Call of Duty Modern Warfare 1-2, DX11 Testi İçin Black Ops 2
    Battlefield Bad Company 1-2
    Farcry 1-2
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatabo

Yaptıgn oc stabilmi ? oyun oynarken bi bak çekirdeklere kapanıomu , çarpan düşüyormu. Bende de 4100 var hatta bi ara arkadaşn 7850 yi kullandım darbogaz górmemiştim(4300 ghzda)

Yaptığım overclock kesinlikle stabil.+125 voltaj vererek yüksek voltaj gerilimi ile 45 dk prime 95 de test ettim error falan vermedi...Ara sıra pcde donmalar oluyor ama bılemıyorum...
  • quote:

Evet arkadaşlar,Nasıl başlayacağımı bilemiyorum bilgisayar donanımı kısmında en başından beri büyük sorunlarla boğuşuyorum bir türlü çözemediğim ne donanım alırsam alayım performans elde edemediğim bir durum bu

Öncelikle sistemim

@_Dominic_Toretto_

@R£DSTON£

@İlker_Mania

Format atıp driver ları kurun. Sorun devam ederse başka anakartta ve işlemcide deneyin. Ama 1 kartta değil 2-3 kartta sorun varsa anakartta veya işlemcide hata olabilir bide hiç sanmıyorum ama psu power da yetmeyebilir ama nerdeyse imkansız 600-650w lık bir psu da deneyin.
  • quote:

quote:

Yaptıgn oc stabilmi ? oyun oynarken bi bak çekirdeklere kapanıomu , çarpan düşüyormu. Bende de 4100 var hatta bi ara arkadaşn 7850 yi kullandım darbogaz górmemiştim(4300 ghzda)

Yaptığım overclock kesinlikle stabil.+125 voltaj vererek yüksek voltaj gerilimi ile 45 dk prime 95 de test ettim error falan vermedi...Ara sıra pcde donmalar oluyor ama bılemıyorum...

Prime geçmesi %100 stabil olduğu anlamına gelmiyor.

Prime ı geçen, ama oyunlarda çakılan işlemciler var.

Default a alıp bir dene bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

quote:

Prime geçmesi %100 stabil olduğu anlamına gelmiyor.

Prime ı geçen, ama oyunlarda çakılan işlemciler var.

Default a alıp bir dene bakalım.

tamam deniyorum.
  • quote:

quote:

Oto voltajda bırakıp 4300 4200 hızlarda denermisîn bi. Bide driver sweperla kartın drivırını full sifırlayıp tekrar güncel stabil drıverı kur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.