Şimdi Ara

Hayal kırıklığının bu kadarı !!! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
3
Favori
7.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: grezimonk

intel'de farklı olmaz hatta daha kötü... ofis pc anakartı alıp işlemciyi kullanamazsın... onuda buda güçsüz çıktı dersin... işin aslı intel ofis işi için...

Yahu bırak bunları gunumuz hıcbır oyununda 4 çekirdekten fazlasına destek veriliyormu ?

Verilse tamam AMD öne geçecek ama adam gidiyor fx 8350 alıyor ıslemcının 4 cekırdegı bf3,bf4 de boşta 4 çekırdegını kullanıyor sadece...

Vede 8350 2.jenerasyon yanı vishera diyorsunuz zambezi ile arasında visheranın mimari farkı var hiçte bile fark mark yok...

Oyunlarda bakın testlere azıcık mimari farkı oldugu ıcın fx 4100 4.6 ghz ile fx 8350 4.0 ghzi karşılaştırın fx 4100 ile fx 8350 aynı performanstadır...

Anakartıma ofis anakartı dediniz çok ve çok güldüm :)))

Ben bu anakartla fx 8320 i 4.8 e cıkarttım 3x pci-e slotu var 3 lu cfx,slı yaparsın tam oyuncu kartıdır.İşlemci konusunda haklı olabilirsin belki ama fx 8350 ile yaklasık olarak aynı oldugu acık ve net cunku oyunlarda 4 cekırdegı bosta.

• Crysis 3'de 20-30 FPS almanız gerçekten garip.Bende 1440x900'de oynuyordum oyunu ama minimum 30 kare falandı.Orta ayarlarda falan 45 kare idare ediyordum.Üstelik bendeki kart sizdekinin yarısı bile değil.Bence parçaları servise verin bir kontrol etsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolftired

quote:

Orijinalden alıntı: grezimonk

intel'de farklı olmaz hatta daha kötü... ofis pc anakartı alıp işlemciyi kullanamazsın... onuda buda güçsüz çıktı dersin... işin aslı intel ofis işi için...

Yahu bırak bunları gunumuz hıcbır oyununda 4 çekirdekten fazlasına destek veriliyormu ?

Verilse tamam AMD öne geçecek ama adam gidiyor fx 8350 alıyor ıslemcının 4 cekırdegı bf3,bf4 de boşta 4 çekırdegını kullanıyor sadece...

Vede 8350 2.jenerasyon yanı vishera diyorsunuz zambezi ile arasında visheranın mimari farkı var hiçte bile fark mark yok...

Oyunlarda bakın testlere azıcık mimari farkı oldugu ıcın fx 4100 4.6 ghz ile fx 8350 4.0 ghzi karşılaştırın fx 4100 ile fx 8350 aynı performanstadır...

Anakartıma ofis anakartı dediniz çok ve çok güldüm :)))

Ben bu anakartla fx 8320 i 4.8 e cıkarttım 3x pci-e slotu var 3 lu cfx,slı yaparsın tam oyuncu kartıdır.İşlemci konusunda haklı olabilirsin belki ama fx 8350 ile yaklasık olarak aynı oldugu acık ve net cunku oyunlarda 4 cekırdegı bosta.

Yanlış bilgilendirme yapmayın isterseniz, BF4'de Fx8350'nin 8 çekirdeği de %100 e yakın kullanılıyor. Sizde kullanılmıyorsa araştırın bence sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HapLoo -- 11 Aralık 2013; 12:37:12 >

• quote:

Denerseniz iyi olabilir bizim içinde aydınlatıcı olur.Vede bu süreçte işlemcideki çekirdek kullanımlarına bakarsanız vede bf3,bf4 de sadece 4 çekirdeğinimi kullanıyor yoksa 6 çekirdek birden devreye giriyormu ???

Eğer 6 çekirdeğini birden oyunlarda kullanıyorsa bf3,bf4,crysis 3,most wanted 2 gibi o zaman çok iyi performans artışı yaşarım.Fakat sadece günümüz oyunlarında 4 çekirdeğini devreye sokuyorsa eğer o zaman almamın mantıgı yok direkt olarak intele geçmem kaçınılmaz olacak.Çünkü FX serisinde pek bir mimari farkı yaşanmadı zambezive vishera arasında yaklasık olarak 4.8 ghz fx 4100 ile 4.5 ghz fx 8350 aynı performans veriyor oyunlarda aksini iddia eden varsa eğer tablolar ile acıklayabılır.

Eski ile yeni fx mimarilerinin oyunlarda ve testlerde farkını görmek için fx-6100 ile fx-6300 karşılaştırmıştım. Konumu ziyaret edebilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_81212148/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

quote:

Denerseniz iyi olabilir bizim içinde aydınlatıcı olur.Vede bu süreçte işlemcideki çekirdek kullanımlarına bakarsanız vede bf3,bf4 de sadece 4 çekirdeğinimi kullanıyor yoksa 6 çekirdek birden devreye giriyormu ???

Eğer 6 çekirdeğini birden oyunlarda kullanıyorsa bf3,bf4,crysis 3,most wanted 2 gibi o zaman çok iyi performans artışı yaşarım.Fakat sadece günümüz oyunlarında 4 çekirdeğini devreye sokuyorsa eğer o zaman almamın mantıgı yok direkt olarak intele geçmem kaçınılmaz olacak.Çünkü FX serisinde pek bir mimari farkı yaşanmadı zambezive vishera arasında yaklasık olarak 4.8 ghz fx 4100 ile 4.5 ghz fx 8350 aynı performans veriyor oyunlarda aksini iddia eden varsa eğer tablolar ile acıklayabılır.

Eski ile yeni fx mimarilerinin oyunlarda ve testlerde farkını görmek için fx-6100 ile fx-6300 karşılaştırmıştım. Konumu ziyaret edebilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_81212148/tm.htm

Konunuza baktım fakat hala fx 6300dede sorunlar devam edıyor demışsınız...

Ayrıcada bende 3dmark skorları aldım

İşlemciyi stok değere yani 3.6 ghz e çektim ve şöyle bir skor aldım.

Hayal kırıklığının bu kadarı !!!

Vede aralarındaki farkı anlamak için işlemciyi yeniden 4.6 ghz hızına cıkardım. Vede şöyle bir skor aldım...

aralarında 700 puana yakın fark var diğer skorlarada etki etmiş...

Kullandıgım kart gigabyte gtx 760 wf3x vede core clock değeri 1201Mhz Memory clock 3005 Mhz.

Diğer kartların performansı nasıl acaba karşılaştırmak lazım.

• Şunuda belirteyim aldığım skoru 720pde aldım su anda 1080p monıtorde denıyemıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolftired -- 11 Aralık 2013; 20:14:15 >
  • Arkadaslar islemcimi degistirip yeniden pcye sistem kurup duzgun stutter,lag, vs yapmayacak bir monitorde sistemi deniyecegim.

Islemci ekran kartimi %20-%30 oraninda bildiginiz kisitliyor.O yuzden kesinlikle islemciyi degistirmeyi kafaya koydum butcdm ancak fx 6300 e yetiyor.bunun icin zaten hyper 212 evo with silverstone dual fanli Cpu cooler sayesinde islemciyi rahatlikla 4.5 ghz hizinda kullanabilirim...

Yukaridaki tabloya bakarak aydinlatirsaniz sevinirim arkadaslar.Gigabyte 990xa-ud3 kullanip bu sorunu yasayan arkadaslarda varsa konuya gelsinler,Hep birlikte sorunu çözelim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yukarıda 3dmark 11 skorlarını 720p ile aldım vede öncelikle ilk koydugum resim 3.6 ghz overclock yapılmadan alınan graphic skoru 9046 iken,İşlemciyi 4.6 ghz e 1 ghz overclock edip tekrardan 3dmark11 720p testine soktum vede 9048 graphics skoru aldım vede değişen birşey olmadığına göre bu durumda hiç bir şekilde darboğaz söz konusu değil demektir ???

Yani 3.6 ghz vede 4.6 ghz hızında aynı skorları aldıgıma göre hiç birşekilde 3.6 ghzde bile darboğaz olmuyor demektir...

Ben şaşırdım açıkcası ne yapacağımı şaşırdım.

Arkadaşlar sizler olmadan bu olaydan çıkamayacağım yardım ederseniz çok sevinirim...

Hatta buyrun resimleri tekrardan yüklüyorum...

Şu anda fx 4100 işlemci 3.6 ghz hızında turbo açık 720pde alınan 3dmark11 skoru (graphics skora dikkat !)

Burada ise işlemci 4.6 ghz hızında (stabil) maksimum 45 C görmekte turbo kapalı 720pde alınan 3dmark11 skorum (graphics skora bakın değişim yok !)

Arkadaşlar kafam çok karışık konuya çağırdığım arkadaşlar yardım ederlerse yorumlarını eklerlerse çok mutlu olacağım.Benim artık kafam karıştı işlemcide darboğaz var diyorsunuz fakat 3.6 ghz ile 4.6 ghz arasında bir grafik skoru farkı yok...

FX 6300 almayı düşünüyordum.Şu anda kafam gerçekten karışmış durumda...

FX 6300 ün 2 çekirdeği zaten boşa çıkacaktır arkadaşlar...Günümüz oyunlarında 4 çekirdekten fazla destek yok diyorlardı.Yanlışım varsa lütfen düzeltin.Eğer öyleyse 4.6 ghz hızında calısan fx 4100 ile 4.6 ghzde calısan fx 6300 arasında fark olmazki ???

Hadi mimari farkı dediniz fx 4100 zambezi sorunlu fx 6300 vishera sorunsuz yeni nesil hadi olsun 5 fps fark Zaten Reliq arkadaş testini yaptı bunun bakabilirsiniz konusuna...

O zaman fx 4100 5 ghz ile fx 6300 4.6 ghz aynı olacaktır ortalama bir örnek veriyorum sadece...

Teşekkürler kafam çok karıştı değişik bir durumun içerisindeyim vede şu anda İntel anakartla İ5 işlemciye verecek param bulunmamakta...Karta,Bilgisayara para verdik gerçekten durum çok karışık...Yardım eden arkadaşların eline emeğine sağlık.Eğer benimle aynı ortama gelme şansı olan forumdaş arkadaşlar varsa eğer lütfen Telefonumdan ya da PMden ulaşsınlar buluşup donanımlarımızı değiş tokuş ederek sorunu bulmaya çalışalım...

@metin abi 52, durum sencede garip değilmidir ? Overclock ile ilgilisiniz bu yüzden dolayı sizide konuya çağırıyorum.Yardım ederseniz sevinirim...

• Konuya bekleniyorsunuz yukarıdaki bilgilendirme için yorum beklıyorum...
  • Hocam sizcede garip değilmi durumlar yukarıdaki yapmış oldugum testten dolayı garip ?

@metin abi 52 hocam sizdende bilgilendirme beklerim çok kafam karışık...
  • Wolftired kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

İşlemcine yapmış olduğun OC ile graphics score' una bir katkı sunamazsın.O ekran kartı ile alakalı bir skordur.

Ayriyeten işlemci hakkında da sana özel mesajdan yazmıştım.FX 6300 olayı falanda hikaye demiştim.Yani; işlemcini FX 6300' e çıkar diyenlerden biri kesinlikle ben değilim (zaten konuna ilk yorumum).

Sorunun değişmediyse tam olarak micro stuttering problemiydi sanırım ? Şu an kullanmış olduğun sistem özelliklerini tam olarak yazar mısın ve FX 6300' e çıkarma fikrini unut derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 12 Aralık 2013; 12:49:39 >
  • Akşam akşam bu '' mesajı düzenle '' butonuna ne oldu ya ?
  • cuma gecesinden önce benden birşey beklemeyin evime gidince konuşuruz
  • işletim sistemin 32bit ise 64 bit yap ve yenıden kur crysis i düzelme gorececeksın 32bit pek randıman vermez işletim sistemlerinde
  • bende gtx 770 var 4670k ile kullanıyorum ultra msaa 8x açık 1920x1080 çözünürlükte 25 30 arası alıyorum anti alysing kapalı 45 50 arası oyun kors. ama sorunlu diyo herkes orjinalide öleymiş battlefield da denemedim bana senin aldıgın fps normal gibi geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Merhaba,

İşlemcine yapmış olduğun OC ile graphics score' una bir katkı sunamazsın.O ekran kartı ile alakalı bir skordur.

Ayriyeten işlemci hakkında da sana özel mesajdan yazmıştım.FX 6300 olayı falanda hikaye demiştim.Yani; işlemcini FX 6300' e çıkar diyenlerden biri kesinlikle ben değilim (zaten konuna ilk yorumum).

Sorunun değişmediyse tam olarak micro stuttering problemiydi sanırım ? Şu an kullanmış olduğum sistem özelliklerini tam olarak yazar mısın ve FX 6300' e çıkarma fikrini unut derim.

Merhaba Red,

Hocam arkadaslar islemcinin karta darbogaz yaptigini dusundukleri icin,Bir 3.6 ghzde dene birde 4.6 ghzde 3dmark 11 skoru al dediler.Aralarinda cpu gücü arttigi icinde kartın uğradıgı darbogaz azalacak,Ve Daha yuksek GPU kullanimi elde ettigim icinde grafik skorunun yukselmesini bekliyordum.Umarim düzgun anlattim :D

Bende şaşırdim gerçekten biri diyor fx 6300 al,Birisi diyor intele gecmen gerekiyor.Ne yapacagimi sasirdim.Fakat diger kisiler neredeyse forumdaki bircok kisi Amd kullanıyor cogunluklada fx 6300,8320 kullaniliyorken,Forumdaki herkes memnun demekki he ? 3000 Tllik sisteme Amd onerdiklerine gore...

Bakalim artik biraz rahatlamam lazim maddi acidan bende istiyorum intele gecmek ama buda 4-5 ay imkansiz.Duzelecekse alayim bi fx 6300 kurtulayim arkadas :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6300 e geçince düzeleceğinin garantisi var mı ? Bence yok !

Benim tavsiyem, 2. elden en az bir 2500K alınması.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Merhaba,

Sorunun değişmediyse tam olarak micro stuttering problemiydi sanırım ? Şu an kullanmış olduğum sistem özelliklerini tam olarak yazar mısın ve FX 6300' e çıkarma fikrini unut derim.

Merhaba Red,

Hocam arkadaslar islemcinin karta darbogaz yaptigini dusundukleri icin,Bir 3.6 ghzde dene birde 4.6 ghzde 3dmark 11 skoru al dediler.Aralarinda cpu gücü arttigi icinde kartın uğradıgı darbogaz azalacak,Ve Daha yuksek GPU kullanimi elde ettigim icinde grafik skorunun yukselmesini bekliyordum.Umarim düzgun anlattim :D

Bende şaşırdim gerçekten biri diyor fx 6300 al,Birisi diyor intele gecmen gerekiyor.Ne yapacagimi sasirdim.Fakat diger kisiler neredeyse forumdaki bircok kisi Amd kullanıyor cogunluklada fx 6300,8320 kullaniliyorken,Forumdaki herkes memnun demekki he ? 3000 Tllik sisteme Amd onerdiklerine gore...

Bakalim artik biraz rahatlamam lazim maddi acidan bende istiyorum intele gecmek ama buda 4-5 ay imkansiz.Duzelecekse alayim bi fx 6300 kurtulayim arkadas :)

hocam İngilizceniz varsa bi göz gezdirin

amd 4100 işlemci gtx 760 darboğaz sorunu varmış adamın sonunda 6300 e yükseltmiş kurtulmuş yanlış anlamadıysam :)

http://linustechtips.com/main/topic/29985-will-my-amd-fx-4100-bottleneck-my-760/

• Geçmen yeni mimari olduğu için iyi olur ama dorun duzelirmi bilmem. Fx-6100 kullanırken bende fe sağ sola dönünce veya aksiyon sahnelerinde anlık takılma oluyordu. Şuanda yeni mimari ile takılma yaşamıyorum. Sanada illa geç demiyorum. Ama senin yerinde olsam intel sisteme geçerdim. Konumda bir video paylaşmıştım, benim oynadığım oyunlar işlemci istiyor. O oyunun videosunu hem smdnhemde intel ile karşılaştırmıştım. Ama takılırken intel bildiğin yağ. Tekrar tekrar soyluyorum sadece işlemci isteyen oyunlarda yaramıyor. Tom clanyst Splinter cell miydi neydi bunda test ettim. Sen hem stok olarak hemde 4.8 GHz. 1 fps far bile olmadı. Çünkü işlemci değil kart isteyen bir oyun.

Özet geçmek gerekirse, ben yeni mimariye geçtikten sona işlemciye çok yüklenmeyen oyunlardaki sorunlar ya yok oldu yada azaldı. Seni yanlış yönlendirmek istemem ama tavsiyem intele geçmen yönünde. İnternette işlemcinin oynattığı oyunlara bakabilirsin. Mesela fx 4100 bf3 yaz Google birde mesela i5 falan aradaki akıcılık farkına bak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bune ya bıktım şu lumia 720 den amd yazıyorum ama diye çeviriyor yaşanıyor yazıyorum yaramıyor diyor, Bi ezberleyemedi.

forum mesaj düzenleme sşstemide çökmüş. Düzeldiği vakit bu mesajı silip onu düzenleyeceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.