Şimdi Ara

ASUS FONEPAD 2. (Telefon Özellikli tablet). [ANA KONU] (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.133
Cevap
9
Favori
61.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşletim sistemi güncellemesi gelecek mi me372cg için? Lollipop güncellemesi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafeinn -- 15 Kasım 2014; 1:30:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 107,53Mb lık yeni bir güncelleme (6.6.1) gelmiş. Yükleyen var mı acaba?
  • Yükledim bir fark görecek kadar kullanmadım

• hknshngl H kullanıcısına yanıt
    Ben az once yukledim.Lollipop degil ama gelecegini tahmin ediyorum.Cunku menuye "Sistem Guncellemesi" diye yeni bir ikon gelmis.Birseylerin devam edeceeginin habercisi sanirim :) Ayrica "Release Note" eklenmis.Girdigimizde asusun guncellemelerle ilgili forumuna yonlendiriyor.Ama tum basliklar zenfonelarla ilgili.Bizim cihazla ilgili baslik bulamadim.Ama hosuma gitti acikcasi.Guncellemeden sonra olusacak problemleri veya sorularimizi asusun kendi yetkililerine yazacagimiz bir ortam olusturulmus.Ikinci fark ettigim yenilik AudioWizard'da.Guc tasarrufu yerine Akilli Mod secenegi eklenmis.Ayrica devre disi birakilabiliyor ama ses kisiliyor.Ben ses konusunda sikayetciydim ama bir derece iyilestirme gordum.Film seceneginde bass sesler daha belirginlesmis ve ses yukselmis.Bir baska degisiklik Canlandirma yani asusun ramlari temizleme uygulamasinin simgesi degismis.Son olarak Uygulamalari toplu kapatmak icin Tumunu Temizle dedigimizde animasyonla kapatiyor.Simdilik fark ettiklerim bu kadar.Lollipopun gelmesi dilegiyle...

• Ferhat-07 F kullanıcısına yanıt
    Ben de soruyu yazdıktan sonra cevap gelmesini beklemeyeden yükledim..
    yazdıklarının bir kısmını farketmiştim.. bunların dışında farkettiklerim: Güncellemeden hemen sonra ASUSun kendi bir kaç uygulaması da kendini otomatik güncelledi... MicroFilm diye bir uygulama geldi, 20 fotoğraf ile bir kaç hazır şablondan kısa filmler oluşturmanızı sağlıyor... ayrıca ayarlar menüsüne kolay mod diye bir seçenek gelmiş telefonun menü düzenini sadeleştirerek kullanımını basitleştiriyor...
  • Birşey farkettim, daha önce var mıydı da ben mi hiç farketmemiştim onu bilemedim...
    Kamerada sol alt köşede dört dikdörtgenin olduğu bir buton var.. bastığınızda hem video hem fotoğraf için akıllı çekim modları çıkıyor ve çok iyi seçenekler var...
    HDR, panoramik, arka kameradan otomatik özçekim yapan seçenek, alan derinliği efekti, arka plandaki istenmeyen şeyleri kaldırma vs vs..
    Yeni gelmiş diyin yoksa bunca zamandır farketmemiş olmama çok üzülürüm çok da gülerim
    yeni değil hep oradaydılar :)
  • güncellemeyle launcher seçici, kolay mode, asus kılıf (transcover) seçeneği, asus microfilm, menü üzerinde güncelleme v.b gelmiş en güzeli ram kullanım miktarı azalmış güncelleme öncesi canlandırma ikonuna tıkladığımda gösterge turuncu yani full olurdu ve pek fazla ram kazandırmazdı şimdi daha fazla ram kazandırıyor. galeri haricinde fotoğraflar diye bir menü vardı bende güncelleme öncesinde de yoktu siz de durum nedir?
  • realraven kullanıcısına yanıt
    Hadi ya :) valla bunca zaman farketmemiş olmama üzüldüm :)
    Yalnız ben de birşey belirteyim, asus kılıf özelliği de daha önce vardı.. aldoğım ilk günden beri Fonepad Tricover ile bu özellik aktif olarak kullanırım...
    Launcher seçiciyi göremedim...
    Fotoğraflar uygulaması ben de halen duruyor...
    Geleri de şöyle birşey farkettim, SD karttaki fotoğraf albümlerindeki tüm fotoğrafları görmüyor nedense...
  • Bahsettiginiz fotograf ozellikleri onceden de vardi :) Microfilm uygulamasini Asusun kendi uygulama sayfasindan indirmistim.O yuzden fark edemedim.

Guncellemenin gelmesi gercekten iyi oldu. Ufak hatalar ortadan kalkti. En basitinden wallpaper degistirdikten sonra cihazi saga ya da sola cevirince saat ve hava durumu widget inin arkasi siyah golge oluyordu.Ayarlardan arka plan renk tonu secenegini secip duzeltiyordum.Tekrar saga sola cevirince yine golgeleniyordu. Ayarlari yapip cihazi yeniden baslatinca duzeliyordu.Bu duzeltilmis. Digeri de ana ekrana 3 4 widget koyunca saga sola kaydirmalarda takilmalar oluyordu.Simdi ana ekrani widgetlarla doldurmama ragmen gecislerde takilmalar olmuyor.
  • Şimdi güncelledim harika seviyorum Asus u.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferhat-07

Bahsettiginiz fotograf ozellikleri onceden de vardi :) Microfilm uygulamasini Asusun kendi uygulama sayfasindan indirmistim.O yuzden fark edemedim.

Guncellemenin gelmesi gercekten iyi oldu. Ufak hatalar ortadan kalkti. En basitinden wallpaper degistirdikten sonra cihazi saga ya da sola cevirince saat ve hava durumu widget inin arkasi siyah golge oluyordu.Ayarlardan arka plan renk tonu secenegini secip duzeltiyordum.Tekrar saga sola cevirince yine golgeleniyordu. Ayarlari yapip cihazi yeniden baslatinca duzeliyordu.Bu duzeltilmis. Digeri de ana ekrana 3 4 widget koyunca saga sola kaydirmalarda takilmalar oluyordu.Simdi ana ekrani widgetlarla doldurmama ragmen gecislerde takilmalar olmuyor.

Ben şimdiye kadar varsayılan masaüstü duvar kağıdını kullanıyordum, bu yorumunuzdan sonra dediğinizi denedim, bu hata bende aynen gibi dediğiniz oluyor güncellemeden sonra bile...

Widget çok kullanmam ancak bu ara bir kaç tane kullanmaya başladım, ekran geçişlerinde sorun olmuyor ama genel bir performans kaybı yaptığını düşünüyorum, tabi yeni yüklediğim programların da etkisi vardır...

Bu güncellemeden sonra maalesef alarm kötüye gitmiş, ben flip cover kullanıyorum, sabahları alarm çalıp da kılıfı açtığımda ekranda ertele ve kapat çıkardı, seçebilirdim.. şimdi ise alarm çalıp kılıfı açtığımda ekranda alarm görünmeden direkt olarak erteleye geçiyor :(

Bazı iyileştirmeler olmuş ancak yeterli değil, yeni bazı hatalar da gün yüzüne çıkmış :(

• Son gelen güncelleme sonrası telefon ahizesinden gelen ses seviyesinde yükselme oldu
    genellikle bluetooth kullanıyorum fakat bu güncelleme beni tatmin etti
    Yazinizi okuduktan sonra farkli wallpaperlari denedim sorunun devam ettigini gordum.Ciddi bir sorun degil tabiki ama olmasa iyi olurdu.Performans kaybina gelince Muhtemelen biliyorsunuzdur ama clean master onbellegi temizlediginde cihazda gozle gorulur hizlanma oluyor.Ben haftada bir temizliyorum ve onbellekteki gereksiz 60 70mblik verileri temizliyor (ram ve bos klasorlerle birlikte 300 400mb arasi veriyi de temizliyor) ve hizlanma oluyor. Bundan bahsetmemin sebebi bende performans kaybi agirlasma donma gibi sorunlarin olmamasi.Eskisine gore daha duzenli stabil calisiyor...
  • Ferhat-07 F kullanıcısına yanıt
    Selamlar, clean master'ı biliyorum, hatta bir ara kullandım.. yine de bilgi için teşekkürler :D
    ancak şu sıralar kullanmıyorum, belki ileride yeniden denerim..
    Geçen gün (güncellemeden sonra) cihaz hafızasından gerekli yedeklerimi alıp tablete DRIODBOOT menüsünden factory reset attım ve uzun zamandır tablette yüklü olupta yüzüne bakmadığım uygulamalar hariç tüm uygulamalarımı yeniden yükledim :) ASUS'un kullanmadığım tüm uygulamalarını devre dışı bıraktım...
    cihaz tertemiz oldu :D gereksiz, zamanla birikmiş şeyler gitti... dahili bellekte 300-400mb boş yerim ya kalmış ya kalmamıştı şimdi 2,6Gb boş yerim var, RAM belleği de kayar menüdeki canlandırma ile sık sık temizliyerek çok şişmemesine çalışıyorum... özellikle facebook, facebook messenger, whatsapp RAM'i bence gereksiz şekilde çok şişirse de artık yapacak çok birşey yok :D
    Şimdilik tabletin performansı gayet tatminkar...
    Çok oyun oynamam, genelde mail, mesajlaşma, sosyal ağlar, müzik için kullanıyorum tableti... güncellemeden önce 1-1,5gün giderdi şarjı, güncelleme ve factory reset ile birlikte 2 günü çıkartıyorum rahat...
    bu açıdan güzel oldu...
    yine de yeni bir güncellemenin gelmesinin gerektiğini düşünüyorum, sizin dediğiniz duvar kağıdı hatası, benim yaşadığım alarm sorunu gibi belki ufak ama yerine göre önemli ve hatta bazen sinir bozucu hataların düzeltilmesi gerek :D

• quote:

Orijinalden alıntı: hknshngl

Selamlar, clean master'ı biliyorum, hatta bir ara kullandım.. yine de bilgi için teşekkürler :D
    ancak şu sıralar kullanmıyorum, belki ileride yeniden denerim..
    Geçen gün (güncellemeden sonra) cihaz hafızasından gerekli yedeklerimi alıp tablete DRIODBOOT menüsünden factory reset attım ve uzun zamandır tablette yüklü olupta yüzüne bakmadığım uygulamalar hariç tüm uygulamalarımı yeniden yükledim :) ASUS'un kullanmadığım tüm uygulamalarını devre dışı bıraktım...
    cihaz tertemiz oldu :D gereksiz, zamanla birikmiş şeyler gitti... dahili bellekte 300-400mb boş yerim ya kalmış ya kalmamıştı şimdi 2,6Gb boş yerim var, RAM belleği de kayar menüdeki canlandırma ile sık sık temizliyerek çok şişmemesine çalışıyorum... özellikle facebook, facebook messenger, whatsapp RAM'i bence gereksiz şekilde çok şişirse de artık yapacak çok birşey yok :D
    Şimdilik tabletin performansı gayet tatminkar...
    Çok oyun oynamam, genelde mail, mesajlaşma, sosyal ağlar, müzik için kullanıyorum tableti... güncellemeden önce 1-1,5gün giderdi şarjı, güncelleme ve factory reset ile birlikte 2 günü çıkartıyorum rahat...
    bu açıdan güzel oldu...
    yine de yeni bir güncellemenin gelmesinin gerektiğini düşünüyorum, sizin dediğiniz duvar kağıdı hatası, benim yaşadığım alarm sorunu gibi belki ufak ama yerine göre önemli ve hatta bazen sinir bozucu hataların düzeltilmesi gerek :D

Selamlar,
    Ben de formatlamak istiyorum ama firsat bulamiyorum.Her ne kadar cleanmaster kullanilmayan dosyalari ve bos klasorleri sildigini soylese de "sistem dosyalarini gizle" kaldirdigimda onceden yukledigim ve sildigim uygualamalarin bos klasorlerini goruyorum.Kisaca illaki artik kaliyor ve birikiyor.Mutlaka performans kaybi olacak :)Ama o ciddi kasmalarin olmamasi icin cleanmaster gayet yardimci bir program :) Soylediginiz gibi formattan sonra ekstra hizlanma oluyor,fakat suan da fena degil, hizli.Bazen anlik yavaslamalar olsa da sorun yaratmiyor.Asusun kullanmadigim uygulamalarini ben de devre disi biraktim.Gereksiz arka planda calisiyor, ister istemez ram dolduruyor ve yavaslamaya sebep oluyor.En iyisi gereksiz uygulamalari devre disi birakmak.
    Facebook messengerden nefret ediyorum resmen bataryayi yiyip bitiriyor, belki sevmedigimden oyle geliyor ama dediginiz gibi mecburuz :)
    Ben de cok oyun oynamam ama GT Racing 2 yuklu suan.Oyun performansi iyi grafikler iyi.Tarayicidan 720p dizi izliyorum.Takilma donma yavaslama gormedim.Sarj konusuna gelince bana 1,5 gun gidiyor.Hesap makinesi sozluk tarayici aktif kullaniyorum.Ayrica "Konum"u kapali tutuyorum hava durumunu aldiktan sonra kapatiyorum tekrar.Az da olsa fayda sagladigini dusunuyorum.Sonuc olarak dediginiz gibi tatminkar ve ihtiyaci karsilayan bir cihaz :) Guncelleme istiyoruz mumkunse lollipoplu olsun :)

• Arkadaşlar bir ricam olacak bu tabletin ekranını led tv ye aktarıyordum foto müzik video ve gibi miracast miydi uzak ekran mi ne öyle bir ayardan tv ye wi-fi üzerinden bağlaniyordum şimdi bu ayarı unuttum bilen varsa yardımcı olabilir mi?

• Ayarlar/diğer/dijital ortam sunucusundan wireless ile medya aktarabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafeinn -- 25 Aralık 2014; 2:05:53 >
  • Yardımda bulunuyoruz ama bir teşekkür bile yok. İşte bu yüzden forumdan nefret ediyor insanlar.
  • arkadaşlar selam..
    hepinize iyi seneler...
    daha önceden kayan menüden açılan miracast özelliği güncellemelerden sonra bu menüde görünmüyor.
    acaba nereden açabilirim, bulamadım da :(
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.