Şimdi Ara

Sakal Düzeltme ve Şekillendirme İçin Traş Makineleri Tavsiyesi Tek Başlık (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
9
Favori
86.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 0 kesim yapan bir makine arıyorum arkadaşlar varmı önerisi olan genede 0,8 en ince kesen ben tam sıfırı olan bi makine arıyorum
  • bu ürün. kirli sakal için de uygun mu sizce?
    alt kısmı 5 farklı boyutta ayarlanabiliyor. vücut tüyleri için diyor ama kirli sakal için olan makinelerdeki özelllik de bu sanırım zaten.

Sakal Düzeltme ve Şekillendirme İçin Traş Makineleri Tavsiyesi Tek Başlık

• Arkadaşlar kirli sakal bırakan bir model arıyorum ben de 100TL yi geçmeyecek, sakallarım yumuşak ve düz çıkmıyor açıkçası. Ürün önerebilir misiniz?
  • Bugün teknosa'dan Braun Exact Power 50 aldım. 95tl den 79 a inmiş 5 taksit diye aldım.

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=120240053&CS_Category=_TIRAS_MAKINESI976&CS_Catalog=_KISISEL_BAKIM

Sakallarım sert ve ters yönlere çıkıyorlar, cildim de hassas. Tıraş olmak eziyet o yüzden ''sıfır traş'' makinesi yerine ''trimmer'' denenlerden seçtim.

Bu model hakkında fikri olan var mı? Başka modelleri de okuyorum daha iyisini bulursam değiştireceğim.

• Merhabalar, istediğim uzunlukta (1 mm > 25 mm aralığa sahip), kirli sakal/bıyık kesimi yapabilmek için geçen hafta Panasonic ERGC50 aldım fakat ürün elime ulaştığında çok büyük olduğunu gördüm. Daha çok saç kesimi içindi makine. Daha küçük ve kullanışlı bir makine arayışına girdim ve bulabildiklerim şunlar;

http://www.netsiparis.com/detay/19161686030/BRAUN---EXACTPOWER-SAKAL-SEKILLENDIRICI-EP100
    http://www.netsiparis.com/detay/19151250013/PANASONIC-2403-ISLAK-KURU-SAKAL-BIYIK-DUZELTME-MAKINESI
    http://www.netsiparis.com/detay/19151250011/PANASONIC-ER-206-SAKAL-BIYIK-DUZELTME-MAKINESI

Bunlardan hangisi almalıyım arkadaşlar? Bunların dışında farklı bir önerisi olan var mı?

• Panasonic yeni bir ürün çıkartmış. Hem yüz tüyleri hem de vücut için kullanılabilen bir ürün.
    Endüksiyon şarj sistemine sahip (yani kontaksız olarak şarjı emerek çekiyor)
    Yanında 1 adet kulak/burun tüy alma aleti ile birlikte set şeklinde. Hem çok kullanışlı hem de ebatları küçük şık bir ürün.
    Kararsız olanlara tavsiye ederim.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-er-gy10cm503-islakkuru-sarjli-sacsakal-ve-vucut-tuyleri-bakim-seti/productDetails.aspx?productId=sgpanm503&categoryId=26012156

• quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

Panasonic yeni bir ürün çıkartmış. Hem yüz tüyleri hem de vücut için kullanılabilen bir ürün.
    Endüksiyon şarj sistemine sahip (yani kontaksız olarak şarjı emerek çekiyor)
    Yanında 1 adet kulak/burun tüy alma aleti ile birlikte set şeklinde. Hem çok kullanışlı hem de ebatları küçük şık bir ürün.
    Kararsız olanlara tavsiye ederim.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-er-gy10cm503-islakkuru-sarjli-sacsakal-ve-vucut-tuyleri-bakim-seti/productDetails.aspx?productId=sgpanm503&categoryId=26012156

Hocam çok teşekkür ederim tavsiye için fakat ben sadece sakal-bıyık için bir cihaz düşünüyorum ve fiyatı da ergc500den yüksekmiş. Stok durumu da belirsiz hepsiburada'da. Sipariş etsem kesin 2-3 haftaya yollarlar

• @eLmrCh
    dostum, cumartesi günü sipariş etti arkadaşım. pazartesi teslim aldı. yani, sandığın gibi bir sorunla karşılaşacağını sanmıyorum.
  • Raks marka 5+1 setini aldım 50 lira verdim çok memnunum. Fiyat performans süper. Kirli sakal kullanımı harika zaten 0 traş için makina kullanmıyorum.

Bu arada Philips QG3040/10 5 IN 1 Traş seti 69.90 12 taksit Kipada...

Marka takıntııs olanlara duyrulur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 1 Aralık 2011; 19:10:01 >
  • Bugün braun cruzer 6 siparişi verdim..kullanmaya başlayınca yorum yazarım
  • Biride şu braun u aldığında yazsa da bizde bilgi alabilsek. kaçıncı topik bu aldım kullanınca yazarım diyen. ama tık yok...
  • arkadaşlar sizce hangisi kirli sakala uygun ,ikisininde başlık tasarımları farklı

• quote:

Orijinalden alıntı: as_hasan

bu arada en çok satılanlar listeside bir ürünün çok talep alması konusunda fikir veriyor ancak tek ona güvenmemek gerekiyor örneğin braun cruzer 3

resimdeki alet de hepsiburdada en çok satan braun ürünü ancak son yorumları okuyunca (yorumlar) insanın içine şüphe düşüyor ki bence pahalı bir cihaz.

fiyatı ne bunun?

• Remington almayında ne yaparsanız yapın.2-3 farklı modelini kullandım hiçbiride istediğim gibi değildi
  • tüm saç /sakal işleri için Panasonic ER 1411 profesyonel i tavsiye ediyorum. her yönüyle harika bir ürün. bıçak çok kaliteli . motor çok güçlü . taraklar kullanışlı. Morhipo.com dan aldım. çok memnunum. yakında bir detaylı fotoğraflı ürün yorumu yazmayı düşünüyorum . ERGC50 modeli de var bir çok kişi tarafından kullanılan, fakat her iki modeli de incelemiş birisi olarak, ER1411 yi herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
  • Fiyatı uygun kirli sakal bırakmaya birebir var mı bildiğiniz alet...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

tüm saç /sakal işleri için Panasonic ER 1411 profesyonel i tavsiye ediyorum. her yönüyle harika bir ürün. bıçak çok kaliteli . motor çok güçlü . taraklar kullanışlı. Morhipo.com dan aldım. çok memnunum. yakında bir detaylı fotoğraflı ürün yorumu yazmayı düşünüyorum . ERGC50 modeli de var bir çok kişi tarafından kullanılan, fakat her iki modeli de incelemiş birisi olarak, ER1411 yi herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

Merhabalar konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bir traş makinasi arıyorum.

Şu anki işim itibariyle artık jilet kullanmama gerek kalmıyor hatta kirli sakal bırakıyorum genelde evde bazende berberde sakallarımı sıfır kestiriyorum fakat hem hijyen hemde ekonomik nedenlerle bu tarz bir cihaz alıp evde kendim sıfır kesmek istiyorum. Geçenlerde farklı bir berberde sakallarımı makinayla kestirdim gerçekten mükemmel kesti neredeyse jiletle alınmış kadar aldı sordum panasonic dedi 5 senedir kullanıyormuş ama üzerindeki kağıt falan sokulmus modeline bakamadım tedarikci biri varmış bulursa tekrardan bir tane alacağını söyledi bende bulabilirse bana haber vermesini soyledım çunku tam aradığım cihaz böyle bir şeydi

Şimdiye kadar denediğim cihazlar Braun'un ilk ıslak tras saglayan makınalarıydı ki jilet gibi kesiyor zaten o tarzın bana uygun olmadıgını gordum daha sonra Moser 1400 aldım 3 kere berbere goturdum sıfırlatmak ıcın ama yine yüzümü ısırıyor ve jıletten daha cok tahriş ediyor birde bu ense yanak kılları için bir trimmer var 35 TL ye aldım ve oda malesef sakal için yetersiz kalıyor.

Şimdi bu Panasonic ER 1611'i gördüm gerçekten çok güzel cihaz ama tekrar hüsran yaşamak istemiyorum hemde fiyatı çok pahalı ama yinede 3-5 sene kullanılacağı için berbere verilen paradan fazla olacağını sanmıyorum hemde daha hijyenik olur. Biraz araştırmak yaparken sizin ER 1411 modelini gordum açıkcası yarı fiyatına bütcemede uygun ama amacına hizmet eder mi etmez mi bilmiyorum bu konuda yardımlarınız bekliyorum

İstediğim sakal uzadıkca sıfır veya biraz daha uzun kesmek hızlı bir sekilde ugrasmadan temiz bir tras hepsi bu saç için kullanma ihtimalim düşük ama kullanılabılırde.

Saygılar.

• arkadaşlar bende 2 senedir Remington MB210C kullanıyorum gerçekten çok memnunum iki tane kalem pille çalışıyor ama gerçekten çok uzun süre gidiyor tarağını çıkartınca sıfıra yakın kesin yapıyor. motoru çok güçlü. neredeyse 1 sene kullandıktan sonra düşürdüm açma tuşum bozuldu bir umut garantiye yolladım sağolsunlar değiştirmişler garantiden yeni makine gelince eski makinemin biraz köreldiğini anladım ama bıçağı çıktığı için değişebiliyor stok kalmamış şuan hiçbir yerde bulabilen olursa alsın bana da lin yollasın bende almak istiyorum bitane daha
  • Daha önce kendim sormuştum BRAUN CRUZER 6 BEARD & HEAD SAÇ SAKAL ŞEKİLLENDİRİCİ hakkında ama cevap gelmedi. Aldım kullanınca yazarım diyenlerden hala ses seda yok. En iyisi ben yazayım elimden geldikçe izlenimlerimi. Haftada bir berberime sakal düzelttirmek zor geliyordu. Çalışma saatlerimin düzensizliği de buna etken. Yıllardır farklı markalara (raks, babyliss, oem) az çok para ödedim sonunda kendi adıma doğru seçimi yaptım sanırım. Gelelim izlenimlerime.

Burada ki sorumdan bir hafta sonra temin ettim. 2 aydır da kullanıyorum ve çok memnunum. Daha önce kullandığım markalarda pillilerin hepsi 1 ay sonra sakal yolmaya başladı ve ne zaman kullanmaya kalksam pili zayıf ya da bitikti. Pil zayıf olunca direk sakalın içinde durup kalıyor aletler. Elektrikli olan pratik olmadı. Lavaboda sakal kısaltınca ne kadar temizlesem de hanımla papaz olduk. Sakalım sert ve düzensiz, bu yüzden pillilerin devri yeterli gelmiyordu elektrikli ile de lavaboda her kısaltmamda bütün banyoya yağıyordu sanki kesilen sakallar. Şimdi hanımda rahat bende al makineyi gir duşa al eline bir ayna, duştan önce kısalt sakalını güzelce (ıslak kesimini denemedim hiç), gitsin tüm dökülenler duş yaptıktan sonra. Şarjı da iyi gidiyor kullanıma göre yaklaşık ayda bir şarj ediyorum 2 saat şarj etmek yetiyor. (Kitapçığında ilk şarj 8 saat sonrakiler 2 saat diyor zaten) Her hafta da en az 10-15 dakika kullanıyorum. Kısaltma başlığı da güzel. Birçok marka ve modelde kısaltma başlığı sorun çıkarıyor (biraz bastırınca ayarının değişmesi olayı mesela 5 iken 3 e düşüp daha kısa sakalınız olmasına mal olması gibi) Temizlemesi de kolay ister direk yıka ister fırça ve biraz üfleme yardımıyla temizle gitsin.

Not: Devamlı tıraş olmak istemeyenler için kirli sakal performansını da beğendim ben. Kısaltma başlığını çıkarıp direk yüze sürseniz bile tahriş etmiyor. Favori bıyık düzeltme aparatı da iş görüyor fazlası ile. (Bu düzeltme aparatı 6 serisinde var) Zaman zaman çene sakalım haricinde kullanıyorum kirli sakal kesimini de…

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.