Şimdi Ara

iPadi kullanma sebebiniz, veya sizin için onu ihtiyaç yapan nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. Pek sık konu açmıyorum fakat birden aklıma takıldı. iPadim var ama olmasa da olur yani benim açımdan. Ama bakıyorum herkes öyle değil bir yer kaplıyor insanların hayatında. Hani ben de slaytıma kitabıma bakıyorum, foruma giriyorum dizi izliyorum ama dediğim gibi bir bilgisayar gibi olmazsa olmaz değil. Bir çok işlevden geri kalıyor(jb ile yapılamayanı yapmayı severdim ama artık üşeniyorum uğraşmaya). Siz ne işlerde kullanıyorsunuz hayatınızdaki yeri nedir? jbli veya jbsiz kullanmak hakkındaki fikriniz nedir ve jb kullanıyorsanız ne amaçla kullanıyorsunuz? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler. Umarım böyle bir cihaz almak isteyenlere de bir kaynak olur.

• iPad im yok fakat Jb hakkinda yorum yapmak isterim. Jb siz kullandigim ve geri donusu olmadigi icin bir sure sonra bayagi sıkıldıgım ipod umu sattim. Jb nin benim icin en guzel yani, home tusunu kullanmamak ve tartışmasiz en iyi Muzik programi olan MusicBox a kavusmakti. Jb olmayinca bir sure sonra insan sıkılıyor. Farkli seyler denemek istiyor. En basitinden surekli ayni ekrani gormek bir sure sonra bikkinlik yarair. Hemen bir tema yukleyerek telefonu bastan yaratabilir ve renk katabilirsiniz. Tabi kotu yanlari da var. Severek kullandigimiz ve vazgecilmez olan tweaklarimiz bazen sorun cikartabiliyor. Bir sure sonra stabilite ortadan kaybolabiliyor. Ama her seye ragmen deger.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İpad minim var,olmazsa olmazlarımdan,en çok gece yatağımda uzanıp online film izlerim,bu bnm çok rahatıma ve keyifle film izlememe yarıyor.

Ayriyetten ipad^ım pc den nette daha hızlı küçük alet fakat yaptığı işler büyük
  • Cok rahat aldiktan beri pcye bakmaz oldum. Zaten macbook babamindi ipadde kendimin oldu. Bende film izleyecetimde netflix ipad airde hd calismiyor nedenini anlayabilmis degilim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ipad mini hafifliği kesinlikle çok güzel. Onun dışında iphonedan farkı geniş ekran, yoksa bir numarası yok.

• Bedava dergileri takip etmek, koltuga uzanip haberleri, yazarlari okumak kisaca telefonun kucuk ekraniyla rahatca yapamadiklarimi yapabilmek.

• Buradan anladigim kadariyla aslinda kimseye ihtiyac degil yani ayni benim gibi keyfi, iphonea gore daha buyuk ekran ve bilgisayara gore daha konforlu bir kullanim sagliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

Buradan anladigim kadariyla aslinda kimseye ihtiyac degil yani ayni benim gibi keyfi, iphonea gore daha buyuk ekran ve bilgisayara gore daha konforlu bir kullanim sagliyor.

+1
  • aynen.
    bizde durum biraz daha farklı genel kullanımımız
    birşeyler okumak ve toplantılarda not tutmak.
    bu kadar gerisi fasa fiso.

internette hızlı olabilir belki ama kullanışlı değil.
    bilgisayarda 5 pdf yi açıp özümseme yapabiliyorken bu alette 2 tanesini bile idare etmek güç
    vs vs

o yüzden ipad 1 şugün standart bir bilgisayar kullanıcısına (internet-film-basit oyun)
    yeterlidir. tavsiyem, boşuna 1500 lira gibi mevlalar vermeyin.

bizde 3+3g var ucuza denk geldi aldık, alınca iyiki ikinci el almışım dedim,
    ilerleyen dönemlerdede keşke 1 alsaymışım boşuna o kadar para vermişim dedim. :)
  • -kahvaltıda koy masaya heberleri izle,maillere bak vs (ev için birebir zaten, taşıması kolay)
    -öğretmenim ;tüm ders kitaplarını,testleri ve kitapların cd lerini yükledim sesi 20 kişilik sınıfta yeterli (ipad2)
    -teacherkit diye bi uygulama var dehşet zaten
    -not olma, takip etmede kullanıyorum..
    -jb yapınca hotspot özelliği de var internet paylaşımı içinde kullanıyorum..
    -1,5 yaşında çocuk var onun için masal uygulamaları vs yükledim arada bir pepee izliyor...
  • Dizi,film,dergi ve oyun

• Açıkçası bilgisayarı iPad aldığımdan beridir nadiren açıyorum çünkü ihtiyacını görmüyorum. iPad vazgeçilmez kılan şey benim için kullanımının kolay ve hızlı olmasıdır. Hemen eline alıp o an yapmak istediğini yapabilirsin, oyununu oynayabilirsin, webde sörf yapabilirsin. Bunlar bilgisayarda yapabileceğin şeyler olmasına rağmen iPad'da rahat bir şekilde yapabiliyorsun.

Yanlış anlaşılmasın ben iPad'ın bilgisayardan iyi olduğunu falan iddia etmiyorum ama bilgisayardan daha rahat bir kullanım sunuyor. Elbette yapabilecekleriniz sınırlı ama yapabildiğiniz şeyleri iPad'la mükemmele yakın yapabilirsiniz.

• Ipad olduğundan beri pc yi haftada bir kez download için açıyorum.

Ipadi alıp, koltuğa uzanıp rahatça surf yapabilmek, oyun oynayabilmek çok güzel. Ayrıca ekitaplarıda okumak çok rahat. Okulun verdiği pdf kitaplarıda ipadden okuyorum.

• Çizgi roman okuyorum
    ComicGlass uygulaması ve
    www.cizgidiyari.com sitesinden alarak
  • İpad mini tam bir keyif aleti internette dolaşmak basit, oyunları gayet iyi oynuyorsun açıp kapaması kolay ve en önemlisi uzanırken bile kullanma rahatlığı abi kısaca çılgın bişey bu ipad mini

• quote:

Orijinalden alıntı: mylife.ag

Açıkçası bilgisayarı iPad aldığımdan beridir nadiren açıyorum çünkü ihtiyacını görmüyorum. iPad vazgeçilmez kılan şey benim için kullanımının kolay ve hızlı olmasıdır. Hemen eline alıp o an yapmak istediğini yapabilirsin, oyununu oynayabilirsin, webde sörf yapabilirsin. Bunlar bilgisayarda yapabileceğin şeyler olmasına rağmen iPad'da rahat bir şekilde yapabiliyorsun.

Yanlış anlaşılmasın ben iPad'ın bilgisayardan iyi olduğunu falan iddia etmiyorum ama bilgisayardan daha rahat bir kullanım sunuyor. Elbette yapabilecekleriniz sınırlı ama yapabildiğiniz şeyleri iPad'la mükemmele yakın yapabilirsiniz.

Cok dogru bakin bu nokta onemli bir isiniz oldugunda 1 saniyede menudesiniz.

• bendede var iped pirana markalı kampanyadan 150 liraya mı ne almıştık bence bilgisayarı fazla açmıyorum artık bu ipedler çok iyi icat
  • İphoneun büyüğü laptopun küçüğü boyut olarak. Her internet ihtiyacında laptopun o kapağını kaldırmak bir zulüm.. Zaten Windows açılana kadar ben ipad ten işimi görmüş oluyorum. Kısacası daha pratik ve kullanışlı. Keyif adamlarının işi

• iPad suan bilgisayar kullaniminin da otesinde benim icin. Dizi izlemek, oyun oynamak, film seyretmek, mail, internet, garageband vs vs... Kisacasi sarji bitmedigi surece benimle ki bana sarji 2 gun gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

Merhabalar arkadaşlar. Pek sık konu açmıyorum fakat birden aklıma takıldı. iPadim var ama olmasa da olur yani benim açımdan. Ama bakıyorum herkes öyle değil bir yer kaplıyor insanların hayatında. Hani ben de slaytıma kitabıma bakıyorum, foruma giriyorum dizi izliyorum ama dediğim gibi bir bilgisayar gibi olmazsa olmaz değil. Bir çok işlevden geri kalıyor(jb ile yapılamayanı yapmayı severdim ama artık üşeniyorum uğraşmaya). Siz ne işlerde kullanıyorsunuz hayatınızdaki yeri nedir? jbli veya jbsiz kullanmak hakkındaki fikriniz nedir ve jb kullanıyorsanız ne amaçla kullanıyorsunuz? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler. Umarım böyle bir cihaz almak isteyenlere de bir kaynak olur.

jB derken ne demek istedin üstad Nedir bu jb ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.